Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2014 o 17:29, Outlander-pro napisał:

Hej, pograłem krótką chwilę i mam parę pytań.
Dusze, które otrzymujemy za pokonanych przeciwników służą nam do kupowania leveli umiejętności,
tak? Wziąłem w ciemno wojownika, w jakie cechy pakować?

Takie jakie pasują do używanego sprzętu.

Dnia 15.04.2014 o 17:29, Outlander-pro napisał:

Poza tym: rozumiem, że jedyną karą przy śmierci, jest tylko utrata dusz (które potem
można odzyskać z zielonej chmurki)? A co jak wpadnę w przepaść, chmurka też jest w przepaści
i przepadło na zawsze?

Będzie leżała opodal;)

Dnia 15.04.2014 o 17:29, Outlander-pro napisał:

Co to jest "Człowieczeństwo"? Znalazłem tego parę jak się zdaje, ale nie wiem co to.

Człowieku, nie wiesz co to człowieczeństwo? ;)
A na serio: w statystkach to masz, przeczytaj opis, który tam znajdziesz to się dowiesz.

Dnia 15.04.2014 o 17:29, Outlander-pro napisał:

Przy ognisku jest jakaś opcja do włączenia (nie pamiętam już nazwy) - co to robi (bo
jest tam levelowanie i rozpalanie ogniska i to coś ... swoją drogą też co robi opcja
rozpal? Przecież jak podchodzę do ogniska to ono się samo rozpala? Czy czegoś nie kminię? :P

To sobie przypomnij bo wróżka wzięła wolne :|

Dnia 15.04.2014 o 17:29, Outlander-pro napisał:

Poza tym mody zdają się działać nieźle, myślę, że sterowanie myszką nie jest wtedy złe,
choć dwa pierwsze szkielety po opuszczeniu Azylu Nieumarłych dały mi w kość - przecież
im prawie w ogóle obrażeń nie zadaję, a one mi mnóstwo! xD Ale rozumiem, że tak właśnie
jest w tej grze ...

To idź gdzie indziej i podpakuj. BTW Szkielety najfajniej zabijają się same ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2014 o 17:44, zadymek napisał:

Takie jakie pasują do używanego sprzętu.

No zgaduję, że jeżeli miałem kilka klas postaci do wyboru na początku gry, to każda specjalizuje się w jakichś innych atrybutach, zatem dlatego pytam o klasę wojownika. Bo zgaduję, że każda klasa ma jakieś swoje bonusy, jak to zwykle w action RPG bywa.

Heh, co robi konkretnie opcja rozpal ognisko i odwróć pustkę, bo gra tego nie tłumaczy.

Dnia 15.04.2014 o 17:44, zadymek napisał:

To idź gdzie indziej i podpakuj. BTW Szkielety najfajniej zabijają się same ;)

Zdaje się, że była tylko jedna ścieżka, chyba że czegoś nie zauważyłem, rozejrzę się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2014 o 17:57, Outlander-pro napisał:

> Takie jakie pasują do używanego sprzętu.
No zgaduję, że jeżeli miałem kilka klas postaci do wyboru na początku gry, to każda specjalizuje
się w jakichś innych atrybutach, zatem dlatego pytam o klasę wojownika. Bo zgaduję, że
każda klasa ma jakieś swoje bonusy, jak to zwykle w action RPG bywa.

Każda ma inny zestaw statów, tyle. Możesz sobie rozwijać jak chcesz. Oczywiście skoro już masz woj to mógłbyś rozwijać jego ulubione staty ale i tak wszystko zależy od tego jaki sprzęt wolisz.

Dnia 15.04.2014 o 17:57, Outlander-pro napisał:

Heh, co robi konkretnie opcja rozpal ognisko i odwróć pustkę, bo gra tego nie tłumaczy.

Odwróć pustkę to powrót do postaci ludzkiej. Rozpalasz ognisko by regenerować więcej Flaszek Estusa -zużywa Humanity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku postanowiłem grać tankiem.
Zrobiłem więc klasę Rycerza i wszystkie punkty inwestuję w siłę/wytrzymałość.
Grę poznaje w zasadzie sam, błądząc po omacku, bo nie czytałem żadnych poradników, ani nic w tym stylu.
Pamiętałem jednak, że można odstrzelić ogon smoka i zdobyć miecz, więc aktualnie nim macham :)

Jakieś porady co do grania tankiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2014 o 21:00, kaczek93 napisał:

Jakieś porady co do grania tankiem?

Z tego co czytam to najłatwiejszy buld do tej gry, a że sprzęt dobiera się do tego dość instynktownie: dobry armor, dobry shield duuuzy ciachacz -co najwyżej mógłbym poradzić gdzie czego na starcie szukać.
Nie pozostaje mi nic innego niż tylko pochwalić obraną drogę i polecić z niej nie zbaczać, co najwyżej trzymać obciążenie poniżej 50% i upgrade''ować graty ile się da (to akurat porada uniwersalna;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2014 o 21:50, zadymek napisał:

> Jakieś porady co do grania tankiem?
Z tego co czytam to najłatwiejszy buld do tej gry, a że sprzęt dobiera się do tego dość
instynktownie: dobry armor, dobry shield duuuzy ciachacz -co najwyżej mógłbym poradzić
gdzie czego na starcie szukać.
Nie pozostaje mi nic innego niż tylko pochwalić obraną drogę i polecić z niej nie zbaczać,
co najwyżej trzymać obciążenie poniżej 50% i upgrade''ować graty ile się da (to akurat
porada uniwersalna;).

Ano, taką postać zbudowałem trochę za poradą głoszącą, że na początku najlepiej grać tankiem.
Możesz dać znać gdzie czego szukać, bo obecnie ponad startowy set to mam tylko hełm gargulców i ten smoczy miecz.
W ogóle przeraża mnie ta gra. Nie chodzi o to, że jest trudna, bo powiedzieć o DS, że jest trudne to jak powiedzieć, że właśnie wybiła 22.
Przeraża mnie trochę ogrom tego wszystkiego i ograniczoność mojego poznania w tym zakresie. Nigdy nie lubiłem przesiadywać godzinami w statystykach, wnikliwie porównywać przedmiotów itp., ale w DS zamierzałem to sumiennie czynić.
Na razie jestem świeżo po pierwszym dzwonie i idę do drugiego. Nawet nie mogę na obecnym etapie powiedzieć czy gra mi się podoba czy nie. Po prostu jeszcze nic nie pozwoliło mi wyrobić sobie o niej zdania. Na chwilę obecną jestem wobec niej neutralny, ani nie mogę rzec, że mi się nie podoba, ale z drugiej strony nie mogę też ogłosić, że mi się podoba.

Wracając do gry tankiem. Lepiej zasłaniać się tarczą i przyjmować ataki na nią, czy biegać dookoła przeciwnika i czekać na odpowiedni moment by uderzyć? Pytam, bo na razie nie zdecydowałem się na jakąś konkretną technikę walki. Ba, nie udało mi się nawet mimo szczerych chęci ubić "takiego czarnego kolesia z długą tarczą i rogatym hełmem, który stał na wieży tuż przed okutym w pancerz bykiem" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2014 o 22:07, kaczek93 napisał:

Ano, taką postać zbudowałem trochę za poradą głoszącą, że na początku najlepiej grać
tankiem.

Szczerze mówiąc, też chciałem grać tankiem, ale jakoś mi się odwidziało - konieczność pilnowania się z udźwigiem zniechęciło mnie do używania ciężkich pancerzy. Przynajmniej na chwilę obecną.

Dnia 15.04.2014 o 22:07, kaczek93 napisał:

Możesz dać znać gdzie czego szukać, bo obecnie ponad startowy set to mam tylko hełm gargulców
i ten smoczy miecz.

Nie ma to tak naprawdę większego znaczenia, bo każdy sprzęt można doprowadzić do stanu przydatności - jest taki system upgrade''ów, że wybierasz sobie tak naprawdę głównie broń, której ruchy Ci się podobają.

Dnia 15.04.2014 o 22:07, kaczek93 napisał:

bo powiedzieć o DS, że jest trudne to jak powiedzieć, że właśnie wybiła 22.

Bez przesady. Gra po po prostu nie wybacz błędów grającemu. To nie tak, że jest trudna, bo w momencie, w którym ripostą ściągasz 3/4 hp przeciwnika i potem go dobijasz decyduje to, czy uda Ci się zrobić ripostę, czy po prostu spóźnisz blok i dostaniesz cios za pół hp.

Dnia 15.04.2014 o 22:07, kaczek93 napisał:

Nigdy nie lubiłem przesiadywać godzinami w statystykach

Nie trzeba imo. Po 20h zacząłem pancerz ulepszać, a i tak biegam w lekkim mimo grania full melee. ;)

Dnia 15.04.2014 o 22:07, kaczek93 napisał:

Wracając do gry tankiem. Lepiej zasłaniać się tarczą i przyjmować ataki na nią, czy biegać
dookoła przeciwnika i czekać na odpowiedni moment by uderzyć?

Zależy od przeciwnika. Trafisz na takich, których blok zbije Ci ten zielony pasek do zera. Część można, po bloku wyprowadzasz cięcie. Część jest powolna i po ataku zdążysz go obiec i wcisnąć czystego backstaba. Zawsze sprawdzasz z kim masz do czynienia i początek peirwszej walki to poznawanie ruchów - podstawa do przeżycia. ;)

Dnia 15.04.2014 o 22:07, kaczek93 napisał:

Ba, nie udało mi się nawet mimo szczerych chęci ubić "takiego czarnego kolesia z długą tarczą i rogatym >hełmem, który stał na wieży tuż przed okutym w pancerz bykiem" :)

Bo to jest kawał skurczybyka. ;) Za to może fajne rzeczy czasem rzucić. Ale na początku nie będzie łatwo do ubić... Ale tu często jest do czego wracać właśnie z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2014 o 22:47, Adjatha napisał:

Bo to jest kawał skurczybyka. ;) Za to może fajne rzeczy czasem rzucić. Ale na początku
nie będzie łatwo do ubić... Ale tu często jest do czego wracać właśnie z tego powodu.

Szybki jest i ciężko było mi go wyprowadzić na otwartą przestrzeń, a próbowałem go ubić w dwóch miejscach, bo wcześniej stał też odwrócony tyłem niedaleko schodów, którymi szło się do Taurusa.
Najbardziej w tym graniu tankiem dobija mnie ślamazarność z jaką wykonuje przewroty. Trwa to całe wieki, ale to w końcu ciężka postać więc teoretycznie nie powinienem na to narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Executioner Smough and Dragonslayer Ornstein.

Właściwie nic więcej nie muszę pisać chyba, hm? ^^
A tak serio, to mam przegląd uzbrojenia. Biegam z Balder Side Sword +10 i Lightning Spear (po naszemu Błyskawiczna Włócznia ;) ). Baldera aktualnie bardziej podkręcić się nie da, chyba że dodać mu pioruny - są właściwie jakieś wskazówki co do wybierania poszczególnych ulepszeń? Z drugiej strony, druga piorunująca broń mi zbędna raczej. Do tego włócznię mam zamiar przemielić u kowala i zrobić z niej Dragonslayer Spear, mam nadzieję że warto. ;)

Gorzej z pancerzem... Nie wiem totalnie czym się kierować. :D Na razie noszę Silver Knight set, ale drogo wychodzi tuning. W każdym razie mogę w nim robić uniki z pełną prędkością (Favor and Protection <3). Ogólnie chyba nie ma czegoś uniwersalnego? (chyba że Havel, ale Havel to jakiś kosmos pod względem wymagań... :P) Z tego względu myślałem właśnie żeby zachować silver knighta, a dodatkowo podkręcić startowy set piromanty do walk z magami/ogniem. Ma to sens? ;)

PS. A przy pierwszym podejściu do super londo bros PRAWIE udało mi się taz smougha trafić. Jestem z siebie dumny. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2014 o 15:08, Adjatha napisał:

Właściwie nic więcej nie muszę pisać chyba, hm? ^^
A tak serio, to mam przegląd uzbrojenia. Biegam z Balder Side Sword +10 i Lightning Spear
(po naszemu Błyskawiczna Włócznia ;) ). Baldera aktualnie bardziej podkręcić się nie
da, chyba że dodać mu pioruny - są właściwie jakieś wskazówki co do wybierania poszczególnych

Można też wyczarować Quelaag Fury Sword, działa cuda przy tych dwóch.

Dnia 16.04.2014 o 15:08, Adjatha napisał:

ulepszeń? Z drugiej strony, druga piorunująca broń mi zbędna raczej. Do tego włócznię
mam zamiar przemielić u kowala i zrobić z niej Dragonslayer Spear, mam nadzieję że warto. ;)

Najpierws sprawdź jej wymagania.

Dnia 16.04.2014 o 15:08, Adjatha napisał:

Gorzej z pancerzem... Nie wiem totalnie czym się kierować. :D Na razie noszę Silver Knight
set, ale drogo wychodzi tuning. W każdym razie mogę w nim robić uniki z pełną prędkością
(Favor and Protection <3). Ogólnie chyba nie ma czegoś uniwersalnego? (chyba że Havel,

Nie, nie ma.

Dnia 16.04.2014 o 15:08, Adjatha napisał:

ale Havel to jakiś kosmos pod względem wymagań... :P) Z tego względu myślałem właśnie
żeby zachować silver knighta, a dodatkowo podkręcić startowy set piromanty do walk z
magami/ogniem. Ma to sens? ;)

Na Smough działa nieźle Chmura trucizny, Ornsteina zaboli tylko ogień ale musisz mieć coś szybkiego np Fire Whip albo najlepiej Combustion.

Dnia 16.04.2014 o 15:08, Adjatha napisał:

PS. A przy pierwszym podejściu do super londo bros PRAWIE udało mi się taz smougha trafić.
Jestem z siebie dumny. ;P

Smough? Komuś on sprawia problemy? Znaczy nie żebym był taki osom, gdy Orny robi za jego "DickSpear" to nie ma lekko, ale już sam grubas to pestka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2014 o 22:07, kaczek93 napisał:

W ogóle przeraża mnie ta gra. Nie chodzi o to, że jest trudna, bo powiedzieć o DS, że
jest trudne to jak powiedzieć, że właśnie wybiła 22.

Nie jest trudna tylko zaprojektowana tak by sprawiać problemy- to nie to samo.

Dnia 15.04.2014 o 22:07, kaczek93 napisał:

Przeraża mnie trochę ogrom tego wszystkiego i ograniczoność mojego poznania w tym zakresie.
Nigdy nie lubiłem przesiadywać godzinami w statystykach, wnikliwie porównywać przedmiotów
itp., ale w DS zamierzałem to sumiennie czynić.

Tank nie musi wiele myśleć, więc nie musisz za wiele ogarniać- wal mocno, blokuj intensywnie i rozwijaj to co trzeba.

Dnia 15.04.2014 o 22:07, kaczek93 napisał:

Wracając do gry tankiem. Lepiej zasłaniać się tarczą i przyjmować ataki na nią, czy biegać
dookoła przeciwnika i czekać na odpowiedni moment by uderzyć? Pytam, bo na razie nie
zdecydowałem się na jakąś konkretną technikę walki.

Zależy z kim walczysz. Jedyna słuszna taktyka to by nie walczyć z grupami wrogów, reszta zależy od innych czynników.

Dnia 15.04.2014 o 22:07, kaczek93 napisał:

Ba, nie udało mi się nawet mimo szczerych chęci ubić "takiego czarnego kolesia z długą tarczą i rogatym
hełmem, który stał na wieży tuż przed okutym w pancerz bykiem" :)

1. To dzik.
2. Czarny rycerz to miniboss -ma być trudny. I jak w przypadku wszystkich mini jest to walka jednej sztuczki: nie obiegaj go, nie rób uników tylko blokuj i paruj. Jego miecz ma zamaszyste, względnie powolne ataki a jedyne co czyni go groźnym to zaawansowany autoaim oraz zasięg i DMG. A że to nie Havel nie powinno być aż takich problemów z blokowaniem: naucz się parować właściwy cios (tylko dla ułatwienia, można parować dowolny) to okaże się banalny. Oczywiście jeden błąd może cię kosztować ...dusze i Humanity ale do tego chyba już przywykłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2014 o 15:31, zadymek napisał:

Można też wyczarować Quelaag Fury Sword, działa cuda przy tych dwóch.

Znaczy akurat rewizja sprzętu jest ogólna, nie do samych bossów. A Quelaag zjadł starożytny Wonsz. ;)

Dnia 16.04.2014 o 15:31, zadymek napisał:

Nie, nie ma.

To generalnie mój wybór setów - Silver Knight + Pyromancer - ma sens? Wydaje mi się, że się dość dobrze uzupełniają.

Dnia 16.04.2014 o 15:31, zadymek napisał:

Na Smough działa nieźle Chmura trucizny, Ornsteina zaboli tylko ogień ale musisz mieć
coś szybkiego np Fire Whip albo najlepiej Combustion.

Z tego co się orientowałem to Smough ładnie piorunami dostaje, więc mam zamiar użytek z włóczni. Na ogień mam Charcoal Pine Resin, jak będzie trzeba to się użyje.

Dnia 16.04.2014 o 15:31, zadymek napisał:

Smough? Komuś on sprawia problemy?

Wiesz, to było pierwsze podejście i dałem się zaskoczyć - patrzę na Smougha, żeby sprawdzić co zrobi, a tu zanim grubas mi wyskoczy z młotem, dostaję dzidę z boku od Ornsteina. A skubany potrafi zaboleć. No ale następnym razem już będę wiedział na co uważać, także luz. ;) Z bossami jako takich większych problemów nie miałem dotychczas, Capra mnie wkurzał, ale jak już udało się taktykę przygotować to poszło za pierwszym razem. Z Gaping Dragonem było podobnie. Tu pewnie też jakoś pójdzie, chociaż wiem też jaką sławą cieszą się chłopaki z Anor Londo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Natywna rozdzielczość mojego monitora to 1024x768. Tak ustawiłem w dsfix.ini i w grze i było wczoraj wszystko w porządku. Dziś odpalam grę, i mam jakąś inną rozdzielczość, która sprawia, żę mam czarne paski u góry i u dołu ekranu. W grze nadal niby jest utawione 1024x768, tak samo w dsfix.ini. Nie wiem co się stało, bo od wczoraj nic z opcjami nie kombinowałem. Napotkał ktoś podobny problem? ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2014 o 15:59, Adjatha napisał:

> Można też wyczarować Quelaag Fury Sword, działa cuda przy tych dwóch.
Znaczy akurat rewizja sprzętu jest ogólna, nie do samych bossów. A Quelaag zjadł starożytny
Wonsz. ;)

Nakarmiłeś go duszą bossa !!!!?

Dnia 16.04.2014 o 15:59, Adjatha napisał:

To generalnie mój wybór setów - Silver Knight + Pyromancer - ma sens? Wydaje mi się,
że się dość dobrze uzupełniają.

Silver Knight Setu sam używałem i jest niczego sobie (choć polecam zmienić portki na lżejsze, idealne będą te od Setu Strażnika Obrazu) a Pyro? Zawsze ma sens ;)

Dnia 16.04.2014 o 15:59, Adjatha napisał:

Wiesz, to było pierwsze podejście i dałem się zaskoczyć - patrzę na Smougha, żeby sprawdzić
co zrobi, a tu zanim grubas mi wyskoczy z młotem, dostaję dzidę z boku od Ornsteina.

A no tak, to to ja zaliczyłem ze 200 razy.

Dnia 16.04.2014 o 15:59, Adjatha napisał:

A skubany potrafi zaboleć. No ale następnym razem już będę wiedział na co uważać, także
luz. ;) Z bossami jako takich większych problemów nie miałem dotychczas,

Wierz mi: mało ci da to, że wiesz na co masz uważać :/

Dnia 16.04.2014 o 15:59, Adjatha napisał:

Capra mnie wkurzał, ale jak już udało się taktykę przygotować to poszło za pierwszym razem. Z Gaping
Dragonem było podobnie. Tu pewnie też jakoś pójdzie, chociaż wiem też jaką sławą cieszą się chłopaki
z Anor Londo. ;)

Ale Capra i Ziewacz to nie byli OnS, Capra mógł się najwyżej zaglitchować na schodacha a Gaping był co najwyżej nudny, OnS to jeden wielki glitch. Im szybciej ich wykończysz tym mniej morderczych glitchy doświadczysz i twoje szanse na przeżycie wzrosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2014 o 16:19, zadymek napisał:

Nakarmiłeś go duszą bossa !!!!?

A, bo uznałem że żadna z broni mnie nie będzie interesowała... A Wonsz dawał więcej niż zjedzenie samemu... I tak jakoś wyszło...
Generalnie potem straciłem z 15k soulsów, więc karma działa... ;)

Dnia 16.04.2014 o 16:19, zadymek napisał:

idealne będą te od Setu Strażnika Obrazu) a Pyro? Zawsze ma sens ;)

No to na takie isę zdecyduje. Poza tym podoba mi się design pancerza - czarny byłby lepszy, ale za długo musiałbym czekać. ;) A co do obrazu, to się tam wybiorę po dokończeniu aktualnej misji w Londo.

Dnia 16.04.2014 o 16:19, zadymek napisał:

A no tak, to to ja zaliczyłem ze 200 razy.

Spoko, mam czas, na razie na liczniku jakieś 20h...

Dnia 16.04.2014 o 16:19, zadymek napisał:

Wierz mi: mało ci da to, że wiesz na co masz uważać :/

Niemniej jednak w jakimś minimalnym nawet stopniu zwiększa to szanse na przeżycie. :P

Poza tym przyznam po prostu, że fajnie mi się to w gra i zadowolony jestem, że dałem grze drugą szansę, więc ewentualne niepowodzenia mi nie przeszkadzają. ;) Nawet jeszcze jakichś specjalnie upierdliwych bugów nie miałem żeby się strasznie wkurzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogooglowałem trochę i spróbowałem sposobu, że w grze utawiłem by grać w oknie, a w dsfix.ini wymusić borderless fullscreen. Sprawia to rzeczywiście, że mam na cały ekran grę, jak za pierwszym odpaleniu, ale myszka zachowuje się tak, jakby gra nadal była w oknie ... czyli muszę np jeśli chcę wybrać menu itemów w grze, to nie mogę go zaznaczyć myszką tam gdzie się ta opcja pojawia, tylko trochę niżej, tam gdzie niby jest ten przycisk gdyby gra była w oknie. No paranoja. Wczoraj wszystko grało, a teraz to :/ Jakieś inne pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować