Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Battlefield 3 - podzielcie się wrażeniami z bety

187 postów w tym temacie

Przez moment wachalem sie czy kupic coda ale ta beta wybila mi to z glowy. Na zwyklym serwerze FFA sa akcje rodem z filmow, az nie moge sie doczekac gry ze znajomymi, albo w klanie - miazga. Do tego wreszcie czuc ze strzela sie z broni, a nie z karabinu na plastikowe kuleczki jak to ma miejsce w codzie - dzwiek cos niesamowitego i ten odrzut, nie przesadzony, ale nie taki dziecinnie prosty jak w codzie. Samo poruszanie sie postaci jest bardzo fajne, czuc taka swobode i plynnosc, super. Co do minusow to jako takich nie zauwazylem, wkurzaly mnie przyciecia gry (nie fps''owe) ale wystarczylo zmienic ustawienia z ultra na te kreske nizej i juz mozna ciachac wrogow. Takie moje odczucie, jako gracz BF Vietnam (nie wiem ile gralem bo troche to dawno bylo), BF 2 (kolo 700h) i BC2 (kolo 200h) i CoD BO (200h - nie wiem jak tyle wytrzymalem, no ale chyba przez to ze szkoda mi bylo zmarnowanego hajsu). Na Dniach zamawiam preorder, bo to co sie bedzie dzialo na mapach conquest nie bedzie sie dalo opisac. Jak nie wiecie czy wybrac CoDa czy Bf''a to zagrajcie sobie w MW2 i bete bfa 3 bo cod i tak bedzie identyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Battlefield 3 Beta

Plusy: Realistyczne pole bitwy, wielkie mapy, efekty i dźwięk
Minusy: bugi (ale to beta), chaotyczność, GUI badziewne ( zamiast okna z grą, włącza nam się przeglądarka masakra )

może zamiast wypisywać plusy i minusy lepiej powiedzieć o samej grze. Jeżeli chodzi i multi to trzeba przyznać, że na samym początku nie mogłem się przyzwyczaić jak pewno większość z Nas gramowiczów. Relistyczność jest naprawdę duża, zależy dokładnie gdzie strzelisz głowa czy bark. Dźwięk i efekty powalają na kolana, huk granatu, oślepiająca latarka czy rozmazany ekran przy laserze (nawet i laserze kolegi). Wyeliminowali napisy nad głową kolegi, więc trzeba ostrożnie strzelać bo nie chcący możemy zabić własnego kolegę. Multi było co dalej może Gui. Gui dla jednych może być świetnym rozwiązaniem, lecz ja mówię " Nie ". Włączając grę spodziewałem się kreatywności z strony twórców, tło z trailerów, najeżdżając na napisy by się podpalały czy ten taki " dymek " (zabrakło mi słowa odpowiedniego), a nie otwierająca się przeglądarka i elo. Co do grafiki to NIE KTÓRZY MOŻE NIE WIEDZĄ ( specjalny caps, przepraszam za to ) PODCZAS GRY MOŻNA ZMIENIĆ GRAFIKĘ! od rozdzielczości aż po antyaliasing = ) Na razie mamy przed sobą Battlefield''a 3 "BETA", te beta to dla mnie " średnio udana przystawka ", więc do deseru daleka droga = ) trzeba poczekać ( =

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aż się zalogowałem by dodać komentarz..

Mam betę i okazała się wielkim rozczarowaniem. Kolejno:
1. Nie można się dostać do gry, nie można dołączyć się do serwera, w wiekszości nie pokazuje pingu do tego czasem gra otwiera się dwukrotnie, widać to tylko w managerze i nie jest jasne czy tak powinno być czy nie (przez te przeglądarkę)
2. Gra nie ma nic wspólnego z poprzednimi częściami pod względęm rozgrywki, moim zdaniem nie powinna być aż tak różna od chociażby bf bc2 w strzelaniu celowaniu hp itd.
3. grafika jest ładna ale wszystko jakies takie małe w porównaniu do poprzednika też duża rozbieżność (taka sama rozdzielczość)
4. mało intuicyjne menu

a z plusów to animacja przeskakiwania, grafika ogólnie i dźwięk

Jak dla mnie to zrobili sobie kuku taką betą/demem, Ci co piszą że to ''beta'' niech przypomną sobie ile jest do premiery..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do użytkowników, którzy hejtują grafikę: W becie nie ma dostępu do zmiany ustawień graficznych, więc nawet jeśli myślicie, że graliście na ultra to i tak to nie prawda bo cała beta jest na low i nie można tego zmienić, samo Dice miało o tym wpis na twitterze, pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem i na PC, i na PS3 - znacznie bardziej podeszła mi wersja konsolowa, na PC za dużo użerania się z pierdołami, (na plus zaliczyłbym tylko ładniejszą grafikę). Tak więc po paru godzinach gry doszłem do poniższych wniosków:

Na PS3 gra wygląda przeciętnie, na otwartych przestrzeniach powiedziałbym nawet że słabo (i KOMPLETNIE NIECZYTELNIE), co to ma cholera jasna być? :l Strzela się całkiem przyjemnie, ale to żaden hardcore (mam nadzieję, że ten kto wspomniał o "realizmie" miał na myśli odgłosy broni), a takiego się spodziewałem po zapowiedziach. Spawny to kompletna porażka. Przy kolegach z drużyny nie warto się odradzać, bo w większości przypadków i tak skutkuje to śmiercią. Nie wspomnę już o całej masie bugów, beta jest niemalże niegrywalna. Zapadanie się pod tekstury irytuje mnie najbardziej, można sobie wtedy bezpiecznie strzelać do innych, niczego niespodziewająych się graczy. Nie wiem jak jest w wersji PC, za mało spędziłem z nią czasu, ale kumpel w nią grający jest rozczarowany jeszcze bardziej ode mnie.

I w sumie to tyle, dla mnie w pojedynku MW3 - BF3 nie ma zwycięzcy - nie kupię żadnej z tych gier, pieniądzę odłożone na BF3 poszły już na nowego Deus Ex. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.dodaj do tego że szło ten cholerny bloom w BC2 zupełnie wył. w przeciwieństwie do BF3 bety na serio jak wł. bloom w BC2 to już przestałem wogóle widzieć różnicę.

2. zapomniałeś jeszcze o squad menu i voip bo to też tylko i wyłącznie w battlelog będzie można ustawić ciekawe jest to na forum ankieta kto chce by tak zostało 20 głosów przeciwko 2096 głosów. Natomiast ci co tego bronią bo piszą no przecież pluton jest. No to mam wiadomość dla tych ta funkcja nie działa wcale.

3. Tutaj można powiedzieć wprost beta BC2 miała ich zdecydowanie mniej.

4. Zapominasz że właśnie od początku ich targetem są COD players. Więc odpowiedz sobie czego się spodziewałeś?

5. No tu się zgodzę prawie padłem jak usłyszałem zachwyty na ten temat po tym co zobaczyłem nie no na serio jaki nowy system zniszczeń tu wszystko jest jak w BC2 tylko że biedniej.

ja betę spróbowałem bo myślę sobie może kupić grę od DICE zamiast ID Software ale z tego co widzę lepiej to drugie przynajmniej to nie będzie kolejny sequel co ciekawostka prawie wszystkie najważniejsze mają nr 3 w tytule:MW3,SS3:BFE,BF3,GoW3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia z bety?

1. Jestem pod wrażeniem idei battleloga, choć początkowo podchodziłem do niego sceptycznie. To doskonałe połączenie platformy społecznościowej z podglądem statystyk oraz możliwością odpalenia gry (chociaż to ostatnie wciąż mnie uwiera). To zupełna zmiana myślenia gdyż do tej pory uruchamiało się grę z poziomu pulpitu, tymczasem teraz przeglądając strony www możemy być "jedną nogą w grze" (oczywiście jeśli kogoś to interesuje, a nawet jeśli nie, to nie musi mieć BL włączonego). Są postulaty by przenieść to do poziomu gry ale wówczas straciłoby to na funkcjonalności.

2. Brak możliwości regulacji ustawień gry bez wchodzenia do rozgrywki i zajmowania komuś miejsca w drużynie. Trzeba to zrobić żeby ustawić cokolwiek. Szkoda. Mam nadzieję, że w dniu premiery pojawi się wersja z menu dostępnym niezależnie.

3. Operacja Metro jest dziwną mapą ale rozumiem jej podział na kilka części. Ta mapa wymusza grę przy ziemi albo w zakamarkach, oczywiście zawsze znajdą się kamperzy, którzy siedzą przez pół rundy w jednym miejscu. Nie rozumiem też całego flame`u wylewanego na ludzi ze snajperkami. Panuje zła tendencja wybierania głównie broni długodystansowych, ale można to spokojnie wyregulować. Idea gracza posiadającego snajperkę jest prosta, postawić mobilny punkt spawnu i wspomagać drużynę z dystansu. Przynajmniej to sugeruje dobór broni. ;)

4. Szczerze mam nadzieję, że DICE ma u siebie wersję gry, którą na bieżąco łatają i sprawdzają bo w becie jest naprawdę sporo bugów i przed 26 października może być ciężko to wszystko naprawić. ;)

5. Błyski padające od lunet optycznych. Fajny wynalazek, również musi się przegryźć. Sądzę, że kwestie błysków w metrze czy budynkach (owszem, pojawiają się! :D) poprawią.

6. Można wykorzystać latarkę do oślepienia przeciwnika, wygląda więc na to, że szykuje się więcej map typu Operation Metro, czyli map w zamkniętych przestrzeniach, gdzie podobny gadżet jest przydatny.

7. Ludzie narzekają na zbyt duży damage zadawany przez bronie. Moim zdaniem problemem jest jego nierównomierność. Raz ginę od jednego strzału innym razem od dwóch, albo od trzech. Strzał w głowę powinien likwidować przeciwnika, ale też nie zawsze się tak dzieje. Z jednej strony jest to fajne bo wprowadza element niewiadomej, z drugiej gdy mierzę do faceta z bliskiej odległości z lunety i pruję do niego centralnie w tors, plecy, gdziekolwiek a on po prostu biegnie dalej gdy ja muszę przeładować, to taka sytuacja wydaje mi się kuriozalna. Liczę na to, że zaadresują ten problemy w wersji pełnej i że będzie coś w rodzaju modelu hardcore.

8. Brak solidnego Kill cam, w większości przypadków wiadomo skąd i kto ale czasami wszystko się chrzani i nic nie widać, albo widać to pod dziwnym kątem. Co do dziwnych kątów, to oczywiście znany wszystkim trick z wpadaniem pod powierzchnię ziemi - jest uciążliwy. :D

9. Graficznie gra wygląda naprawdę nieźle, niedociągnięcia są, ale mam wrażenie, że ludziom nie da się nigdy dogodzić. Chcieliby grafiki jak obrazek z życia a wymagania jak mario bros.

Wszystkie spostrzeżenia dotyczą wersji PC.

I już rozumiem, dlaczego do promocji wykorzystali piosenkę 99 problems... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tak się zastanawiam, po cholerę usunęli ten pojazd z mapy metro?! ): BTW. W pełnej wersji gry znowu się pojawi, czy całkiem się go pozbyli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie ;s
gralem w bete na ps3 i tu sie rodzi moje pytanie
czy w prawdziwym bf3 na ps3 grafika bedzie taka gowniana jaka jest w chwili obecnej? czy nadal beda takie lagi ze sie nawet ruszyc nie mozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie beta BF3 to kawal pożadnej giery. Wiadomo grafika miejsacami wyglada srednio, ale to beta. Sam fak, że na ps3 waży troche ponad 1 gB o czymś świadczy. Gameplay jest mega i klimat, kiedy leżysz pod scianą a tu pociski walą w mur, co chwilę odłupując część muru. Jeszcze np. mapa Back to Karkand plus pojazdy i jest moc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 18:24, mateusz111 napisał:

a ja mam pytanie ;s
gralem w bete na ps3 i tu sie rodzi moje pytanie
czy w prawdziwym bf3 na ps3 grafika bedzie taka gowniana jaka jest w chwili obecnej?
czy nadal beda takie lagi ze sie nawet ruszyc nie mozna?

Zobacz na wagę bety, od razu wiadomo, że grafika została okrojona :) A ja lagów na ps3 nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 15:52, Viollus napisał:

BETA BF3:

Cóż, jako weteren poprzednich częsci (w tym nawet BC2, choć to nie jest prawdziwy BF)
mogę na ta chwilę powiedziec jedno.

EA popełniło FAIL apokaliptycznych wręcz rozmiarów oferując w becie mapę "METRO". Ta
mapa to nie jest BF, to jest BC. Absolutny strzał w stopę. Wszystko, ale to absolutnie
wszystko na co czekali fani prawdziwego BF zostało z bety zabrane ,a pozostawiono wszystko
to co nas tak drażniło w BC2.

jako dziadek z czasow bf popieram w 100%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wszystko praktycznie podoba grafika cud miód , animacje postaci bardzo ładne za mało granatów i są za słabe , shotgun w porównaniu do bf free ssie tu niesamowicie , ciekawe zdobywanie poziomów .Ogólnie wszystko jest spoko ale mapka powinna być z czołgami .Przecież to kurwa Bf a nie cs :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 15:56, FiX3D napisał:

Po co ludzie narzekają na bugi skoro to jest BETA? Hipokryzja ściągnąć wersje testową
i narzekać na błędy...
Fajnie się gra oby wszystko było ok w dniu premiery.

czyli co?? skoro niby dali nam ta bete zebysmy przetestowali i wyrazili swoja opinie jak rowniez apelowali o jakies zmiany to mam rozumiec ze ten build jest jak najbardziej swiezy i gra jest w takim wlasnie stadium??
jezeli tak to smiech na sali ze maja tyle zmienic w tak krotkim czasie...
mozliwe ze ten build jest juz stary ale to w sumie tez bez sensu ze na miesiac przed premiera daja bete ktora u bardzo wielu osob wywolala niepokoj:/ trafiaja sie tez osoby ktore wycofuja swoje zamowienia.
ogolnie to dziwne to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobieranie: "-" - Dwa razy wywaliło mi pobieranie i musiałem pobierać od początku.

Grafika: "-" - Low, Medium, High = praktycznie to samo, dodatkowo nie wiem co wy się podniecacie tym silnikiem, BC2 miał prawie lepszą (W niektórych momentach lepszą), Crysis 2 też ma prawie lepszą lub na równi, Crysis ma zdecydowanie lepszą.

Fizyka: "-" - Kilka ścianek można rozwalić. Fizyka jest tak fajna, że śmietnik, ławka, posąg są niezniszczalne.

Dzwięki: "-" - Tutaj nie ma zachwytu - kaktofonicznie wszystko brzmi, BC2 miał lepsze.

Grywalność "-" - Wolę pograć w starego BF2, ta gra jest żałosna - pełno bugów (Wiem, że beta ale na litość boską, został nie cały miesiąc do premiery). Sama rozgrywka nie daje satysfakji.

Podsumowanie: Gra zapowiada się na coś, czego z pewnością nie kupię. Nie to widziałem na trailerach i nie to widziałem na prezentacji Alpha, gdzie grafika - była wyrąbana w kosmos, tutaj jest beznadziejna. Zostaję przy BC2, a swoje pieniądze przeznaczę na Skyrim, Batmana, ME3, ACR. Dodatkowo MW3 być może - tam nie muszę się martwić o to czy gra będzie fajna, bo wiadomo, czego się można spodziewać. Ci co gadaja, że gra jest fajna i w ogóle, grafika wymiata - chcą zakoić ból, po tym jaki stworzyła im beta, beta najgorsza* w historii...

*Ze wszystkich, w które grałem.


EDIT: Mógłbym kupić, dla takich momentów XD - http://www.youtube.com/watch?v=aE3zESmcqwA&feature=player_embedded#! - Niesamowita gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować