Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Tydzień z Roccat - Test klawiatury Roccat Arvo

11 postów w tym temacie

membranowa klawiatura nie jest warta wiecej niz 50zl-70zl. lepiej do tych 200zl doplacic jeszcze troszke i styknie na porzadna klawiature mechaniczna (ss 6gv2 czy meka g1 z tych dostepnych u nas; razera umyslnie nie polecam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2011 o 20:06, crun napisał:

membranowa klawiatura nie jest warta wiecej niz 50zl-70zl. lepiej do tych 200zl doplacic
jeszcze troszke i styknie na porzadna klawiature mechaniczna (ss 6gv2 czy meka g1 z tych
dostepnych u nas; razera umyslnie nie polecam)

W pełni się zgadzam. Po latach męczarni na klawiaturach z gumowymi stykami (Lycosa,Artcosa, g110) zdecydowałem się na TT meka g1 na cherry black. Co tu dużo mówić - zupełnie inna kultura pracy. A przede wszystkim trwałość - żywot "gumek jest obliczony na +- 2 lata (nie jest to regułą- mam w rezerwie stareńkiego i taniego logitecha 250, który w przerwach między serwisowaniem Lycosy dobrze mi służył),
tymczasem mechanicznych na długie lata.
Chociaż nie powiem, jakiś czas temu liczyłem się z możliwośćią zakupu Arvo. Przeglądnełem sporo testów z których wynika że jest to fajna, kompaktowa i dobrze wykonana klawiatura. I fakt jest to prawda. Ale nie jest warta takich pieniędzy. Zresztą jak każda klawiarura niemechaniczna w tej cenie. 6gv2 mimo ścierania się nadruku na klawiszach (i nieco wyższej ceny) jest zdecydowanie lepszym wyborem.
Oczywiście jest to moje osobiste zdanie, z drugiej strony każdy zorientowany w temacie wie o co chodzi i większość takich osób popiera tezę nieopłacalności kupna klawiatury ze stykami gumowymi powyżej 100, no 150zł (sidewinder X4).
No ale na koniec - jeżeli już ktoś się uparł ten rodzaj klawiatury, napewno lepiej wyjdzie na kupnie Arvo niż na bublach od razera (mam nadzieję że nie dajecie banów za swobodne opinie :f, mam jeszcze parę gier do kupienia na gramie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2011 o 22:05, zasaamel napisał:

No ale na koniec - jeżeli już ktoś się uparł ten rodzaj klawiatury, napewno lepiej wyjdzie
na kupnie Arvo niż na bublach od razera (mam nadzieję że nie dajecie banów za swobodne
opinie :f, mam jeszcze parę gier do kupienia na gramie).


No po to są właśnie komentarze pod każdym newsem i artykułem oraz forum, żeby wyrażać swoją opinię. Bany tutaj mordki rozdają chyba tylko za wybitne chamstwo, wulgarność i inne radosne formy łamania regulaminu. To nie inny duży portal o grach, który cenzuruje nawet linki... ;)

btw: Ja na co dzień używam własnie mechanicznego razera z podświetleniem. I jak na razie bardzo go sobie chwalę, choć samą klawą można łeb komuś rozbić. Ale w tej toporności może być siła. Laserowo dziergane klawisze póki co nie mają nawet delikatnego śladu zużycia, w przeciwieństwie do Lycosy, na której guma zaczęła mi się zdzierać po kilku miesiącach. A ja naprawdę dużoooooo i mocno walę w klawisze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klawa ciekawa, a sam zadam pytanko rzucicie testem myszki Roccat Pyra ? Bo zastanawiam się nad kupnem i być może wasz test mi pomoże się zdecydować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

210 zł to nie jest wcale tak dużo :P
Pamiętam jak kiedyś testowałem i recenzjowałem Logitecha G510. Fantastyczny model, chyba najlepsza klawiatura Logitecha. Koszt ok. 350-400 zł -owego czasu - ale jaki skok przyjemny... No ale bez reklamy, klawiaturę po testach musiałem oddać i dalej siedzę na kompakcie od HPka z zestawu. :D
Coś czuję, że Roccat może być alternatywą dla hardcore''owych Razerów i Logitechów. Chociaż nie powiem, jak jestem w Saturnie to zawsze zatrzymuję się przy Black Widow i po prostu muszę postukać w klawisze :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyny przypadek w którym rozważałbym kupno klawiatury kosztującej powyżej 50 zł miałby miejsce wtedy, gdyby tańszej nie było. W przypadku klawiatury nie widze sensu kupowania czegokolwiek droższego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po paru latach grania na Roccat-ARVO mogę potwierdzić że klawiatura jest warta wydanych pieniędzy (tym bardziej że droga nie była:) ). Jedyny problem to ścierające się klawisze- ale ja na klawiaturę nie patrzę a na internecie można znaleźć nalepki n klawisze, kosztują parę groszy a niektóre są mega solidne- mój kolega ma zestaw naklejek na klawisze za 11zł i 2 lata już wytrzymały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po paru latach grania na Roccat-ARVO mogę potwierdzić że klawiatura jest warta wydanych pieniędzy (tym bardziej że droga nie była:) ). Jedyny problem to ścierające się klawisze- ale ja na klawiaturę nie patrzę a w ebayu można znaleźć nalepki na klawisze, kosztują parę groszy a niektóre są mega solidne- mój kumpel ma zestaw naklejek na klawisze za 11zł i 2 lata już wytrzymały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować