Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Dnia 02.05.2014 o 09:15, kaczek93 napisał:

Co oznacza, gdy podczas przemierzania Lordan, nagle....słyszę bicie dzwonów.
Już dwa razy mi się to zdarzyło.

Podobno w trybie on-line widzi się oznaki działania innych graczy w ramach jednego serwera, to pewnie jeden z nich: ktoś zabił w dzwonek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2014 o 09:15, kaczek93 napisał:

Co oznacza, gdy podczas przemierzania Lordan, nagle....słyszę bicie dzwonów.
Już dwa razy mi się to zdarzyło.


>Podobno w trybie on-line widzi się oznaki działania innych graczy w ramach jednego serwera, to pewnie jeden z nich: ktoś zabił w dzwonek.

Dokładnie, takich smaczków jest kilka co bardzo fajnie wpływa na klimacik gry. Kolejny z nich to skamieniałe posągi w głębinach, które są niczym innym, jak graczami zabitymi przez klątwę, którą atakują te ślimaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o te człowieczych kształtów posągi złożone jakby z kanciastych hm... liści?
Takie same widziałem w kanałach i Wielkiej Pustce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2014 o 22:32, kaczek93 napisał:

Chodzi Ci o te człowieczych kształtów posągi złożone jakby z kanciastych hm... liści?
Takie same widziałem w kanałach i Wielkiej Pustce


Ja zdaję się przekręciłem nazwę lokacji, ale tak, dokładnie o te mi chodziło ! To pozostałości po graczach z innych światów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raport sytuacyjny: po pokonaniu Quelaag (na szczęście wyłączenie Xfire wyelimowało bug z cutscenkami definitywnie - swoją drogą ciutkę dała mi w kość na początku, ale zsumonowanie Mildred sprawiło że walka stała się iście banalna) udałem się do Darkroot Garden bo ominąłem tę lokację wcześniej. Tam poczyściłem, polootowałem, w końcu znalazłem lepszą zbroję (elite knight set - nareszcie coś lepszego od początkowej zbroi woja! To trochę dziwne w tej grze: początkowa zbroja woja i halabarda do zdobycia prawie na początku gry, to de facto set z którym się biega przez te kilkanaście-kilkadziesiąt godzin, bo nic lepszego po drodze nie ma). Rozwaliłem Moonlight Butterfly''a - ten boss to była jakaś kpina w porównaniu do innych o.O - oraz rozwaliłem Havela i zdobyłem jego pierścień (zabiłem go co prawda z drobną pomocą exploita - jakoś nie chciał opuścić swojego pomieszczenia, co wykorzystałem przeciwko niemu, bo twardy był skurczybyk, mega pancerz, mega hp i oneshot kill z jego maczugi o.O). Potem udałem się do Sen''s Fortress, gdzie co ciekawe największy problem sprawili mi wężowi przeciwnicy przy samym wejściu i pierwszy mostek - potem poszło już jak z płatka. Boss również nie sprawił problemu (losowy inny gracz oraz Tarkus pomogli), choć nie wiedziałem, że najpierw trzeba załatwić innego golema, który rzuca wybuchające głazy, ale jakoś to poszło :P Za zebrane dusze kupiłem pełen set cebulowego rycerza (szkoda, że jest potrzebny twinkling titanite do jego upgrade''u) i wbiłem do Anor Londo.
Ogólnie jest fajnie :P
I mały wąt - nie lubię jak ciosy przeciwników przechodzą przez ściany, a moje nie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2014 o 19:44, Outlander-pro napisał:

To trochę dziwne w tej grze: początkowa zbroja woja i halabarda do zdobycia prawie na początku gry, to
de facto set z którym się biega przez te kilkanaście-kilkadziesiąt godzin, bo nic lepszego
po drodze nie ma). Rozwaliłem Moonlight Butterfly''a - ten boss to była jakaś kpina w

Lepsze to pojęcie względne: to po prostu inna zbroja, tak jak inne są te, które znalazłeś dotychczas.

Dnia 06.05.2014 o 19:44, Outlander-pro napisał:

porównaniu do innych o.O - oraz rozwaliłem Havela i zdobyłem jego pierścień (zabiłem
go co prawda z drobną pomocą exploita - jakoś nie chciał opuścić swojego pomieszczenia,
co wykorzystałem przeciwko niemu, bo twardy był skurczybyk, mega pancerz, mega hp i oneshot

A bo to mało mobków na smyczy w tej grze?

Dnia 06.05.2014 o 19:44, Outlander-pro napisał:

kill z jego maczugi o.O). Potem udałem się do Sen''s Fortress, gdzie co ciekawe największy
problem sprawili mi wężowi przeciwnicy przy samym wejściu i pierwszy mostek - potem poszło
już jak z płatka. Boss również nie sprawił problemu (losowy inny gracz oraz Tarkus pomogli),
choć nie wiedziałem, że najpierw trzeba załatwić innego golema, który rzuca wybuchające
głazy, ale jakoś to poszło :P

Nie trzeba, ale to sporo ułatwia. Ja poszczułem go Trakusem ;)

Dnia 06.05.2014 o 19:44, Outlander-pro napisał:

że jest potrzebny twinkling titanite do jego upgrade''u) i wbiłem do Anor Londo.
I mały wąt - nie lubię jak ciosy przeciwników przechodzą przez ściany, a moje nie xD

Mowa: ja nie lubię też glitchującego AI, błędów kolizji i strzał naprowadzających się na cel. Pogral w DL C to nie takie czary zobaczysz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2014 o 07:20, zadymek napisał:

Lepsze to pojęcie względne: to po prostu inna zbroja, tak jak inne są te, które znalazłeś
dotychczas.

Czy ja wiem? Zamieniłem zbroję tylko raz w Blighttown na zbroję cienia, by mieć większe resisty na poison ... ale inne te zbroje, które znajduje się po drodze? Mało armoru, mało resistów. Jasne, lekkie były w większości, no ale ciężar zbroi to raczej nie problem, a i tak trzeba mieć sporo staminy by mieć mniej niż 25% obciążenia jeśli chce się szybko turlać. Zatem jak dla mnie pod względem statów, to te zbroje mało sobą reprezentują. I jak mówiłem, gra zadziwia - na raz prawie mi dała Elite Knight set, potem kupiłem Cebulowy z Catariny, po dwóch godzinach gry już znalazłem zbroję Tarkusa, a zaraz potem zbroję Havela, która jest już naprawdę awesome, choć ciężka bardzo, to na razie biegam w miksie kirys Havela, hełm Tarkusa, nagolenniki z Catariny i elite knight rękawice, ale zaraz podpakuję trochę staminy i będzie jeszcze lepiej.

Dnia 07.05.2014 o 07:20, zadymek napisał:

A bo to mało mobków na smyczy w tej grze?

Różnie to bywa - czasem mają bardzo ograniczony zasięg, dokąd mogą odbiec od startowej pozycji, a czasem to są gotowi po całej mapie ganiać za graczem.

Dnia 07.05.2014 o 07:20, zadymek napisał:

Mowa: ja nie lubię też glitchującego AI, błędów kolizji i strzał naprowadzających się
na cel. Pogral w DL C to nie takie czary zobaczysz :P

No fakt, to też wkurza! I w ogóle Anor Londo, to chyba w moim top najbardziej wkurzających miejscówek zajmie drugie miejsce za Blighttown - te demony z elektrycznymi włóczniami i Srebrni Rycerze potrafią dać w kość. Zwłaszcza ci dwaj z wielkimi łukami w miejscu gdzie łatwo spaść - co prawda udało mi się tamtędy przejść za trzecim podejściem, ale było to ciutkę frustrujące doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2014 o 17:42, Outlander-pro napisał:

Mało armoru, mało resistów. Jasne, lekkie były w większości, no ale ciężar zbroi to raczej nie problem,
a i tak trzeba mieć sporo staminy by mieć mniej niż 25% obciążenia jeśli chce się szybko
turlać. Zatem jak dla mnie pod względem statów, to te zbroje mało sobą reprezentują.

I biegać. Ale ogólna idea stojąca za light armor to dobre resy, słaby pancerz i niska masa. A że w grze nie brakuje sytuacji gdy prędkość i resy są w cenie ponad armor to i mają zastosowanie. Jedyny -ale poważny-problem to osiągnięcie sensownego kompromisu pomiędzy masą sprzętu a DPS. I to już abstrahując od "technicznych" problemów ;)

Dnia 07.05.2014 o 17:42, Outlander-pro napisał:

No fakt, to też wkurza! I w ogóle Anor Londo, to chyba w moim top najbardziej wkurzających
miejscówek zajmie drugie miejsce za Blighttown - te demony z elektrycznymi włóczniami
i Srebrni Rycerze potrafią dać w kość. Zwłaszcza ci dwaj z wielkimi łukami w miejscu
gdzie łatwo spaść - co prawda udało mi się tamtędy przejść za trzecim podejściem, ale
było to ciutkę frustrujące doświadczenie.

Ja nie będę spoilerował, ale podpowiem, że "nie zna smaku frustracji ten kto nie zaznał tego wszystkiego co wyżej, ale w ciemnościach".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może mi powiedzieć, gdzie podział się Hellkite Dragon?
Jestem już na dość zaawansowanym etapie gry, ale jako że mam naczynie do podróży między ogniskami, postanowiłem zabić tego smoka.
Niestety nie ma go na wieży i nie chce przylecieć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2014 o 18:15, kaczek93 napisał:

Ktoś może mi powiedzieć, gdzie podział się Hellkite Dragon?
Jestem już na dość zaawansowanym etapie gry, ale jako że mam naczynie do podróży między
ogniskami, postanowiłem zabić tego smoka.
Niestety nie ma go na wieży i nie chce przylecieć :D

Ten to ostry glitcher, nie pojawi się jeśli nie zainicjowałeś skryptu tj nie wszedłeś na most od strony Taurusa. Co gorsza możesz na stracie zginąć bo zdarza mu się zionąć nie w tą stronę co trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2014 o 18:29, Essau napisał:

Haha, znak rozpoznawczy serii is coming .

O dziwo, grając tankiem w zbroi Havela, wygrałem drugą fazę tej walki, biegając z samym mieczem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2014 o 18:29, Essau napisał:

Haha, znak rozpoznawczy serii is coming .

Jeśli chodzi o kwintesencję "poziomu trudności" to tak. Jeśli chodzi o coś niezapomnianego to ...o tym nie chce się pamięrtać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2014 o 19:04, zadymek napisał:

Jeśli chodzi o kwintesencję "poziomu trudności" to tak. Jeśli chodzi o coś niezapomnianego
to ...o tym nie chce się pamięrtać ;)

Ciężko było, ale gdy po kilkudziesięciu próbach wreszcie się udało, byłem z siebie mega dumny, że
a) nie oglądałem żadnego filmiku z poradami odnośnie tej walki,
b) nie wezwałem nikogo na pomoc (bo już nie miałem człowieczeństwa, a był Solarie),
c) sam metodą prób i błędów obmyśliłem (dość dziwną) taktykę, która okazała się skuteczna.

Niektórzy twierdzą, że jak dało się radę w tej walce, to już nie powinno być większych problemów do końca gry.
Jak to z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudniejszego bossa już nie będzie, jak dałeś rade dojść dotąd to do końca nie powinno być już większych problemów aczkolwiek mi jeszcze

Spoiler

Ostatni boss Gwyn

sprawił trochę problemów a podobno jest to jeden z łatwiejszych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Podobno bossowie z DLC to twardy orzech do zgryzienia.
Niektórzy mają też podobno spore problemy z Silfem (choć może to kwestia buildu). Ja np. rollowałem pod niego z mieczem w dwóch łapach i ciąłem ile wlezie. Udało się za drugim razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować