Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Dnia 18.04.2014 o 13:41, kaczek93 napisał:

/ciach/
Właśnie nie miałem jeszcze okazji zasmakować tej różnorodności w kreacji postaci.
Może ktoś więc doradzi, czy coś z tego szrotu warto apgrejdować zamiast Drake Sworda?

Ulepszaj claya, ewentualnie polecam zakupić reinforced club (wzmocniona pałka) i ulepszyć na błyskawice :) Zakupisz ją u pierwszego handlarza jakiego spotkałeś. Po max wzmocnieniu na błyskawice pałka starczy do końca gry:P Z pozostałymi brońmi możesz poeksperymentować (fajna zabawa z poznawaniem broni) tutaj praktycznie każda broń oferuje coś fajnego. Jeszcze możesz spróbować z mieczem czarnego rycerza, też jest całkiem niezły pod siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2014 o 11:51, Outlander-pro napisał:

Pytanko: mając łuk, jak się włącza celownik? Grając klawa+mysz.

No tak, bo oczywiście gra podaje tipsy dla pada :/
Akcja lewą bronią (blok).
Dodatkowo:
Typ strzał przełączasz za pomocą Akcja lewą bronią (parowanie) i Akcja prawą bronią (silny atak). Zoomujesz bodajże kontrolkami menu (góra i dół).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napotkałem problem z grą. Dotarłem do lokacji Depths i za każdym razem gdy przechodzę przez białe światło aby zawalczyć z bossem, gra crashuje. Jak zgaduję powinna odpalić się cutscenka? Czy ktoś miał podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2014 o 19:06, Outlander-pro napisał:

Napotkałem problem z grą. Dotarłem do lokacji Depths i za każdym razem gdy przechodzę
przez białe światło aby zawalczyć z bossem, gra crashuje. Jak zgaduję powinna odpalić

Zależy która to mgła.

Dnia 26.04.2014 o 19:06, Outlander-pro napisał:

się cutscenka? Czy ktoś miał podobny problem?

Wątpię czy dokładnie taki. Zerknij tu
http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=2903653

BTW Którego DSfix''a używaszv (jeśli używasz)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2014 o 19:23, zadymek napisał:

Zależy która to mgła.

Sprawdziłem na walktrough na YT - jest to biała mgła prowadząca do tego wielkiego pomieszczenia z Gaping Dragonem. Przechodzę, ekran robi się na sekundkę czarny i gra crashuje.

Dnia 26.04.2014 o 19:23, zadymek napisał:

Wątpię czy dokładnie taki. Zerknij tu

Nic o crashu związanym z cutscenkami. To chyba jakiś mało spotykany problem, bo po przegooglowaniu dość gruntownym znalazłem tylko jedną osobę z podobnym problemem i jej pomogło deinstalacja dsfixa, no ale to bezsensu, musi być jakieś inne wyjście.

Dnia 26.04.2014 o 19:23, zadymek napisał:

BTW Którego DSfix''a używaszv (jeśli używasz)?

2.2, to zdaje się najnowsza wersja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, w ostateczności może wyłączę dsfixa, przejdę przez mgłę, obejrzę cutscenkę, wyjdę z gry, znowu włączę ds fixa i chyba da radę ...
Bo można dsfixa wyłączać i włączać bez konsekwencji jakichś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2014 o 19:54, Outlander-pro napisał:

Cóż, w ostateczności może wyłączę dsfixa, przejdę przez mgłę, obejrzę cutscenkę, wyjdę
z gry, znowu włączę ds fixa i chyba da radę ...

Nie da rady bo gra nie zapisze się nigdy: na ruchomym elemencie scenografii i za mglistą bramą.

Dnia 26.04.2014 o 19:54, Outlander-pro napisał:

Bo można dsfixa wyłączać i włączać bez konsekwencji jakichś?

Konsekwencją będzie brak DSfixa ;)
Na początek nie usuwaj DSfix''a tylko zresetuj ustawienia do domyślnych (zastąp plik ustawień DSfix''a tym jeszcze niemodyfikowanym). Potem możesz wywalić DSfix i sprawdzić inną wersję -choć jeśli grę masz załataną (Steam) to prawdopodobnie działać będzie tylko 2.2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2014 o 20:11, zadymek napisał:

Nie da rady bo gra nie zapisze się nigdy: na ruchomym elemencie scenografii i za mglistą
bramą.


No to najwyżej wejdę i dam się zabić - jak rozumiem cutscenka jest jednorazowa i przy kolejnym podejściu boss już sobie będzie grzecznie siedział i czekał. Bo na razie innych pomysłów nie mam. w dsfixie praktycznie żadnych zmian nie wprowadzałem, nawet nie bawiłem się fpsami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2014 o 20:23, Outlander-pro napisał:

No to najwyżej wejdę i dam się zabić - jak rozumiem cutscenka jest jednorazowa i przy
kolejnym podejściu boss już sobie będzie grzecznie siedział i czekał. Bo na razie innych

Tak, zdaje się, że scenka jest jednorazowa. Nie jestem tylko pewien czy to akurat ona crash''uje ci grę. Jest też problem kolejnych bossów: lepiej załatwić problem teraz by później mieć spokój.

Dnia 26.04.2014 o 20:23, Outlander-pro napisał:

pomysłów nie mam. w dsfixie praktycznie żadnych zmian nie wprowadzałem, nawet nie bawiłem
się fpsami.

Sprawdź podane rozwiązania: może nie odnoszą się bezpośrednio do twojego problemu ale jednak jakoś u kogoś działały na crash''e.

BTW Nie robiłeś zmian w DSfix''ie: może w tym problem? Spróbuj chociaż odblokować framerate i ustawić odpowiednie internal rendering resoulution. Ponowne zainstalowanie DSfix''a też nie zaszkodzi a może pomóc na uszkodzony plik czy coś. No i może to być problem z samą grą -jeśli wywali się nawet bez DSfix''a to będzie trzeba reinstalować na czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2014 o 20:43, zadymek napisał:

Tak, zdaje się, że scenka jest jednorazowa.

Wyłączyłem dsfixa i cutscenka odpaliła się normalnie. Dałem się zabić, włączyłem sobie dsfixa na nowo, doszedłem do bossa ... ale gra znowu się crashuje, czyli to nie jest jednorazowa cutscenka niestety. Damn it :/

Dnia 26.04.2014 o 20:43, zadymek napisał:

BTW Nie robiłeś zmian w DSfix''ie: może w tym problem? Spróbuj chociaż odblokować framerate
i ustawić odpowiednie internal rendering resoulution.

Framerate raczej zostawię jak jest (ponoć można dostać bana na Live, zatem wolę tego nie ruszać), a internal rendering resolution sobie zmieniłem na 1280x1024 i gra śmiga (oprócz okazjonalnych dropów fpsów przy jakichś źródłach światła jak pochodnie chyba).
Kurcze, pada nie mam skąd wytrzasnąć na razie ... chyba trzeba będzie pokonać bossa bez dsmfixa, co za porażka :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2014 o 13:22, Outlander-pro napisał:

Wyłączyłem dsfixa i cutscenka odpaliła się normalnie. Dałem się zabić, włączyłem sobie
dsfixa na nowo, doszedłem do bossa ... ale gra znowu się crashuje, czyli to nie jest
jednorazowa cutscenka niestety. Damn it :/

Scenki są jednorazowe, o coś przy wejściu ale nie cutscenka. Sprawdź bez DSfix''a- zobaczysz, że nie uruchamia się drugi raz a boss już grasuje.

Dnia 27.04.2014 o 13:22, Outlander-pro napisał:

Framerate raczej zostawię jak jest (ponoć można dostać bana na Live, zatem wolę tego

Znam ten mit, chyba nikt go nie potwierdził. Zresztą on dotyczył także używania samego DSfix''a.

Dnia 27.04.2014 o 13:22, Outlander-pro napisał:

nie ruszać), a internal rendering resolution sobie zmieniłem na 1280x1024 i gra śmiga

Ustaw sobie taką jaką natywną ma twój monitor ew na CRT taką jakiej używasz. Ideą tego ustawienia jest by ograniczyć skalowanie.

Dnia 27.04.2014 o 13:22, Outlander-pro napisał:

(oprócz okazjonalnych dropów fpsów przy jakichś źródłach światła jak pochodnie chyba).

Framerate ma właśnie ograniczyć spadki -ich widoczność. Inaczej widać spadek z 30 do 20 a inaczej z 50 do 40.

Dnia 27.04.2014 o 13:22, Outlander-pro napisał:

Kurcze, pada nie mam skąd wytrzasnąć na razie

Ciekawe co takiego magicznego robi pad, że gra miała by przestać się wieszać a płynność wzrosnąć ;)

Dnia 27.04.2014 o 13:22, Outlander-pro napisał:

... chyba trzeba będzie pokonać bossa bez dsmfixa, co za porażka :S

Ten port to porażka, czego się spodziewałeś? Ja radzę jednak przetestować inną wersję DSfix. No chyba, że masz ulepszony łuk i tonę strzał: wtedy nie musisz się zbliżać do bossa...ale walka potrwa hoho, z 10 minut!
BTW Boss jest opcjonalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2014 o 14:06, zadymek napisał:

Ustaw sobie taką jaką natywną ma twój monitor ew na CRT taką jakiej używasz. Ideą tego
ustawienia jest by ograniczyć skalowanie.

Wręcz przeciwnie. To ustawienie jest zrobione specjalnie pod skalowanie.
Chodzi o downsampling.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2014 o 14:06, zadymek napisał:

Scenki są jednorazowe, o coś przy wejściu ale nie cutscenka. Sprawdź bez DSfix''a- zobaczysz,
że nie uruchamia się drugi raz a boss już grasuje.

Scenki przy większości bossów są jednorazowe, wyjątkiem jest Gaping Dragon, a jak sprawdziłem, ludzie co mają ten sam problem zgłaszali również, że występuje przy Quelaag. Boss nie grasuje.

Dnia 27.04.2014 o 14:06, zadymek napisał:

Ciekawe co takiego magicznego robi pad, że gra miała by przestać się wieszać a płynność
wzrosnąć ;)

Pad sprawiłby, że nie musiałbym się męczyć grając na konfiguracji myszka+klawa BEZ dsmfixa?

Dnia 27.04.2014 o 14:06, zadymek napisał:

No chyba, że masz ulepszony łuk i tonę strzał: wtedy nie musisz się zbliżać do
bossa...ale walka potrwa hoho, z 10 minut!
BTW Boss jest opcjonalny.


Jeśli myślisz, że można ściągnąć go z balkonu, to się mylisz, bo cutscenka pojawia się za każdym razem i za każdym razem wyłazi on ze swojej dziury. Poza tym raczej nie jest opcjonalny, skoro dropi klucz do Blightown.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2014 o 14:27, Henrar napisał:

Wręcz przeciwnie. To ustawienie jest zrobione specjalnie pod skalowanie.
Chodzi o downsampling.

A nie o wyeliminowanie konieczności upsamplingu z 1280x720 do rozdziałki natywnej dla LCD-ka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2014 o 14:29, Outlander-pro napisał:

Jeśli myślisz, że można ściągnąć go z balkonu, to się mylisz, bo cutscenka pojawia się
za każdym razem i za każdym razem wyłazi on ze swojej dziury. Poza tym raczej nie jest
opcjonalny, skoro dropi klucz do Blightown.


Jest opcjonalny. Nie trzeba przechodzić ani Depths ani Blighttown, pod warunkiem że ma się Master Key. Wtedy możesz z Firelink Shrine zjechać do Ruins of New Londo, potem do Valley of Drakes i wejść do Blighttown od tyłu, praktycznie przy Quelaag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2014 o 14:29, Outlander-pro napisał:

Scenki przy większości bossów są jednorazowe, wyjątkiem jest Gaping Dragon, a jak sprawdziłem,

A to czort ;)

Dnia 27.04.2014 o 14:29, Outlander-pro napisał:

ludzie co mają ten sam problem zgłaszali również, że występuje przy Quelaag. Boss nie
grasuje.

No, to już wiesz czego się spodziewać, chyba lepiej załatwić problem teraz niż później się użerać.

Dnia 27.04.2014 o 14:29, Outlander-pro napisał:

Pad sprawiłby, że nie musiałbym się męczyć grając na konfiguracji myszka+klawa BEZ dsmfixa?

Z to będziesz się męczył z padem :P

Dnia 27.04.2014 o 14:29, Outlander-pro napisał:

Jeśli myślisz, że można ściągnąć go z balkonu, to się mylisz, bo cutscenka pojawia się
za każdym razem i za każdym razem wyłazi on ze swojej dziury. Poza tym raczej nie jest
opcjonalny, skoro dropi klucz do Blightown.

Po prostu nie musisz go ubić by ukończyć grę. A do Blighttown prowadzą 2 drogi. 3 jeśli liczyć od Firelink. I nie każda wymaga Master Key''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2014 o 14:32, zadymek napisał:

A nie o wyeliminowanie konieczności upsamplingu z 1280x720 do rozdziałki natywnej dla
LCD-ka??

Też (jeżeli zostawiasz następne dwie linijki na zero). Ale w momencie gdy interlan rendering resolution zmienisz na większą niż natywna Twojego wyświetlacza a display resolution ustawisz na rozdzielczość ekranu - masz downsampling i najlepszy AA, jaki istnieje. Wadą tego rozwiązania jest wymóg całkiem niezłego sprzętu (renderowanie w np. 4K jednak swoje z komputerem robi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam bez bicia, że ściągnąłem pirata, ale tylko dlatego, że nie ma żadnej wersji demo, a ja lubię testować produkt zanim wywalę na niego te 60zł (dla niektórych to grosze, dla mnie nie). Gra bardzo mi się spodobała, pirat wylądował w koszu, ale mam jeden problem przed zakupem. Czy jeśli DSfix mi nie działał (na samym początku "program stopped working") to będzie działał na oryginalnej wersji? Wina leży po stronie nielegalnej gry czy komputera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinien - pirackie gry maja przewaznie zmieniony kod gry i jesli dsfix odnosil sie do konkretnej instrukcji z konkretnego miejsca danego pliku to po tym jak kod zostal zmieniony by dopasowac go pod pirata, dsfix wywalal blad.

Zreszta, moze warto by poczekac na jakas przecene na Steamie czy innej stronie, na ktorejs z ostatnich wyprzedazy, Dark Souls1 kosztowal ~30pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować