Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Witam wszystkich. Mam dwa pytanka:
1) jak można zaatakować innych graczy i co jest do tego potrzebne oprócz odzyskanego człowieczeństwa ?
2) czy da się jakoś wydostać z Anor Londo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2012 o 22:17, Tieru napisał:

2) czy da się jakoś wydostać z Anor Londo ?

Tak.
1. Jak już uzyskasz lordvessel, to z dowolnego ogniska możesz się teleportować.
2. Te same paskudy, co Cię przewiozły do Anor Londo powinny też przewieźć Cię do Fortecy Sen-a. Trzeba zagadać z harpią, co na murku siedzi w miejscu przylotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2012 o 12:46, Kubak10 napisał:

Idziesz do kupca, który znajduje się w wieży za gargulcami w Undead Parish, wykupujesz
rozgrzeszenie (500 za każdy Soul Level)

A po zabiciu NPC jest jakaś możliwość wskrzeszenia go? :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2012 o 23:02, Wipu napisał:

> Idziesz do kupca, który znajduje się w wieży za gargulcami w Undead Parish, wykupujesz

> rozgrzeszenie (500 za każdy Soul Level)
A po zabiciu NPC jest jakaś możliwość wskrzeszenia go? :d


Nope, powróci do życia dopiero w NG+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem, a raczej dzisiaj nad ranem, parę minut po północy gra pękła :)
Przez ostatnie etapy szedłem jak burza - Pinwheel to był pan pikuś na dwa ciosy miecza, czterech króli nie miało żadnych szans, a wchodząc do grobowca Nito miałem przy sobie tylko trzy flaszki estusa i nawet to mu nie pomogło ;-)

Większym problemem było jedynie dojście do niego - Grobowce Gigantów to chyba najbardziej nieprzyjazna miejscówka w grze ;-)

Za to z Gwynem już mi nie poszło tak z marszu - w końcu padł, ale pierwsze kilka podejść i.... to ja dostałem od niego tęgie lanie, szybki jest skurczybyk, to był największy problem ;-). Ponoć to pryszcz jak się umie dobrze parować, ale ja nie umiem. Całą grę praktycznie przeszedłem bez tego manewru, raz na ruski rok mi się udało dobrze sparować cios ;-)

Zakończenia krótkie i symboliczne, pozostawiające duże pole do interpretacji - prawdę mówiąc spodziewałem się tego, pasuje do do całej gry jak i klimatu. To "złe" lepsze jak na mój gust.

Sama gra - zacna, w nic lepszego w tym roku nie grałem, przykuła mnie na setki godzin :) Wrócę pewnie jeszcze kiedyś (raczej nowa postać - mag, niż New Game +)*

*Nie tykałem DLC, ale backup sejwa przed wejściem do Gwyna zrobiony, więc w wolnym czasie rozpracuje i to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z przechodzeniem postaci do gry NG+? Czy "zabieramy" ze sobą całość wyposażenia i ekwipunek, czy część, a może nic i tylko czysta postać przechodzi dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i NG+ prawie mam ograne.
Do zakończenia został mi Kalameet - z DLC. No i Gwyn.

Nie wiem, na ile to kwestia ogrania, ale NG+ wydało mi się generalnie łatwiejsze, niż pierwsze podejście.

Najwięcej problemów sprawili mi bossowie z DLC - Manus w szczególności. Ale i Artorias wymagał ode mnie przemodelowania całego ekwipunku, chociaż po pierwszym zwycięstwie w pierwszym przejściu myślałem, że tą walkę mam opanowaną. Dość powiedzieć, że bossowie DLC byli pierwszymi z całej gry (a poza nimi miałem tylko jeszcze do zdjęcia Sif-a, 4Króli i Gwyna), którzy zmusili mnie do zdjęcia pierścienia węża dającego bonus exp.
Dla porównania - Sif czy 4K poszli na pierwsze podejście. To już Gruby i Chudy robili więcej problemów, tak jak Gwyndolin (btw - da się dupka z łuku ustrzelić ;)) - ale tu chyba 3 podejście było tym kończącym. Artorias - 10 prób mi zajął, jak nie więcej :)

No nic - pozostaje się jutro zebrać i zakończyć NG+ (hehe, prościej powiedzieć, niż zrobić).

Gierca niesamowita. Można by się czepiać szczątkowego przedstawienia fabuły czy powtarzalności lokacji (największa imho bolączka - mobki cały czas w tych samych miejscach spawnują) - ale po co? Jeśli idzie o intensywność rozgrywki i moje zaangażowanie, to chyba żadna z gier nie wciągnęła mnie w ten sposób od dawien dawna. Jeśli więc oceniać za to, jak gra wsysa i nie pozwala się od siebie oderwać - to DS zdecydowanie zasługuje w tym aspekcie na grę roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania. W grze jestem na etapie po zabiciu w drugi dzwon (plus niejako przy okazji, zabiłem księżycowego motyla, sifa i lawowo-mackowe coś niedaleko miejsca, gdzie znajduje się quelaaq) Tutaj pojawia się moje pytanie. Da się zdobyć jakąś niezłą i szybką broń(to znaczy lepszą od dragon sworda)? Dobrze by było gdyby jeszcze posiadała duży zasięg. Posiadam co prawda Dragon Greatsworda, który zadaje bardzo duże obrażenia, jednak miecz ten, jest bardzo powolny, co znacząco zmniejsza komfort gry. Chcę czegoś szybszego(oczywiście nie wymagam obrażeń na poziomie zbliżonym, bądź większym od tych które uzyskuje Dragon Greatsword). Druga kwestia dotyczy trybu NG+. Przy ponownym przechodzeniu gry, przy wybraniu NG+ pojawiają się jakieś poważniejsze zmiany (np. fabularne, nowi przeciwnicy, inni bossowie itd.)czy ograniczaj się one, jedynie do zachowania części przedmiotów w ekwipunku, poziomów , rozpalonych ognisk i tym podobnych rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie techniczne -wybaczcie jeśli jestem którymś z kolei, który o to pyta.
Chodzi o mechanikę walki: trochę czytałem, że ważna jest technika i timing, ale też sporo o tym, że gra ma pewne "issues" graficzne -zafixowaną płynność itp. Akurat zacząłem grę i jedyne co mnie wnerwia, oprócz kamery z parkinsonem i debilną konfiguracją sterowania, to spore opóźnienie postaci w reakcji na sterowanie, przez co właściwie trudno tu o jakąś sensowną reakcjęna poczynania oponentów nie mówiąc już o timing''u
Stąd pytanie: czy to nieodłączny składnik mechaniki (to by skreślało grę na dobre) czy to tylko bug?

BTW Czy wam też gra instaluje się 20 miniut i zawsze po polsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2012 o 15:28, qrex napisał:

Druga kwestia dotyczy trybu NG+. Przy ponownym przechodzeniu gry, przy wybraniu
NG+ pojawiają się jakieś poważniejsze zmiany (np. fabularne, nowi przeciwnicy, inni bossowie
itd.)czy ograniczaj się one, jedynie do zachowania części przedmiotów w ekwipunku, poziomów
, rozpalonych ognisk i tym podobnych rzeczy?

Przeciwnicy są silniejsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Zakupiłem DS do tego kupiłem w MM pada.
1. W grze pojawiła się informacja, że naciśnięcie przycisku start na padzie przenosi do menu, jednak u mnie nc się nie dzieje. Jakaś sugestia?
2. Czy mod podany na poprzedniej stronie powoduje tylko zmiany w grafice, bo zobaczyłem że w samej grze moż uzyskać wysokie rozdzielczości

Macie może jakieś rady dla początkującego gracza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować