Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2014 o 22:34, kaczek93 napisał:

Ostatni boss jest według mnie rozczarowujący. Wszystkich bossów zabiłem sam, bez żadnych
summonów, a on był jednym z tych przeciwników, którzy sprawili mi najmniej problemów

Też słyszałem ze jest prosty a mi napsuł o wiele wiele więcej krwi niż ten osławiony

Spoiler

Artorias

z DLC .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w tej walce jest to, że ciężko znaleźć moment na wypicie ectusa. Podobno łatwym sposobem jest też parowanie, jeśli ktoś potrafi dobrze to robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.06.2014 o 22:46, kaczek93 napisał:

Podobno łatwym sposobem jest też parowanie, jeśli ktoś potrafi dobrze to robić.

Z

Spoiler

Gwynem

miałem trochę problem ze wg mnie miał on za szybkie ruchy na moją main broń ( Wlk.Topór smoczego krola wolne trochę ale jak przywaliło to porządnie ) i musiałem wlaczyć czymś innym a
Spoiler

Artoriasa

mogłem spokojnie tym tłuc bo miał nieco wolniejsze ruchy ale te nieco robiło kolosalną różnicę . Co do parowania to nawet nie próbowałem bo to kompletnie nie mój styl gry xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei po prostu zasłaniałem się tarczą. Jego ataki nie zbijały mi jej, ale odbierały minimalny kawałek życia, co po jakimś czasie sprawiało, że trzeba było wypić flaszkę, a z tym ciężko.
Szybko jednak wyczułem dwa momenty, w których mogłem zadać cios. Pierwszy to gdy próbuje nas chwycić (tego to trzeba unikać jak ognia), wtedy krok do tyłu i hit, a drugi gdy próbuje kopnąć, wtedy też można uderzyć.
Jeszcze jednym problemem jest to, że nie możemy czuć się bezpieczni nawet gdy on odskoczy, bo wtedy momentalnie do nas doskakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.06.2014 o 22:55, kaczek93 napisał:

Ja z kolei po prostu zasłaniałem się tarczą. Jego ataki nie zbijały mi jej, ale odbierały
minimalny kawałek życia, co po jakimś czasie sprawiało, że trzeba było wypić flaszkę,
a z tym ciężko.
Szybko jednak wyczułem dwa momenty, w których mogłem zadać cios. Pierwszy to gdy próbuje
nas chwycić (tego to trzeba unikać jak ognia), wtedy krok do tyłu i hit, a drugi gdy
próbuje kopnąć, wtedy też można uderzyć.
Jeszcze jednym problemem jest to, że nie możemy czuć się bezpieczni nawet gdy on odskoczy,
bo wtedy momentalnie do nas doskakuje.

Ja kryłem się za tymi ... nazwę to dla uproszczenia filarami co wyrastają z ziemi w tej walce . Potrafią ładnie go przyblokować ;D a uderzałem też po tym jak próbował chwycić dośc długa animacja ale jak cię złapał to -3/4 hp na tanku od raz ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh zapomniałbym wspomnieć, że ukończyłem grę. Myślałem, że Kiln of the First Flame będzie jakąś ostatnią dużą lokacją, a to tylko miejsce gdzie jest boss (i jego paru czarnych rycerzy, no ale na tym etapie gry, to już naprawdę są bardzo prości).
Sam boss również nie sprawił mi żadnego problemu. Załatwiłem go za drugim podejściem, tylko dlatego, że za pierwszym chciałem wyczaić jakie ma ataki. Zadawałem mu jakieś kosmiczne obrażenia dual wieldując Halabardę Giganta +5, że gdy konał, to wydałem z siebie okrzyk zdziwienia, bo w ogóle nie patrzyłem na jego hapeki i myślałem, że walka jeszcze potrwa, a tu jakieś 30 sekund i po wszystkim...
Cóż, końcówką i demon ruinsami jest raczej zawiedziony, wydaje się to zrobione jakoś na odwal się. Ale ogólnie gra bardzo fajna jakby nie patrzeć, gra pękła w 100% w 55 godzin (czyli wszystkie lokacje wczyszczone, wszyscy bossowie pokonani). Skończyłem grę na jakimś 90 SL (jakoś w ogóle tak naprawdę nie farmilem, tylko raz przez jakieś 30 min na falandze, bo potrzebowałem dusz na materiały na upgrade), a poza tym miałem jeszcze w inventory mnóstwo nie zużytych dusz (zawsze chomikowałem je na później i ostatecznie większości nie zużyłem), więc ostateczny level mógł być sporo wyższy pewnie. Trochę szkoda, że to już koniec, ale cóż. NG+ raczej nie zamierzam grać - nie kręci mnie przechodzenie tych samych lokacji, tylko że przeciwnicy mają trochę więcej hp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2014 o 11:38, ziptofaf napisał:

Z ciekawości - które zakończenie wybrałeś? ;)


Niestety nie można powiedzieć o jakimś wyborze xD Po pokonaniu Gwyna zadziałał wyrobiony odruch "O! Bonfire! Zaleveluję!" i zbyt późno zauważyłem, że to nie "Odpocznij przy ognisku" a "Połącz ogień" czy jakoś tak. I było już za późno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim.

Pokonałem jakiś czas temu Seath the Scaleless i obecnie bawię się w pomaganie ludziom z bossami. Jednak wypadałoby w końcu ruszyć jakoś do przodu, dlatego też mam pytanie: gdzie powinienem się teraz udać? Zastanawiam się nad Demon''s Ruins i Lost Izalith. Do New Londo Ruins i Catacombs mnie jakoś nie ciągnie. I a propos New Londo Ruins, macie może wskazówki? To miejsce jest nieziemsko irytujące, nawet nie wiem gdzie iść. Można kogoś przyzwać na początku tego miejsca, żeby mi pomógł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2014 o 19:43, skyline20 napisał:

Pokonałem jakiś czas temu Seath the Scaleless i

phi

Dnia 06.07.2014 o 19:43, skyline20 napisał:

gdzie powinienem się teraz udać? Zastanawiam się nad Demon''s Ruins i Lost Izalith. Do
New Londo Ruins i Catacombs mnie jakoś nie ciągnie. I a propos New Londo Ruins, macie

A to szkoda, bo fajny Żar znajduje się w New Londo i ułatwił by ci grę.

Dnia 06.07.2014 o 19:43, skyline20 napisał:

może wskazówki? To miejsce jest nieziemsko irytujące, nawet nie wiem gdzie iść. Można

Normalnie: bądź przeklęty albo używaj tymczasowej klątwy i morduj to co ci wejdzie w kadr-dużo ułatwia tu łuk i bomby ogniste- i nie skacz do Otchłani o ile nie zgarnąłeś pierścionka od wielkiego wilka imieniem Sif.

Dnia 06.07.2014 o 19:43, skyline20 napisał:

kogoś przyzwać na początku tego miejsca, żeby mi pomógł?

A znak przyzwania gracza nie działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2014 o 14:03, Damianuss1 napisał:

W co najlepiej pakować punkty dla dobrego Warriora kub Knighta? Dopiero zaczynam grę
i jestem zielony jak sałata.

Endurance- szybciej się ruszasz nawet gdy nosisz cięższy pancerz, możesz skuteczniej blokować i kontratakować. W zestawie z pierścionkiem Havela można tu trochę odpuścić, ale żadnego punktu w to włożonego nie pożałujesz. Reszta według używanej broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2014 o 14:03, Damianuss1 napisał:

W co najlepiej pakować punkty dla dobrego Warriora kub Knighta? Dopiero zaczynam grę
i jestem zielony jak sałata.


Vitality i Endurance, a potem Strenght albo dexterity, zależnie jakiej broni zamierzasz używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio zakupiłem nowe DLC. Muszę powiedzieć, że trzyma poziom. Postanowiłem nagrywać moje poczynania i wrzucać yt. Jeśli ktoś miałby ochotę zapraszam do oglądania.

[m]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2014 o 18:54, Damianuss1 napisał:

W pewnym momencie gry miałem 10 leczących buteleczek, ale po pewnym czasie ponownie tylko
5. Coś zrobiłem źle?


Domyślnie ogniska dają 5 flaszek. Ognisko w Firelink Shrine daje 10.

Opcją kindle możesz ulepszyć dowolne ognisko, żeby też na więcej pozwalało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2014 o 18:54, Damianuss1 napisał:

W pewnym momencie gry miałem 10 leczących buteleczek, ale po pewnym czasie ponownie tylko
5. Coś zrobiłem źle?

Ilość flaszek jest uzależniona ogniska przy którym ostatni raz odpoczywałeś. Oferując Humanity (opcja Kindle) ulepszamy dane ognisko, a tym samym zwiększamy ilość flaszek jakie otrzymamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2014 o 18:54, Damianuss1 napisał:

W pewnym momencie gry miałem 10 leczących buteleczek, ale po pewnym czasie ponownie tylko
5. Coś zrobiłem źle?

Liczba buteleczek zależy od ogniska. Im bardziej rozpalone, tym więcej dadzą estusów po odpoczynku. Jeżeli odpoczniesz przy ognisku w Kaplicy Firelink, która od początku gry gwarantuje 10, a potem w ognisku pod mostem, które daje 5, ciągle będziesz miał 10. Jeżeli zużyjesz 2, zostanie ci 8, więc odpoczynek przy ognisku pod mostem nie odnowi ci ich do 10 - ze względu na mniejszy poziom rozpalenia odnawia do 5. Możesz rozpalić ognisko mocniej za człowieczeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2014 o 18:59, Feallan napisał:

Opcją kindle możesz ulepszyć dowolne ognisko, żeby też na więcej pozwalało.

Dzięki, te 3 odpowiedzi wyjaśniają wszystko dobitnie :p. Dziękuję wszystkim. Pewnie będę miał jeszcze nie jedno pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować