Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Dzięki. W sumie trochę się rozejrzalem, ulepszyłem sobie w końcu broń, bo mi się ten Drake Sword znudził... Padło na Falchion - fajne to nawet, lubię szybkie miecze, problem w tym, że na dzień dobry w kolejnej lokacji (Sen''s Fortress) trafia się na te węże, które dysponują zdecydowanie większym zasięgiem. :|

Spróbuję chyba raz jeszcze zdobyć Balder Side Sword :D A jak się nie uda to podkręce najzwyczajniejszego Lonsworda, ewentualnie jakąś włócznie lub halabardę.

Swoją drogą, muszę przyznać że pod względem rozbudowania niektórych niuansów gra jest strasznie przyjemna. Czasem ma się niesamowitą satysfakcję podczas zwyczajnej walki. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 20:07, Adjatha napisał:

Swoją drogą, muszę przyznać że pod względem rozbudowania niektórych niuansów gra jest
strasznie przyjemna. Czasem ma się niesamowitą satysfakcję podczas zwyczajnej walki.
^^

No nie wiem. Ja częściej robię facepalm''a na AI tak durne, że zęby nie chcą zgrzytać...za to zgrzytam gdy padam trafiony kolejnym glitchem tego buggerfall''a XXI wieku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 20:29, zadymek napisał:

No nie wiem. Ja częściej robię facepalm''a na AI tak durne, że zęby nie chcą zgrzytać...za
to zgrzytam gdy padam trafiony kolejnym glitchem tego buggerfall''a XXI wieku :/

Ta.. czasami przez kamerę można zlecieć w otchłań, razem z zaznaczonym mobem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 21:01, vegost napisał:

> No nie wiem. Ja częściej robię facepalm''a na AI tak durne, że zęby nie chcą zgrzytać...za

> to zgrzytam gdy padam trafiony kolejnym glitchem tego buggerfall''a XXI wieku :/

Ta.. czasami przez kamerę można zlecieć w otchłań, razem z zaznaczonym mobem :)

Czasem też ty tłuczesz zamaszyście i moby tłuką zamaszyście ale tylko ty obywasz, czasem też wrogi atak dosięga cię na niespotykaną dotąd odległość a wrogie strzały namierzają się niczym bomba Paveway ...ale nie będę się rozpisywał, zrobię film wtedy pokarzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 21:06, zadymek napisał:

Czasem też ty tłuczesz zamaszyście i moby tłuką zamaszyście ale tylko ty obywasz, czasem
też wrogi atak dosięga cię na niespotykaną dotąd odległość a wrogie strzały namierzają
się niczym bomba Paveway ...ale nie będę się rozpisywał, zrobię film wtedy pokarzę ;)

Haha na pewno było by wzięcie na youtbue :) Z tym tłuczeniem to też tak miałem.. nawalałem tak tych hallow w painting world i nic.. koleś mnie lał a ja mu nic nie zabierałem ;( Odblokowało się to dopiero, gdy tyle od hitów moja postać się skrzywiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał podczas gry wyraźne dropy fpsów? (Wersja PC).
U mnie masakra, walka z pierwszym bossem (Uciekinier z Azylu) to był pokaz slajdów.
Teraz gdy jestem na murach w pierwszej miejscówce również nie jest zbyt ciekawie.
Kiedy po prostu sobie biegam, gra trzyma stałe 30fps, gdy ktoś rzuci bombą i tylko pojawi się ogień to mam dropy nawet do 15. Podobnie gdy siadam do ogniska i pojawia się ten zielony dym. Nagle ze stabilnych 30fps robi się 11.
Wiem, że gra ma skopaną optymalizację, ale aż tak?

Gram na lapku, na którym grałem w wiele nowszych tytułów i to bez większych problemów.
Intel Core i3-3110M 2,4Ghz X2 (Dual Core)
Geforce GT 640M 2GB
4GB RAM

Jest jakiś sposób aby temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety gra przy efektach dymu, ognia, a nawet tego takiego blasku przy pokonaniu bossów potrafi ostro zmulić. Mam komputer potężniejszy od twojego, a i tak przy tego typu efektach cząsteczkowych klatki potrafią mi spaść do właśnie takich ~10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2014 o 16:53, Sipso napisał:

Niestety gra przy efektach dymu, ognia, a nawet tego takiego blasku przy pokonaniu bossów
potrafi ostro zmulić. Mam komputer potężniejszy od twojego, a i tak przy tego typu efektach
cząsteczkowych klatki potrafią mi spaść do właśnie takich ~10.

Przecież to co się dzieje czyni grę niemal niegrywalną.
Kiedy klepię jakiegoś przeciwnika, a z góry ktoś ładuje bombami to nawet nie jestem w stanie odpowiadać na ciosy bo mam takie opóźnienie.
Miałem też krótki meeeeega drop gdy przede mną, nad murami przeleciał smok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, zakupiłem Dark Souls na wiosnobraniu zatem mam pytanko: jak kiedyś wspominałem, nie mam pada. Jakie mody/fixy mam ściągnąć i skąd by grało się przyjmenie?
No i jakieś standardowe porady na początek?
Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2014 o 16:56, kaczek93 napisał:

Przecież to co się dzieje czyni grę niemal niegrywalną.

Wiele aspektów Dark Souls czyni ją nierywalną ;)

Dnia 12.04.2014 o 16:56, kaczek93 napisał:

Kiedy klepię jakiegoś przeciwnika, a z góry ktoś ładuje bombami to nawet nie jestem w
stanie odpowiadać na ciosy bo mam takie opóźnienie.

Podstawowa kwestia: instalowałeś DSfix?

Dnia 12.04.2014 o 16:56, kaczek93 napisał:

Miałem też krótki meeeeega drop gdy przede mną, nad murami przeleciał smok.

Gorsze rzeczy tot wyczynia - spróbujesz go ubić zobaczysz całą tą "magię".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2014 o 17:47, kaczek93 napisał:

/ciach/
OK, zainstalowałem DSfixa i teraz zamiast 30fps i okazjonalnych 15, mam cały czas 20.

A skonfigurowałeś? Bo to nie jest tak, że od strzału działa: ustawiać internal rendering resolution i zdejmujesz blokadę fps''ów, ew ustawiasz wartość pożądaną oraz minimum i dopiero wtedy działa.

Dnia 12.04.2014 o 17:47, kaczek93 napisał:

Warto było :D

No nie wiem, minimum opłacalności to około 40:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2014 o 17:55, Outlander-pro napisał:

Dobra, zgaduję że DSM to Mouse Fix, znalazłem je na Nexusie :)

Pierwszy to baza dla wszelkich modyfikacji, standardowo manipulujesz w nim ustawieniami grafiki (AA, int. resolution, DoF itp) oraz zdejmujesz blokadę framerate (klatki na sekundę w DS są ustawione "sztywno" na 30 - a "sztywno" bo o ile w górę to działa o tyle w dół już ochoczo lecą;).
DSMfix poprawia pracę kamery gdy używasz Klawiatury i Myszy. Możesz też przypisać jakieś akcje jej klawiszom (gra na to nie pozwala)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do fixów,to jakieś porady co tak naprawdę poedytować w tych plikach .ini ? Bo to trochę czarna magia dla mnie :D
I jeszcze czy coś jest nie tak z z dsm fixem i trzeba go patchować czy coś? Rozglądając się za nim jakieś takie informacje zobaczyłem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2014 o 13:52, Outlander-pro napisał:

Co do fixów,to jakieś porady co tak naprawdę poedytować w tych plikach .ini ? Bo to trochę
czarna magia dla mnie :D


Poguglaj za DsFix UI - nie pamiętam dokładnej nazwy, ale jakiś gość zrobił taką małą aplikację i sobie normalnie zmieniasz ustawienia w trybie okienkowym. Mouse fix też będzie wykryty przy którejś zakładce. Jest na pewno wygodniej niż przekopywać się przez pliki z fixa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2014 o 13:52, Outlander-pro napisał:

Co do fixów,to jakieś porady co tak naprawdę poedytować w tych plikach .ini ? Bo to trochę
czarna magia dla mnie :D
I jeszcze czy coś jest nie tak z z dsm fixem i trzeba go patchować czy coś? Rozglądając
się za nim jakieś takie informacje zobaczyłem ...

Zakładam, że readme czytałeś i wiesz które to konkretnie ini masz edytować.

Spoiler

A jakbyś nie wiedział to te ini pasujące do nazw modów

.
Najważniejsze to na starcie wyłączyć AA w grze.
W DSfix ustawiasz "internal rendering resolution" -to ona jest skalowana do tej na monitorze, więc warto ustawić natywną. Następnie możesz odblokować "Framerate". Przydatne może sięokazać też kilka ustawień z działu "Save Game Backup Options" (kopie zapasowe save''ów), a w "Other Options" możesz wyłączyć te debilne Loga wyskakujące przy każdym wyjściu do menu(nie działą bez wyłączenia blokady Framerate). Dodatkowo możesz pobawić się ustawieniami AntiAliasing, by trochę przyśpieszyć grę gdy słabo idzie lub zwiększyć DoF gdy masz zapas mocy.
Ogólnie wszystko jest należycie opisane w plikach i powinieneś wiedzieć co ustawić by uzyskać jaki efekt.
W DSMfix po prostu ustawiasz czułość gryzonia i przypisujesz kilka podstawowych akcji (Blok, namierzanie, ataki...) do jego klawiszy. Pamiętaj tylko, że skala czułości ruchu myszy nie "nadpisuje" ustawień gry, więc traktuj to jako modyfikator tej wartości, którą ustawisz w grze, a która na 10 i tak jest za niska do komfortowej gry. Ja ustawiłem DSMfix na 10 a w grze na 5.
Jeśli używasz klawiszy takich jak Alt czy Ctrl dodatkowo możesz chcieć zmienić kilka ustawień klawiszy DSfix (służą do przełączania ustawień w trakcie gry, łapania screenów itp) w pliku DSfixKeys.ini.

EDIT Zapomniałem, o DSMfix: musisz znaleźć w DSfix.ini miejsce z jego nazwą (jest podany jak o przykład wrappera jaki da się podpiąć pod DSfix)i ustawić go jako dodatkowy wrapper by w ogóle zaczął działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, pograłem krótką chwilę i mam parę pytań.
Dusze, które otrzymujemy za pokonanych przeciwników służą nam do kupowania leveli umiejętności, tak? Wziąłem w ciemno wojownika, w jakie cechy pakować?
Poza tym: rozumiem, że jedyną karą przy śmierci, jest tylko utrata dusz (które potem można odzyskać z zielonej chmurki)? A co jak wpadnę w przepaść, chmurka też jest w przepaści i przepadło na zawsze?
Co to jest "Człowieczeństwo"? Znalazłem tego parę jak się zdaje, ale nie wiem co to.
Przy ognisku jest jakaś opcja do włączenia (nie pamiętam już nazwy) - co to robi (bo jest tam levelowanie i rozpalanie ogniska i to coś ... swoją drogą też co robi opcja rozpal? Przecież jak podchodzę do ogniska to ono się samo rozpala? Czy czegoś nie kminię? :P

Poza tym mody zdają się działać nieźle, myślę, że sterowanie myszką nie jest wtedy złe, choć dwa pierwsze szkielety po opuszczeniu Azylu Nieumarłych dały mi w kość - przecież im prawie w ogóle obrażeń nie zadaję, a one mi mnóstwo! xD Ale rozumiem, że tak właśnie jest w tej grze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować