Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Dnia 25.10.2014 o 01:47, Feallan napisał:

Ostatnio grałeś 2 lata temu, co szkodzi zagrać od nowa?


Po napisaniu poprzedniego posta wszedłem na trochę do gry i stwierdzam, że jednak jakoś to wygląda, więc może jednak zostanę póki co przy stworzonym ponad 2 lata temu Warrku. Zdążyłem opanować do perfekcji drogę z Darkroot Basin do Chaos Servant Covenant i wszystko powoli wraca. Och, oczywiście przy okazji udało mi się po raz pierwszy w karierze zaatakować NPC-a (kowala znajdującego się tuż przed Darkroot Garden) i koszt zmycia tego do 26k dusz, ale przy okazji "zrestartuję" kota z Ogrodu, by tym razem udało mi się dołączyć do Forest Hunters (nie wiem, co zrobiłem te 2 lata temu i mam nadzieję, że "absolve" da radę).

Póki co muszę więc pofarmić duszyczki, dalej planuję pokonać Sifa, a potem będzie trzeba pewnie wrócić do Anor Londo i zakupić Giant Shield (chyba, że jest coś lepszego?). Przejrzałem equ, wygląda na to, że podkręcony Elite Knight Set to najlepsza posiadana przeze mnie zbroja. Nie wiem natomiast, co zrobić z mieczem - Drake Sword na tym etapie to zdecydowanie za mało. W sakwach odkrywam w ogóle różne dziwy, wygląda na to, że nie zużyłem dusz Motyla, Quelaag i Golema. Ta druga powinna pozwolić mi wyrobić poręczne ostrze, ale podstawą do niego, z tego co widzę, musi być coś, czego nie ulepszałem...

Jakieś rady co do tarczy i miecza, wykorzystania wspomnianych dusz oraz miejsca farmy? Podobno właśnie teren Forest Hunters daje radę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Farmienie w lesie: biegniesz do lasu -> npc cię gonią -> wracasz do wejścia -> na lewo od schodów (patrząc od wejścia) jest wąska ścieżka, idziesz tam, trzymasz tarczę i patrzysz, jak npc spadają w przepaść.

Co do lekkiej tarczy, mówi się, że najlepiej mieć ze sobą ulepszoną tarczę srebrego rycerza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 02:11, paraGaladh napisał:

Jakieś rady co do tarczy i miecza


Zrób sobie Queelag Furysword, dobry na PvE. Ale tak naprawdę każda mocno ulepszona broń jest dobra w tej grze. Z tarcz Balder Shield polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 12:30, Feallan napisał:

Zrób sobie Queelag Furysword, dobry na PvE. Ale tak naprawdę każda mocno ulepszona broń
jest dobra w tej grze. Z tarcz Balder Shield polecam.


Okay, dzięki za sugestię!

Chyba zaczynam na powrót ogarniać, bo droga z Quelaag''s Domain do Darkroot Garden była tym razem niedzielnym spacerkiem, w przeciwieństwie do wczorajszej terapii wstrząsowej. Farma na Forest Hunters jak najbardziej pomyślna, szybko nabiłem wystarczającą liczbę duszyczek, by skorzystać z opcji rozgrzeszenia na 52 lvlu, podpakowałem sobie Elite Knight Set i przy okazji dołączyłem do leśnego covenantu. Potem jednak wpadł mi do głowy kretyński pomysł pójścia na spacer do Anor Londo i oczywiście dopiero po 30 minutach przebijania się przez Sen''s Fortress przypomniałem sobie, że te 2 lata temu uruchomiłem skrót - przynajmniej rozprawiłem się z lokalnym Mimikiem. Okay, po chwili dotarłem do Londo i zacząłem farmę na Sentinelach, na których szybko jednak niszczy się broń. Dopiero teraz załatwiłem tutejszego Mimika i opróżniłem 3 pobliskie skrzynki, przy okazji wskakując na 53 lvl. Ponad 2h z życiorysu.

Stwierdzam jednak, że nie ma się co bawić - wracam do Darkroot Garden na intensywną farmę, po drodze kropnę może Giganta na wieży i odwiedzę wreszcie Crestfallen Merchanta, by kupić Balder Shield. Jest fajnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2014 o 23:43, paraGaladh napisał:

Stwierdzam jednak, że nie ma się co bawić - wracam do Darkroot Garden na intensywną farmę,
po drodze kropnę może Giganta na wieży i odwiedzę wreszcie Crestfallen Merchanta, by
kupić Balder Shield. Jest fajnie!

A ja tylko zapytam, całkiem serio: po co tyle farmisz? Sam zaliczając grę byłem do tego zmuszony moze ze 2-3 razy i poświęciłem na to max godzinę z życia (najlepsza farma moim zdaniem jest w Painted World of Ariamis na Falandze), żeby mieć wszystkie itemy jakich potrzebuje i jakiekolwiek ulepszenia. Masa dusz wpada po prostu po drodze, a kończąc grę i tak miałem w plecaku kilkadziesiąt tysięcy dusz w duszach bossów (których nie przerobiłem na broń), albo duszach rycerzy/wojowników/nieumarłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2014 o 00:08, Outlander-pro napisał:

A ja tylko zapytam, całkiem serio: po co tyle farmisz?


Chodziło głównie o jak najszybsze dobicie Curved Blade do +10, by stworzyć podwaliny pod Quelaag''s Furysword oraz wzmocnienie setu i paru tarcz, jako że czułem, iż mój sprzęt pozostawia do życzenia; SL specjalnie się w sumie nie przejmuję.

Po 11 h nabitych od czwartku, na które złożyło się wiele perypetii, niepowodzeń i spożytkowanych dusz czuję, że w końcu odświeżyłem sobie w pełni mechanikę i ogarniam grę jak nigdy. Chyba nigdy nie wracałem do niczego po przeszło dwuletniej przerwie, ale jednak daję radę. Jutro staję do walki z O&S z Quelaag''s Fursword +4 (demoniczny tytanit uległ wyczerpaniu, stąd ostatnie wzmocnienie poczeka sobie jeszcze), Eagle Shield +8 (przed walką dobiję pewnie do +10) i nieźle przypakowym Elite Knight Set.

Zastanawiam się nad zamianą tego ostatniego na Silver Knight Set ze względu na lightning resistant... Cóż, wyglądam z entuzjazmem spalenia dupska Ornsteinowi. Czy różnica między tym, z kim walczy się w drugiej fazie starcia naprawdę jest aż tak kolosalna? Wiadomo, chciałoby się set Dragon Slayera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch intensywnych wieczorach gry zakończyłem przygodę z Anor Londo i Painted World of Ariamis i przeskoczyłem w trakcie z 56 SL do 71. Pod moim naporem padli wczoraj O&S (co-op... NG+ muszę wysolować), a dzisiaj uporałem się w pojedynkę z Priscillą i Sifem. Ten drugi sprawił mi prawdziwe rozczarowanie, wystarczyło mi jedno podejście - pani "smoczyca" niewiele lepsza, choć zdołała mnie parę razy podejść, wystarczyło zerwać z niej niewidzialność i wytrzymała zaledwie kilka chwil. Jasne, że dzisiejsze trofea pochodzą z pary bossów z niższego tieru, więc nie ma co spoczywać na laurach, ale chyba naprawdę się wyrobiłem, po całym tym niepotrzebnym dumaniu w poprzednich postach powinno zostać już tylko wspomnienie, moja postać wydaje się mi się kilkakrotnie silniejsza w porównaniu do stanu z czwartkowego powrotu.

Wygląda na to, że jest to w dużej mierze zasługa zdecydowania się na k+m, jak wygodny nie byłby pad (który służył mi te 2 lata temu), przyzwyczajenie do duetu używanego odkąd pamiętam jednak wygrywa. Już miałem głosić, że gra stała się skandalicznie prosta, gdy coś podkusiło mnie do nieudanego desantu na pozycję Hellkite Drake''a/Dragona, a potem przebieżki po Blighttown w poszukiwaniu kilku cennych zdobyczy (pozbyłem się mackowatego mini-bossa i podniosłem strzeżoną przez niego piromancję, no i wygrzebałem w końcu min. porzuconą katanę), by stwierdzić, że to drugie miejsce nadal przyprawia o ból głowy - cała radość z tryumfów rozmyła się w mgnieniu oka. Może byłem już zmęczony, ale po kilkudziesięciu minutach raidu do niebytu trafiło z 30k dusz i parę humanities. Nie mogłem się dostać do bodaj jednego przedmiotu za drewnianą ścianką, ale daję sobie spokój - nigdy więcej.

Teraz pobiegam pewnie po Great Hollow i Ash Lake, a później udam się do Catacombs - rzekomo Occult Club można bezboleśnie przerobić na dobrą na tamtejszejsze szkielety divine weapon +5. Wypadałoby też zrobić coś z duszą poczciwego Sifa i stworzyć Greatshield of Artorias, najpierw jednak muszę podkręcić do +10 jakąś poślednią tarczę. Cudownie marnowany czas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma problem z zalogowaniem się do serwerów ? Klikam na Live i nic się nie dzieje. Nic nie wyskakuję. Ma to związek z migracją gry na steama ? Mam kupioną grę na stamie, ale coś nie trybi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2014 o 18:44, Derneth napisał:

Ma to związek z wyłączeniem serwerów GFWL i możliwe, że FROM przeniesie Dark Souls na
Steam.


Blach, czyli GFWl już nie działa ? Przecież nawet na staemie piszę, że w Listopadzie już miało miejsce przeniesienie kont na steam. W takim razie czemu sprzedają klucze na steama, skoro nie działa opcja sieciowa i nic o tym nie informują ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2014 o 18:55, Derneth napisał:

Coś po premierze Dark Souls 2, FROM wspominał o przeniesieniu Dark Souls na platformę
STEAM, ale czy to zrobili tego nie wiem.


Widzisz: http://steamcommunity.com/games/211420/announcements/detail/202985743519497275. Nie możliwe, żeby opcja sieciowa nie działała przez bite dwa miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2014 o 18:30, vegost napisał:

Ktoś ma problem z zalogowaniem się do serwerów ? Klikam na Live i nic się nie dzieje.
Nic nie wyskakuję. Ma to związek z migracją gry na steama ? Mam kupioną grę na stamie,
ale coś nie trybi..


U mnie działa, loguję się normalnie na GfWL przez Steam.
Żadnych wiążących decyzji o przeniesieniu na Steam nie słyszałem, więc trochę im się nie śpieszy. Choć nadzieją napawa fakt, że od jakiegoś czasu na Steamie są zrobione osiągnięcia dla gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2014 o 19:13, Jaracz napisał:

U mnie działa, loguję się normalnie na GfWL przez Steam.
Żadnych wiążących decyzji o przeniesieniu na Steam nie słyszałem, więc trochę im się
nie śpieszy. Choć nadzieją napawa fakt, że od jakiegoś czasu na Steamie są zrobione osiągnięcia
dla gry.


No właśnie ja nie mogę się zalogować. W ogóle nie wyskakuję okienko do logowania na GFwl....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2014 o 19:40, vegost napisał:

No właśnie ja nie mogę się zalogować. W ogóle nie wyskakuję okienko do logowania na GFwl....

Mój znajomy ma ten sam problem i niestety nie znalazł rozwiązania. Pozostaje czekać na wersje steamworksową w tym miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2014 o 20:06, DarkWolf_PL napisał:

Mój znajomy ma ten sam problem i niestety nie znalazł rozwiązania. Pozostaje czekać na
wersje steamworksową w tym miesiącu.


Nadzieja jest w tym, że ma w grudnia wyjść łatka, która przekieruje z Live''a do steama usługi sieciowe, ale skoro u innych działa tzn, że grać on-line można. Problemem jest zapewne GfWl, który nie działał prawidłowo już od Windowsa 7. Na Ósemce nie działa w ogóle ten program. Dlatego nie mogę się połączyć ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah znalazłem odpowiedź na swoje pytanie. Trochę pogrzebałem i już zmusiłem GfWl do pracy. Wszystko chodzi ładnie, poprosił mnie o kluczyk do gry i się zaktualizował :) Usługi sieciowe działają :3 Dla tych co mają problem z GfWl na Windows 8 to oto instrukcja:

1. Usuwamy oprogramowanie GfWl Marketplace i Games for Windows - Live Redistribute.
2. Robimy restart komputera.
3. Pobieramy klienta: http://www.xbox.com/pl-PL/LIVE/PC/DownloadClient
4. Klikamy prawym przyciskiem myszy na instalce klienta i wybieramy właściwości. Przechodzimy do zakładki "Zgodność" i wybieramy z listy Windowsa 7 i zatwierdzamy.
5. Bierzemy prawym przyciskiem myszy na instalce klienta i uruchamiamy go za pomocą praw administratora.
6. Cieszymy się usługami sieciowymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczął się proces migracyjny na Steamworks i potrwa (przynajmniej) do 16. lutego. Właśnie przetestowałem: wszyscy z platformy Valve mogą (a nawet powinni!) podziwiać teraz moje achievementy, save''y śmigają jak trzeba, a sama gra działa jakby nieco szybciej na poziomie menusów. Żyć nie umierać.

Szczegółowe instrukcje na forum gry na Steamie. Należy odpalić DS, zalogować się do GFWL, by przenieść achiki, wyłączyć grę, załadować Steam Build 2.0 w zakładce Betas w Properties na poziomie Library, pobrać aktualizację, a potem można już odpalić nową wersję gry, by upewnić się, że zapisy zostały przeniesione. Tyle. Praise the Sun!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie crash przy starcie wyłączcie unlock klatek w DSfix. Ponadto jeśli nie wczytały wam się zapisy, radze powrócić do starej wersji gry, wczytać stary zapis, wyłączyć grę i ponownie odpalić bete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować