Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Zaatakowałem przez przypadek krasnoludzkiego kowala Andreia. Jest jakiś sposób, żeby przestał mnie okładać pięściami ? Odrodzenie przy ognisku nic nie pomaga, wciąż jest zły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2014 o 20:42, Pawciu45 napisał:

Zaatakowałem przez przypadek krasnoludzkiego kowala Andreia. Jest jakiś sposób, żeby
przestał mnie okładać pięściami ? Odrodzenie przy ognisku nic nie pomaga, wciąż jest
zły.


Jest o ile go nie zabiłeś. Idziesz do Oswalda of Carim (jest po drodze do Gargulców niedaleko dzwonnicy). I za sumę równą kilku tysiącom dusz anuluje twoje grzechy i sprawi że Andrei zapomni że mu przywaliłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 15:16, Damianuss1 napisał:

Odradza się przy ognisku zaraz obok bramy z fioletowym światłem. Ja nie mam dostępu do
tego ogniska. Jest jakaś inna drogo aby to niego dojść?

Przebić się? Serio, w grze napotkasz mnóstwo fałszywych ścian -jak coś wydaje się podejrzane to wal/turlaj się w to śmiało.
BTW Skoro robisz "ogródek" możesz chcieć iść na lokalnego boss''a w ludzkiej postaci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 15:16, Damianuss1 napisał:

Takie pytanie. Jestem aktualnie w Darkroot Garden i widzę, że gość na tym filmiku - https://www.youtube.com/watch?v=9CJIN5GLx4Y
Odradza się przy ognisku zaraz obok bramy z fioletowym światłem. Ja nie mam dostępu do
tego ogniska. Jest jakaś inna drogo aby to niego dojść?


Pewnie masz ścianę zamiast ogniska - zatem

Spoiler

przywal w nią i patrz jakie czary xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 15:23, zadymek napisał:

Przebić się? Serio, w grze napotkasz mnóstwo fałszywych ścian -jak coś wydaje się podejrzane
to wal/turlaj się w to śmiało.
BTW Skoro robisz "ogródek" możesz chcieć iść na lokalnego boss''a w ludzkiej postaci....

No tak. Jak to mówią czasami najłatwiejsze wydaje się najtrudniejsze czy jakoś tak. Mówiąc w ludzkiej postaci masz na myśli tego bossa czy moją postać przywróconą do ludzkiej postaci jako konieczność aby się z nim spotkać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 15:34, Damianuss1 napisał:

No tak. Jak to mówią czasami najłatwiejsze wydaje się najtrudniejsze czy jakoś tak. Mówiąc
w ludzkiej postaci masz na myśli tego bossa czy moją postać przywróconą do ludzkiej postaci
jako konieczność aby się z nim spotkać?

Mówię o pomocniku przed boss''em, którego -jak wszystkich- da się zwerbować tylko jako człowiek.
Oczywiście jeśli jesteś dobry w łucznictwie i unikach to nie powinieneś mieć problemów nawet bez pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 16:31, Damianuss1 napisał:

Zwerbować jako człowiek. Nie kapuję. W momencie kiedy pokonam jakiegoś bossa w postaci
człowieka to mogę... ?


Jeśli jesteś w postaci człowieka to możesz przyzywać NPC-e/innych graczy do pomocy z bossami. Taki świecący znak na ziemi, zazwyczaj znajdziesz jakiś w pobliżu bossa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 16:31, Damianuss1 napisał:

Zwerbować jako człowiek. Nie kapuję. W momencie kiedy pokonam jakiegoś bossa w postaci
człowieka to mogę... ?

To by raczej nie miało by sensu. Przed walką już bardziej. Przed "mgłą bossa" -w jej okolicy- można czasem napotkać na "znaki przywołania" różnych postaci spotkanych (albo i nie) w świecie gry -Solaire już spotkałeś? To działa tylko pod postacią człowieka -tak samo jak "najazdy" wrogich graczy (to już chyba nieaktualne, chyba, że GfWL! jeszcze zipie) i postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 16:42, zadymek napisał:

i nie) w świecie gry -Solaire już spotkałeś?

Tak. Zdaje sie, ze dostalem cos od niego. Mozna go przywolac do pomocy przed walka z kazdym bossem?

(srr za brak polskich znakow, cos mi sie zje**o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 17:25, Damianuss1 napisał:

> i nie) w świecie gry -Solaire już spotkałeś?
Tak. Zdaje sie, ze dostalem cos od niego. Mozna go przywolac do pomocy przed walka z
kazdym bossem?

Tylko tam gdzie zostawił znak przywołania- około 5 miejsc. A to co ci dał to do przywoływania innych graczy do pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 17:30, zadymek napisał:

Tylko tam gdzie zostawił znak przywołania- około 5 miejsc. A to co ci dał to do przywoływania
innych graczy do pomocy.

Sprostuje, to służy do pozostawiania znaku aby być przywołanym :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 18:23, Revinthar napisał:

Sprostuje, to służy do pozostawiania znaku aby być przywołanym :p

A, no tak: zapomniałem, że idea stojąca za DS to "zupełnie nie wg. sprawdzonych wzorów i zupełnie nie po myśli graczy" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 18:36, zadymek napisał:

A, no tak: zapomniałem, że idea stojąca za DS to "zupełnie nie wg. sprawdzonych wzorów
i zupełnie nie po myśli graczy" ;]

To samo pomyślałem kiedy mialem przyjemność uruchomić DS1 pierwszy raz i moja pierwsza śmierć została spowodowana przez

Spoiler

młot należacy do Boss''a w tutorialu :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś maksymalny poziom w tej grze? Obecnie mam już 30. Pamiętam jak jakieś 10lvl wcześniej próbowałem zabić gargulce i oczywiście było to horrendalnie trudne, ale wystarczyło trochę przykoksować i poszło nawet gładko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2014 o 11:35, Damianuss1 napisał:

Jest jakiś maksymalny poziom w tej grze? Obecnie mam już 30. Pamiętam jak jakieś 10lvl
wcześniej próbowałem zabić gargulce i oczywiście było to horrendalnie trudne, ale wystarczyło
trochę przykoksować i poszło nawet gładko.

Kiedy osiągniesz 99 w wszystkich statystykach wtedy już więcej nie możesz levelować, ale ogólnie społeczność ustaliła że dla PvP końcowym poziomem jest SL150 i najwięcej ludzi spotkasz właśnie z tym poziomem. Odnośnie PvE to raczej nie ma ograniczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2014 o 11:35, Damianuss1 napisał:

Jest jakiś maksymalny poziom w tej grze? Obecnie mam już 30. Pamiętam jak jakieś 10lvl

Wki przebąkuje o, zależnie od "erhetypu" postaci, 710-713 Poziomach Dusz ;)

Dnia 12.09.2014 o 11:35, Damianuss1 napisał:

wcześniej próbowałem zabić gargulce i oczywiście było to horrendalnie trudne, ale wystarczyło
trochę przykoksować i poszło nawet gładko.

Ja aktualnie gram "SL4 playthrough". Taka modyfikacja SL1 Playthrough -jeśli nie kojarzysz to granie bez "koksowania" (z nieznanych mi przyczyn estymą cieszy się tylko granie na poziomie 1 czyli Pyromancer''em, zupełnie jakby Hunter z jego SL4 nie miał tak samo pod górkę). W każdym razie ja na Gargulce wypadam dopiero po przejściu przez Dolny Zamek i Głębię i podpakowaniu broni do +10. Za pierwszym razem, gdy grałem normalnie, też wystarczyło przypakować broń (a nie wiedziałem gdzie;) i poszło jak z płatka. Tak więc ogólnie polecam dopakowanie przede wszystkim broni (i zbroi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2014 o 11:50, zadymek napisał:

Ja aktualnie gram "SL4 playthrough". Taka modyfikacja SL1 Playthrough -jeśli nie kojarzysz
to granie bez "koksowania" (z nieznanych mi przyczyn estymą cieszy się tylko granie na
poziomie 1 czyli Pyromancer''em, zupełnie jakby Hunter z jego SL4 nie miał tak samo pod
górkę).


Szkoda, że w Dark Souls 2 nie ma sensu granie na takich levelach. DS1 ukończyłem na SL1. Oczywiście SL4 to też trudność porównywalna, ale lvl1 jest tylko jeden. :-))
A wracając do DS2, łączenie graczy na podstawie poziomu zdobytych dusz spowodowało, że po zdobyciu około miliona dusz w pvp trafiałem właściwie tylko na przeciwników przewyższających mnie o sto kilkadziesięt poziomów albo i więcej. W końcu i ja podniosłem poziom swojej postaci, bo co to za przyjemność, być na 1 strzał dla prawie każdego spotkanego przeciwnika. Jest za to pozytywna strona takiej sytuacji. Nawet na NG+ nie ma żadnych trudności ze znalezieniem przeciwnika lub gracza, któremu chcemy pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2014 o 12:26, KrzychW napisał:

Szkoda, że w Dark Souls 2 nie ma sensu granie na takich levelach. DS1 ukończyłem na SL1.
Oczywiście SL4 to też trudność porównywalna, ale lvl1 jest tylko jeden. :-))

No wiecie Panie, grać to ja mogę nawet na SL-10 jeśli tylko będę mógł dowolnie rozdzielić początkową pulę punktów. A skazywanie się na axa, piromancję i kuszę, przy takiej mechanice, ma więcej z męki niż zabawy.

Dnia 12.09.2014 o 12:26, KrzychW napisał:

A wracając do DS2, łączenie graczy na podstawie poziomu zdobytych dusz spowodowało, że
po zdobyciu około miliona dusz w pvp trafiałem właściwie tylko na przeciwników przewyższających (...)

Ha, czyli gra dobiera tym razem na podstawie nie SL tylko poziomu wyposażenia/ilości zdobytych dusz? Ale From uwaliło SL1-owców ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować