Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Dnia 13.05.2014 o 00:07, Outlander-pro napisał:

Zadziwiające jest jak wiele ta gra nie tłumaczy graczowi, nie daje wskazówek i jak wiele
każe się domyślać. Wiki jest tu przyjacielem jeszcze większym niż w jakimś Skyrimie.
Bo niby jak gracz ma się domyślić, że można np wrócić do Undead Asylum? Że znajdzie tam
lalkę? Która otwiera opcjonalną lokację w Anor Londo? Jak ulepszać broń? Craftować unikalną
broń? Długo by wymieniać. Niby z jednej strony może fajnie, bo gracz nie jest prowadzony
za rączkę, ale z drugiej ... no kurcze, wiecie o co chodzi.


Wiesz, twórcy by się bronili że tak miało być. Dla mnie, jest to w dużym stopniu partactwo i zwyczajne lenistwo, że tak podstawowe informacje jak skalowanie/upgrade itd. trzeba wyciągać z wiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabiłem Lautreca i odebrałem duszę firekeepera i teraz zastanawiam się, czy wskrzesić babkę, czy wzmocnić estusa ... jak ją wskrzeszę to rozumiem, że jedyny profit to bonfire w firelink? To chyba już lepiej ulepszyć estusa - i tak bonfire jest blisko w Undead Parish, no i jeszcze jest teleportacja, zatem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2014 o 15:05, Outlander-pro napisał:

Zabiłem Lautreca i odebrałem duszę firekeepera i teraz zastanawiam się, czy wskrzesić
babkę, czy wzmocnić estusa ... jak ją wskrzeszę to rozumiem, że jedyny profit to bonfire
w firelink? To chyba już lepiej ulepszyć estusa - i tak bonfire jest blisko w Undead
Parish, no i jeszcze jest teleportacja, zatem ...


Zatem jak ją wskrzesisz to będzie mogła mówić bo jej język odrośnie. Wybór należy do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanko, z jaką bronią biegaliście na mid-late game? Bo ja na razie mam Quelaag Fury Sword +3 i jest naprawdę coś kozacki, ale wydropił mi jednoręczny miecz Black Knighta i też jednoręczny miecz Silver Knighta i zastanawiam się, czy nie będzie któryś z nich lepszy, tylko jeden jest bardziej pod siłę, drugi pod dex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy miałem build pod siłę, to używałem albo miecz, albo topór od Black Knighta. W buildzie pod inteligencję stawiałem na Moonlight Greatsword, ale to dopiero po pokonaniu (zapomniałem nazwy :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2014 o 20:10, Outlander-pro napisał:

Hej, mam pytanko, z jaką bronią biegaliście na mid-late game? Bo ja na razie mam Quelaag
Fury Sword +3 i jest naprawdę coś kozacki, ale wydropił mi jednoręczny miecz Black Knighta
i też jednoręczny miecz Silver Knighta i zastanawiam się, czy nie będzie któryś z nich
lepszy, tylko jeden jest bardziej pod siłę, drugi pod dex.

Osobiście do akcji jednoręcznych używam miecza od Silver Knight''a -jest szybki, ma przyzwoity moveset, genialny zasięg i DMG. Do czasu osuszenia New Londo Ruins powinien ci wystarczyć.
Z kolei to co bierzesz za jednoręczniaka od Black Knight''a to zwyczajny greatsword -ci kolesie nie używają lekkich broni- i jako taki ma wszystkie wady i zalety greatsword''ów tj przydługie zamachy, spory DMG i zasięg.

PS Używanie Quelaag Furysword polecam ograniczyć do sytuacji gdy można wykorzystać jego elementarny potencjał: miecz ten ma osłabiony poise damage przez co nie nadaje się na broń uniwersalną tj do zaklikiwania wrogów, w każdym razie nie innych niż wrażliwi na ogień (szkielety, rośliny itp) co świetnie widać gdy klepiesz takie pancerne moby jak Giga małże i Strażnicy z Anor Londo. Mnie dodatkowo wkurzał zasłaniając pole widzenia podczas mierzenia łukiem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak więc Dark Souls pękło w 80h. Zginąłem (uwaga!) 789 razy.
To była niesamowita przygoda w równie niesamowitym świecie.
Gra brutalnie zgwałciła moje growe preferencje takie jak lubowanie się w grach krótkich zamykających się w 8-10h, ale i nie tylko.
Chyba ciężko będzie mi teraz wrócić do....zwykłych gier :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam. Chcąc pobawić się na NG+ tankiem, w jaką broń się kierować?
Grę skończyłem z halabardą błyskawic +5, ale ona się od niczego nie skaluje, a mam dużo punktów zainwestowanych w siłę i choć nie zamierzam już przechodzić gry na NG+, to może się pobawię trochę :)
Mam więc świadomość, że ta halabarda na niewiele się zda już teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2014 o 21:36, kaczek93 napisał:

Tak z ciekawości zapytam. Chcąc pobawić się na NG+ tankiem, w jaką broń się kierować?
Grę skończyłem z halabardą błyskawic +5, ale ona się od niczego nie skaluje, a mam dużo
punktów zainwestowanych w siłę i choć nie zamierzam już przechodzić gry na NG+, to może
się pobawię trochę :)
Mam więc świadomość, że ta halabarda na niewiele się zda już teraz.


Wow serio z czymś co ma tak niewiele obrażeń to zaliczyłeś? xD chyba że ja jestem jakiś wymagający ;P
Cóż, sam gry jeszcze nie ukończyłem, ale patrząc po dostępnej broni na siłę, to mogę strzelać, że dobrze może sprawdzić się Wzmocniona Pałka (skalowanie A z siłą), Smoczy Ząb Havela.
Zweihender może? Albo coś z setu Black Knighta? Jego Greatsword albo zwykły miecz?

Ale może ktoś bardziej doświadczony się wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obie części Dark Souls przeszedłem tą samą bronią- zwykłą pałką (Club), która skaluje się z siłą (A). Wymaksowana do końca kosi wszystkich i wszystko. Nie potrzebuje dużo staminy, jest szybka i skuteczna przeciwko każdemu wrogowi, gdyż obrażenia obuchowe są o wiele skuteczniejsze od siecznych. Jakkolwiek wróg opancerzony, ciosy wchodzą jak w masełko. To cały urok DS- teoretycznie najprostsza i najsłabsza broń okazuje się często najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Wzmocnienie od błyskawic robi swoje.
Bardzo miło machało mi się tą halabardą i ładne hity wchodziły, więc nie mogłem na nią narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2014 o 00:11, Essau napisał:

Obie części Dark Souls przeszedłem tą samą bronią- zwykłą pałką (Club), która skaluje
się z siłą (A). Wymaksowana do końca kosi wszystkich i wszystko. Nie potrzebuje dużo
staminy, jest szybka i skuteczna przeciwko każdemu wrogowi, gdyż obrażenia obuchowe są
o wiele skuteczniejsze od siecznych. Jakkolwiek wróg opancerzony, ciosy wchodzą jak w
masełko. To cały urok DS- teoretycznie najprostsza i najsłabsza broń okazuje się często
najlepsza.

Jakie hity tym wchodziły?
Nie dodawałeś żadnego power-up''a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2014 o 12:36, kaczek93 napisał:

Jakie hity tym wchodziły?
Nie dodawałeś żadnego power-up''a?


Hity były zaskakująco druzgocące, ale nie podam dokładnie liczb, bo nie pamiętam dokładnie, nie chcę wprowadzić w błąd. Nie dodawałem żadnych żywiołów, bo to się opłaca tylko wtedy, kiedy inwestuje się w inta/wiarę. W moim przypadku waliłem niemal wszystko w siłę (ok. 60), to był klasyczny tank, który młócił wszystkich. Wolę pałę od jakiegoś ultrasworda, bo po prostu jest wygodniej, szybciej, mobilniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2014 o 12:49, Essau napisał:

> Jakie hity tym wchodziły?
> Nie dodawałeś żadnego power-up''a?

Hity były zaskakująco druzgocące, ale nie podam dokładnie liczb, bo nie pamiętam dokładnie,
nie chcę wprowadzić w błąd. Nie dodawałem żadnych żywiołów, bo to się opłaca tylko wtedy,
kiedy inwestuje się w inta/wiarę. W moim przypadku waliłem niemal wszystko w siłę (ok.
60), to był klasyczny tank, który młócił wszystkich. Wolę pałę od jakiegoś ultrasworda,
bo po prostu jest wygodniej, szybciej, mobilniej.

A miałeś jakieś większe problemy na NG+?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2014 o 14:36, kaczek93 napisał:

A miałeś jakieś większe problemy na NG+?


Nie miałem, pograłem tak do połowy NG+, potem już mi się zwyczajnie nie chciało. Podziwiam gości, co grają po NG++ i dalej.

necron1501: jeśli pytasz o DS, to grałem dawno i nie pamiętam, czy mi coś w reinforced nie pasowało. Może chodziło po prostu o to, że Club można nabyć na początku gry i już nie chciało mi się przesiadać. Rzadko w grach się zdarza, że jedna z poczatkowych broni może wystarczyć do samego końca. Wydaje mi się, że w DS2 zrobiono ten sam majstersztyk z cestusami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z niewygodnym sterowaniem. Poruszanie się postaci na wszystkie strony jest obsługiwane przez lewy analog, co jest dla mnie bardzo niewygodne, wolałbym w tym celu używać krzyżaka, który jest poniżej. Udało mi się zamienić funkcje krzyżaka i analoga za pomocą Xpaddera, ale pierwotne ustawienia pozostają nadal, czyli teraz poruszam się i wybieram przedmioty zarówno za pomocą krzyżaka, jak i analoga, wszystko na raz. Czy wie ktoś jak ustawić, by poruszanie się na boki oraz do przodu było przypisane do krzyżaka, a wybór ekwipunku do lewego analoga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 14:12, RamboPL napisał:

Mam problem z niewygodnym sterowaniem. Poruszanie się postaci na wszystkie strony jest
obsługiwane przez lewy analog, co jest dla mnie bardzo niewygodne, wolałbym w tym celu
używać krzyżaka, który jest poniżej. Udało mi się zamienić funkcje krzyżaka i analoga
za pomocą Xpaddera, ale pierwotne ustawienia pozostają nadal, czyli teraz poruszam się
i wybieram przedmioty zarówno za pomocą krzyżaka, jak i analoga, wszystko na raz. Czy
wie ktoś jak ustawić, by poruszanie się na boki oraz do przodu było przypisane do krzyżaka,
a wybór ekwipunku do lewego analoga?


Po co sobie utrudniasz życie ? Podstawowe sterowanie jest najlepsze na padzie. Ja nie mam żadnego problemu z poruszaniem się postacią lewym analogiem a gram na padzie od PS2 a nie od Xbox360. Jeśli nadal nie potrafisz, to zainstaluj sobie montionjoya i ustaw sobie ręcznie bindowanie przycisków na padzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem się zapytać, jak USUNĄĆ zaklęcie ze slotów dostrojenia, ponieważ chciałem dostroić sobie zaklęcie ktore zajmuje 4 sloty, a posiadam łącznie 7. Z góry wielkie dzięki za okazaną pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować