Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Jeszcze dzis rano nie bylo wiadomo czy ta gra jest steamworks. Dlatego szukam na forach kogos kto rzeczywiscie ta gre kupil i jest w stanie to potwierdzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 11:32, BSh napisał:

Spokojna głowa - gra na bank będzie działała bez płyty w napędzie, tak jak i inne gry
steamowe sprzedawane w pudełkach.


Wiesz... ja już prowadziłem tę dyskusję na wielu forach i napisałem do samego wydawcy - otrzymałem odpowiedź, że gra będzie działać z GfWL, a co za tym idzie - będzie wymagała płyty w napędzie (tak zazwyczaj jest, choć nie zawsze). Oczywiście wersja kupiona na Steamie siłą rzeczy musi uruchamiać się bez płyty, ale nie wiedziałem, że na pudełkowej wersji będzie logo Steama. Czekam więc na pewne info od osoby, która kupiła grę w sklepie, zainstalowała i sprawdziła, czy DS działa bez płyty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 11:52, Miniu napisał:

Jakbys cos znalazl to bylbym wdzieczny gdybys w tym watku o tym napisal.


No ok, ale liczę na to, że napisze tu coś ktoś, kto już grę ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem wersje pudełkową (standadową) i moge powiedzieć że gra nie jest steamworks i działa bez płyty. Jedyny problem jaki miałem narazie to, że podczas instalacji wybrałem angielską wersje a zainstalowała się polska wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 11:52, Miniu napisał:

Jakbys cos znalazl to bylbym wdzieczny gdybys w tym watku o tym napisal.


Miniu, nie wiem, czy znajdziesz w głębi swego jestestwa dość silnej woli, by poczekać do końca przyszłego tygodnia (jeśli nie - doskonale Cię rozumiem) - sprowadzam wersję pudełkową z UK. Nie wiem, czym różnić się będzie od wersji Cenegi, ale jeśli jesteś zainteresowany - dam znać, czy podczas instalacji daje o sobie znać Gaben i jego DRM. :)

EDYCJA:
Ktoś mnie uprzedził - ale przynajmniej przyniósł dobre wieści. Miłej zabawy, Miniu!

Na marginesie - jasny gwint, po podkręceniu rozdzielczości ta gra naprawdę pokazuje pazury. Pod względem artystycznym oprawa powala na kolana, przypomina się Severance: Blade of Darkness...
Przed:
http://i.minus.com/ibif5N2VH1VNS1.png
Po:
http://i.minus.com/i83gNNBEplA1X.png

http://i.minus.com/iZnjWIrYbfFjF.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 12:07, Principes napisał:

Pod względem artystycznym oprawa powala na kolana, przypomina się Severance: Blade of Darkness...

Czy ja wiem? Pokaż cienie i odbicia w wodzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 12:16, zadymek napisał:

> Pod względem artystycznym oprawa powala na kolana, przypomina się Severance: Blade
of Darkness...
Czy ja wiem? Pokaż cienie i odbicia w wodzie;)


Pamiętam, pamiętam cienie tańczące na ścianach w świetle pochodni - Severance nadal robi na mnie duże wrażenie.
Miałem na myśli ogólne wrażenie - klimat jest ciężki, tekstury dobrze dobrane, wszystko to składa się w spójną całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w temacie :) Jaram się strasznie krótko mówiąc. Właśnie na farcie ale jednak udało mi się zabić jakiegoś rycerza. Cholernie silnego. Straciłem na niego wszystkie czarne bomby zapalające a i jeszcze potionów(ciągle zapominam jak to się poprawnie nazywa :P) Jednakże jak widać sporo mi brakuje bym mógł go używać conajmniej prawidłowo stąd moje pytanie. Warto bym zainwestował punkty w siłe i zręczność by móc się nim posługiwać? I druga sprawa. Ulepszanie broni. Jak widać na załączonym screenie mam to i owo zdobyte. Cóż mogę z tym zrobić? U kowala czy jak? Ahaa... Za tym czarnym rycerzem znajdują się zwołki w których można znaleźć dość myślę dobry pierścień jak na początku gry.

20120824122626

20120824122739

20120824122842

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 11:58, Qiub0n napisał:

Dzisiaj dostałem wersje pudełkową (standadową) i moge powiedzieć że gra nie jest steamworks
i działa bez płyty. Jedyny problem jaki miałem narazie to, że podczas instalacji wybrałem
angielską wersje a zainstalowała się polska wersja.


Czyli działa bez płyty? No to całe szczęście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa i porada tak mi się przynajmniej wydaje. Warto niszczyć wszystko co można zniszczyć (mądre zdanie). Mam na myśli fakt że cóż... zobaczcie sami co przed chwilą wyleciało mi ze skrzynek gdy je zniszczyłem.

20120824123359

20120824123443

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 12:29, Infes napisał:

Witam wszystkich w temacie :) Jaram się strasznie krótko mówiąc. Właśnie na farcie ale
jednak udało mi się zabić jakiegoś rycerza. Cholernie silnego. Straciłem na niego wszystkie

Czytałem co nieco o grze i podobno poziom trudności zależy od kolejności zwiedzania. Wychodzi na to, że wybrałeś złą drogę. Ale i tak gratki, że idziesz nieszablonowo;)

BTW Te potion''y to się nazywają Estus flask tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co to za frajda przechodzić gre z poradnikiem? HARDCORE. Chociaż... właśnie demon mnie zabił po czym po drodze znowu zginąłem i co? 6000 dusz poszło się...

O właśnie tak zadymek, tak to się nazywa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 12:37, zadymek napisał:

Czytałem co nieco o grze i podobno poziom trudności zależy od kolejności zwiedzania.
Wychodzi na to, że wybrałeś złą drogę. Ale i tak gratki, że idziesz nieszablonowo;)

BTW Te potion''y to się nazywają Estus flask tak?


Zgadza się, radzę uważać z używaniem. Nawet jak mamy full hp, to przez przypadek można to użyć. Trochę głupie. Ja po zabiciu pierwszego bossa, polazłem gdzieś na cmentarz, ciągle mnie jadą szkielety. I co śmieszne, chodzą za mną XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie idź tam. Za nic póki co tam nie przejdziesz...to hard. Btw. dlaczego jak stałęm sie człowiek na początku miałem 10 estus flask a teraz mam za każdym razem tylko 5? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować