Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Cholernie ciężko jest przyswoić sobie te zupełnie nowe zasady.. Ale racja, to ma na celu wyszkolenie Cię do bycia masterem. Bez potu i łez się nie obejdzie. Spróbuję znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2015 o 12:14, Accid napisał:

Cholernie ciężko jest przyswoić sobie te zupełnie nowe zasady.. Ale racja, to ma na celu
wyszkolenie Cię do bycia masterem. Bez potu i łez się nie obejdzie. Spróbuję znowu.


Zdaję sobie sprawę z tego, że czasami może to frustrować, a zwłaszcza na początku. Mnie też to chyba na początku z lekka irytowało, że robię jeden błąd i wszystko od nowa, odpocznę przy ognisku i respawn itp, ale to bardzo szybko mija, bo gra rzeczywiście daje frajdę z wyzwania jakie rzuca graczowi :)
Dlatego życzę wytrwałości i powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz "Twitch play Dark Souls" i już nie zaskoczy mnie nawet jak ktoś zacznie grać pistoletem od pegasusa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem. W końcu zacząłem przygodę z tą grą i nie wiem w sumie jednej rzeczy. Wziąłem Piromantę i nie wiem jak nim się czaruje. Co prawda w tym menu na dole po prawej stronie mam Fireball, ale tak jakby nieaktywny. To samo z Czarodziejem. Nieważne co bym nie robił, nie mogę rzucać zaklęć. Trzeba zrobić coś specjalnego, czy możliwość czarowania dopiero później się odblokuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2015 o 14:15, Karanthir666 napisał:

Witam, mam taki problem. W końcu zacząłem przygodę z tą grą i nie wiem w sumie jednej
rzeczy. Wziąłem Piromantę i nie wiem jak nim się czaruje. Co prawda w tym menu na dole
po prawej stronie mam Fireball, ale tak jakby nieaktywny. To samo z Czarodziejem. Nieważne
co bym nie robił, nie mogę rzucać zaklęć. Trzeba zrobić coś specjalnego, czy możliwość
czarowania dopiero później się odblokuje?

Do używania czarów potrzebujesz kostura, do rzucania cudów potrzebny jest talizman, a do stosowania piromancji wymagany jest płomień piromancji (taka czerwona łapa z płomieniem). Jeśli grasz piromantą, to powinieneś go dostać na starcie gry, ustaw go jako broń i voila.
Tak na przyszłość, jeśli zdobędziesz więcej czarów, to będziesz mógł je dostrajać (zmieniać) przy ognisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2015 o 14:22, Jaracz napisał:

Do używania czarów potrzebujesz kostura, do rzucania cudów potrzebny jest talizman, a
do stosowania piromancji wymagany jest płomień piromancji (taka czerwona łapa z płomieniem).
Jeśli grasz piromantą, to powinieneś go dostać na starcie gry, ustaw go jako broń i voila.
Tak na przyszłość, jeśli zdobędziesz więcej czarów, to będziesz mógł je dostrajać (zmieniać)
przy ognisku.

No właśnie tej łapy nie mam. Ani kostura. Ale przez przypadek znalazłem to cholerstwo. Niby na widoku, ale na samym skraju mapy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2015 o 14:47, Karanthir666 napisał:

No właśnie tej łapy nie mam. Ani kostura. Ale przez przypadek znalazłem to cholerstwo.
Niby na widoku, ale na samym skraju mapy :)


Eh, nie no, "dostajesz" w sensie, że znajduje się w początkowej lokacji do wzięcia. Goła i wesoła w pierdlu na samym początku jest każda klasa, za to różnią się tym, jaki ekwipunek mają do zgarnięcia w Azylu nieumarłych. Jako taki bandyta dostałbyś topór, jako piromanta masz płomień piromancji i jakąś inną badziewną broń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ktoś z was się orientuje, czy zabicie Solaire z Astory na początku gry wpłynie jakoś negatywnie na rozgrywkę? Potrzebuję dobrej tarczy a ten jegomość takową posiada :-) Głównie chodzi mi o to czy nadal będę mógł przed walką w formie człowieka przyzywać fantomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2015 o 09:35, dejmien255 napisał:

Ktoś z was się orientuje, czy zabicie Solaire z Astory na początku gry wpłynie jakoś
negatywnie na rozgrywkę? Potrzebuję dobrej tarczy a ten jegomość takową posiada :-) Głównie
chodzi mi o to czy nadal będę mógł przed walką w formie człowieka przyzywać fantomy.


Cóż, Solaire jest przyzywalny podczas walki ze "Snorlaxem i Pikachu" a to bossowie na których większość graczy nawet z jego pomocą spędza kilka godzin. Samemu zaś to prawdziwy hardkor :P
No i ogólnie jest to bardzo przyjazny NPC którego można wezwać do 5 różnych bossów (4 jeśli nie zrobisz jego questline''a). Skądinąd - ta tarcza nawet nie jest jakaś szczególna. Heater Shield u Undead Merchanta (a więc można to zdobyć w 10 minut gry) nie jest jakoś znacząco gorsza.

Nie wpłynie to jednak negatywnie na rozgrywkę, poza jednym - potencjalnie narażasz się na dodatkowe inwazje ze strony Blade of the Darkmoon. Jak lubisz PvP to okej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha.... a to te phantomy, które przyzywam to ten NPC? No jeśli tak to nie ma opcji, żeby go zabić, zbyt pomocny :-).

Z tarcz mam smoczą tarczę herbową, ale ją bardzo drogo się ulepsza więc odpada. Mam też tarczę rycerską i zastanawiam się czy jej nie wymaksować... wydaje się być całkiem spoko.

Moim marzeniem było wydropić pawęź z czarnego rycerze w kaplicy nieumarłych, ale już kilka razy zaczynałem grę od nowa i nic... nie chce dropnąć bezczelny :-(

Ps. "Snorlaxem i Pikachu" do ten taki grubas i chudzielec na których ludzie narzekają na filmikach? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Chciałem zmodyfikować poprzedniego posta, ale niestety już się nie da.

Chodzi mi o miecze jednoręczne. Aktualnie mam Drake Sword, ale niestety nie ma on bonusów od statystyk. Na anglojęzycznych forach wyczytałem, że lepszy jest już long sword +5 od Drake Sword, czy to prawda?

Posiadam jeszcze astora''s straight sword, ale z nim też jest problem z ulepszaniem. Ale w sumie jeśli zdecydował bym się na grę paladynem to ma on dość duży bonus do faith.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2015 o 11:28, dejmien255 napisał:

Aha.... a to te phantomy, które przyzywam to ten NPC? No jeśli tak to nie ma opcji, żeby
go zabić, zbyt pomocny :-).

Niektóre to NPC''e. Inne to gracze. Tylko że NPC-a prawie zawsze znajdziesz przez każdym trudniejszym bossem a czekanie na jakiegoś gracza żeby zostawił swój summoning sign może trwać długo.

Dnia 31.05.2015 o 11:28, dejmien255 napisał:

Z tarcz mam smoczą tarczę herbową, ale ją bardzo drogo się ulepsza więc odpada. Mam też
tarczę rycerską i zastanawiam się czy jej nie wymaksować... wydaje się być całkiem spoko.

Prawdę mówiąc na razie nie masz co ulepszać tarczy - wzrost obrażeń jest nic nie warty na niej a więcej stability nic ci nie da na tym etapie gry. W okolicach Sen''s Fortress odnajdziesz Tower Shield jeśli potrzebne ci coś dużego. W Blighttown zaś jest Eagle Shield, też całkiem fajna.

Dnia 31.05.2015 o 11:28, dejmien255 napisał:

Moim marzeniem było wydropić pawęź z czarnego rycerze w kaplicy nieumarłych, ale już
kilka razy zaczynałem grę od nowa i nic... nie chce dropnąć bezczelny :-(

Ps. "Snorlaxem i Pikachu" do ten taki grubas i chudzielec na których ludzie narzekają
na filmikach? :-)

Aha. Walka z nimi 1v2 to jest naprawdę katorga - jeszcze nie ma się jakiegoś wybitnego wyposażenia a to naprawdę upierdliwi przeciwnicy.

Dnia 31.05.2015 o 11:28, dejmien255 napisał:

Chodzi mi o miecze jednoręczne. Aktualnie mam Drake Sword, ale niestety nie ma on bonusów od statystyk.
Na anglojęzycznych forach wyczytałem, że lepszy jest już long sword +5 od Drake Sword, czy to prawda?


Zależy od statystyk. Drake Sword to niezła broń aż do Sen''s Fortress. Tam znajdziesz już lepsze zabawki (Lightning Spear) a twoje statystyki powoli będą się robić wystarczająco wysokie dla normalnych broni z wysokim skalowaniem.

Ja osobiście za pierwszym przejściem gry polecam Quelaag''s Furysword - bardzo duże obrażenia od ognia, skalowanie ze zręczności, siły i humanity. Ogółem dając broń która jest świetna właśnie przy nieco niższych statystykach, do tego zresztą obrażenia żywiołowe są wręcz stworzone. Choć i tak wszystko zależy od przeciwników, są tacy których lepiej potraktować wielgaśną dwuręczną maczugą, są też tacy na których szybsza broń jest lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sam bez phantoma nie potrafiłem nawet zabić gargulców a co dopiero tą dwójkę ;-)

W ekwipunku mam halabardę która dropła z czarnego rycerza, ale na razie nie mogę jej założyć.

A mógł bym prosić o taką wstępną ocenę rozłożenia statystyk? Moja postać ma 26 lvl i statystyki wyglądają tak:

VItality - 14
Attunement - 11
Endurance - 16
Strength - 19
Dexterity - 15
Resistance -11
Inteligence 8
Faith - 14

Jak widać trochę mi brakuje żeby założyć halabardę czarnego rycerza... a tarcze kamiennego rycerza to założę chyba za miesiąc ;-) Warto w ogóle podnosić statystyki na chama pod sprzęt? Tzn. np halabarda czarnego rycerza wymaga 32 siły i 18 zręczności, więc cały czas podnoszę te statystyki zaniedbując inne aby jak najszybciej założyć sprzęt.

Jak w Dark Souls wypadając takie bardziej hybrydowe postacie jak np. coś na wzór paladyna? Pamiętam że w Demon''s Souls można było stworzyć fajną postać na wzór paladyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2015 o 14:53, dejmien255 napisał:

Ja sam bez phantoma nie potrafiłem nawet zabić gargulców a co dopiero tą dwójkę ;-)

Ach, to czeka cię fajna zabawa w przyszłości bo to był bardzo prosty boss :P

Dnia 31.05.2015 o 14:53, dejmien255 napisał:

Jak w Dark Souls wypadając takie bardziej hybrydowe postacie jak np. coś na wzór paladyna?
Pamiętam że w Demon''s Souls można było stworzyć fajną postać na wzór paladyna.


Hmm... podczas jednego przejścia gry zapewne wylądujesz w okolicach między 65 a 90 levelem. Powszechnie uważa się też że okolice 100 levela to dobra okolica do PVP.

Zawsze możesz też zostać piromantą (tutaj na siłę zaklęć wpływa tylko poziom ulepszenia Pyromancer''s Flame, byleby mieć z 2-3 sloty na zaklęcia z Dostrojenia).

Warto pamiętać jednak o kilku rzeczach podczas robienia postaci:
Udźwig powyżej 50% = Fat Roll. Robienie uników w takiej sytuacji jest bardzo wymagające. A nie wszystko zablokujesz tarczą. Więc warto całkiem sporo punktów w Wytrzymałość jeśli chcesz nosić wielkie tarcze i pewnie ciężkie pancerze.

Magowie są zaskakująco skuteczni w broni białej z uwagi na ulepszenie Enchanted/Magic - dodatkowe skalowanie (i to całkiem mocne) z inteligencji.

Opcja Strength + Faith + nieco Attunement jest jak najbardziej wykonalna. Fakt że wówczas radziłbym nie rozwijać nadmiernie Dexterity - np. przy 73 levelu potrzebujesz coś koło 35 tysięcy dusz na jeden level-up. Najpotężniejsi bossowie dają koło 60k. Chyba że kosztem Endurance (tylko wówczas zapomnij o ciężkim pancerzu i wielkich tarczach), wtedy się da. Ot, to jest takie balansowanie.

Od 26 do 80 masz 54 punkty do rozdania. Zależnie od tego jak zdecydujesz się je rozdać, może ci wyjść np. coś takiego:

Strength: 35 (16)
Faith: 35 (21)
Attunement: 16 (5)
Endurance: 28 (12)

I wtedy masz typowego Paladyna - ciężki pancerz, możesz używać większości broni opartej na sile, całkiem niezły wybór zaklęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam udzwik 39 na 60. Ale ja nie robię uników... wolę nie ryzykować. W Demon''s Souls było łatwo robić uniki ponieważ przeciwnicy mieli słabsze targetowanie tutaj nawet jak zrobię rolla na bok to przeciwnik i tak mnie trafia, więc w starciu z np. czarnym rycerzem wolę przyjąć cios na tarczę niż ryzykować, najwyżej stracę trochę mniej życia a jak zrobię unik i dostane bez gardy to śmierć pewna.

Dzięki wielkie za porady są bardzo przydatne, niby przeszedłem Demon''s Souls, ale Dark Souls jest dużo trudniejsze, tak mi się wydaję... no przynajmniej bosowie są bardziej wymagający.

Rozumiem, że dla paladyna najlepsza jest frakcja Wojowników Słońca prawda? Mają oni włócznię błyskawic w asortymencie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2015 o 15:50, dejmien255 napisał:

Obecnie mam udzwig 39 na 60. Ale ja nie robię uników... wolę nie ryzykować.

Jak masz mniejszy udźwig to unikanie jest właśnie o wiele prostsze - więcej klatek podczas których nie można cię zranić. Przy Fat Rollu nie masz ich prawie wcale i trzeba wymierzać każdy unik idealnie. Przy minimalnym obciążeniu z kolei często wydaje się że coś cię powinno trafić a nie dostajesz żadnych obrażeń.

Dnia 31.05.2015 o 15:50, dejmien255 napisał:

W Demon''s
Souls było łatwo robić uniki ponieważ przeciwnicy mieli słabsze targetowanie tutaj nawet
jak zrobię rolla na bok to przeciwnik i tak mnie trafia, więc w starciu z np. czarnym
rycerzem wolę przyjąć cios na tarczę niż ryzykować, najwyżej stracę trochę mniej życia
a jak zrobię unik i dostane bez gardy to śmierć pewna.

Pamiętaj tylko że nie wszystko da się przyjąć na tarczę. Nawet Artorias Greatshield nie uchroni cię przed magią Manusa, młotem Snorlaxa, oddechem Seatha i dziesiątkami innych efektów :P Nawet ziejące ogniem gargulce pokazują ci jakie w tej grze są limity tarczy :P Jest co prawda sporo bossów którzy robią się znacznie prostsi jeśli ich blokujesz zamiast unikania ale jest równie wielu takich gdzie to uniki wiodą prym :P

Zresztą... bardzo szybko możesz spotkać pewnego jegomościa co się zowie Havel the Rock. On bardzo chętnie wytłumaczy ci jak należy skutecznie robić uniki w tej grze. Bo po prostu zazwyczaj zabija jednym ciosem, nieważne czy blokujesz czy nie :D Ale za to wypada z niego jeden z najlepszych pierścieni w grze (+50% do udźwigu!).

Dnia 31.05.2015 o 15:50, dejmien255 napisał:

Rozumiem, że dla paladyna najlepsza jest frakcja Wojowników Słońca prawda? Mają oni włócznię
błyskawic w asortymencie :-)


Mieć to mają ale nie tak łatwo dostępną - podstawowa Lighting Spear jest prosta do zdobycia. Jej lepsza wersja wymaga pomagania innym graczom w multiplayerze. Najlepsza zaś, Sunlight Spear, jest dostępna dopiero po pierwszym ukończeniu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten jegomość to Havel prawda? :-) No to fakt przy walce z nim ściągałem zbroje bo była nie potrzebna, ale słabsze ataki dało się czasami parować.

Rozumiem, że Czarni Rycerze się nie respią? Liczyłem, że zdobędę Black Knight Sword, ale skończyli mi się czarni rycerze... niby mam claymore który zdobyłem na moście, ale nie wiem czy opłaca się w niego inwestować skoro statystyki ma lepsze od Drake Sworda dopiero na +5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2015 o 18:41, dejmien255 napisał:

Rozumiem, że Czarni Rycerze się nie respią? Liczyłem, że zdobędę Black Knight Sword,
ale skończyli mi się czarni rycerze... niby mam claymore który zdobyłem na moście, ale
nie wiem czy opłaca się w niego inwestować skoro statystyki ma lepsze od Drake Sworda
dopiero na +5.


+5 to nie jest dużo, do tego stopnia możesz rozwinąć broń bezpośrednio u pierwszego kowala w grze. 9x Titanite Shard = 7200 dusz. Nic takiego. Później w grze 2-3 przeciwników już ci tyle daje. Jakby to było +15 albo broń z duszy bossa to co innego ale zwykłe +5 prosto zdobyć.

I tak, Czarni Rycerze się nie respią (poza kilkoma wyjątkami pod sam koniec gry). Black Knight Sword to faktycznie fajna zabawka, bodajże od 220 się jego obrażenia zaczynają. Całkiem niezła broń choć upierdliwa w ulepszaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować