Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2014 o 12:41, zadymek napisał:

Ha, czyli gra dobiera tym razem na podstawie nie SL tylko poziomu wyposażenia/ilości
zdobytych dusz? Ale From uwaliło SL1-owców ;)


Liczy się obecnie tylko ilość dowolnie zdobytych dusz (handel, znalezione dusze, przeciwnicy). Uwaliło, ale chociaż jako 1 poziomowiec przeszedłem DS1, to popieram taką decyzję. Teraz nie ma mowy o atakowaniu zielonych graczy posiadając sprzęt z końca gry, bo jak do tego końca dojdziemy, serwer połączy nas z podobnymi przypadkami. Chyba, że ktoś farmił tylko na początku rozgrywki dusze jak dziki i wlazł do przedziału dla rozwiniętych postaci wyposażony w byle co, bo jeszcze nie doszedł do ciekawych miejsc w grze. Wtedy może być ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2014 o 12:41, zadymek napisał:

Ha, czyli gra dobiera tym razem na podstawie nie SL tylko poziomu wyposażenia/ilości
zdobytych dusz? Ale From uwaliło SL1-owców ;)


System nie jest zły, do okolic SL150 jest lepszy niż w DS1 bo rzeczywiście w normalnej rozgrywce trafiają się o wiele bardziej wyrównane invade''y. A nie ludzie z uber gearem i lightning axe +5 gdy samemu się dopiero robi gargulce jak w DS1. Fakt że gra psuje się potem bo od pewnego progu możesz dostawać przeciwników którzy różnią się ilością zdobytych dusz o miliony od ciebie plus SL nie liczy się wówczas wcale. I mając SL150 trafiasz na kogoś kto ma połowę statów na 99. Osobiście liczę na to że podejście numer trzy będzie udane - ilość zdobytych dusz do okolic jakiegoś sensownego progu a powyżej tego Soul Level. Bądź jakiś inny przelicznik który brałby pod uwagę tak statystyki postaci jak i ekwipunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtarzające się przedmioty można w jakiś sposób sprzedać czy zwyczajnie je wywalić? I jeszcze jedno pytanie. Czasami w firelink shrin pojawia się

Spoiler

rycerz w złotej zbroi siedzący sobie piętro niżej niedaleko od ogniska. Co to za gość?



I może jeszcze dwa noobskie pytania. W New Londo pałętają się wszędzie te niesamowicie denerwujące duchy. Widziałem na jakimś materiale, że wystarczy pozbyć się wody i można dalej sobie dół eksplorować. Jest coś interesującego jeszcze w tych murach z duchami?

I jeszcze jedno. Idąc od ogniska w firelink w stronę szkieletów wchodzimy w pewnym momencie do jaskini gdzie też są szkielety. Problem w tym, że próbuję zatłuc tego co jest na samym początku, a on i tak odzywa i mnie leje. Do tego jakaś latająca czaszka, której nie mogę namierzyć, da się ją w ogóle ubić czy uciekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 13:30, Damianuss1 napisał:

Powtarzające się przedmioty można w jakiś sposób sprzedać czy zwyczajnie je wywalić?
I jeszcze jedno pytanie. Czasami w firelink shrin pojawia się

Spoiler

rycerz w złotej zbroi
siedzący sobie piętro niżej niedaleko od ogniska. Co to za gość?


Czasami czy z czasem? BTW Ciekawe gdzie znika:)

Dnia 15.09.2014 o 13:30, Damianuss1 napisał:

I może jeszcze dwa noobskie pytania. W New Londo pałętają się wszędzie te niesamowicie
denerwujące duchy. Widziałem na jakimś materiale, że wystarczy pozbyć się wody i można
dalej sobie dół eksplorować. Jest coś interesującego jeszcze w tych murach z duchami?

Tak, postęp: fabularny sprzętowy czyt. boss i itemy.

Dnia 15.09.2014 o 13:30, Damianuss1 napisał:

I jeszcze jedno. Idąc od ogniska w firelink w stronę szkieletów wchodzimy w pewnym momencie
do jaskini gdzie też są szkielety. Problem w tym, że próbuję zatłuc tego co jest na samym

Pisze się "Katakumby".

Dnia 15.09.2014 o 13:30, Damianuss1 napisał:

początku, a on i tak odzywa i mnie leje. Do tego jakaś latająca czaszka, której nie mogę
namierzyć, da się ją w ogóle ubić czy uciekać?

Jedna taka zasada w tej grze obowiązuje: jak masz uciekać to musisz mieć w tym cel. Najczęściej ucieka się by szybko dobiec do bossa (jest też ucieczka przed bossem, ale do tego dojdziesz więc nic więcej nie piszę). Może jak cię leją to po prostu odpuść i wróć gdy przypakujesz? Albo wtedy gdy będziesz miał czego szukać w Katakumbach.

PS Czacha to, jeśli się nie mylę, latająca mina przeciwpiechotna- może zrób jak wszyscy na początku: podejdź bliżej i zobacz co się stanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 13:30, Damianuss1 napisał:

Powtarzające się przedmioty można w jakiś sposób sprzedać czy zwyczajnie je wywalić?
I jeszcze jedno pytanie. Czasami w firelink shrin pojawia się

Spoiler

rycerz w złotej zbroi
siedzący sobie piętro niżej niedaleko od ogniska. Co to za gość?



Spoiler

Później pojawi się ktoś w rodzaju kupca, u którego będziesz mógł itemki sprzedać, chociaż za bardzo śmieszne sumy, spodziewaj się około 50 dusz za większość. Zatem jak chcesz, to trzymaj, ale biorąc pod uwagę, że praktycznie nic na tym nie zarobisz, to jeśli Ci to zawadza - wywal.
A rycerz w złotej zbroi to Lautrec z Carim, skoro tam siedzi to znaczy że uwolniłeś go z celi w kościele gdzie były Gargulce. Jego mała historia dopiero się rozkręca :)


Dnia 15.09.2014 o 13:30, Damianuss1 napisał:

I może jeszcze dwa noobskie pytania. W New Londo pałętają się wszędzie te niesamowicie
denerwujące duchy. Widziałem na jakimś materiale, że wystarczy pozbyć się wody i można
dalej sobie dół eksplorować. Jest coś interesującego jeszcze w tych murach z duchami?


Czy interesującego ... tak, z pewnością tak, ale póki fabuła nie każe Ci tam iść to sobie to miejsce raczej odpuść (chociaż niedaleko wejścia jest

Spoiler

Firekeeper Soul

, to zawsze można zgarnąć)

Dnia 15.09.2014 o 13:30, Damianuss1 napisał:

I jeszcze jedno. Idąc od ogniska w firelink w stronę szkieletów wchodzimy w pewnym momencie
do jaskini gdzie też są szkielety. Problem w tym, że próbuję zatłuc tego co jest na samym
początku, a on i tak odzywa i mnie leje. Do tego jakaś latająca czaszka, której nie mogę
namierzyć, da się ją w ogóle ubić czy uciekać?

To zejście do Katakumb. I znowu, póki fabuła Cię nie zmusza, nie masz za bardzo czego tam szukać, no chyba że guza :P Jeśli chcesz pokonać odradzające się szkielety musisz albo

Spoiler

zatłuc je bronią ulepszoną na "divine", albo zabić nekromantę, który je kontroluje. Zwykle siedzi schowany gdzieś daleko za szkieletami, czasem parę pomieszczeń dalej.

Latające czaszki da się ubić z tego co pamiętam, np z łuku, ale znacznie łatwiej jest złapać ich aggro, a jak zaczną wybuchać, to się odsunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 14:20, zadymek napisał:

Czasami czy z czasem? BTW Ciekawe gdzie znika:)

Ok, widzę, że chyba sam muszę się dowiedzieć. Tak będzie najlepiej.

Dnia 15.09.2014 o 14:20, zadymek napisał:

Tak, postęp: fabularny sprzętowy czyt. boss i itemy.

Ok, dzieki.

Dnia 15.09.2014 o 14:20, zadymek napisał:

Pisze się "Katakumby".

Dokładnie, przepraszam za złe określenie :p.

Dnia 15.09.2014 o 14:20, zadymek napisał:

Jedna taka zasada w tej grze obowiązuje: jak masz uciekać to musisz mieć w tym cel. Najczęściej
ucieka się by szybko dobiec do bossa (jest też ucieczka przed bossem, ale do tego dojdziesz
więc nic więcej nie piszę). Może jak cię leją to po prostu odpuść i wróć gdy przypakujesz?
Albo wtedy gdy będziesz miał czego szukać w Katakumbach.

Zwyczajnie zwiedzam i szperam we wszystkich zakamarkach.

Dnia 15.09.2014 o 14:20, zadymek napisał:

PS Czacha to, jeśli się nie mylę, latająca mina przeciwpiechotna- może zrób jak wszyscy
na początku: podejdź bliżej i zobacz co się stanie ;)

Już wiem co robi :p, boli jak cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 14:28, Outlander-pro napisał:

Spoiler

Później pojawi się ktoś w rodzaju kupca, u którego będziesz mógł itemki sprzedać,
chociaż za bardzo śmieszne sumy, spodziewaj się około 50 dusz za większość. Zatem jak
chcesz, to trzymaj, ale biorąc pod uwagę, że praktycznie nic na tym nie zarobisz, to
jeśli Ci to zawadza - wywal.
A rycerz w złotej zbroi to Lautrec z Carim, skoro tam siedzi to znaczy że uwolniłeś go
z celi w kościele gdzie były Gargulce. Jego mała historia dopiero się rozkręca :)


Spoiler

Mam dość dobrą pamięć i szczerze pokonałem gargulce, ale za cholerę nie pamiętam abym z nim gadał. Mało tego na filmikach widzę, że jak siedzi w firelink to np daje naszej postaci jakiś podarunek za wypuszczenie. Ja od niego nie dostałem nic i on sam nie chce ze mną gadać. Mówi, że jeśli nie mam nic do powiedzenia to mam być cicho. Coś zrobiłem źle?



Powiem tak. Można powiedzieć, że gram pierwszy raz w tą grę. Staram się ogarnąć wątek fabularny, czytać różne rzeczy i chyba słabo mi to wychodzi. Jak mogę lepiej to wszystko zrozumieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 15:35, Damianuss1 napisał:

Powiem tak. Można powiedzieć, że gram pierwszy raz w tą grę. Staram się ogarnąć wątek
fabularny, czytać różne rzeczy i chyba słabo mi to wychodzi. Jak mogę lepiej to wszystko
zrozumieć?



Ta gra jest dosyć szczególna pod tym względem, gdyż tak naprawdę o sporej ilości rzeczy nie dowiesz się bezpośrednio z notatek czy coś, lecz musisz sam wydedukować. Obejrz sobie jeden z filmików z tej playlisty https://www.youtube.com/playlist?list=PLWLedd0Zw3c5RCXboUsPwHsZJlXB2CzCz , a dowiesz się, jak to powinno wyglądać.

EDIT: Jeśli chcesz samemu poznawać fabułę, NIE OGLĄDAJ FILMIKU PT. "The heroes of Firelink shirne"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 15:35, Damianuss1 napisał:

Powiem tak. Można powiedzieć, że gram pierwszy raz w tą grę. Staram się ogarnąć wątek
fabularny, czytać różne rzeczy i chyba słabo mi to wychodzi. Jak mogę lepiej to wszystko
zrozumieć?

Wątek fabularny ogarniesz dość łatwo bo jest podany na tacy: o ile słuchasz kluczowych NPC i czytasz opis quest-itemków nie powinieneś nic uronić.
Co do Lore gry, no tu już tylko wiki albo długi staż gry pomoże. W dodatku wszelkie "wątki poboczne" są dziurawe jak skarpety na dotarcie, więc sporo trzeba sobie samemu dopowiedzieć -tutaj nie patrzył bym ślepo w net, bo niekiedy straszne głupoty tam wymyślają vide historia Tarkusa.

PS Nie bierz sobie do serca dziamdolenia fanbojów o tym jaka to ta fabuła niezwykła i "nie dla idiotów", Historyjki konstruowane na podstawie tych strzępów danych to proza pt. "X szedł tam, potem tam i tam a potem zszedł": jak znajdziesz jakiś komplet itemków i powiążesz ich opis ze sobą to sam zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 16:40, zadymek napisał:

Wątek fabularny ogarniesz dość łatwo bo jest podany na tacy: o ile słuchasz kluczowych
NPC i czytasz opis quest-itemków nie powinieneś nic uronić.
Co do Lore gry, no tu już tylko wiki albo długi staż gry pomoże. W dodatku wszelkie "wątki
poboczne" są dziurawe jak skarpety na dotarcie

Kocham tą grę. 2 część też tak ma? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ulepszyłem sobie Laito do +7 i pomyślałem, że przerobię sobie na magiczne Laito. Po przetestowaniu stwierdziłem, że wolę jednak zdjąć to ulepszenie, ale moja katana wróciła do poziomu +5. Pytanie teraz tylko dlaczego nie mogę jej ulepszyć ponownie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 14:38, Damianuss1 napisał:

Ulepszyłem sobie Laito do +7 i pomyślałem, że przerobię sobie na magiczne Laito. Po przetestowaniu
stwierdziłem, że wolę jednak zdjąć to ulepszenie, ale moja katana wróciła do poziomu
+5. Pytanie teraz tylko dlaczego nie mogę jej ulepszyć ponownie?


Broń od +5 do +15 ulepsza tylko Andre, po zaopatrzeniu w odpowiedni ember.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 15:00, Outlander-pro napisał:

Hmm pamiętaj że dane ulepszenie, może wprowadzić tylko dany kowal po otrzymaniu konkretnego
żaru. Upewnij się zatem czy wszystko gra.

Coś mi się pogmatwało, ale już wszystko wiem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

News dotyczący przenosin achievementów na Steam nie tylko przypomniał mi z całą mocą, że nadal mam z tą grą niewyrównane rachunki, ale znowu wzniecił we mnie uczucie (toksycznej) miłości - wersję PC zakupiłem ponad 2 lata temu, krótko po jej debiucie i całkiem sprawnie doczłapałem się do braci i Sifa, skutecznie blokując się na obu walkach. Częściowo jest to wina niewytłumaczalnie nędznego framerate''u, na który niewiele pomaga nawet DSFix, ale umówmy się, że przynajmniej w takiej samej mierze wina leży po mojej stronie - nie rozwinąłem postaci najlepiej, a przede wszystkim nie wyciągnąłem po drodze najważniejszych nauk. W związku z tym, że chciałbym do gry powrócić, zastanawiam się nad dwoma opcjami i w związku z tym szukam porady tutejszych weteranów.

Mój main sprzed 2 lat (warrior) ma 52 lvl i w miarę sensownie rozwinięte statystyki, ale problem leży w posiadanym sprzęcie - nie wiem, jak do tego doprowadziłem, ale jak przekonałem się po odpaleniu gry wczoraj, nadal biega on z nieco ulepszonym Drake Swordem i Crest Shield, a na sobie ma akurat 4-częściowy Stone Set. Widziałem, że w equ są także inne zbroje w sporej ilości, ale wiadomo, powrót po takiej przerwie sprawia, że nie wiem już nawet, co i jak - jakieś szybkie sugestie?

W związku z tym zastanawia mnie, czy w ogóle jest sens dalej brnąć w tę postać czy jednak powinienem stworzyć nową, cierpliwie przypominając sobie wszystko od początku - podjąłem jedną próbę rok temu, ale odpadłem po chwili, niemniej obecnie mam chęć i dumam nad rzekomo całkiem przystępnym knightem. Z drugiej strony, najczęściej wybierany przeze mnie archetyp postaci w tego typu grach to chyba jednak gibka, lekkozbrojna postać do walki wręcz, ale z tego co słyszałem odpowiadające temu wzorcowi Thief czy Wanderer są tutaj raczej dla weteranów. Z trzeciej, na gameplayach nader sympatycznie wypadają klasy dystansowe z Pyro na czele.

Będę wdzięczny, jeśli ktoś zechciałby doradzić mi, jak ugryźć tę sytuację.

PS. Z innej beczki, moglibyście mi przypomnieć, jak najszybciej dotrzeć z Darkroot Garden do Quelaag''s Domain?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2014 o 19:40, paraGaladh napisał:

Widziałem, że w equ są także inne zbroje w sporej ilości, ale wiadomo, powrót po takiej przerwie sprawia, że nie wiem już nawet, co i jak - jakieś szybkie sugestie?


Zbroje i broń dobiera się stosownie do przeciwnika z jakim wlaczysz. Więc gdybyś powiedział gdzie się teraz udajesz było by mi lepiej ci pomóc. Najlepiej załóż coś co da ci pomiędzy 25-50% equip load. Stone armor jest za ciężki, ja przynajmniej używam go tylko w niezwykłych sytuacjach. Silver Knight set to moim zdaniem dobry średni pancerz.

Ja przechodzę teraz pierwszy raz Dark Souls i mam Great Age +12, Drake Sword +4, Halbred +14 i Zweihender +13 i na razie mi to wystarcza. Uzywam Silver Knight Seta lub ulepszony +4 zestaw Red Robe i mi wystarcza na razie. Jeśli używam tarczy to biorę Eagle Shield.

Dnia 24.10.2014 o 19:40, paraGaladh napisał:

PS. Z innej beczki, moglibyście mi przypomnieć, jak najszybciej dotrzeć z Darkroot Garden
do Quelaag''s Domain?


Jeśłi zabiłeś smoka ożywieńca w Drake Valley to Dark Root Basin (ognisko) >> Drake Valley omijając niebieskie smoki >> i zamiast windą do Anor Londo na lewo do Swamp i młynem zjechać na dół.

Lub z Dark Root Garden przez Undead Parisch windą w katedrze spowrotem do Firelink Shrine >> z Frelink Shrine do windą w dół do Anor Londo >> z Londo windą w dół do Drake Valley i dalej tunelem do swamp i młynem w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować