Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Dnia 31.03.2014 o 23:17, zadymek napisał:

W sumie z łukiem można się zasadzić trochę bliżej, na schodach.

Nie.
Musisz się schować, wtedy ścierwo odlatuje i jak wróci to ma znowu 100%hp.

Dnia 31.03.2014 o 23:17, zadymek napisał:

> Co kto lubi ;)
ja lubię tak
https://www.youtube.com/watch?v=1nD72vr4-Ao

Bardzo ładnie :) Mnie nie wychodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2014 o 23:26, Llordus napisał:

Musisz się schować, wtedy ścierwo odlatuje i jak wróci to ma znowu 100%hp.

No to trzeba szyć gdy zrobi kilka kroków z powrotem.

Dnia 31.03.2014 o 23:26, Llordus napisał:

Bardzo ładnie :) Mnie nie wychodziło :)

Jak już napisałem: w pierwszej fazie liczysz na łut szczęścia. Jeśli jaszczur zrobi bombę napalmową to po smokach: możesz tylko wiać do zamku -ale nie za daleko w głąb bo wtedy bestia zrobi rage quit - i wprowadzić do akcji strategię z łukiem; albo, gdy masz szczęście, zacznie się odwracać. U mnie zrobiła to dopiero za 5 razem. Potem to już tak jak na filmie, monotonia i pedicure.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2014 o 23:26, Llordus napisał:

Bardzo ładnie :) Mnie nie wychodziło :)

A jak ciężko jest walczyć z tym smokiem, gdy mamy na sobie ciężki armor :) Zabicie go zajęło mi 2 minuty, ale nie byłem wstanie szybko uciec od niego, gdy ziewał ogniem :) Dlatego brałem wszystko na klatę :) Na NG+ jest irytujący. Najlepszy sposób to walka bezpośrednia i noszenie jakieś szmat, żeby szybko się ruszać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2014 o 23:42, vegost napisał:

Dlatego brałem wszystko na klatę :) Na NG+ jest irytujący. Najlepszy sposób to walka
bezpośrednia i noszenie jakieś szmat, żeby szybko się ruszać :)

No, ja nie wiem czy przy tylu glitch''ach jakie prezentuje ta poczwara jest w ogóle sens stawać z otwartą przyłbicą: ogień przechodzący przez ściany, "magiczna ściana ognia", "gorące szpony", "śliniaczek z napalmu", ogon i głowa przechodzące przez ściany i tarczę (sic!). Bez tych schodów z filmu nie wyobrażam sobie tego starcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2014 o 23:50, zadymek napisał:

No, ja nie wiem czy przy tylu glitch''ach jakie prezentuje ta poczwara jest w ogóle sens
stawać z otwartą przyłbicą: ogień przechodzący przez ściany, "magiczna ściana ognia",
"gorące szpony", "śliniaczek z napalmu", ogon i głowa przechodzące przez ściany i tarczę
(sic!). Bez tych schodów z filmu nie wyobrażam sobie tego starcia.

I własnie taki jest na nią/niego sposób. Musisz schodzić schodami w dół, bo inaczej przypali ci tyłek. Fajnie by było walczyć normalnie, ale nie da się. Ognisty atak jest za mocny, żeby to przeżyć :) 2x taki atak i padałem :) Jeśli się nie chcesz męczyć, to lepiej ubrać te szmatki co znajdziemy w Demonicznych Ruinach co mają resista na ogień i jakaś zaawansowaną broń :) Inaczej to będzie trwać wieczność, jak będziesz jej lub jemu zabierać jakieś nędzne 70 dmg ;p Zwłaszcza, że tej jaszczurce hp się odnawia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dołączyłem do grona masochistów...

Zgodnie z poleceniami, pomaszerowałem do miasta, wybiłem co trzeba wybić, dotarłem do wielkiego czarnego rycerzyka którego w końcu zmęczyłem (dłuugo to trwało), uniknąłem beczki i o ile dobrze kojarzę (grałem u znajomego) zatłukę demona na murze (rogaty, krowa 2.0).

Jak na razie dwa pytanka:
1) na początku miałem 10 flaszeczek, nagle magicznie mi ich ubyło do 5 i nawet ognisko nie pomaga. Dlaczego?
2) Jako wój wystartowałem z długim mieczem. To żelastwo jakoś niedługo będę miał okazję wymienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2014 o 23:11, Llordus napisał:

> Dla mnie build na Dex to po prostu rapiery i szable zamiast mieczy ;)
Katany. I łuki :)


Kusi mnie zagranie właśnie pod dex. Grałem tankiem, grałem magiem, ale w zręczność jeszcze nie zaatakowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 01:13, necron1501 napisał:

Jak na razie dwa pytanka:
1) na początku miałem 10 flaszeczek, nagle magicznie mi ich ubyło do 5 i nawet ognisko
nie pomaga. Dlaczego?

Podejdź do ogniska, zamień się w człowieka i je mocniej rozpal (kindle). Będzie 10.

Dnia 01.04.2014 o 01:13, necron1501 napisał:

2) Jako wój wystartowałem z długim mieczem. To żelastwo jakoś niedługo będę miał okazję
wymienić?

Kilka możliwości - czarni rycerze często dropią naprawdę dobry sprzęt jeśli jesteś w stanie ich zabić. Ewentualnie - Drake Sword. Jak go zdobyć? Przygotuj sobie łuk i kilkadziesiąt strzał. I podpowiem tylko że smocze bronie wypadają po odrąbaniu smokowi ogonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2014 o 22:41, zadymek napisał:

A może byś spróbował pokombinować z Koziołkiem? Nikt nie mówi, że masz w ogóle dać mu
się trafić. Dobij na szczyt schodów, załatw kundle a wszystko się ułoży :)

No tak, przeczytałem Wasze porady dotyczące walki i spróbuję - po prostu na dwa pierwsze podejscia nie zdążyłem zobaczyć co się dzieje i co jest dostępne, moja postać jest mało stabilna i pieski robią dużo zamieszania. Ale faktycznie muszę spróbować przebiec i się lepiej ustawić. ;)

Dnia 31.03.2014 o 22:41, zadymek napisał:

Ona akurat jest opcjonalna.

Tu raczej pomijając samą walkę zastanawiam się, czy coś wartego uwagi znajdę za mostem. Ale ściągnięcie jej na dół wygląda na strasznie dziwny proces swoją drogą. ^^

Dnia 31.03.2014 o 22:41, zadymek napisał:

Zakuty tak wcześnie? Masz master key?

Mam. I tu w sumie też chodziło mi o dostępne przejście (jeśli jakieś tam jest, a zakładam że być musi, bo master key chyba nie powinien być jedyną opcją), ale pierścionek zapowiada się nieźle, szczególnie chcąc zrobić cięższą postać. Może go wymęczę. :D

Dnia 31.03.2014 o 22:41, zadymek napisał:

Ja bym jednak radził wieżą wyminąć Zakurego łba i ścieżynką w górę dojść do kowala i
tam upgradeować to i owo.

Nie no, kowala odwiedziłem, ale swojego miecza ulepszyć aktualnie nie mogę. I generalnie trochę tu się gubię, bo nie wiem czy mam szukać nowej broni, czy bawić się w ulepszanie tego, co mam dostępne. A w sumie sam nie wiem czym chcę się bawić - wszystko jest taaaakie fajne. :P Mam topór od Taurusa, mam ten od Gargulca i też jego halabardę, chociaż dwuręczne bronie mnie mniej interesują. Zależałoby mi na porządnej tarczy i porządnym mieczu/toporze czy co tam jeszcze jest dostępne.

A, przy okazji - za kowalem jest pomieszczenie z czymś, co wygląda jakby designerzy pracowali po wyjątkowo ciężkim tripie. ^^" Co prawda podejścia do tego czegoś nie mam raczej (przy pierwszej próbie za sukces uznaję, że udało mi się uciec), ale nie zdążyłem zwrócić uwagi czy tam jest dalej jakaś droga, czy tylko to coś do ubicia.

No i to też mi przypomniało, że mam jednego czarnego rycerza do wyeliminowania, na szczycie wieży przy wejściu do Undead Parish, ale tam raczej nic za nim nie znajdę.

Dnia 31.03.2014 o 22:41, zadymek napisał:

Pyro/Kleryk? W sumie to nawet masz dla niego niezły mieczyk w Valley of Drakes.

Spoiler

Tylko
na tą okazję nakup kilkadziesiąt bomb zapalających.


Nie, nie, chciałem tylko podstawowego heala się nauczyć. ;) W każdym razie nie bardzo wiem, które staty rozwijać - tzn. wydaje mi się, że Str, Vit i Endurance będą obowiązkowe, ale np. dużo jednoręcznych broni skaluje się z Dexterity... Chyba że czysto pod Strenght powinienem biegać z dwuręczną bronią, ale średnio mi to pasuje.

Dzięki za odpowiedzi. :) Praise the Sun!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Od razu pytanie w sprawie backstab: to jest jednorazowa opcja? Czy po prostu trzeba mieć farta przy podchodzeniu od tyłu? Niby tłukłem w plecy, ale wychodziły zwyczajne ciosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 11:03, necron1501 napisał:

Ok dzięki. Od razu pytanie w sprawie backstab: to jest jednorazowa opcja? Czy po prostu
trzeba mieć farta przy podchodzeniu od tyłu? Niby tłukłem w plecy, ale wychodziły zwyczajne
ciosy.

Z tego co pamiętam to musisz mieć opuszczoną tarczę gdy znajdujesz się za plecami wroga przed wykonaniem ataku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up dzięki, ma sens :D

No i kontynuuję moją podróż. Taurus zabity, rycerzowi z wielką buławą z jego wieży odpuściłem. Smokowi ogon uciachałem, dzika zabiłem, rycerzyka z kaplicy z wielką tarczą też poskładałem. Do tego maga z góry, oraz wielką bestyję co bije piorunami.

Pytanie: mam się pchać w ten las co jest za tą jednonożną, ciskającą piorunami bestyję, czy dzwon mam szukać gdzie indziej? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 12:45, necron1501 napisał:

Pytanie: mam się pchać w ten las co jest za tą jednonożną, ciskającą piorunami bestyję,
czy dzwon mam szukać gdzie indziej? :D

Do Darkroot forest wejdziesz później, bo ile dobrze pamiętam, trzeba tam zdobyć pierścień do dalszego punktu w grze. Ale trzeba się wykosztować duszami, ale tym się nie przejmuj. Teraz masz iść do Blingtown i pokonać córę chaosu :) Powiem ci tylko, że ta trudny kawałek chleba i nie mówi o bossie a o lokacji :) A, żeby tam wejść musisz przejść przez inną lokację :D Dalej ci nie powiem, chyba, że gdzieś się zagubisz i nie będziesz wiedział gdzie iść :) Są dwie drogi, które prowadzą do Blighttown. Jeśli sobie nie poradzisz z bossami, to spróbuj mnie wezwać przy pomocy znaku na ziemi. Jest to losowe, ale jak zobaczysz nick Joanna to ja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 13:01, necron1501 napisał:

Szczerze, nie pogardziłbym, jakby w tej grze była mapa, jak się wchodzi w każdy zaułek,
w pewnym momencie zapomina się gdzie jest główna trasa xd

Mapę lokacji masz na różnych stronach poświęconych Dark Souls. Ale nie jest to potrzebne :) NPC mówią ci, gdzie masz iść. Capra Demon to kolejny boss, który da ci przepustkę do Głębin a stamtąd do Blighttown. Wejście do Capry jest zaraz przy wejściu na most, który prowadzi do tego wielkiego czerwonego smoka, który pilnuje mostu. Są tam jedne drzwi, które prowadzą do Capry. Tam gdzie stoi Solar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Ok, kojarzę. Znajdę klucz i tam pomaszeruję :D Na razie do Blighttown się nie wybieram, bo jeszcze w mieście Umarłych nie zabiłem w dzwon, więc jeszcze mnie trochę czeka. Tak czy siak, dzięki ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 13:18, necron1501 napisał:

Ok, kojarzę. Znajdę klucz i tam pomaszeruję :D Na razie do Blighttown się nie wybieram,
bo jeszcze w mieście Umarłych nie zabiłem w dzwon, więc jeszcze mnie trochę czeka. Tak
czy siak, dzięki ! :D

Ah przed tobą walka na dzwonnicy ? :) Powodzenia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 10:28, Adjatha napisał:

Tu raczej pomijając samą walkę zastanawiam się, czy coś wartego uwagi znajdę za mostem.
Ale ściągnięcie jej na dół wygląda na strasznie dziwny proces swoją drogą. ^^

Nie, nie: jaszczurki nie da się"ściągnąć" na dół -stamtąd możesz co najwyżej ogon odstrzelić. Przejście pomiędzy filarami mostu to po prostu sposób na jej ominięcie.

Dnia 01.04.2014 o 10:28, Adjatha napisał:

Nie no, kowala odwiedziłem, ale swojego miecza ulepszyć aktualnie nie mogę. I generalnie
trochę tu się gubię, bo nie wiem czy mam szukać nowej broni, czy bawić się w ulepszanie
tego, co mam dostępne. A w sumie sam nie wiem czym chcę się bawić - wszystko jest taaaakie

Kowal sprzedaje tytanit, broń +5 tym zrobisz chyba, że używasz jakiegoś unikatu...

Dnia 01.04.2014 o 10:28, Adjatha napisał:

Zależałoby mi na porządnej tarczy i porządnym mieczu/toporze czy co tam jeszcze jest dostępne.

Lepsza tarcza? A jaką masz? Porządny miecz możesz wyfarmić (z trudem) na nieumarłych rycerzach -tych z mieczem nie tych z rapierem. Cokolwiek byś używał i tak o wiele lepszego oręża nie znajdziesz bo tu wszystko zaczyna mniej więcej na tym samym pułapie i trzeba ulepszać. Tylko unikaty dają na starcie kopa- za to mają mniej ulepszeń i trzeba inwestować w staty.

Dnia 01.04.2014 o 10:28, Adjatha napisał:

A, przy okazji - za kowalem jest pomieszczenie z czymś, co wygląda jakby designerzy pracowali
po wyjątkowo ciężkim tripie. ^^" Co prawda podejścia do tego czegoś nie mam raczej (przy

Kup łuk, ulepsz go jak się da, załatw ok 150 strzał i usadów się za bazą zburzonego posągu: Demon będzie walił twój środek ciężkości a trafiał z kamulec a ty celuj w głowę? demona.

Dnia 01.04.2014 o 10:28, Adjatha napisał:

Nie, nie, chciałem tylko podstawowego heala się nauczyć. ;) W każdym razie nie bardzo
wiem, które staty rozwijać - tzn. wydaje mi się, że Str, Vit i Endurance będą obowiązkowe,

Patrz na swój sprzęt i dopasuj do tego staty. oczywiście teraz nie masz za dużego wyboru, więc moze na początek lepiej inwestować w Endurance i Vitality? Ja w tym punkcie naciułałem 150K dusz i wydałem dopiero gdy zdobyłem katanę ;)

Dnia 01.04.2014 o 10:28, Adjatha napisał:

ale np. dużo jednoręcznych broni skaluje się z Dexterity... Chyba że czysto pod Strenght
powinienem biegać z dwuręczną bronią, ale średnio mi to pasuje.

Większość tzw jednoręcznych młotów wymaga (i skaluje się) do Str. Reszta to już różne proporcje Dex/Str i czasem dodatki np Faith w przypadku tego unikalnego miecza dla kleryków, o którym pisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 13:46, zadymek napisał:

Przejście pomiędzy filarami mostu to po prostu sposób na jej ominięcie.

Miałem na myśli sam most. Miałem wrażenie, że ona tylko lata, zieje ogniem i wraca na miejsce, chociaż zapewne trzeba ją czymś ustrzelić żeby zeszła (tak jak przy strzelaniu w ogon, gdzie po trafieniu leci na most).

Dnia 01.04.2014 o 13:46, zadymek napisał:

Lepsza tarcza? A jaką masz?

Chyba wspominałem wcześniej, a jeśli nie - Drake Sword + Knight Shield. Miecza ulepszyć się aktualnie nie da, co prawda jeszcze daje radę, ale rozglądam się za alternatywą. Tarcza na chwilę obecną chyba też jest ok, więc może po prostu będę ją tuningował. ;)

Dnia 01.04.2014 o 13:46, zadymek napisał:

Kup łuk, ulepsz go jak się da, załatw ok 150 strzał i usadów się za bazą zburzonego posągu:

Można i tak... Łuk mam, może spróbuję, chociaż nie wiem czy jestem aż tak cierpliwy. ;)

Dnia 01.04.2014 o 13:46, zadymek napisał:

więc moze na początek lepiej inwestować w Endurance i Vitality?

Na razie rozwój wyglądał tak: Str do 18, bo Drake Sword, Dex (chyba) 12, bo łuk i Faith do 12 bo (miał być :P) heal. Poza tym Vit i Endu w miarę równo.

Dnia 01.04.2014 o 13:46, zadymek napisał:

Ja w tym punkcie naciułałem 150K dusz i wydałem dopiero gdy zdobyłem katanę ;)

To może po prostu będę musiał pofarmić trochę truposzy dla relaksu i rozwoju postaci ^^

Dnia 01.04.2014 o 13:46, zadymek napisał:

Większość tzw jednoręcznych młotów wymaga (i skaluje się) do Str. Reszta to już różne
proporcje Dex/Str i czasem dodatki np Faith w przypadku tego unikalnego miecza dla kleryków,
o którym pisałem.

Okej, to chyba jednak coś tam na wiki podejrzę, bo w sumie chciałbym być przygotowany na to, że niedługo coś ciekawego mogę znaleźć, a jeśli nie to po prostu rozejrzę się ogólnie jak wyglądają wymagania i skalowanie broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować