Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie



> 1. Przedstawiciel Namco potwierdził niedawno na forum Steama, że retailową wersję można

Dnia 02.09.2012 o 14:20, paraGaladh napisał:

opcjonalnie aktywować, Steam przyjmuje rzekomo klucze.


Klucz GFWL jest jednocześnie kluczem steamowym - wczoraj aktywowałem, także potwierdzam tą informację.

> 2. Czy faktycznie granie na pecetowym settingu jest niezwykle trudne i lepiej zaopatrzyć

Dnia 02.09.2012 o 14:20, paraGaladh napisał:

się po prostu w kontroler?


Cała mechanika była pisana pod pada, wersji PC miało w ogóle nie być, powstała jakimś cudem po petycji, którą podpisało ponad 100 tys. blaszakowych graczy, natomiast port jest zrobiony na zasadzie 1:1 (plus oczywiście jako fajny bonus dodatkowy content) jak najmniejszym kosztem (NAMCO nie zgodziło się nawet na wynajęcie zewnętrznego dewelopera, żeby zminimalizować koszty), także serio - K+M jeśli nie musisz to w ogóle nie tykaj (zdania na temat jak zaimplementowano sterowanie na K+M są oczywiście podzielone, natomiast przeważąją głosy krytyczne). Za padem przemawiają przede wszystkim dwie analogowe gałki - IMO rzecz niezbędna w tym tytule aby grało się komfortowo i precyzyjnie.

Co do cen - jeśli chcesz żeby było jak najtaniej, to posłuchaj rad innych forumowiczów. Osobiście jednak zainwestowałbym (hehe - zresztą już to zrobiłem dwa lata temu, pomimo posiadania dwóch bezprzewodowych padów do X360) w "kablowy" pad do iksa. Jeśli nówka za 160 zł. (to drogo, strasznie drogo !) jest poza zasięgiem Twoich możliwosci finansowych, to poszukaj jakiegoś używanego na allegro. Sam tak zrobiłem swego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2012 o 09:24, Lordpilot napisał:

Co do cen - jeśli chcesz żeby było jak najtaniej, to posłuchaj rad innych forumowiczów.
Osobiście jednak zainwestowałbym (hehe - zresztą już to zrobiłem dwa lata temu, pomimo
posiadania dwóch bezprzewodowych padów do X360) w "kablowy" pad do iksa. Jeśli nówka
za 160 zł. (to drogo, strasznie drogo !) jest poza zasięgiem Twoich możliwosci finansowych,
to poszukaj jakiegoś używanego na allegro. Sam tak zrobiłem swego czasu.


Oryginalny pad kablowy xboxowy do PC da się dostać w sklepach internetowych już nawet za 130 zł. A jakość jest naprawdę fantastyczna. Wcześniej miałem droższego Logitecha, ale pod względem jakości produkt MS bije go na głowę. Tylko kabel jest jakiś dziwny - pląta mi się tak, że realnie jest 2 razy krótszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy możecie zalogować się do Live? Bo chciałem dziś wrócić do DS i wywala błąd logowania. Krew mnie zalewa przez ten PIS OF SZIT od MicroSoftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda, GFWL to największy badziew, jaki został wymyślony. Ilość błędów, problemów, uprzykrzeń dla gracza nie zna granic. Teraz już wiem, że żadnej inne gry z tym klientem nie kupię, o nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Pad leży już obok, zapłaciłem za oficjalny Microsoftu w sumie 130 zł, natomiast kolekcjonerka Dark Souls dojdzie, mam nadzieję, do piątku. :> Ładne pół roku nie byłem tak napalony na grę i nie mogę się doczekać miliona śmierci. :P Jak tam właściwie jest z długością? Ludzie sugerują, że 100% contentu, wliczając w to DLC może zająć nawet przeszło 70h. To prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ludzie sugerują, że 100% contentu, wliczając w to DLC

Dnia 04.09.2012 o 17:44, paraGaladh napisał:

może zająć nawet przeszło 70h. To prawda?


Jak najbardziej tak, w tej chwili mam 50h na liczniku, a myśle, że jeszcze kawał gry przedemną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 00:52, Ugolf napisał:

Może mi ktoś powiedzieć jak jest w tej grze w sterowaniu klawiaturą i myszką ? Da radę,
czy trzeba podpinać pada ?

Bierz pada. Sterowanie na klawie jest tragiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2012 o 22:47, Azazell napisał:

Wybrałem postac Pyromancera (czy jak mu tam:P) i chcę rozwinąć woja + maga.. W co inwestować?

1) Lekki czy ciężki pancerz ?
2) Tylko twoja magia (Pyro) czy też Magia taka jak u Sorca ?
3) Jaką bronią chcesz walczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 06:28, L33T napisał:

> Wybrałem postac Pyromancera (czy jak mu tam:P) i chcę rozwinąć woja + maga.. W co
inwestować?
1) Lekki czy ciężki pancerz ?
2) Tylko twoja magia (Pyro) czy też Magia taka jak u Sorca ?
3) Jaką bronią chcesz walczyć ?


Hmm chciałbym też magią jak u Sorcereera..
Bronią? A niewiem sam na razie mam siekiere i te ręke do puszczania czarów :P ja dopiero co grę poznaję.

A co do pancerza to nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok to moja propozycja:
Jeśli chodzi o staty pakujesz int do 45-50, vit i endurance do 25-28, siła 13 dex 15, podbijaj atunment tak aby mieć sensową liczbę czarów.
Twoja broń => http://darksoulswiki.wikispaces.com/Winged+Spear
Lista trenerów => http://darksoulswiki.wikispaces.com/Characters#Trainers
Teraz wyjaśnienie czemu tak a nie inaczej:
Włócznia jest z rodzaju broni którymi można atakować podczas bloku jest stosunkowo lekka i ma niskie wymagania. Twój build to int build fakt że jesteś pyro dodaje Ci dodatkowy arsenał na początek kiedy masz a) mało czarów b) są jeszcze słabe. Broń będziesz ulepszał tak że zacznie się skalować z inteligencją i będzie ona tylko jako pomoc a nie główne źródło obrażeń.
Ulepszanie broni how to => http://darksoulswiki.wikispaces.com/Upgrades

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super ale jednak gra jest przesadzona jeśli chodzi o sejwowanie. Ogólnie walki są proste ale przez bossy często się ginie. Pokonałem 1 bossa po tutorialu i miałem 7 tys dusz.. mal paska życia i zaraz jakiś smiałek mnie zabił. Super straciłem 7 tys dusz bo nie można zapisać. 2 raz nie dałem rady przejśc by odzyskać tamte dusze.

Przez to tracimy duzo czasu na zabijanie tych samych stworów w tych samych lokacjach.

Uważam, że prawie każdą grę można zrobić bardzo trudną jak Dark Souls.. Po prostu uniemożliwić zapisywania w dowolnym czasie i zwiększyć odległości od miejsc w których można bezpicznie wydać punkty EXP.

KOLEJNY OGROMNY minus to brak pauzy. Super wpadł listonosz z ważną paczką i zginąłem. To aż człowieka denerwuje, a mówią że gry mają bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem od nowa Sorcererem :) jest o niebo łatwiej. Ale kurcze brakuje mi tych czarów ;/ Jak je zwiększać? Bo szybciej je zużywam niż dotre do kolejnego ogniska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz zaznałem "przyjemności" curse, nic tak nie psuje dnia, jak właśnie ten efekt. Istny koszmar, teraz już mam nauczkę,by nosić przy sobie przynajmniej jeden kamień oczyszczenia, zaoszczędzi to dalekich wędrówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 17:49, L33T napisał:

Możesz wykupić ten sam czar, zresztą musisz jak chcesz mieć wszystkie czary dostępne
w grze :P


Ale gdzie sie kupuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 13:14, Azazell napisał:

Wszystko super ale jednak gra jest przesadzona jeśli chodzi o sejwowanie. Ogólnie walki
są proste ale przez bossy często się ginie. Pokonałem 1 bossa po tutorialu i miałem 7
tys dusz.. mal paska życia i zaraz jakiś smiałek mnie zabił. Super straciłem 7 tys dusz
bo nie można zapisać. 2 raz nie dałem rady przejśc by odzyskać tamte dusze.

Przez to tracimy duzo czasu na zabijanie tych samych stworów w tych samych lokacjach.


Uważam, że prawie każdą grę można zrobić bardzo trudną jak Dark Souls.. Po prostu uniemożliwić
zapisywania w dowolnym czasie i zwiększyć odległości od miejsc w których można bezpicznie
wydać punkty EXP.

KOLEJNY OGROMNY minus to brak pauzy. Super wpadł listonosz z ważną paczką i zginąłem.
To aż człowieka denerwuje, a mówią że gry mają bawić.

A jak ma być sensownie wprowadzona pauza skoro w kazdej chwili mozesz być zaatakowany przez innego gracza, ktory ma niby czekać aż ty odklikniesz pauzę? Każdy noob by wciskał pauzę i czekał do nieprzytomnosci aż invader sam opusci swiat albo zerwie mu polaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować