Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2013 o 23:44, zadymek napisał:

> Gram na PS3. I jeszcze jaki jest sens grana na backupach?

Gra sama z siebie nie daje wczytywania "sejwów" Wystraszyłem się, zabiłem a miałem szansę grać dalej. Mój błąd.

>Skąd w takim razie twoj pytanie?
Jakie pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2013 o 23:55, Fimbulvinter napisał:

> > Gram na PS3. I jeszcze jaki jest sens grana na backupach?
Gra sama z siebie nie daje wczytywania "sejwów"

Za to daje kaleką fizykę obiektów, upośledzoną kamerę i sam nie wiem ile jeszcze złośliwych niedoróbek. W tym kontekście wspomaganie się"sejwami" jest zaledwie wyrówaniem szans.

Dnia 08.02.2013 o 23:55, Fimbulvinter napisał:

>Skąd w takim razie twoj pytanie?
Jakie pytanie?

"Chwalenie się" zawaleniem dobrych stosunków z kowalem zakrawa mi na szukanie pomocy. Takie nieme pytanie:

Dnia 08.02.2013 o 23:55, Fimbulvinter napisał:

Przypadkowo rzuciłem bombą w kowala...

...co począć?
No chyba, że autentycznie się chwaliłeś, jeśłi tak to sorry, mój błąd ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>upośledzoną kamerę
Rozumiem, że grasz na klawiaturze. Na PS3 nie mam żadnych problemów z kamerą. Może pad bezie rozwiązaniem?

Dnia 09.02.2013 o 00:25, zadymek napisał:

No chyba, że autentycznie się chwaliłeś, jeśłi tak to sorry, mój błąd ;D

Ano chciałem się wyżalić :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2013 o 00:28, Fimbulvinter napisał:

Rozumiem, że grasz na klawiaturze. Na PS3 nie mam żadnych problemów z kamerą. Może pad
bezie rozwiązaniem?

Może i by był, ...jakbym miał.
Niemniej nie jestem pewien czy chciałbym poświecić precyzję i szybkość za "upłynnnienie" ruchów.
A poza tym to jeden z moich mniejszych problemów z kamerą-takie rzeczy jak kamera ładująca się w w otoczenie ew w plecy zarzynanego wroga, kamera która a Chiny nie chce pokazać co mam pod stopami czy przeskakująca szybko o kilka metrów np gdy w kadr wejdzie drzewo nie wynikają z szybkich ruchów gryzoniem, więc założę się, że na padach też występują.

Dnia 09.02.2013 o 00:28, Fimbulvinter napisał:

Ano chciałem się wyżalić :(.

No, ale teraz przynajmniej wiesz co robić gdy znowu ci się to zdarzy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech to szlag, zacząłem od nowa :D Ponad 30 godzin przepadło, ale nie do końca, bo z obecnymi umiejętnościami i wiedzą na temat przeciwników, bossów, lokalizacji przedmiotów itp, idzie szybko, a i nie ginę tak często. Na dodatek wiem jak rozwijać postać żeby było lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już umie się grać, to początek idzie szybko, a i postać lepsza wychodzi. :) Dobra decyzja, bez Andrei nie miałbyś czym walczyć z bossami i innymi graczami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, w związku z czym, dlaczego, czy jak to nazwać, pojawili mi się w Przestworze Otchłani nowi przeciwnicy? Jestem w NG++. Manusa jeszcze nie pokonałem i biegałem sobie po lokacji kolejny raz w celu farmienia punktów człowieczeństwa, czując się zupełnie na luzie, bo co mogą mi zrobić znani przeciwnicy? W pewnej chwili, gdy strzelałem z łuku do duszków, wypadł na mnie taki stworek, jak występujący w Parafii Oolacile z długim rogiem na łbie i kamieniem na łańcuchu, ale podświetlony na czerwono, jak gracz atakujący nasz świat. Zanim zmieniłem broń, dostałem jeden strzał i 1500 punktów życia oraz średni pancerz rozwinięty na max nie pomogły. Ruszyłem na nowo od ogniska i pędziłem do miejsca ostatniej walki, gdy zaatakował mnie kolejny taki stwór. Myślałem, że jest tylko jeden i dałem się zaskoczyć. 32 punkty człowieczeństwa oraz 300 000 dusz poszło w dal. Po kolejnej próbie w końcu pokonałem obydwa "jednorożce" i jakiś czas później pojawił się napis "Po pokonaniu sługi Gravelorda klęski znikają". Z tym, że takie komunikaty od czasu do czasu się pojawiają i nie wiem, czy to miało coś wspólnego z moimi przeciwnikami. Przed pierwszym atakiem grałem człowiekiem, ale kolejne walki odbyłem jako nieumarły, więc to chyba nie ma wpływu na pojawianie sie takich niespodzianek. Ostatnie przejście Przestworu było już bez tych twardych przeciwników. Czy ktoś spotkał się z czymś takim w grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2013 o 18:27, zadymek napisał:


Zawsze to coś nowego w grze. :-)
Muszę przyznać, że łatwo się z nimi nie walczy. Kosą +15 zadaję, w zależności od przeciwników, 350-600 obrażeń, a dla Sług Gravlorda niecałe 90. Ciekawe ,czy teraz takie spotkania posypią się częściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak znajdziesz summoning sign tego gravelorda i najedziesz na jego świat. W czasie trwania klątwy nie możesz walczyć z bossami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2013 o 21:35, Rrongol napisał:

Najlepiej jak znajdziesz summoning sign tego gravelorda i najedziesz na jego świat. W
czasie trwania klątwy nie możesz walczyć z bossami.


Na razie miałem tylko jeden taki najazd i po zabiciu przeciwników jest spokój. A znak znajdę gdzieś w okolicach ogniska, czy może być w dowolnym miejscu lokacji? I jak wygląda sprawa poziomów graczy? Bez względu na różnicę w rozwoju postaci mogę dokonać najazdu?
A tak w ogóle to wizyta sługi Gravelorda to czysty przypadek, czy też wynika w jakiś sposób z naszego postępowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze byc w dowolnym miejscu ale poziom powinien byc zblizony. Wyjatkiem jest las ktorego bronia Forest Hunters.
Z tego co pamietam to gdy uzyje sie Eye of Death to swiaty 3 przypadkowych graczy zostaja przeklete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już pomysł z Estusami wydawał mi się utrudnianiem gry na siłę, ale Dragon Slayer i Executioner są utrudniani na siłę w 100%. Nie dajesz rady z bossami? Co z tego każda inna lokacja jest za trudna. Uadło ci się w końcu zabić jednego z bossów? Zregenerujmy HP drugiemu i dajmu mu błyskawice. Chcesz zabić najpierw dużego? Nic z tego, zwinny przerwie ci atak i zabierze pół życia.

Tak dalego w porównaniu do Deamon''s Souls...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2013 o 17:48, Fimbulvinter napisał:

Już pomysł z Estusami wydawał mi się utrudnianiem gry na siłę,


To co ty byś chciał? Żeby chwila spokoju za koszem na śmieci odnawiała HP w 100%, jak w Call of Duty?

Dnia 14.02.2013 o 17:48, Fimbulvinter napisał:

ale Dragon Slayer i Executioner
są utrudniani na siłę w 100%. Nie dajesz rady z bossami? Co z tego każda inna lokacja
jest za trudna. Uadło ci się w końcu zabić jednego z bossów? Zregenerujmy HP drugiemu
i dajmu mu błyskawice.


Oj tam, boss jak każdy inny. Jeden z trudniejszych, ale jak najbardziej możliwy do pokonania. Jak masz problemy, to zmień się w człowieka i przywołaj kogoś do pomocy, w Anor Londo zazwyczaj o to łatwo. Przy tym ognisku z Solairem powinno być kilka summon signów.

Samego Solaire też można przywołać, jego znak jest bodajże niedaleko tego łucznika przy wejściu do bossa.

Dnia 14.02.2013 o 17:48, Fimbulvinter napisał:

Chcesz zabić najpierw dużego? Nic z tego, zwinny przerwie ci atak
i zabierze pół życia.


BTW w zależności od tego, kogo zabijesz jako pierwszego, dostajesz różne nagrody za walkę. Zazwyczaj opłaca się najpierw zabić Smougha.

Dnia 14.02.2013 o 17:48, Fimbulvinter napisał:

Tak dalego w porównaniu do Deamon''s Souls...


Nie wiem, nie grałem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2013 o 18:24, Feallan napisał:

To co ty byś chciał? Żeby chwila spokoju za koszem na śmieci odnawiała HP w 100%, jak
w Call of Duty?


Trawy jak w Demon''s Souls. Moszesz ich mieć i 300 a i tak było trudno. Po porostu tamta gra była bardziej wywarzona jak dla mnie.

Co do bossa to zostaje multipalyer. Nawet z moją supermegaulra Pałką + 10 (tak, tą za 150 dusz u pierwszego kupca) nie daję rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2013 o 18:37, Fimbulvinter napisał:

Co do bossa to zostaje multipalyer. Nawet z moją supermegaulra Pałką + 10 (tak, tą za
150 dusz u pierwszego kupca) nie daję rady.


Zdobądź lepszą broń. Np. Queelag Furysword jest dobry, albo katany.

Jak dałeś dużo w siłę, to np. Zweihander.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2013 o 19:45, Feallan napisał:

Jak dałeś dużo w siłę, to np. Zweihander.


Broń jest naprawdę świetna. Skaluje się A z siłą i jest jednoręczna przez co szybka i mogę używać tarczy. Pobawię się ze zewihanderem, ale raczej narazie zostanę przy pałce. Biję z niej ok. 300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2013 o 19:51, Fimbulvinter napisał:

> Jak dałeś dużo w siłę, to np. Zweihander.

Broń jest naprawdę świetna. Skaluje się A z siłą i jest jednoręczna przez co szybka i
mogę używać tarczy. Pobawię się ze zewihanderem, ale raczej narazie zostanę przy pałce.
Biję z niej ok. 300.


Wykorzystaj ich słabości Smogush pada jak kawka od piorunów a ten drugi od ognia, jak nie masz dobrze rozwiniętej piromancji to kup proszek, który zaklina broń na obrażenia od ognia/piorunów. Po tym pierwszy stage będzie na max 5 hitów :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2013 o 19:51, Fimbulvinter napisał:

Broń jest naprawdę świetna. Skaluje się A z siłą i jest jednoręczna przez co szybka i
mogę używać tarczy. Pobawię się ze zewihanderem, ale raczej narazie zostanę przy pałce.
Biję z niej ok. 300.


O, to nawet niezła rzeczywiście.

Wszystkie bronie są jednoręczne, nawet Zweihander, jak się ma odpowiednio dużo siły. :) Zwei jest o tyle dobry, że silny atak wgniata w ziemię prawie wszystkich wrogów i ma spory damage. Dzięki niemu można przejść wiele lokacji ani razu nie obrywając.

Nawet jak nie masz wystarczająco dużo siły żeby toto trzymać w jednej ręce, to blokujesz nim 70% obrażeń, stabilność też w porządku (jak na miecz).

A jaki masz armor? Możesz kupić sobie Giant set u tego kowala z Anor Londo, to jedna z najlepszych zbroi w grze, jeśli chodzi o fizyczne obrażenia, do tego daje bardzo duże poise. Ciężka, ale razem z tym pierścionkiem Havela powinieneś utrzymać dobrą szybkość poruszania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować