Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Dzięki za wyjaśnienie sytuacji ;-) A co z najazdami, spodziewać się tego, że po przemianie w człowieka pożyję może kilka sekund zanim zaatakują mnie żądni krwi najeźdźcy? Czy zaatakować może mnie każdy, czy tylko gracze na podobnym poziomie? Masz jakieś porady dla początkującego? Ta gra jest tak bardzo konsolowa, że jako pecetowy graczy z ponad 15-letnim stażem po prostu się w niej gubię. Nie mam pojęcia, gdzie iść i co robić. Poziom trudności jest za to zadowalający i stanowi realne wyzwanie, a przy tym jest dość fair, a nie w stylu "damy przeciwnikowi 10 razy tyle punktów życia i pięciokrotnie wzmocnimy zadawane obrażenia, a Ty, drogi graczu, się z nim męcz*".

BTW. Miałem napisać do Ciebie na Steamie, jako że byłeś jedynym znajomym online, który grał w DS, ale uznałem, że lepiej rozruszać forum ;-)

@skyline20 - w Sieci znalazłem wspominki o trybie offline, domyślam się, że trzeba uruchomić Steama w tymże trybie? Pomyślimy, zobaczymy, może i z tego skorzystam, dzięki za podpowiedź ;-)

* - tak, Diablo 3, mówię o Tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2015 o 23:11, Gumisiek2 napisał:

Czy zaatakować może mnie każdy, czy tylko gracze na podobnym poziomie? Masz jakieś porady dla >początkującego?

Jedynie gracze na podobnym poziomie mogą cię zaatakować. Jeśli masz problem z inwazjami staraj się ograniczać użycie człowieczeństwa. Używaj go jedynie wtedy kiedy musisz. Co do porad, postaraj się już określić swój finalny build. W pierwszej części nie ma czegoś takiego jak reset punktów, więc rozsądnie je rozdawaj.

Dnia 04.09.2015 o 23:11, Gumisiek2 napisał:

Ta gra jest tak bardzo konsolowa, że jako pecetowy graczy z ponad 15-letnim stażem po
prostu się w niej gubię. Nie mam pojęcia, gdzie iść i co robić. Poziom trudności jest
za to zadowalający i stanowi realne wyzwanie, a przy tym jest dość fair, a nie w stylu
"damy przeciwnikowi 10 razy tyle punktów życia i pięciokrotnie wzmocnimy zadawane obrażenia,
a Ty, drogi graczu, się z nim męcz*".

Ornstein, Smough i Four Kings pozdrawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2015 o 23:11, Gumisiek2 napisał:

Dzięki za wyjaśnienie sytuacji ;-)

Spoksik. Odpowiem najlepiej jak umiem na wszystkie pytania :)

>A co z najazdami, spodziewać się tego, że po przemianie

Dnia 04.09.2015 o 23:11, Gumisiek2 napisał:

w człowieka pożyję może kilka sekund zanim zaatakują mnie żądni krwi najeźdźcy?

Kiedy grałem w DS gra hulała jeszcze po infrastrukturze Games for Windows Live. Teraz jeśli się nie mylę multi hula po Steamie. Ogólnie ja stosunkowo często zmieniałem się w człowieka (są z tego jakieś minimalne bonusy, np to, że możesz wtedy przyzwać innego gracza do pomocy) i w sumie chyba nigdy mnie żaden grać nie napadł. Czy tam może raz. Znajomy, który zaczął grać trochę po mnie miał chyba na całe playtrough kilka inwazji. Różnie bywa, ale myślę, że większość graczy, którzy robią inwazje, mają wysokie poziomy, są na New Game + czy tam +++ ...

>Czy zaatakować

Dnia 04.09.2015 o 23:11, Gumisiek2 napisał:

może mnie każdy, czy tylko gracze na podobnym poziomie?


... bowiem gra skaluje graczy robiących inwazję i tych których możesz przyzwać do pomocy. Był jakiś wzór na to, coś w stylu Twój level + 10 lvl + 10%? Nie pamiętam, ale ogólnie raczej nie ma co się tego tak bać, brzmi to strasznie na papierze, no bo "ktoś tu mi się wpiernicza w moją grę i chce ją zepsuć!", ale po takim czasie od premiery na pierwszym playtrough powinno być rzadkie :)

>Masz jakieś porady dla początkującego?
Hmm co by tu ... jakieś ogólniki: testuj na początku różne rodzaje broni by dowiedzieć się co mniej więcej może Ci pasować. W tej grze prawie każda broń coś fajnego może zaoferować. Zależy co lubisz, bowiem każda broń ma swój tzw. moveset, czyli zestaw ciosów. Niektóre są szybkie, inne wolniejsze, różnią się zasięgiem, możliwością stunlockowania przeciwników itp Na pewno znajdziesz coś dla siebie. Obrażenia od broni skalują się ze statystykami postaci - dobrze byłoby wybrać czy chcesz grać na broń pod siłę, zręczność, czy może miks obu. Raczej na początek nie polecam bawienia się w magię, modlitwy i tego typu podobne, no chyba że w piromancję - ona jest dość łatwa do ogarnięcia i jest trochę OP, zatem jakbyś miał jakieś problemy, można się do niej odwołać :D Poza tym pakuj dużo w vitality, staminę, udźwig. Postaw na to, czy chcesz by Twoja postać była bardzo zwinna, średnio, czy ociężała, zależy to od wagi noszonego sprzętu i maksymalnego udźwigu. Eksploruj, rozglądaj się, ucz się na błędach. Będziesz ginął często i gęsto, nie raz i nie dwa zdarzy się, że zawędrujesz przypadkiem do złej lokacji, gdzie spotkasz koksów, którzy położą Cię na jeden cios. Zagryź zęby, spróbuj innych dróg, innych taktyk, naucz się ruchów i ciosów przeciwników, a nic Cię nie zaskoczy. Rozglądaj się za skrótami jak zachodzisz głębiej w różne lokacje, bo trochę ich jest (są nawet fałszywe ściany, które znikają po ciosie w nie). Na razie tyle mi przychodzi do głowy, same ogólniki :P A no i jeszcze: jak czegoś nie będziesz kminił (a w sumie ta gra jest dość nieprzyjazna graczowi, bo sporo rzeczy (z fabułą na czele) w ogóle nie wyjaśnia, albo ukrywa) to pytaj na forum, albo sprawdzaj na wiki. Wiki gry częęęęsto Ci się przyda, jest ich kilka, ale ja najbardziej polecam tę http://darksouls.wikidot.com/ moim daniem najlepsze źródło wiedzy o technikaliach.

Dnia 04.09.2015 o 23:11, Gumisiek2 napisał:

Ta gra jest tak bardzo konsolowa, że jako pecetowy graczy z ponad 15-letnim stażem po
prostu się w niej gubię. Nie mam pojęcia, gdzie iść i co robić. Poziom trudności jest
za to zadowalający i stanowi realne wyzwanie, a przy tym jest dość fair, a nie w stylu
"damy przeciwnikowi 10 razy tyle punktów życia i pięciokrotnie wzmocnimy zadawane obrażenia,
a Ty, drogi graczu, się z nim męcz*".

Trochę konsolowatości w niej jest, trochę japońszczyzny, ale wszystko do zniesienia i przyzwyczajenia się. Gra jest hmm raczej dość uczciwa, choć nie zawsze :P Ale wszystko do ogarnięcia. Przeciwnicy też mają swoje movesety, są na nich sposoby, grasz uważnie a nie na pałę, to będzie dobrze.

Dnia 04.09.2015 o 23:11, Gumisiek2 napisał:

BTW. Miałem napisać do Ciebie na Steamie, jako że byłeś jedynym znajomym online, który
grał w DS, ale uznałem, że lepiej rozruszać forum ;-)


Jakby co to pytaj śmiało :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2015 o 23:11, Gumisiek2 napisał:

BTW. Miałem napisać do Ciebie na Steamie, jako że byłeś jedynym znajomym online, który
grał w DS, ale uznałem, że lepiej rozruszać forum ;-)

Zawsze można napisać offline, w końcu dojdzie ;)

Dnia 04.09.2015 o 23:11, Gumisiek2 napisał:

* - tak, Diablo 3, mówię o Tobie.

Znaczy o boss''a chodzi, tak? Czy DIII jedzie w kulki z normalnymi przeciwnikami?
Cóż, wróg w DS zna inne sztuczki.

BTW Inwazjami bym się za bardzo nie przejmował, itemy potrzebne do tego są rzadkie, a by móc napadać bez ograniczeń trzeba wejść w covenant -bez odpowiednio wysokiego lvl dochodzą do niego nieliczni - ja w ciągu kilku miechów grania on-line doczekałem się ledwo 3 inwazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2015 o 15:06, zadymek napisał:

Zawsze można napisać offline, w końcu dojdzie ;)


Chyba Cię nie mam w znajomych :( Wyślij mi zaproszenie albo podaj swoją ksywkę, to nadrobię tę zaległość :P

http://steamcommunity.com/profiles/76561198054697550/

Dnia 05.09.2015 o 15:06, zadymek napisał:

Znaczy o boss''a chodzi, tak? Czy DIII jedzie w kulki z normalnymi przeciwnikami?


Pozwolę sobie tylko wkleić ten link ;-)

http://eu.battle.net/d3/pl/game/guide/gameplay/game-difficulty

Dla ukazania skali:

Normalny: 100% życia potworów, 100% obrażeń potworów, 0% dodatkowego złota, 0% dodatkowych PD
Mistrz: 512% życia potworów, 273% obrażeń potworów, 200% dodatkowego złota, 200% dodatkowych PD
Udręka I: 819% życia potworów, 396% obrażeń potworów, 300% dodatkowego złota, 300% dodatkowych PD
Udręka X: 200082% życia potworów, 10194% obrażeń potworów, 2000% dodatkowego złota, 3300% dodatkowych PD

Sam widzisz, jakie fair jest nasze Diablo ;-) Do tego dochodzi fakt, że po osiągnięciu maksymalnego poziomu nie działa kradzież życia. Niemniej jednak polecam trzeciego Diabełka z całego serca.

Dnia 05.09.2015 o 15:06, zadymek napisał:

BTW Inwazjami bym się za bardzo nie przejmował, itemy potrzebne do tego są rzadkie, a
by móc napadać bez ograniczeń trzeba wejść w covenant -bez odpowiednio wysokiego lvl
dochodzą do niego nieliczni - ja w ciągu kilku miechów grania on-line doczekałem się
ledwo 3 inwazji.


Dobra, przekonaliście mnie, ale pobawię się w to dopiero, jak ogarnę grę nieco bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2015 o 16:24, Gumisiek2 napisał:

Chyba Cię nie mam w znajomych :( Wyślij mi zaproszenie albo podaj swoją ksywkę, to nadrobię
tę zaległość :P

A zgadnij ;)

Dnia 05.09.2015 o 16:24, Gumisiek2 napisał:

(...)

Dnia 05.09.2015 o 16:24, Gumisiek2 napisał:

Sam widzisz, jakie fair jest nasze Diablo ;-) Do tego dochodzi fakt, że po osiągnięciu
maksymalnego poziomu nie działa kradzież życia. Niemniej jednak polecam trzeciego Diabełka
z całego serca.

A, to. No to się do DS w ogóle nie umywa, bo tam jest tylko jeden poziom trudności do wyboru, a jakość itemów nie rośnie z czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pyromancja sprawdzi się w kolejnych NG+? Chciałbym zobaczyć jak daleko dam radę dojść i szukam jakiegoś mocnego stylu gry, no i nie grałem jeszcze pyromancjami a trochę godzin wbiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio zakupiłem DS Prepare To Die Edition i po odpaleniu gry z automatu mam ustawione sterowanie padem od xboxa i kursor myszki na samym środku ekranu którym mogę ruszać. czy ktoś wie jak się pozbyć tego kursora i zmienić sterowanie z pada na klawiature ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2016 o 21:57, tosz napisał:

Witam, ostatnio zakupiłem DS Prepare To Die Edition i po odpaleniu gry z automatu mam
ustawione sterowanie padem od xboxa i kursor myszki na samym środku ekranu którym mogę
ruszać. czy ktoś wie jak się pozbyć tego kursora i zmienić sterowanie z pada na klawiature
?


Żeby wszystko banglało tak jak trzeba, a także by gra działała lepiej (bo to jednak badziewna konwersja z konsol jest) ściągnij sobie dwa mody: DSFix oraz DSMFix. Jedno usprawnia grę i daje dostęp do różnych zmian graficznych, rozdzielczości itp, a drugi wymaga pierwszego i sprawia, że granie na konfiguracji klawa+mysz jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować