Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Posłuchaj soundtrack z Batman: Arkham City

30 postów w tym temacie

" jednak trudno mi sobie wyobrazić nawet te kawałki w grze o Batmanie. Z tą postacią kojarzą mi się przede wszystkim patetyczne, fenomenalne utwory Hansa Zimmera "

Eeee ... że,co?
muzyka do BB i TDK to Zimmer niesłuchalny,czyli taki,jakiego nie cierpię
widać dobrze,że autor komentarza nie miał chyba jeszcze do czynienia z " prawdziwą " muzyką do filmów o człowieku nietoperzu,czyli z soundtrackami Dannego Elfmana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 18:37, lis_23 napisał:

Eeee ... że,co?
muzyka do BB i TDK to Zimmer niesłuchalny,czyli taki,jakiego nie cierpię
widać dobrze,że autor komentarza nie miał chyba jeszcze do czynienia z " prawdziwą "
muzyką do filmów o człowieku nietoperzu,czyli z soundtrackami Dannego Elfmana.


To są gusta i skoro masz tak oryginalny to dziwię się, że sam tego nie rozumiesz. A oryginalny dlatego, że większość widzów nowych Batmanów zachwyca się Zimmerem, w tym jestem i ja :D Zasadniczo ci, którym się on nie podoba argumentują to tylko tym, że niby Zimmer jest powtarzalny i strasznie schematyczny czy coś tam. Ale kogo to obchodzi, skoro tak epickiej muzyki orkiestralnej fo filmów dzisiaj nikt inny chyba nie tworzy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta muzyka ma jeszcze mniej wspólnego z Batmanem, niż płyta "Wiedźmin:muzyka inspirowana" z Wiedźminem - ale utwory są niezłe i słuchać można nawet z satysfakcją.
Choć chyba nie ściągnąłbym, gdyby dali za darmo, jak z niektórymi soundtrackami bywało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pepsi, to NIE jest score z gry a inspirowane piosenki.

Tutaj masz kawałki które zostały skomponowane przez rocksteady a dokładniej przez Nicka Arendula i Rona Fisha.

1. Batman: Arkham City - Main Theme www.youtube.com/watch?v=M_Gg2iHCdkI
2. Batman: Arkham City - I Think You Should Do As He Says www.youtube.com/watch?v=fLPrrFv_Isw
3. Batman: Arkham City - The Court is Now in Session www.youtube.com/watch?v=ckH9igF6xDw
4. Batman: Arkham City - You Should Have Listened To My Warning www.youtube.com/watch?v=40Q3CSV0ho0
5. Batman: Arkham City - Call Him Off www.youtube.com/watch?v=ieBYVRsvP80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2011 o 19:06, KloniskO napisał:


To są gusta i skoro masz tak oryginalny to dziwię się, że sam tego nie rozumiesz. A oryginalny
dlatego, że większość widzów nowych Batmanów zachwyca się Zimmerem, w tym jestem i ja
:D Zasadniczo ci, którym się on nie podoba argumentują to tylko tym, że niby Zimmer jest
powtarzalny i strasznie schematyczny czy coś tam. Ale kogo to obchodzi, skoro tak epickiej
muzyki orkiestralnej fo filmów dzisiaj nikt inny chyba nie tworzy. ;)


Nie,nie jestem oryginalny
Twoja reakcja świadczy o tym,co obserwuję od dłuższego czasu,mianowicie że Hans Zimmer " zMcDonaldonalizował " muzykę filmową,przestał być już kompozytorem ocierającym się o geniusz,artyzm a stał się zwykłym wyrobnikiem - zresztą,Sam Zimmer nie uważa się za artystę ;)
zachwyt Zimmerem,który przez ostatnie 6-7 lat stworzył może trzy dobre scory ( Kod Da Vinci,Incepcia i może Holmes ) świadczy tylko o małej wiedzy Polaków na temat muzyki filmowej i dużej jej nieznajomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muzyka Zimmera to powtarzalny, nudny szajs bez wyobraźni i zachwycają się nim tylko ci, którzy z muzyki filmowej znają tylko to nazwisko i niewiele więcej. Danny Elfman, Elliot Goldenthal czy Shirley Walker stworzyli do burtonowskich oraz animowanych Batmanów naprawdę niesamowitą, bogatą muzykę, przy której Zimmer wypada po prostu biednie. Zero umiejętności technicznych, zero umiejętności budowania klimatu, zero specyficznej frywolności oraz zero szczegółowości muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam zaśpiewam i wam powiem że mnie zainspirował batman - też o tym napiszecie? pewnie żaden z tych utworów nawet nie pojawi się z filmie, muzyka jedynie logo ma wspólnego z grą.

co do elfmana i zimmera - elfman mi się podobał jak byłem mały, teraz wole zimmera. Elfman też się ostatnio powtarza i jego kompozycje są mocno przewidywalne.

przesłuchałem cały soundtrack do batman TAS Shirley Walker i tylko pare kawałków mi podeszło - wiele innych kompozytorów jest znacznie lepszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2011 o 19:53, 34all napisał:

co do elfmana i zimmera - elfman mi się podobał jak byłem mały, teraz wole zimmera. Elfman
też się ostatnio powtarza i jego kompozycje są mocno przewidywalne.

Nie chodzi o powtarzalność tylko o zwyczajną nudę
muzyka Zimmera do obu Batmanów Nolana to bardziej ścieżka dźwiękowa,zbiór dźwięków,odgłosów,niż muzyka
do tego dochodzi brak tematyki,w zasadzie cały ładunek emocjonalny buduje tam James Newton Howard,nie Zimmer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W score do Batmana skomponowanej przez rocksteady można wyczuć nutkę Elfmana momentami.
Nie mogę się doczekać żeby dowiedzieć się w jakich momentach te kawałki umieszczą w samej grze <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiepskie te nagrania, zreszta nie wiem co wy gadacie ale zeby Rockstedy robil lepsza muzyka od Zimmera ?! Szczyt idiotyzmu zostal osiagniety. Watpie zeby ktos z was glebiej obracal sie w muzyce klasycznej ale ja osobiscie nie slucham jakis tam metali itp. Slucham glownie muzyki filmowej i z gier. Hans zrobil fenomenalne soundtracki: Piraci z Karaibow 2+3, Modern Warfare 2, The Dark Knight - kazdy z tych wymienionych jest epicki, choc panowie: Nick Arendul i Ron Fish - zrobili porzadna muzyke do Arkham City - wymienione troche wyzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja oceniam muzykę Zimmera skomponowaną na potrzeby filmu Mroczny Rycerz Nolana a nie jego całokształt twórczości i według mnie Hans został przebity z muzyką do Batmana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka epickość jest tania, zresztą po co komu jest potrzebna? Czy epicki musi być motyw, gdy główny bohater po prostu wychodzi do klopa? I odwal się od metalu, to raz, bo znajdziesz tam niejeden zespół lepszy technicznie od Zimmera, dwa - praktycznie żadnego z wymienionych przez ciebie soundtracków nie skomponował sam. MW2 to głównie Lorne Balfe, a w TDK masz także Jamesa Newtona Howarda. Który nie powala, ale mimo wszystko jest od Zimmera lepszy. Tego najlepszym soundtrackiem jest Król Lew i to w sumie chyba jedyny dobry, jaki powstał.

Poza tym nazywanie Zimmera muzyką klasyczną to potwarz dla tej drugiej, bo dzisiaj nie masz już wielu kompozytorów starej daty, którzy wywodzą się bezpośrednio z twórców "muzyki filmowej", nie masz też wielu godnych ich następców, którzy idą w te ślady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 20:08, Sethlan napisał:

Kiepskie te nagrania, zreszta nie wiem co wy gadacie ale zeby Rockstedy robil lepsza
muzyka od Zimmera ?! Szczyt idiotyzmu zostal osiagniety. Watpie zeby ktos z was glebiej
obracal sie w muzyce klasycznej ale ja osobiscie nie slucham jakis tam metali itp. Slucham
glownie muzyki filmowej i z gier. Hans zrobil fenomenalne soundtracki: Piraci z Karaibow
2+3, Modern Warfare 2, The Dark Knight - kazdy z tych wymienionych jest epicki, choc
panowie: Nick Arendul i Ron Fish - zrobili porzadna muzyke do Arkham City - wymienione
troche wyzej.


Chyba ten kontakt z muzyką filmową Masz niewielki,skoro uważasz soundtrack z Modern Warfare 2 za epicki ;)
podobnie jak soundtrack z TDK
a do pierwszych Piratów Zimmer muzyki nie pisał,tylko podrzucił główny temat
prawdziwy,dobry Zimmer to The Thim Red Line,Gladiator,Princes of Egypt,Da Vinci Code,The Lion King / momentami /,ale nie Batmany Nolana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gladiator też nie był dobry, uważam go za najbardziej przereklamowany soundtrack Zimmera. Raz, że nic z niego nie pamiętam, dwa - Zimmer o mało co nie miał sprawy sądowej o plagiat, bo któryś z motywów bezczelnie zerżnął z Holsta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

praktycznie żadnego z wymienionych

Dnia 09.10.2011 o 20:22, Demagol napisał:

przez ciebie soundtracków nie skomponował sam. MW2 to głównie Lorne Balfe, a w TDK masz
także Jamesa Newtona Howarda. Który nie powala, ale mimo wszystko jest od Zimmera lepszy.
Tego najlepszym soundtrackiem jest Król Lew i to w sumie chyba jedyny dobry, jaki powstał.

JNHoward jest dla mnie lepszym,solidniejszym kompozytorem,także z doświadczeniem w muzyce rozrywkowej ( 10 lat w zespole Eltona Johna ) i na przestrzeni ostatnich lat stworzył kilka naprawdę świetnych i dobrych prac,choć w tym roku mocno zawodzi
Balfe w tym roku skomponował bardzo fajny soundtrack do filmu " Ironclad "
a co do Zimmera to jednak Jesteś trochę niesprawiedliwy - wymieniłem wyżej naprawdę dobre prace Zimmera z których najambitniejszą pracą jest " Cienka Czerwona Linia " a najbardziej epicką " Gladiator ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować