Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Hahaha, nie no ta gra mnie zaskakuje :D
Najpierw przez długi czas człowiek nie wie gdzie iść, bo ma tyle możliwości. Dostaje manto w 4 lokacjach, trafia do piątek, jest okej, czyści, idzie do następnej.
A teraz gdy zdobyłem Lord Vessel, zaliczyłem Duke''s Archives, Katakumby (lol myślałem, że tam Nito będzie, a był jakiś Pinwheel, którego zdjąłem dosłownie w 4 hitach, wtf, to jakiś żart a nie boss o.O), a wcześniej nawet przed archiwami Darkroot Garden i Basin, które jak rozumiem były opcjonalne. Po 15 minutach myślenia, gdzie mnie jeszczze nie było skojarzyłem, że pod Firelink jest jakieś New Londo Ruins, polazłem tam, położyłem 4 Kings (trochę głupia lokacja, bo w ogóle nie da się określić odległości; swoją drogą mocno bym się wkurzył, gdybym nie zaliczył sobie wcześniej Darkroot i nie zabił Sifa - przecież tam trzeba mieć ten cholerny pierścień by wejść, co jest idiotyzmem, bo w ani jednym miejscu gra tego nie sugeruje) ... i teraz znowu nie wiem gdzie pójść. Przypomniałem sobie, że w lokacji obok Quelaag było coś, ale tam nic nie ma, tylko ludzie-jaja i lawa. Meh, muszę to chyba wygooglować, ale to piękne - najpierw nadmiar lokacji, teraz brak lokacji.
Nie zrozumcie mnie źle, gra jest zarąbista pod wieloma względami i gra mi się rewelacyjnie. Ale niektóre jej aspekty ... parę projektantów mogłoby popełnić za to harakiri.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 00:57, Outlander-pro napisał:

A teraz gdy zdobyłem Lord Vessel, zaliczyłem Duke''s Archives, Katakumby (lol myślałem,
że tam Nito będzie, a był jakiś Pinwheel, którego zdjąłem dosłownie w 4 hitach, wtf,
to jakiś żart a nie boss o.O)


Ależ Nito JEST w katakumbach (no dobra... w lokacji do której się dochodzi właśnie przez katakumby) ;) Poszukaj sobie drabiny w pobliżu Pinwheela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2014 o 01:02, ziptofaf napisał:

Ależ Nito JEST w katakumbach (no dobra... w lokacji do której się dochodzi właśnie przez
katakumby) ;) Poszukaj sobie drabiny w pobliżu Pinwheela.

Lol to serio nie wiem gdzie, bo wydaje mi się, że sprawdziłem tam praktycznie każde pomieszczenie, aż doszedłem do Pinwheela, skąd po pokonaniu go trzeba było użyć Kości Powrotu, bo nie było jak z jego pomieszczenia wyjść. Że ta gra musi robić takie labirynty w zupełnie niepotrzebnych miejscach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 01:13, Outlander-pro napisał:

Lol to serio nie wiem gdzie, bo wydaje mi się, że sprawdziłem tam praktycznie każde pomieszczenie,
aż doszedłem do Pinwheela, skąd po pokonaniu go trzeba było użyć Kości Powrotu, bo nie
było jak z jego pomieszczenia wyjść. Że ta gra musi robić takie labirynty w zupełnie
niepotrzebnych miejscach :/


https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=JFE35n6idVU#t=55 - łapaj, pokazana dróżka dalej (filmik pozbawiony jakichkolwiek spoilerów). TAK, JEST MAŁO WIDOCZNA ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 01:13, Outlander-pro napisał:

Lol to serio nie wiem gdzie, bo wydaje mi się, że sprawdziłem tam praktycznie każde pomieszczenie,
aż doszedłem do Pinwheela, skąd po pokonaniu go trzeba było użyć Kości Powrotu, bo nie
było jak z jego pomieszczenia wyjść. Że ta gra musi robić takie labirynty w zupełnie
niepotrzebnych miejscach :/


A, zakładam że zwiedziłeś już ponownie Undead Asylum i dotarłeś do Painted World? Fajne bonusowe obszary. Jeśli nie - w Firelink Shrine jest sobie wielka czarna wrona. I jest też skrót pomiędzy Firelink Shrine a drogą do kowala w Undead Parish (ta winda). W połowie drogi między Shrine a Parish wyskocz (zobaczysz gdzie) a chwilę później znajdziesz miejsce do zrobienia kolejnego skoku na dach budynku. I jest tam gniazdo wrony. Skorzystaj z niego, witamy w odświeżonym Undead Asylum. Twoim celem jest odnalezienie lalki. Jak już ci się uda to... w Anor Londo jest takie wielkie malowidło. Możesz na nie kliknąć gdy masz lalkę ;P

Tak, obszary w DS potrafią być bardzo dobrze ukryte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2014 o 01:22, ziptofaf napisał:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=JFE35n6idVU#t=55 - łapaj, pokazana
dróżka dalej (filmik pozbawiony jakichkolwiek spoilerów). TAK, JEST MAŁO WIDOCZNA ;P

Aaargh, nie wierzę że tam była drabina ;-; Nawet walnąłem mieczem w ścianę obok, by myślałem że być może jest iluzoryczna! I kumpel siedział obok mnie i też nie zauważył, duuuh :(

A co do powrotu do Undead Asylum i Painted World - dzięki za tipy, ale tak, mam już te obszary zaliczone i gdyby nie to, że przypadkowo dowiedziałem się o nich z wiki to bym na pewno ich nie znalazł. Na pewno nigdy by mi w życiu nie przyszło do głowy by zeskakiwać gdzieś z windy w firelink... heh!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 02:26, Outlander-pro napisał:

Aaargh, nie wierzę że tam była drabina ;-; Nawet walnąłem mieczem w ścianę obok, by myślałem
że być może jest iluzoryczna! I kumpel siedział obok mnie i też nie zauważył, duuuh :(


Witamy w Dark Souls! Ja już się nauczyłem jednego - o ile tuż obok nie ma gdzieś trupa z Homeward Bone to znaczy że jego użycie nie będzie potrzebne.

Dnia 28.05.2014 o 02:26, Outlander-pro napisał:

A co do powrotu do Undead Asylum i Painted World - dzięki za tipy, ale tak, mam już te
obszary zaliczone i gdyby nie to, że przypadkowo dowiedziałem się o nich z wiki to bym
na pewno ich nie znalazł. Na pewno nigdy by mi w życiu nie przyszło do głowy by zeskakiwać
gdzieś z windy w firelink... heh!


W sumie jak chcesz innych ukrytych obszarów i lubisz iluzje to dam ci pewną radę - jeden z npc-ów też jest iluzją. I przywalenie jej, chociażby za 1 obrażeń... odsłoni coś ciekawego. Podpowiedź: Anor Londo. Druga podpowiedź:

Spoiler

prawdziwa córka Gwynna już dawno się wyniosła z Lordran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2014 o 02:35, ziptofaf napisał:

Witamy w Dark Souls! Ja już się nauczyłem jednego - o ile tuż obok nie ma gdzieś trupa
z Homeward Bone to znaczy że jego użycie nie będzie potrzebne.

Tylko że z Pinwheela dropi Homeward Bone xD Dlatego byłem przekonany, że tak musi być :P

Dnia 28.05.2014 o 02:35, ziptofaf napisał:

W sumie jak chcesz innych ukrytych obszarów i lubisz iluzje to dam ci pewną radę - jeden
z npc-ów też jest iluzją. I przywalenie jej, chociażby za 1 obrażeń... odsłoni coś ciekawego.

Tak, o tym też wiem, dzięki :) Choć nie widzę dużego sensu by to robić - to tylko jeden dodatkowy boss jak się zdaje, a nie cała nowa lokacja. Tak jak ubicie

Spoiler

Priscilli

było dla mnie dość rozczarowujące, bo pokonałem ją w jakieś 20 sekund :(
Jest pewna niekonsekwencja z bossami w tej grze - niektórzy są trudni, niektórzy upierdliwi, niektórzy wymagają od gracza dużego skupienia - tak czy siak są pewnym wyzwaniem. A niektórzy, to naprawdę śmiech na sali, jak np jeszcze
Spoiler

Seath the Scaleless

Spoiler

(wystarczy biegać za jego biedną macką i olać wszystko inne a żaden jego atak nie trafi gracza o.O)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za Quelaag jest duża lokacja, która prowadzi do Bed of Chaos, a po drodze jest też dwóch mniejszych bossów.
W sumie dziwię się, że nie znalazłeś Nito. Ja odruchowo poszedłem na górę w pomieszczeniu z Pinwheelem i trafiłem do Tombs of Giants (swoją drogą, mroczna lokacja i to dosłownie).

Z tym pierścieniem w New Londo to też się dziwiłem, bo sam bym w życiu nie wpadł na to, że trzeba go założyć.
Chociaż niektórzy twierdzą, że jak się czyta opisy przedmiotów, słucha rozmów z NPCtami to można wszystko wywnioskować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 08:29, kaczek93 napisał:

Za Quelaag jest duża lokacja, która prowadzi do Bed of Chaos, a po drodze jest też dwóch
mniejszych bossów.

Yhm, jak zabiłem Quelaag to znalazłem tą lokację, ale chyba coś jest nie tak, bo jest mała ścieżka, mnóstwo niegroźnych gości z jajami na plecach, a potem wielkie jezioro lawy i tyle. Chyba znowu przegapiłem tam jakąś ścieżkę :/

Dnia 28.05.2014 o 08:29, kaczek93 napisał:

W sumie dziwię się, że nie znalazłeś Nito. Ja odruchowo poszedłem na górę w pomieszczeniu
z Pinwheelem i trafiłem do Tombs of Giants (swoją drogą, mroczna lokacja i to dosłownie).

W ogóle nie zauważyłem tej drabiny xD No cóż, trzeba będzie się tam przebiec.

Dnia 28.05.2014 o 08:29, kaczek93 napisał:

Z tym pierścieniem w New Londo to też się dziwiłem, bo sam bym w życiu nie wpadł na to,
że trzeba go założyć.
Chociaż niektórzy twierdzą, że jak się czyta opisy przedmiotów, słucha rozmów z NPCtami
to można wszystko wywnioskować.

Ja czasem czytam, jak pokonałem Sifa, to sprawdziłem co mi z niego wydropiło, a potem przed 4 kings uczynni gracze zamieścili info na ziemi "Potrzebujesz: pierścień" zatem sobie o tym przypomniałem. Ale gdybym nie zaliczył Darkroot wcześniej, bo gra tego nie sugeruje, to bym się wkurzył, że przeszedłem całe New Londo po nic i bym musiał się wracać :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 10:37, Outlander-pro napisał:

Yhm, jak zabiłem Quelaag to znalazłem tą lokację, ale chyba coś jest nie tak, bo jest
mała ścieżka, mnóstwo niegroźnych gości z jajami na plecach, a potem wielkie jezioro
lawy i tyle. Chyba znowu przegapiłem tam jakąś ścieżkę :/


Żeby pójść do kolejnego punktu fabularnego, musisz zdusić lawę na dole. W tym celu musisz pokonać jednego bossa, który jest w tej lokacji. On jest neutralny i nie zaatakuję cię, jeśli go nie sprowokujesz. Możesz to zrobić na dwa sposoby: Albo ukraść z ołtarza set albo go walnąć (dystans) Jest prosty, ale musisz bardzo uważać, bo lokacja jest mała i wąska, ale to jest jeden z patentów na niego. Nie powiem ci co trzeba robić, ale na pewno zorientujesz się, jak się przyjrzysz uważnie lokacji.

Dnia 28.05.2014 o 10:37, Outlander-pro napisał:

W ogóle nie zauważyłem tej drabiny xD No cóż, trzeba będzie się tam przebiec.


Jeśli jesteś w jakieś lokacji a nie ma z niej wyjścia, to na pewno gdzieś są jakieś skróty w postaci drabin czy niewidzialnych ścian. Musisz się rozglądać :)

Dnia 28.05.2014 o 10:37, Outlander-pro napisał:

Ja czasem czytam, jak pokonałem Sifa, to sprawdziłem co mi z niego wydropiło, a potem
przed 4 kings uczynni gracze zamieścili info na ziemi "Potrzebujesz: pierścień" zatem
sobie o tym przypomniałem. Ale gdybym nie zaliczył Darkroot wcześniej, bo gra tego nie
sugeruje, to bym się wkurzył, że przeszedłem całe New Londo po nic i bym musiał się wracać
:S

Warto czytać inskrypcję na przedmiotach :) Nawet dowiesz się, że Siff nie jest zły :P I jeszcze jeden smaczek z tym psem odkryjesz, ale to już o wiele później :D Darkroot Garden to ogólnie lokacja (opcjonalna), ale trzeba tam iść, jeśli chcemy przejść grę (bo jest tam Siff). Może inaczej - Dorzecze Darkroot to opcja bo sam ogród to 3x3 lokacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 00:57, Outlander-pro napisał:

, a wcześniej nawet przed archiwami Darkroot Garden i Basin,
które jak rozumiem były opcjonalne. Po 15 minutach myślenia, gdzie mnie jeszczze nie

Nie były, co zresztą piszesz niżej.

Dnia 28.05.2014 o 00:57, Outlander-pro napisał:

mocno bym się wkurzył, gdybym nie zaliczył sobie wcześniej Darkroot i nie zabił Sifa
- przecież tam trzeba mieć ten cholerny pierścień by wejść, co jest idiotyzmem, bo w
ani jednym miejscu gra tego nie sugeruje) ... i teraz znowu nie wiem gdzie pójść. Przypomniałem

Sugeruje, sugeruje- jak zawsze za pomocą śmierci ;)

Dnia 28.05.2014 o 00:57, Outlander-pro napisał:

Ale niektóre jej aspekty ... parę projektantów mogłoby popełnić za to harakiri.

Jak na moje to popełnili by gdyby dopracowali tą grę: z miejsca poziom trudności by zmalał niemiłosiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 10:37, Outlander-pro napisał:

Yhm, jak zabiłem Quelaag to znalazłem tą lokację, ale chyba coś jest nie tak, bo jest
mała ścieżka, mnóstwo niegroźnych gości z jajami na plecach, a potem wielkie jezioro
lawy i tyle. Chyba znowu przegapiłem tam jakąś ścieżkę :/

Od siebie dodam, że łatwiej będzie jeśli nie zaatakujesz bossa tylko sprowokujesz go do pościgu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 13:07, vegost napisał:

Warto czytać inskrypcję na przedmiotach :) Nawet dowiesz się, że Siff nie jest zły :P
I jeszcze jeden smaczek z tym psem odkryjesz, ale to już o wiele później :D Darkroot
Garden to ogólnie lokacja (opcjonalna), ale trzeba tam iść, jeśli chcemy przejść grę
(bo jest tam Siff). Może inaczej - Dorzecze Darkroot to opcja bo sam ogród to 3x3 lokacja
:)

Spoiler

Jeśli uwolni się Silfa przed zabiciem go, to jest dodatkowa scena wprowadzająca do walki. Silf obwąchuje nas i wyje do księżyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 14:37, kaczek93 napisał:

Spoiler

Jeśli uwolni się Silfa przed zabiciem go, to jest dodatkowa scena wprowadzająca do
walki. Silf obwąchuje nas i wyje do księżyca.


Do walki też nie garnie się tak bardzo jak "w podstawce". Swoją drogą to czym on się przez te lata koksował, że tak urósł?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 14:37, kaczek93 napisał:

Spoiler

Jeśli uwolni się Silfa przed zabiciem go, to jest dodatkowa scena wprowadzająca do
walki. Silf obwąchuje nas i wyje do księżyca.



Uwolni ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 17:31, Feallan napisał:

Z Chasm of the Abyss.


No tak i co ? Jest tam Siff i on nam pomaga, jeśli go przyzwiemy ? Nie widziałem, żeby mnie wąchał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 17:35, vegost napisał:

No tak i co ? Jest tam Siff i on nam pomaga, jeśli go przyzwiemy ? Nie widziałem, żeby
mnie wąchał :)

To taki feature z DLC-

Spoiler

jeśli załatwisz DLC (uwalniając po drodze wilczka) zanim go zażniesz to będzie miał inną animację wprowadzającą.

Miałem też wrażenie, że
Spoiler

Sif niezbyt garnął się do walki po tym co "przeżyliśmy razem w DLC

(przez co mimo większej skuteczności bojowej mojego undead''a walka nadal się przeciągała :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2014 o 02:42, Outlander-pro napisał:

Jest pewna niekonsekwencja z bossami w tej grze - niektórzy są trudni, niektórzy upierdliwi,
niektórzy wymagają od gracza dużego skupienia - tak czy siak są pewnym wyzwaniem. A niektórzy,
to naprawdę śmiech na sali, jak np jeszcze

Spoiler

Seath the Scaleless

Spoiler

(wystarczy biegać
za jego biedną macką i olać wszystko inne a żaden jego atak nie trafi gracza o.O)

W DS 2 nie ma tej niekonsekwencji tam wszyscy bossowie są mega prości do zabicia za max 3-4 razem a ponad połowa padnie za 1 i to jest główny minus tej gry ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować