Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Battlefield 3 - podzielcie się wrażeniami z bety

187 postów w tym temacie

Mimo iż jestem fanem Battlefielda i zawsze przedkladalem go ponad np. CoD to szczerze mowiąc jestem nieco rozczarowany. Gdzie te zniszczenia obszaru? Malo co się tu da rozwalić! A najważniejsze: dzwięki i odgłosy broni!!! Nijak mające się do rzeczywistości!!! Mam wrażenie, że każda broń ma tłumik jakby! A tak DICE się tym chwaliło! Pamiętam kiedś jak miałem grę (pamiętacie BLACK na PS2?) pod sprzętem HI-FI na odpowiedniej głośności :) to jak puścilem serię z km-u to ściany drżały! A dziś na B3? Szkoda gadać!!!Ponadto postać, ktorą gram musi mieć zaawansowanego Parkinsona, bo ręce jej się tak trzęsą! Aż dziw ,że wogole w coś trafialem! A ze snajperki to kompletna porażka! A tyle przyjemności dawało granie snajperem choćby w BBC2 Kupię grę, już dawno zamówiłem na gram.pl. Ale boję się ze troche będe rozczarowany! A jeśli mam być szczery to multi choćby Homefront zjadło multi bety B3 na śniadanie!!! ps. shotguny są oczywiście przegięte i nie wiem co będzie, jak dojdzie do nich amunicja typu Slug czy Strzałkowa! Załatwią trzema strzałami czolg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta beta była kompletnie nie potrzebna, mogła tylko zniechęcić graczy bo jak widać po wpisać nikt nie odróżnia słowa BETA od DEMO. Tylko się zastanawiam z tą destrukcją otoczenia bo uważam też się trochę okłamany.. i jak duże budynki i przedmioty można ciężkimi pojazdami zniszczyć tak.. paletę stojącą pod ścianą i karton nawet wyrzutni rakiet nie da się rozwalić :(

PS. Ja na PS3 żadnego chaosu z rozgrywki nie czuję.. może to wina większej liczby graczy. To 24 zawsze mi się w BF podobało.. więcej taktycznie (chociaż tutaj ciężko też o taktykę bo formowanie zespołów ze znajomymi nie działa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm robson 491... To chyba nie doczytales o lewym shifcie:) wstrzymujesz oddech i juz sie snajpi normalnie:) do tego dochodzi biopd.. Zaskakuja mnie natomiast opinie o shotgunach...jak dla mnie smg i wlasnie snajperki ( jednostrzalowki z daleka i automaty na bliski dystans) sa przegiete...po co sie chrzanic z shotgunem z ktorego i tak trafic trzeba niemal punktowo ( jak w kazdym bfie zero rozrzutu:P) jesli 2 body hity z sksa zwalaja cel z nog...i to na praktycznie kazda odleglosc:) a smg? no coz.. ump czy pdw-r zero recoila brak ograniczen zasiegu 3 tryby prowadzenia ognia.,.. tactitcal flash i foregrip i jest poezja ;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BETA = błędy to oczywiste. Niestety zastanawia mnie z jakiego okresu jest kod, który nam udostępnili. Jeżeli faktycznie jest stary jak to napisali na swoim blogu to spoko, jeżeli natomiast jest to urywek ostatniego, to nie wydaje mi się by zdołali naprawić wszystkie bugi :/

Co do samej gry, to uważam że jest niesamowicie grywalna. Mnie bardzo wciągnęła mimo tych wszystkich błędów, a chyba o to w końcu chodzi :) Grafika ? Hmm... marketing tutaj nieźle zadziałał, ale może i faktycznie w ostatecznej wersji zoptymalizują trochę kod i coś się polepszy. Zobaczymy.

Ja bynajmniej jestem nastawiony pozytywnie i pre-ordera nie wycofałem, jak to niektórzy nadgorliwi zrobili.

Jedynie co mnie bardzo wkurza to motyw z latarkami :/ Faktycznie, jak w realu się walnie komuś po gałach, to oślepia.. ale po co to w grze ? Nie raz nawalałem na ślepo ;) z drugiej strony będąc po drugiej stronie czyli biegając z latarką w ręku ma się fajny ubaw ;)

Aha, posiadam PS3 i o tej wersji się wypowiadam. O wersji PC wiele nie powiem, bo mam lekko kompa za starego ;) Moja I5 kiepsko sprawuje się na średnich detalach, a jak mam na low lecieć, to wolę PS3 ;) w wersji PC najbardziej wkurzał mnie ten batlelog ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w betę BF3 dosłownie godzinkę może dwie i doszedłem do wniosku , że przy słabszych kartach graficznych ( dam przykład własnego złomu Radeon 3870 HD ) grać się nie da zbytnio . Sam fakt , że przy zmniejszaniu wymagań gra nadal wyglądała wyśmienicie nie poprawił mi zbytnio humoru. Do wypuszczenia gry jeszcze trochę czasu jest więc błędy w grze które się pojawiają (większość ) zdążą naprawić ( kwestię teleportujących się graczy przykładowo :D ). Bardzo spodobał mi się system zniszczeń , jedynym minusem jest to , że jak się ściany zniszczy nie ma się za czym chować zbytnio , a samo przytulanie gleby nie pomaga w starciu z oddziałem snajperów którzy walą do nas biedaków jak do kaczek. Kolejną rzeczą która bardzo przypadłą mi do gustu jest animacja mojego wojaka szczególnie czołganie . Rozgrywka sama w sobie to po prostu zwykła naparzanka i bombardowanie siebie granatami tak jak w COD tylko bardziej efektowna i dynamiczniejsza . Zdążyłem przetestować tylko tryb "Rush" gdzie dosłownie biegnie się na "chama" w kierunku "bomb site''u" by zamienić jakiś bankomat w kupę gruzu tak to odebrałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2011 o 08:30, Gosu napisał:

To chyba gralismy w dwie rozne gry, jak dla mnie B3 na high ani troche nie wygladalo
jak BC2, tylko znacznie lepiej. Rozumiem ze grales w full hd 1980x1080, AA x 16 etc etc.
Bo ja juz znam po kolegach te ich High detale a co do czego to polowa powylanczana.


To uściślę: Mam włączone detale high + wszelkie antyaliasingi etc na max, jakie są dostępne. Rozdzielczość mam na 1680x1050, ze względu na monitor - ale dokładnie taką samą miałem w BC2 ustawioną, więc porównuję to samo. I podtrzymuję swoje zdanie: BF3 wygląda imgo gorzej na takich detalach od BC2 na full (tak, pełnym full, dla jasności ;]). Jasne, że najpewniej na ultra będzie lepiej, ale nie sądzę, by jakoś diametralnie, by nagle z gry "dobrej" zrobiła się gra (graficznie) "genialna".

Dnia 04.10.2011 o 08:30, Gosu napisał:

Tak zapowiedzi ''Ultra-Realistycznej'' oprawie na ULTRA HIGH, w DIRECT 11 a nie w becie
na zaledwie High w d10..wypowiadasz sie o czyms czego jeszcze nawet nie widziales.


Wypowiadam się odnośnie bety, to chyba oczywiste. I jak na betę, to BF3 wygląda imho jak średnio dopracowana alfa, do tego beretu graficznie nie urywając.

Dnia 04.10.2011 o 08:30, Gosu napisał:

Chocby nawet. B3 to nie tylko mapa Metro-Rush, to tak jakbys obejrzal trailer filmu i
stwierdzil ze wiesz o tym filmie wszystko. Co najwyzej mozesz powiedziec ze Ci sie taki
trailer nie podobal, tak samo jest w przypadku B3, moze Ci sie co najwyzej nie podobac
rozgrywka beta na 1 mapie, stwierdzenie natomiast jaka bedzie cala gra jest zwyklym domyslem.


Ale przecież ja nigdzie nie powiedziałem, że inne mapy będą złe. Zauważ, że o mapach, prócz tej z bety, wcale się nie wypowiadałem. Czytaj ze zrozumieniem.

Dnia 04.10.2011 o 08:30, Gosu napisał:

I to jest jedyna rzecz z jaka sie zgodze, bo podobno taka sama mechanika ma byc w pelnej
wersji. Uruchamianie gry jest uciazliwe, od jakiegos programu ktory musze miec (a nie
chce) do stronki internetowej. Co do dzialania to tez poczekal bym na pelna wersje gry,
zreszta ja juz od wczoraj lacze sie z kazdym serwerem bez problemu o ile nie jest pelny.


Ja nie powiedziałem kategorycznie, że finalna wersja NA PEWNO będzie niedorobiona. Wyraziłem tylko wątpliwość, czy w te 2-3 tygodnie twórcom uda się wyeliminować całą MASĘ błędów, jakie zawiera beta.

Dnia 04.10.2011 o 08:30, Gosu napisał:

No to jak w moim jest ''lekki'' brak logiki to w Twoim juz kompletnie go nie widze.


Brak logiki jest w tym, że odnosisz się do twierdzeń, których nie wypowiedziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2011 o 13:03, Tenebrael napisał:

Jasne,
że najpewniej na ultra będzie lepiej, ale nie sądzę, by jakoś diametralnie, by nagle
z gry "dobrej" zrobiła się gra (graficznie) "genialna".


Wiec chyba w malo gier grales na Direct 11. Dla mnie jest bardzo duza roznica miedzy d10 a d11, wiec z ocenianiem grafiki poczekam sobie do pelnej wersji.

Dnia 04.10.2011 o 13:03, Tenebrael napisał:


> Tak zapowiedzi ''Ultra-Realistycznej'' oprawie na ULTRA HIGH, w DIRECT 11 a nie
w becie
> na zaledwie High w d10..wypowiadasz sie o czyms czego jeszcze nawet nie widziales.


Wypowiadam się odnośnie bety, to chyba oczywiste. I jak na betę, to BF3 wygląda imho
jak średnio dopracowana alfa, do tego beretu graficznie nie urywając.


I Ty mi piszesz ze to ja odnosze sie do stwierdzen ktorych nie wypowiedzales i ze powinienem czytac ze zrozumieniem. Wiec powiedz mi jak mogles to stwierdzenia o zapowiedziach Ultra Realistycznej grafiki ktora odnosila sie do pelnej wersji gry, ganic ja za to co pokazala Beta? Skoro nigdzie nie bylo powiedziane ze owa beta taka grafike bedzie prezentowac.

Dnia 04.10.2011 o 13:03, Tenebrael napisał:

Ja nie powiedziałem kategorycznie, że finalna wersja NA PEWNO będzie niedorobiona. Wyraziłem
tylko wątpliwość, czy w te 2-3 tygodnie twórcom uda się wyeliminować całą MASĘ błędów,
jakie zawiera beta.


Jest juz na forum cala lista bledow ktore naprawili, jest ona spora i ciagle rosnie. Poza tym ja poza problemami dostania sie do gry na poczatku, innych nie uswadczylem, choc wiem ze byly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za to doszedł nowy problem - gra po minucie działania nawet w okienku zużywa 100% procesora i zawiesza komputer. Mimo tego, że w sobotę chodziła płynnie w fullscreenie, a w niedzielę płynnie w okienku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ta część będzie godnym następcą BC2, jeszcze nie wiadomo jak z BF2.
Gra stanowczo wprowadza rewolucję graficzną, poprawia dźwiękową.
Z racji udostępnienia tylko op. Metro i czasowo granicy kaspijskiej można zauważyć że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Od bliskich starć piechoty jak w CoD, po prawdziwego BF na gigantycznej mapie z conquestem.

W tej odsłonie gracz ma bardziej przyjazny interfejs, uproszczony klawisz Q oznacza już tylko przeciwnika i prosi o podwózkę ;) reszta jest automatyczna gdy mamy mało hp lub amunicji.
Dodadkowo ruchy postaci są już porównywalne do CoD- są płynne a nie sztywne jak w BC2.

Beta wywiera dobre wrażenie, lecz pozostawia niesmak. Mając do dyspozycji tylko jedną mapę i to bez pojazdów... To nie BF. Już lepiej czekać na premierę. Bugi jak bugi, teraz kwestia silnika.
- Prezentuje się doskonale, system świateł wspaniały, zniszczeń- tu się nie wypowiem bo na op. Metro bez pojazdów nie pokazuje jego pełni możliwości (choć z rpg trochę próbowałem i jest bardzo realistyczny).

Klasy- hybryda "2" i BC2. Z BC zachowano mechanika, pozostałe klasy wzbogacono o inne atuty. Mocno odbija się osłabienie pozycji snajpera, gry światło odbija się od lunety. Wsparcie i medyk są ok.

System battlelog- pomysł zaczerpnięty z Play4free, mający duży potencjał- możliwość sprawdzania statystyk, fora itp. Mi się podoba, jeśli nie (odpukać) będzie się zacinać.

Doskwiera brak menu gry i możliwości zmiany statystyk nie wchodząc do gry (co mam nadzieję niedługo poprawią).

Podsumowójąc- beta uchyliła tylko mały fragment całości, a mimo to prezentuje dobry poziom i stanowi dobrą promocję choć, nowym graczom może narobić niesmaku (gdzie te zniszczenia?! Pojazdy?!).

Pzdr.
Max_275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i nie będzie to gra roku, ale jako fps bezkonkurencyjny. RAZ, że w bete trochę trzeba pograć, a nie wyrzucać jakieś wypociny na forum po 15 min. Gra rzeczywiście może irytować na początku. DWA jest to kod Bety sprzed paru miesięcy i DICE już zapewniało ostatnio, że wszystkie obecne bugi w becie są już dawno naprawione. TRZY dali przeciętną mapę, która nie ukazuje pełni mocy i smaczków BF''a tzn. brak pojazdów i destrukcji. Co wy chcieliście zawalić kilkupiętrowy budynek? Czy może jeszcze podłożyć C4 nad metro i całe metro zasypać? Ogarnijcie się! W tej mapie po prostu nie da się za bardzo czego niszczyć. Mamy na początku taki park (drzewa, murki, płoty itd. da się niszczyć wiec o co chodzi? Nawet dziury w ziemi da się kopać po podstawieniu C4- można dzięki temu niezły okop sobie zrobić; no i co niszczyć niby jeszcze? więcej już nic nie ma!?), następnie Metro ( i co tam chcecie niby niszczyć? Ściany da się burzyć, kafelki padają ze ścian itd. więc o co kaman?). Jako weteranowi serii grałem w BF2, BF2142, BC1,BC2,BF1943 - gra przypadła mi do gustu. Mam już troche godzin za sobą, w becie 23 lvl, więc mogę się podzielić opinią, wrazeniami, a nie co trolle którzy zagrali 1 runde i dostali baty... W tej grze trzeba być uważnym i mieć oczy dookoła głowy, a nie biec jak rambo do przodu niczym w CoDzie i liczyć an fragi... Ta gra wymaga taktyki, pomysłu i ostrożności; jest to gra dla wytrawnych, dorosłych graczy, a nie 12 latków, którzy szukają Bóg wie czego, by potem jeszcze orzec, że ta gra jest słaba- kupuje MW3... Litości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie lubię wypowiadać się o czymś czego nie znam, pomęczyłem trochę te grę ( i siebie też) i posiedziałem na tym multi kilka ładnych godzin, i wiem jedno, pełnej wersji nie kupie. Abstrahując od tego że mapa wybrana fatalnie, w grze nie widać mnóstwa obiecanych rzeczy, sam game play raczej irytuje niż cieszy jeśli nie masz mentalności sadysty i nie lubisz walić do kropek przebiegających po celowniku to się nie zabawisz, pojawianie się na kilka sekund żeby skończyć jako frag kolejnego snajpera zupełnie mnie nie bawi, to już nawet w Sarajewie nie jest na topie od kilku lat

Gra jak dla mnie słaba i raczej nie w planach zakupowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia sa proste BF3 to gówno wysrane prze kota który miał zatwardzenie. EA tak wychwalało tą grę pod niebiosa i wyszedł z tego drugi MoH. Gówniana gra, BC2 to przy tym Cud nad Wisłą. Jedynym zadaniem gracza jest campienie na innych debilnych camperów. Nie gra się strategicznie jak w BFie tylko zręcznościowo jak w MW, ale żadnego typu grania gra nie wspiera w 100%. Beta to gówno, jeśłi pełna wersja zaoferue to samo to moga mnie cmoknąc w pompke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram mi się świetnie.Ogólnie gra jest całkiem niezła nawet na okrojoną grafikę to i tak sporo.Jedyne co mnie drażni to snajperzy ale grze nie mam co zarzucić.Jak ktoś chce zapraszam do gry mój nick orgin i bf: Milyex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś odinstalowałem bete, z racji że mnie juz znudziła po wielu godzinach grania. Oceniać Bety chyba nie ma sensu bo to beta w końcu (niedopracowany mały fragment gry). Mam tylko nadzieje że błędy (których jest troche w becie ) zostaną wyeliminowane. Czy DICE zdąrzy? nie wiem miesiąc to nie zbyt dużo czasu, a pamietać trzeba że jeszcze musi zostać w wielu milionach kopii wytłoczona i przygotowana do wysłania do graczy na całym świecie
Plusy
-bronie i gadżety
-oświetlenie (odblaski latarki lasery słonce itp)
-wygląd postaci
- dźwięk (bronie, otoczenie, poruszanie się)
- czołganie się (przydatna rzecz aczkolwiek z racji grania w BBC 2 mało ją uzywam głownie na terenie otwartym w tunelach tylko kucanie )
Minusy
-bugi
-niedopracowany model strzelania (mam wrażenie że niezależnie z jakiej odległości się strzelało to i tak pocisk leciał prosto
-zły balans jesli chodzi o posiadanie broni poszczególnych klas
-nie rozumiem dlaczego zołniez wsparcia ma amunicje a Assault ma apteczke uważam że powinno być odwrotnie to assualt powiniene miec amunicje a zołznież wsparcia apteczke i inne bajery do leczenia
-zbyt duże pole do popisu dla snajperów mimo że widać odblask, gdzie nawet w ciemnych tunelach widac go, to jednak dobry snajper będzie miał dobre pole do popisu.
- grafika dobra ale szału nie ma, pewnie w finalnym produkcie jest owiele lepsza przynajmniej tak zapowiada DICE
- uzależnienie gry od battleloga i origin (uważam że gra powinna być uruchamiana tak jak BBC 2 bez koniecznosci włączania origin i battleloda). Oczywiście widzę sens istnienia i origin i battlego ale samodzielnie tzn. origin ( do kupowania i ściagania gier) battlelog(do przeglądania statystyk dodawania znajomych tworzenia klanów itp ) a nie jak to ma teraz miejsce że aby zagrac to musze się zalogować na origin i miec ciagle właczone potem jest IE odpalic i battleloga (dla mnie to bez sensu pomysł w ogóle nie trafiony) nie w tej formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

P.S. BF3 i tak kupie prędzej czy później (zdecydowanie później) nastawiam się na styczeń gdzieś wtedy już gra powinna być w 100% dopracowana i cena powinna być już niższa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się rozpisywał, bo większość już zrobili poprzednicy, ale w każdym bądź razie podsumuje swoje wrażenia.
Niby gra się fajnie,ale... no właśnie. Trochę tego "ale" jest.

-Błędy. Do premiery wiele nie zostało, więc nie sądzę by wszystko poprawiono, a trochę roboty jest.
-Osławione swoją niesławą :) Orgin i Battlelog. (w wersji PC). Po cholerę te zbędne śmiecie !? Tylko przeszkadzają.
-Destrukcja otoczenia, a raczej jej brak. Nie wiem czy to wina mapy, czy też przeoczenie (albo oba) ale wbrew zapowiedziom praktycznie nie ma czego niszczyć. W BC2 rozwalało się całe budynki, tu można co najwyżej wysadzić szybę wagonów, bądź niektóre drzwi :/ minus jak z Polski do Tajwanu.
- naprawdę kiepsko zrobiona mapa (metro). Nie wiem jak będzie z resztą, ale tutaj czułem się jak w CoD. Kampienie,kampienie, i jeszcze raz kampienie, zwłaszcza wejść do owego metra.
-kiepski balans jeśli chodzi o broń. Niektóre są naprawdę przesadzone, a inne z kolei tak kiepskie, że niewarte użycia.

A teraz parę plusów :)
- Genialny moim zdaniem pomysł odblasków lunet ze snajperek. Wreszcie jest sens instalowania kolimatorów, bądź szczerbinek, by nas nie wykryto jako snajpera, ale można w ten sposób także oślepić wroga !
-Taktyczne latarki, które działają w podobny sposób, do oślepiania :)
- Całkiem ciekawy tryb ognia zaporowego. Jeśli położy się na kogoś zmasowany ogień z ckmu, bądź też zwykłej broni automatycznej, obraz na monitorze rozmazuje się, przez co g widać, nie mówiąc już o strzelaniu.
-Dźwięk. EA zawsze w swoich grach dbała o brzmienie, i tak jest i tutaj. Czuć że prujemy ze śmiercionośnych zabawek, a i eksplozje cieszą ucho.
-przyzwoite animacje ruchu.

Tak jak powiedziałem, gra się nieźle, ale nie wiem czy nie lepiej zostać przy BC2. Muszę się poważnie zastanowić nad preorderem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest beta człowieku! Dopracowana na 100% jest. Kurde no porównywanie wczesnej wersji beta z pełną, nieźle tak dalej !

Darkstar181

Kurcze to jest wczesna wersja bety ! Ludzie ZOMG ogarnąć się ! Ty myślisz, że oni tą betę skończyli dzień przed wypuszczeniem ? no comment -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.10.2011 o 17:50, Crew_900 napisał:

Kurcze to jest wczesna wersja bety ! Ludzie ZOMG ogarnąć się ! Ty myślisz, że oni tą
betę skończyli dzień przed wypuszczeniem ? no comment -.-

Nawet jak na betę ma sporo błędów. No i z tego co mówiono, w dużej mierze pokrywa się z finalną wersją. Ten sam numer był z Bad Company 2. Finalna wersja raczej zbytnio od bety się nie różniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2011 o 17:56, Darkstar181 napisał:

Ten sam numer był z Bad Company 2. Finalna wersja raczej zbytnio od bety się nie różniła.


No ba. Dodatkowo w patchach do wersji finalnej dodali nowe bugi, zamiast usunąć stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować