Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Dnia 28.04.2014 o 12:23, necron1501 napisał:

Halabardę ulepszyłem z grindu :D Eh, chyba muszę się cofnąć do kowala znowu...

Jak kto skąpi na zestaw do upgrade''u broni to lata. A tak to tylko po ascendy się lata.

Dnia 28.04.2014 o 12:23, necron1501 napisał:

W tym problem, że już wszystkich zabiłem i z ani jednego nie wypadła mi broń, tylko tytanit.

Wróć do Asylum, tam masz jeszcze dwóch.

Dnia 28.04.2014 o 12:23, necron1501 napisał:

Jedyny jaki mi został, to gość z maczugą w wieży gdzie był Taurus co Master Key otwiera
drzwi.

To nie jest czarny rycerz. W dodatku nie dropi broni. Ale pierścionek i skrót są warte ryzyka.

Dnia 28.04.2014 o 12:23, necron1501 napisał:

Nie byłem tam jeszcze ;) Miałem sporą przerwę, potem zabiłem smoka i poszedłem do Blighttown.

A w Depths byłeś? Ulepszasz już sprzęt do +10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 16:33, zadymek napisał:

Jak kto skąpi na zestaw do upgrade''u broni to lata. A tak to tylko po ascendy się lata.


Uuu, nie zauważyłem że jest takie coś :D Muszę kupić ;)

Dnia 28.04.2014 o 16:33, zadymek napisał:

To nie jest czarny rycerz. W dodatku nie dropi broni. Ale pierścionek i skrót są warte
ryzyka.


Dla pierścionka go zatłukę.

Dnia 28.04.2014 o 16:33, zadymek napisał:

A w Depths byłeś? Ulepszasz już sprzęt do +10?


Chyba ciężko dostać się do Gaping Dragon bez przejścia przez Depths, co nie? :D Dwukrotnie je czyściłem. A co do sprzętu... Jedynie halabardę mam na +3 czy tam 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 16:33, zadymek napisał:

To nie jest czarny rycerz. W dodatku nie dropi broni. Ale pierścionek i skrót są warte
ryzyka.

Tam jest srebrny rycerz ? Nie pamiętam już. Ale po przejściu pod mostem i wejściu do Parafii Nieumarłych, to prowadzą tam schody do góry i na wieży jest Czarny Rycerz z ciężkim mieczem :) Bezczelny typ, ciężko go uwalić bo zasięg niezły i ma walnięcie.

@necron1501 - Gaping Dragon jest w Depths :) To główny boss tej lokacji i nie da się tam inaczej wejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 16:39, necron1501 napisał:

Chyba ciężko dostać się do Gaping Dragon bez przejścia przez Depths, co nie? :D Dwukrotnie

No, to zwyczajowa czyt. zaaranzowana przez From Soft. ścieżka do Blighttown- kto czuje się na siłach to i owszem może pójść przez Darkroot ale najlepsza farma jest jednak w kanałach.

Dnia 28.04.2014 o 16:39, necron1501 napisał:

je czyściłem. A co do sprzętu... Jedynie halabardę mam na +3 czy tam 4.

I pewnie Capry też nie zarżnąłeś, nie dałeś się przekląć i nie masz Large Embera, zielonych tytanitów, tony Humanity, pierścienia Złego Oka, Gold pine resin etc. Długa droga przed tobą, ale jeśli chcesz przestać miałczeć, że biorą cię "na trzy hity" to masz szansę w Depths coś z tym zrobić...znaczy nieśmiertelności nie zyskasz ale przynajmniej zaczniesz mocniej walić ;)

EDIT Aaa, to ty zarżnąłeś już Gapinga. Nooo, to przegapiłeś sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 16:55, zadymek napisał:

I pewnie Capry też nie zarżnąłeś,


Zabity.

Dnia 28.04.2014 o 16:55, zadymek napisał:

nie dałeś się przekląć


Dałem.

Dnia 28.04.2014 o 16:55, zadymek napisał:

nie masz Large Embera,


Mam.

Dnia 28.04.2014 o 16:55, zadymek napisał:

zielonych tytanitów,


Mam.
>tony Humanity,

Z 20 pewnie mam, ale na użyte mam na 6-7.

>pierścienia Złego Oka,

Mam.
>Gold pine resin

Akurat co to jest to nie wiem, ale jeżeli dodaje błyskawice do broni, to mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 17:32, necron1501 napisał:

Mam.

No widzisz, a broni +10 jednak nie masz.

Dnia 28.04.2014 o 17:32, necron1501 napisał:

> zielonych tytanitów,
Mam.

No to masz składniki w sam raz na magiczną broń - do zrobienia u kowala w New Londo Ruins. Magia nieźle kosi w Blighttown i okolicach, teoretycznie nawet Czarnego Rycerza powinno zaboleć.

Dnia 28.04.2014 o 17:32, necron1501 napisał:

Z 20 pewnie mam, ale na użyte mam na 6-7.

Im więcej zapasów tym lepiej: głównie do leczenia/uzupełniania "płynnego" Humanity ale także do awansowania w przymierzu Sług Chaosu (dla Piromanty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2014 o 17:58, zadymek napisał:

No to masz składniki w sam raz na magiczną broń - do zrobienia u kowala w New Londo Ruins.
Magia nieźle kosi w Blighttown i okolicach, teoretycznie nawet Czarnego Rycerza powinno
zaboleć.


Gdy wymyślę jak się dostać do New Londo, dam znać ;)

Pytanie do Large Ember. Z nazwy powiedziałbym, że Andor(kowal) może mi teraz dodawać efekty ogniste do broni. Tylko sukinsyn zabrał i nie kwapi się do roboty. Jak go zmusić do wykucia mi super uber broni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 18:06, necron1501 napisał:

Gdy wymyślę jak się dostać do New Londo, dam znać ;)

A Estok''a z nabrzeża zalanego miasta masz?

Dnia 28.04.2014 o 18:06, necron1501 napisał:

Pytanie do Large Ember. Z nazwy powiedziałbym, że Andor(kowal) może mi teraz dodawać
efekty ogniste do broni. Tylko sukinsyn zabrał i nie kwapi się do roboty. Jak go zmusić
do wykucia mi super uber broni?

Żar to nie upgrade broni tylko paleniska kowala. Gdybyś przeczytał opis tego żaru, dowiedział byś się, że "sukinsyn" dostał z tym żarem nową zdolność (dostępna pod Modify Equipment) i może teraz z modyfikować (to tzw ascension) ci broń -musi spełniać pewne wymogi np zwykła +5. W przyszłości znajdziesz inne żary (dwa z nich masz tuż za płotem) i one też dodają kowalowi nowe zdolności dostępne w tym samym menu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 18:40, zadymek napisał:

> Gdy wymyślę jak się dostać do New Londo, dam znać ;)
A Estok''a z nabrzeża zalanego miasta masz?


Niestety nie byłem pod żadnym nadbrzeżem. Może inaczej. Po rozpoczęciu gry poszedłem do Undead Burg następnie do Undead Parish. Po zabiciu w dzwon pomaszerowałem do Depths a potem do Blighttown. O ile niczego nie pominąłem, w co wątpię bo dokładnie zwiedzałem, wybiłem każdego możliwego moba który odstaje wyglądem od zwykłego szeregowego mięsa.

Dnia 28.04.2014 o 18:40, zadymek napisał:

Żar to nie upgrade broni tylko paleniska kowala. Gdybyś przeczytał opis tego żaru, dowiedział
byś się, że "sukinsyn" dostał z tym żarem nową zdolność (dostępna pod Modify Equipment)
i może teraz z modyfikować (to tzw ascension) ci broń -musi spełniać pewne wymogi np
zwykła +5. W przyszłości znajdziesz inne żary (dwa z nich masz tuż za płotem) i one też
dodają kowalowi nowe zdolności dostępne w tym samym menu.


Ah, dlatego ta opcja nie chciała działać, nie mam broni +5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 18:54, necron1501 napisał:

Niestety nie byłem pod żadnym nadbrzeżem. Może inaczej. Po rozpoczęciu gry poszedłem
do Undead Burg następnie do Undead Parish. Po zabiciu w dzwon pomaszerowałem do Depths
a potem do Blighttown. O ile niczego nie pominąłem, w co wątpię bo dokładnie zwiedzałem,
wybiłem każdego możliwego moba który odstaje wyglądem od zwykłego szeregowego mięsa.

A poszedłeś może ścieżką biegnącą w dół, tą obok tego marudzącego wojownika?

Dnia 28.04.2014 o 18:54, necron1501 napisał:

Ah, dlatego ta opcja nie chciała działać, nie mam broni +5.

Czytać, czytać i jeszcze ra czytać...i mieć cierpliwość do napastowania NPC przy kazdej możliwej okazji bo gra strasznie kretyńsko "podpowiada":

Spoiler

to niesamowite po jakim czasie kowal wygadał się o Ogrodzie Dark Root, grobie Artoriasa i właściwościach świętej broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2014 o 19:08, zadymek napisał:

A poszedłeś może ścieżką biegnącą w dół, tą obok tego marudzącego wojownika?


Jakoś się nie złożyło. Pamiętałem, że gdzieś w tamtą stronę są szkielety więc nawet się tam nie pchałem.

Dnia 28.04.2014 o 19:08, zadymek napisał:

Czytać, czytać i jeszcze ra czytać...i mieć cierpliwość do napastowania NPC przy kazdej
możliwej okazji bo gra strasznie kretyńsko "podpowiada":

Spoiler

to niesamowite po jakim czasie
kowal wygadał się o Ogrodzie Dark Root, grobie Artoriasa i właściwościach świętej broni.



Z NPCami nawet gadam, ale ekwipunek jest tak paskudny i nie przejrzysty, że przeglądanie i jeszcze przeklikiwanie się przez menusy żeby poczytać historię jest męczące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 19:18, necron1501 napisał:

Jakoś się nie złożyło. Pamiętałem, że gdzieś w tamtą stronę są szkielety więc nawet się
tam nie pchałem.

Gdzieś w tamtą stronę są duchy -szkielety pozostają po zmarłych złożonych w grobach, na cmentarzu, zaś duchy to pozostałość zmarłych, których nikt nie pochował- ale zanim na nie wpadniesz spotkasz innego kowala...albo i nie jeśli niedokładnie szukasz ;)
W każdym razie ten koleś to oficjalnie pierwszy enchanter w grze i nawet nie potrzebuje żaru -jeśli masz zielony tytanit może od ręki ją umagicznić ci broń. Szkoda, że odkryłem to dopiero po wyrżnięciu w pień całego Blighttown...

Dnia 28.04.2014 o 19:18, necron1501 napisał:

Z NPCami nawet gadam, ale ekwipunek jest tak paskudny i nie przejrzysty, że przeglądanie

Nie gadasz tylko słuchasz monologów - to nie RPG :P

Dnia 28.04.2014 o 19:18, necron1501 napisał:

i jeszcze przeklikiwanie się przez menusy żeby poczytać historię jest męczące.

Damn right. Ale czasem warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zadymek - te kolosy z buławami to są Heavy Knighty :D Są tak podobnie do Black Knightów, że... Oni noszą zbroję Turkusa nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 20:58, vegost napisał:

zadymek - te kolosy z buławami to są Heavy Knighty :D Są tak podobnie do Black
Knightów, że... Oni noszą zbroję Turkusa nie ?

Nie? I nie są podobni jedni do drugich. Z opisu jakoby-ulubionej-broni-którą-dzierży-zaledwie-jeden-z-nich community wywnioskowało, że te kolosy to rycerze Berenike (gdzie Berenike to chyba nazwa krainy).
Berenikowcy noszą obłą płytówkę z motywami rzymskimi. A Tarkus nosi kanciasty Black Iron Set z charakterystycznym hełmem kubełkowym a ''la Hellgate: London. A Czarni rycerze to już w ogóle inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 21:22, vegost napisał:

Tak. Oboje są czarni :D Jak dla mnie wyglądają jak Turkus.

A porównaj sobie

Dnia 28.04.2014 o 21:22, vegost napisał:

Na wiki ten koleś ma dwie nazwy.

Na wieki wiele rzeczy pisze: czytałem, że nie da się ściąć Hydrze wszystkich głów melee, czytałem też, że Priscilla jest ciężka do ubicia i że Ornstein "czasem glitchuje" ;)

20140428215017

20140428215023

20140428215027

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 21:53, zadymek napisał:

A porównaj sobie

Może ta kiecka mnie zgubiła. Oboje mają :) Rzeczywiście sety się różnią. Oh well.

Dnia 28.04.2014 o 21:53, zadymek napisał:

Na wieki wiele rzeczy pisze: czytałem, że nie da się ściąć Hydrze wszystkich głów melee,
czytałem też, że Priscilla jest ciężka do ubicia i że Ornstein "czasem glitchuje" ;)

Hydrze nie trzeba w ogóle obcinać głów :D Informację są prawdziwe, ale czasami są źle przetłumaczone lub mówią o czymś zupełnie innym. Bodajże coś o Shivie czytałem i okazało się, że to nie o niego chodziło. W ogóle, to jak przyzwałeś Turkusa ? Gdzie go można było przyzwać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2014 o 22:11, vegost napisał:

Hydrze nie trzeba w ogóle obcinać głów :D Informację są prawdziwe, ale czasami są źle
przetłumaczone lub mówią o czymś zupełnie innym. Bodajże coś o Shivie czytałem i okazało

Wiki pisze community, więc jest tam głównie to co sobie community ubzdura.

Dnia 28.04.2014 o 22:11, vegost napisał:

się, że to nie o niego chodziło. W ogóle, to jak przyzwałeś Turkusa ? Gdzie go można
było przyzwać ?

Oh, kolejny który nie widział mojego video :/
Jest taka wieża na prawo od Mglistej Bramy Golema. Tam masz znak...chyba, że jesteś zombie i nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować