Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Dnia 01.04.2014 o 14:14, Adjatha napisał:

Miałem na myśli sam most. Miałem wrażenie, że ona tylko lata, zieje ogniem i wraca na
miejsce, chociaż zapewne trzeba ją czymś ustrzelić żeby zeszła (tak jak przy strzelaniu
w ogon, gdzie po trafieniu leci na most).

Pokarz jej się i schowaj za murkiem gdy zionie, za chwilę sama zejdzie.

Dnia 01.04.2014 o 14:14, Adjatha napisał:

Można i tak... Łuk mam, może spróbuję, chociaż nie wiem czy jestem aż tak cierpliwy. ;)

No to ale sobie grę wybrałeś :P

Dnia 01.04.2014 o 14:14, Adjatha napisał:

Na razie rozwój wyglądał tak: Str do 18, bo Drake Sword, Dex (chyba) 12, bo łuk i Faith
do 12 bo (miał być :P) heal. Poza tym Vit i Endu w miarę równo.

No to nie przerywaj: ładuj wedle woli w Endu/ Vit/Ulepszenia sprzętu a jak zdobędziesz lepszą kosę to dostosuj staty, proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w ogóle grał łukiem łowców smoków ? :) Zastanawiam się, kto tego używa w grze. Strzały są bardzo drogie i każda sztuka jest bezcenna. A Silver Knighty nie dropują tego zbyt często a kowal też drogo sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2014 o 23:40, zadymek napisał:

Jak już napisałem: w pierwszej fazie liczysz na łut szczęścia. Jeśli jaszczur zrobi bombę

Jak już napisałem:
Był to jednak pierwszy filmik, który obejrzałem i który nie miał w sobie treści w stylu:
"wydaje mi się, że ta walka to wynik szczęścia"

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 12:56, vegost napisał:

Do Darkroot forest wejdziesz później, bo ile dobrze pamiętam, trzeba tam zdobyć pierścień
do dalszego punktu w grze. Ale trzeba się wykosztować duszami, ale tym się nie przejmuj.

Nie trzeba. Jeśli nie kupisz stosownego przedmiotu u kowala, do lasu dostaniesz się od drugiej strony - po drabince po lewej stronie jeziora z hydrą.
Inna sprawa, że otworzenie tego przejścia troszkę ułatwia bieganie po okolicy, więc warto mimo wszystko się wykosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raport z frontu pt. 3:

Podążając za logiką: dzwonnica jest na kościele, pomaszerowałem i utłukłem gargulce, zabiłem w dzwon. Co prawda miałem nagłe ''wtf'' gdy sprzedawczyk się pojawił dosłownie minutę po tym jak zabiłem co było do zabicia. No ale ok, biznes to biznes, kto by się tam bał potworów. Uciekłem jaszczurce bez bycia upieczonym i pomaszerowałem do piwnicy. Ci złodzieje są strasznie irytujący wespół z psami. Dotarłem do bydlaka z dwoma mieczami + 2 psy i nie jest ciekawie. Wąsko, nie ma gdzie biegać, a psy zawadzają. No nic, trza próbować.

Pytanie:

Mam już z 3 grudki tytanitu i paręnaście odłamków. Warto np. kupić od kowala półtoraręczny miecz i go dopakować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 19:59, necron1501 napisał:

Mam już z 3 grudki tytanitu i paręnaście odłamków. Warto np. kupić od kowala półtoraręczny
miecz i go dopakować?

Zawsze opłaca się ulepszać, tylko najlepiej zdecyduj się na konkretną broń i trochę później na konkretną ścieżkę rozwoju.
Pomachaj sobie różnym orężem, zobacz w której broni moveset i zasięg najbardziej Ci się podobają i rozwijaj daną broń.
Jednym z uroków tej gry jest, że każdy element wyposażenia można uczynić użytecznym. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 19:45, Llordus napisał:

Nie trzeba. Jeśli nie kupisz stosownego przedmiotu u kowala, do lasu dostaniesz się od
drugiej strony - po drabince po lewej stronie jeziora z hydrą.
Inna sprawa, że otworzenie tego przejścia troszkę ułatwia bieganie po okolicy, więc warto
mimo wszystko się wykosztować.

No.. jeśli chcesz ginąć. Zejście drabinka oznacza śmierć. Chyba, że mówisz o inne drabince. Ja mam na myśli drabinę w Dorzeczu Darkroot.

@necron1501 Jest wąsko, ale jak przeżyjesz pierwszy atak Capry to wtedy nie ma problemu, żeby go ubić. Mi się udało go zabić za pierwszym razem klerykiem. A nie pakowałem w hp czy siłę a w cuda. Nie wiem jak, ale przeżyłem jego atak a psy potem mnie goniły po schodach :) On jest łatwy bo wolny, ale jest ciężko bo startowa lokacja a broni lepszych niema. W parafii nieumarłych z pewnością znalazłeś halabardę. Ulepszenie jej daje lepsze profity niż półtorak. Nie kupuj broni od kowali bo to zazwyczaj śmiecie. One są po to, żeby łatwiej kupić podstawę pod lepszy miecz ze specjalnych dusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 19:43, Llordus napisał:

"wydaje mi się, że ta walka to wynik szczęścia" ;)

No to odstrzel mu ogon i etap losowania masz za sobą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 20:11, vegost napisał:

No.. jeśli chcesz ginąć. Zejście drabinka oznacza śmierć. Chyba, że mówisz o inne drabince.
Ja mam na myśli drabinę w Dorzeczu Darkroot.

Hmmm, przegapiłem jakies atrakcje? O której drabinie mówisz?
Ja mówię o tej, którą namierzasz po ubiciu hydry. Idąc lewym (przy kierunku patrzenia na hydrę) brzegiem jeziora, dochodzisz do drabiny. Wchodzisz na górę - i tak dalej, bo było chyba kilka drabinek żeby wejść na samą górę.
Nie pamiętam teraz jak te lokacje się nazywają - bo dawno tam nie biegałem - ale zdecydowanie dało się dojść od tamtej stronyi do Sif-a, jak równiez do tych wrót które otwiera przedmiot od kowala (wtedy byłeś po drugiej ich stronie oczywiście:)).

O - tu zobacz o czym mówię:
https://www.youtube.com/watch?v=63_PJYhSAMw - okolice 15 minuty gdzie pada hydra i gracz idzie do drabiny
https://www.youtube.com/watch?v=cjGMG6TurJ0 - a w tej części gdzie tą drabiną da się dojść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.04.2014 o 20:11, vegost napisał:

@necron1501 Jest wąsko, ale jak przeżyjesz pierwszy atak Capry to wtedy nie ma
problemu, żeby go ubić. Mi się udało go zabić za pierwszym razem klerykiem. A nie pakowałem
w hp czy siłę a w cuda. Nie wiem jak, ale przeżyłem jego atak a psy potem mnie goniły
po schodach :) On jest łatwy bo wolny, ale jest ciężko bo startowa lokacja a broni lepszych
niema. W parafii nieumarłych z pewnością znalazłeś halabardę. Ulepszenie jej daje lepsze
profity niż półtorak. Nie kupuj broni od kowali bo to zazwyczaj śmiecie. One są po to,
żeby łatwiej kupić podstawę pod lepszy miecz ze specjalnych dusz.


Muszę po prostu spróbować raz jeszcze, damy radę. Halabardę mam i zwykłą i gargulcową. Tylko halabarda to broń dwuręczna, prawda? Tarczę lubię, chroni dupsko. W ogóle, itemy da się sprzedać? Bo złomu mam sporo, a nie wiem czy mi potrzebny, liczyłem że go opchnę. Raczej szedłbym w wojownika który przyjmie na klatę ciosy, ale w razie potrzeby, uskoczy gdy tarcza nie przyjmie na siebie dmgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 20:41, Llordus napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=63_PJYhSAMw - okolice 15 minuty gdzie pada hydra i gracz
idzie do drabiny

O tą drabinę mi chodziło :) Ona znajduję się w Dorzeczu Darkroot a nie w samym lesie :P Możesz tam dojść też od strony wieży z parafii nieumarłych chyba. Ale z wieży wchodzisz w prost na hydre a drabiną też możesz zejść po bocznej ścianie i też jest to dojście do hydry, ale nie polecane bo od razu giniesz po zejściu. Tam jest jej legowisko przy drabinie i ma cię ładnie na widelcu, gdy po niech schodzisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 20:51, vegost napisał:

O tą drabinę mi chodziło :) Ona znajduję się w Dorzeczu Darkroot a nie w samym lesie
:P Możesz tam dojść też od strony wieży z parafii nieumarłych chyba. Ale z wieży wchodzisz
w prost na hydre a drabiną też możesz zejść po bocznej ścianie i też jest to dojście
do hydry, ale nie polecane bo od razu giniesz po zejściu. Tam jest jej legowisko przy
drabinie i ma cię ładnie na widelcu, gdy po niech schodzisz :)

No tak. Ale żeby z tej drabiny zejść i wpakować się na hydrę, to musisz kupić przedmiot od kowala, odblokować stosowną bramę i dojść do tej drabiny zanim ubijesz havela i później hydrę.
A przecież mówiłem o tym, że tego przedmiotu nie trzeba u kowala kupować, bo właśnie jest ta drabina - więc jedyna opcja w tej sytuacji to ubić havela, ubić hydrę i dopiero dojść do drabiny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 20:48, necron1501 napisał:

Muszę po prostu spróbować raz jeszcze, damy radę. Halabardę mam i zwykłą i gargulcową.
Tylko halabarda to broń dwuręczna, prawda? Tarczę lubię, chroni dupsko. W ogóle, itemy
da się sprzedać? Bo złomu mam sporo, a nie wiem czy mi potrzebny, liczyłem że go opchnę.
Raczej szedłbym w wojownika który przyjmie na klatę ciosy, ale w razie potrzeby, uskoczy
gdy tarcza nie przyjmie na siebie dmgu.


Halabardy są jednoręczne.. i nie spowalniają ataku, tak jak to robią bronie dwuręczne. Mimo wszystko broń dwuręczną, też możesz nosić w jednym ręku i nią atakować. Zmianą jest po prostu większy ubytek wytrzymałości i wolniejszy atak, ale rekompensuję to siła uderzenia i leszy zasięg broni. Halabarda może kusić na naprawdę długą odległość. Pamiętam, jak bawiłem się halabardą gigantów z Anor Londo. Ciężka, ale bardzo dobra i zasięg boski :) Czyli interesuję cię średniej klasy wojownik. Czyli nie korzystaj z broni dwuręcznych, bo z nimi uniki będą niemożliwe (za ciężko). Maks dla ciebie to halabardy, jeśli chodzi o bronie. Jest parę fajnych. Czarnych rycerzy jest niezła. Ale jej nie zdobędziesz w takich lokacjach. Najwcześniej to znajdziesz w Catacumbach :) No i tarczy też ciężkiej nosić nie możesz, zapomnij o tarczy Havela. Szkoda, bo to najlepsze według mniej tarcza. Nic jej nie może przebić. Chyba, że wydasz dużo dusz w wytrzymałość, wtedy można to z balansować, ale szkoda dusz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 20:56, Llordus napisał:

A przecież mówiłem o tym, że tego przedmiotu nie trzeba u kowala kupować, bo właśnie
jest ta drabina - więc jedyna opcja w tej sytuacji to ubić havela, ubić hydrę i dopiero
dojść do drabiny :)

AA.. bo tobie chodzi o wejście z góry :) OK. To wtedy tak. Ale, żeby wejść i wyjść, to i tak trzeba ubić hydrę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.04.2014 o 20:58, vegost napisał:

Halabardy są jednoręczne.. i nie spowalniają ataku, tak jak to robią bronie dwuręczne.
Mimo wszystko broń dwuręczną, też możesz nosić w jednym ręku i nią atakować. Zmianą jest
po prostu większy ubytek wytrzymałości i wolniejszy atak, ale rekompensuję to siła uderzenia
i leszy zasięg broni. Halabarda może kusić na naprawdę długą odległość.


Spróbuję, może się przekonam.


>No i tarczy też ciężkiej nosić nie możesz, zapomnij o tarczy Havela. Szkoda, bo to najlepsze według mniej tarcza.

Dnia 01.04.2014 o 20:58, vegost napisał:

Nic jej nie może przebić. Chyba, że wydasz dużo dusz w wytrzymałość, wtedy można to z
balansować, ale szkoda dusz..


Nie odrzucam takiej opcji. Po prostu, jak dotychczas, zdarzały się ataki których nie mogłem sparować tą tarczą, co jeszcze w startowej lokacji zdobywamy, dlatego unik się przydawał. Co by nie mówić, jestem na początku gry, kto wie jako kto skończę.

Ja dusze w sumie wydaje na wytrzymałość, siłę i zielony pasek. Już 25 lvl mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 21:00, vegost napisał:

AA.. bo tobie chodzi o wejście z góry :) OK. To wtedy tak. Ale, żeby wejść i wyjść, to
i tak trzeba ubić hydrę :D

No trzeba. Ale hydra akurat nie jest jakoś specjalnie trudna, przynajmniej dla mnie nigdy nie była :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 21:04, necron1501 napisał:

Nie odrzucam takiej opcji. Po prostu, jak dotychczas, zdarzały się ataki których nie
mogłem sparować tą tarczą, co jeszcze w startowej lokacji zdobywamy, dlatego unik się
przydawał. Co by nie mówić, jestem na początku gry, kto wie jako kto skończę.

Bo właśnie chodzi o stabilność tarczy. Im większa, tym przeciwnik nie będzie wstanie jej przełamać. Ale w samej grze nie ma dużo takich tarcz. Havela jest najlepsza. Jest też krwawa tarcza, ale nie wiem jak u niej ze stabilnością.. Najważniejsze dla wojownika to taka tarcza, która broni przed atakami fizycznymi w 100%. Takich tarcz jest wiele, ale stabilność mają różną. Dobór odpowiedniej to twój priorytet. Uniki zostaw dla postaci, które stronią od walki a więcej unikają i są szybkie. Coś takiego jak łucznik, który używa tylko zręczności. Wojownik nie unika, tylko przyjmuję na klatę. Poza tym, żaden dodge nie uchroni cię przed atakiem obszarowym a tarcza tak. Pomyśl o tym.

Dnia 01.04.2014 o 21:04, necron1501 napisał:

Ja dusze w sumie wydaje na wytrzymałość, siłę i zielony pasek. Już 25 lvl mam.

Ten zielony pasek, to własnie wytrzymałość :) To też jest udźwig, więc dobrze robisz. Siła, wytrzymałość i siła jest najważniejsza u takiej klasy, ale sam możesz rozwijać tak, jak Ty chcesz :) Nie ma odpowiedniego sposobu na postać. To zależy od ciebie jak ją rozwijasz :)


@Llordus - owszem nie jest, ale niektórzy mają z nią problem, bo stoi na środku jeziora a tam wejść nie można. Dla ludzi, którzy wola walkę bezpośrednią to problem, ale hydra atakuję głowami i wtedy można atakować. Z tą Hydrą w Darkroot Forest to prosta sprawa. Idziesz do kamyków po prawej stronie i tak czekasz aż walnie głową i kosisz po kolei. Potem idziesz nieco na środek i czekasz na ostatnio i tyle :) Jest też możliwość zabicia hydry, bez obcinania wszystkich głów, ale tylko wtedy, kiedy jesteś wyposażony w zaawansowaną broń. Typu topór smoczego króla czy ten drugi oręż od smoka w Ash Lake.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 21:04, necron1501 napisał:

...


W grze masz tyle broni do wyboru, że właściwie w co byś nie poszedł to i tak będzie dobrze. Chodzi o skalowanie obrażeń broni, a właściwie każda skaluje się do czegoś innego, nawet do inteligencji i wiary. Ja zrobiłem wojownika nastawionego na zręczność i pięknie mi się do tego skalowało Iaito i miecz Queelag - dobre obrażenia i szybkie movesety. Warto przy tym pamiętać, że staty w grze cierpią na diminishing returns (nie wiem jak to dobrze przetłumaczyć, malejące przychody?). Generalnie po 40, 50 poziomie statystyki, bonusy jakie otrzymujesz maleją tak bardzo, że nie warto dalej inwestować w daną statystykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.04.2014 o 21:11, vegost napisał:

Bo właśnie chodzi o stabilność tarczy. Im większa, tym przeciwnik nie będzie wstanie
jej przełamać. Ale w samej grze nie ma dużo takich tarcz. Havela jest najlepsza. Jest
też krwawa tarcza, ale nie wiem jak u niej ze stabilnością.. Najważniejsze dla wojownika
to taka tarcza, która broni przed atakami fizycznymi w 100%. Takich tarcz jest wiele,
ale stabilność mają różną. Dobór odpowiedniej to twój priorytet. Uniki zostaw dla postaci,
które stronią od walki a więcej unikają i są szybkie. Coś takiego jak łucznik, który
używa tylko zręczności. Wojownik nie unika, tylko przyjmuję na klatę. Poza tym, żaden
dodge nie uchroni cię przed atakiem obszarowym a tarcza tak. Pomyśl o tym.



Jak znajdę, to rozważę :D Na razie popróbuję halabardy, spróbuję zdobyć balder side sword <-- warto to upgradować? Wygląda solidnie, a patrząc po wiki szybko czegoś lepszego nie znajdę. Myślałem też o Uchigatana, ale musiałbym zatłuc sprzedawcę. Warto? Ogólnie jak patrzę, to większość broni skaluje się ze zręcznością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 21:36, necron1501 napisał:

Jak znajdę, to rozważę :D Na razie popróbuję halabardy, spróbuję zdobyć balder side sword
<-- warto to upgradować? Wygląda solidnie, a patrząc po wiki szybko czegoś lepszego
nie znajdę. Myślałem też o Uchigatana, ale musiałbym zatłuc sprzedawcę. Warto? Ogólnie
jak patrzę, to większość broni skaluje się ze zręcznością.

Balder side sword jest jednym z najsolidniejszych mieczy jednoręcznych, choć jego wadą jest, że trzeba dość długo farmić, by go zdobyć.
Ostatni raz właśnie przechodziłem grę przy użyciu Lightning Balder Sworda i Fire Estoca.
Uchigatana jest uważana za jedną z najlepszych broni skalujących się ze zręcznością. Ja za moveset bardziej lubiłem kosy, ale to kwestia osobistych preferencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować