Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Jak nie mając dostępu do internetu (czyli bez możliwości zalogowania się do gfwl) włączyć zapis gry z normalnego, zalogowanego stanu? I czy będzie możliwość odpalenia go z powrotem kiedy już się normalnie zaloguje? Pytam się bo czasem jestem zmuszony używać swojego lapka w miejscu bez dostępu do neta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 19:44, misioo napisał:

Jak nie mając dostępu do internetu (czyli bez możliwości zalogowania się do gfwl) włączyć
zapis gry z normalnego, zalogowanego stanu? I czy będzie możliwość odpalenia go z powrotem
kiedy już się normalnie zaloguje? Pytam się bo czasem jestem zmuszony używać swojego
lapka w miejscu bez dostępu do neta...

Pliki save na GfWL! to szczególny przypadek. O tym, że jakaś enkrypcja przypisuje zapis do konta pewnie wiesz -przez to nie da się przenosić plików zapisu pomiędzy kontami).

Optymistycznie rzecz ujmując tj gdy system działa:
Konto on-line działa tylko on-line. Teoretycznie da się grać off-line na takim koncie, ale najpierw trzeba się zalogować (on-line).

Niemniej trzeba dodać, że ludzie skarżą się, że im konto on-line przemianowało na off-line -są różne rady na taki stan rzeczy, podobno nawet działają. O tym, że czasem systemowi zdarza się olać enkrypcję to już niekoniecznie musisz wiedzieć, a zdarza się to m.in. wtedy gdy konto się "przemianowuje". Ja tak miałem nawet z kontem off-line, więc nie dam ci 100% gwarancji, że z odpowiednim kontem odpalisz odpowiedni save. To wersja pesymistyczna.

IOW Ja bym nie ryzykował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dałem jakiś "żar", a nawet dwa kowalowi Andre (?), powiedział że wykuje z tego jakąś ekstra broń i... to by było na tyle. Przychodzę do niego co jakiś czas ale nic mi nie daje, nie da się go o to zapytać, ani nic... O co chodzi?

Gra byłaby spokojnie na 10/10 gdyby nie właśnie takie momentami idiotyczne i irracjonalne tajemnice, brak mapy itp. Serio, znalazł się ktoś kto by ją przeszedł nie szukając w internecie informacji na przynajmniej kilka tematów których gra wyjaśnić nie ma zamiaru?
No i to ŻA ŁO SNE rzucanie czarów/strzelanie z łuku/kuszy. Jak można w drugiej dekadzie 21 wieku spier....ić taką rzecz!? Niepojęty jest dla mnie tak olbrzymi rozdźwięk pomiędzy ww elementami a walką bronią białą która jest niemal genialna, absolutnie najlepsza w historii gier. Niestety z tego co widać w materiałach z DS2 to mechanika gry nie zmieni się ani o jotę... szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2014 o 17:05, misioo napisał:

Dałem jakiś "żar", a nawet dwa kowalowi Andre (?), powiedział że wykuje z tego jakąś
ekstra broń i... to by było na tyle. Przychodzę do niego co jakiś czas ale nic mi nie
daje, nie da się go o to zapytać, ani nic... O co chodzi?

O ile pamiętam to obiecał wykuć coś ale dodał, że będzie potrzebował surowców (oni wszyscy tak mówią;). W sumie ten żar to taki upgrade kowala: nagrody od niego nie dostaniesz ale dzięki niemu może on ulepszyć twój sprzęt na więcej sposobów.

Dnia 01.01.2014 o 17:05, misioo napisał:

Gra byłaby spokojnie na 10/10 gdyby nie właśnie takie momentami idiotyczne i irracjonalne
tajemnice, brak mapy itp. Serio, znalazł się ktoś kto by ją przeszedł nie szukając w
internecie informacji na przynajmniej kilka tematów których gra wyjaśnić nie ma zamiaru?

Już widzę kolejny nalot obrońców "fabuły nie dla idiotów". Ale nie narzekaj, przecież po n-tej śmierci w końcu wejdziesz we właściwe drzwi;)

Dnia 01.01.2014 o 17:05, misioo napisał:

No i to ŻA ŁO SNE rzucanie czarów/strzelanie z łuku/kuszy. Jak można w drugiej dekadzie
21 wieku spier....ić taką rzecz!? Niepojęty jest dla mnie tak olbrzymi rozdźwięk pomiędzy
ww elementami a walką bronią białą która jest niemal genialna, absolutnie najlepsza w
historii gier.

Zagraj w Severance to pogadamy...

Dnia 01.01.2014 o 17:05, misioo napisał:

Niestety z tego co widać w materiałach z DS2 to mechanika gry nie zmieni się ani o jotę... szkoda.

Skoro nadal steruje się padem to nie oczekuj rewolucji: gdy jest pad to musi być opóźniona umysłowo kamera, autoaim i reszta atrakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie: czy nie mając pada, warto grę kupować, czy da się w nią grać? Gameplaye zachęcają, no ale pada nie mam i mam dylemat, bo trochę kasy na steamie z kart zalega ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2014 o 19:14, Outlander-pro napisał:

Krótkie pytanie: czy nie mając pada, warto grę kupować, czy da się w nią grać? Gameplaye
zachęcają, no ale pada nie mam i mam dylemat, bo trochę kasy na steamie z kart zalega
...


Nie da rady, chyba, że jesteś masochistą albo masz coś takeigo:

20140103192118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2014 o 19:14, Outlander-pro napisał:

Krótkie pytanie: czy nie mając pada, warto grę kupować, czy da się w nią grać? Gameplaye
zachęcają, no ale pada nie mam i mam dylemat, bo trochę kasy na steamie z kart zalega
...


Można by przypiąć informację na początku tego wątku, że Dark Souls jest jak najbardziej grywalny na klawiaturze i myszce tylko trzeba zainstalować dsfix i dsmfix, ktoś tu ciut wcześniej nawet linka do tych aplikacji podawał.

Także bierz bez obaw. (Trochę się spóźniłeś na przecenioną wersję na steamie.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.01.2014 o 19:23, darkwind21 napisał:

Także bierz bez obaw. (Trochę się spóźniłeś na przecenioną wersję na steamie.)


Ah, jeszcze przed chwilą było -80% ... no cóż, to kupię następnym razem, skoro po istalacji odpowiednich fixów da się grać, dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem to może nie być w co grać. Gra ma podwójny DRM czyli Steam + GFWL. Ten drugi zostaje wyłączony 1 lipca 2014 roku. Jako, że to dzięki temu DRMowi w grze działa multi i zapisywanie na koncie online... Po 1 lipca 2014 jeśli twórcy nie przeniosą do końca gry na Steam, pozostanie konto offline i gra bez multi oraz aczików.

Zapewne z tego powodu była tak duża obniżka na Steamie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2014 o 19:42, Heartbreaker napisał:

Zapewne z tego powodu była tak duża obniżka na Steamie...


Nie była to pierwsza tego typu obniżka, also na Amazonie gra była jeszcze tańsza, bo jakoś 5 dolców. A co do grania bez multi i aczików, to nadal jest świetna gra i za piętnastaka się bardziej niż opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2014 o 19:23, darkwind21 napisał:

Można by przypiąć informację na początku tego wątku, że Dark Souls jest jak najbardziej
grywalny na klawiaturze i myszce tylko trzeba zainstalować dsfix i dsmfix, ktoś tu ciut
wcześniej nawet linka do tych aplikacji podawał.

Może i po fixach się lepiej majta myszką , ale i tak trzeba mieć 6 gumowych palców u lewej ręki. Moja opinia - bez pada niegrywalna. Chyba że macie porządną myszkę z kilkoma programowalnymi przyciskami, to już prędzej. Oczywiście nie przeczę że znajdą się osoby które ogarną granie i na zwykłej, ale przypuszczam że to raczej garstka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zapytać, czy grasz cały czas na k+m czy przerzuciłeś się na pada i teraz w tego typu gry grasz sporadycznie na klawie? Pytam ponieważ ja grałem na zwykłej, najprostrzej myszce i to jeszcze z uszkodzonym przyciskiem kółka i jakoś nie miałem problemów ze sterowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2014 o 21:36, misioo napisał:

Może i po fixach się lepiej majta myszką , ale i tak trzeba mieć 6 gumowych palców u
lewej ręki. Moja opinia - bez pada niegrywalna. Chyba że macie porządną myszkę z kilkoma
programowalnymi przyciskami, to już prędzej. Oczywiście nie przeczę że znajdą się osoby
które ogarną granie i na zwykłej, ale przypuszczam że to raczej garstka.

Szczerze mówiąc, po fix''ach- grając na K+M o wiele bardziej przeszkadza mi sama gra niż sterowanie. Wiesz: ryjąca w otoczeniu i głupiejąca w pewnych sytuacjach kamera, AI atakujące przez ściany itp.
Jedyne czego nie dało się naprawić w sterowaniu to tempo i płynność poruszania kamerą -mój mousepad ledwo żyje;)

PS Nie bardzo wiem o co biega z tym "6 gumowych palców" -podstawowe kontrolki gry da się tak skonfigurować, że nie przekracza to FPS-owego standardu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest świetna! To była pierwsza gra jaką zamówiłem odrazu z konsolą, z myślą że zapewni mi dziesiątki godzin świetnej rozgrywki. Po 3 godzinach gry, osiągnąłem apogeum frustracji gry w trybie offline. Wczoraj do niej wróciłem i bawię śię świetnie. Jakież było moje zdziwienie gdy pierwszy raz zobaczyłem bazyliszki. Po pierwszej fali przerażenia nastąpił wybuch niekontrolowanego smiechu, w efekcie czego muszę szukać lekarstwa na klątwę :P

PS: Czy posiadając Crystal Sword można wejść w interakcję z duchami? Nie wiem czy warto w niego inwestować na przyszłe starcia z duchami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, z duchami mozesz walczyc tylko jak masz klatwe, jestes pod wplywem ''Transient Curse'' albo masz nastepujaca bron:
Ghost Blade - dropped by Ghosts (rare)
Jagged Ghost Blade - dropped by Ghosts (rare)
Greatsword of Artorias - can be forged from the Soul of Sif

Ale biorac pod uwage, ile wypada Transient Cure''sow to nie masz czym sie przejmowac ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2014 o 22:18, Alehor napisał:

nastąpił wybuch niekontrolowanego smiechu, w efekcie czego muszę szukać lekarstwa na
klątwę :P

A tam zaraz szukać: wróć się do handlarki w kanale pomiędzy Undead Burd a Firelink Shrine. Albo jeszcze lepiej rozwal Gapong''a i od niego to już kawałek do Great Hollow i Ash lake gdzie można farmić "antyklątwy"do woli -niezapomniane wrażenia w cenie biletu ;)
Choć ja na twoim miejscu skorzystał bym z okazji i pomordował trochę duchów w ruinach New Londo -teraz już możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

+ Greatswordów Artoriasa są dwa rodzaje, jeden umożliwia walkę z duchami, drugi nie. Ale i tak nie warto sobie nimi głowy zawracać.

I polecam tryb online. Gra dużo na nim zyskuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 00:53, Feallan napisał:

I polecam tryb online. Gra dużo na nim zyskuje.


Właśnie gram w trybie online, jest wiele przydatnych wskazówek od graczy ale zdarzają się też zgubne, przez jedną straciłem 20k dusz na dość wczesnym etapie gry (z 5 lvli by wpadło)

Teraz krew mnie zalewa kiedy usiłuję przejść Blighttown od strony Valley of Drakes, zafajdane snajpery... Od strony Dephs było bezproblemowo mimo znacznie mniejszego lvlu

Spoiler

Ale i tak było warto podejść do lokacji od strony VoD, bo Crimson armor jest przeuroczy :D



Puki co bawię się uchikataną +7 i zastanawiam się czy bardziej opłaca się maxować ją do +15 czy też kierować się w fire, bo duża część przeciwników ma słabość do ognia. Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 10:34, Alehor napisał:

Teraz krew mnie zalewa kiedy usiłuję przejść Blighttown od strony Valley of Drakes, zafajdane
snajpery... Od strony Dephs było bezproblemowo mimo znacznie mniejszego lvlu

Spoiler

Ale i
tak było warto podejść do lokacji od strony VoD, bo Crimson armor jest przeuroczy :D


Ciekawe bo właśnie od tej strony było mi łatwiej;)
W każdym razie na moście w VoD masz tarczę idealną na te "zafajdane snajpery".

Dnia 27.01.2014 o 10:34, Alehor napisał:

Puki co bawię się uchikataną +7 i zastanawiam się czy bardziej opłaca się maxować ją

Undead merchant - RIP

Dnia 27.01.2014 o 10:34, Alehor napisał:

do +15 czy też kierować się w fire, bo duża część przeciwników ma słabość do ognia. Jakieś
sugestie?

Ogień jak ogień, podobno błyskawice są bezkonkurencyjne. Ja w tych okolicach wywijałem Astora''s Straight Sword ;)

BTW Jakim cudem tak wcześnie "kierujesz" w ogień/+15?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że ogień jest opcją dla broni 10+ jednak tablica na wiki wskazuje +5 czyli chyba się zagalopowałem. Z pijawek leci często large titanite więc pewnie będę jechał do +10 a potem lightning albo zwykłe +15 bo bardziej skupiam się na PvE jak nie trudno się domyślić. Jak narazie znalazłem gniazdo Q-cośtam i nie wiem czego się spodziewać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować