Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rift "pierwszym poważnym rywalem World of Warcraft"

27 postów w tym temacie

Słyszałem że gra dobra ale... graczom WoWa ten schemat się zdecydowanie przejadł,
Ja się przerzuciłem na totalnie inne gry na długi czas i po przerwie wróciłem do WoWa... nic, dalej nuda =.=
Co za dużo to niezdrowo ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RIFT... Z braku innych propozycji na rynku MMO cisne w to juz 6 miesiac. Zostalo mi jeszcze jakies 30dni i to by bylo na tyle. Gra bardzo udana, w pewnym okresie wciagnalem sie na maxa, ale nigdy nie ukrywalem, ze RIFTa traktuje jedynie w kategoriach gry, ktora zajmie mi czas do premiery GW2.

W starciu z SW:TOR i GW2, RIFT nie ma niestety zadnych szans i pierwszy mocny cios zostanie wymierzony juz za 2 miesiace przy okazji premiery Star Wars.

Mimo wszystko TRION wypracowal sobie u graczy szacunek, dzieki szybkim patchom z nowym contentem i nie zdzieraniem z kasy (poza abonamentem nie ma zadnych mikrotransakcji).

RIFT bedzie sobie zyl, z dnia na dzien graczy bedzie ubywac, ale na wersje F2P raczej sie nie zanosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2011 o 19:13, Talek napisał:

Rift to crap, cały content do skończenia w 2 tygodnie (włącznie z najlepszym setem pvp),
moja gildia przemęczyła się w sumie jakieś 2-3 miesiące i dała sobie spokój. Co do kampanii
reklamowej to autorowi coś się chyba pomyliło, ja osobiście nie widziałem żadnej innej
gry która na wszystkich możliwych stronach miałaby swoje bannery, a tak było z Riftem.
Dosłownie wszędzie w internecie były ich reklamy już mi się niedobrze od tego robiło.

mówisz o grze w której 2 gildie zabiły wszystkich bossów? (jedna pod koniec września, a druga w październiku) http://rift.guildprogress.com/Vanilla

pierwszy rajd był stosunkowo prosty, ale niewiele ponad miesiąc po premierze wyszedł drugi, a w sumie w ciągu 7 miesięcy istnienia gry wyszły 4 nowe instancje rajdowe (w tym 2 dość łatwe 10 osobowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rift ma graczy, poniewaz jest brak jakiejkolwiek innej alternatywy w stosunku do WoWa. Alternatywy, ktora moglaby sie poszczycic identycznym poziomem szlifu samej gry.

W momencie wyjscia SWTOR i GW2 mozemy oczekiwac, iz znaczna czesc graczy zarowno WoW jak i Rift zmieni gre, na ktoras -badz obie - z powyzszych. Obie wg relacji moga sie poszczycic wysokim poziomem dopracowania, GW2 jest B2P, a swtor jako, ze jest to tradycyjny MMORPG z paroma dodatkami w formie VO moze przejac lwia czesc graczy Rift, ktorzy i tak graja poniekad w wowa w nowej oprawie.

Przewiduje, ze Rift straci wielu wielu graczy, a takze ze przejdzie na model F2P z cash shopami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemy do przeskoczenia:
- zrobić grę która na starcie będzie miała komplet grywalnych opcji ( combat, instances, PvP, crafting, gear itd )
- dorónać 7-letnim doświadczeniom w zakresie utrzymania i rozwijania MMO
- odebrać WoW-owi graczy, którzy nie znają nic poza WoW i nie chcą znać oraz tych , którzy w WoW grają dla przyjaciół/znajomych/rodziny. To w końcu "social game".

WoW jest nie do pokonania. Chyba, że przez samego siebie - i to w negatywnym tego słowa znaczeniu - ten Titan będąc FPS-em znacznie może ograniczyć liczbę zainteresowanych graczy. Część pewnie jednak przeniesie się do niego i zacznie spadać liczba graczy WoW - a to spowoduje dalszy spadek, przez puste serwery itd.

Ci ludzie nie muszą przejść do innej gry. Mogą po prostu przestać grać. Nie do wiary, ale to wcale nie jest takie niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol, czytam te niektóre komentarze to śmiać mi się chce. Grałem w każdy większy tytuł, czy to WoW, WAR, GW, Aion czy ostatnio w Rifta. Nie jestem jakiś haterem, żadnej gry ani zagorzałym fanem Rifta, ale dajcie spokój.

Jeśli, ktoś pisze, że kontent gry jest do skończenia w 2 tygodnie to można go wyśmiać jedynie. Tym bardziej, że co miesiąc mamy sporą aktualizację.

@Talek chyba skończyliście co najwyżej zwykłe instancje, no może experty, ale pewnie do rajdów nawet wejścia nie widzieliście. A set pvp co prawda można nazbierać szybko jakiś podstawowy, góra tydzień grania, ale nazbieraj najlepszy set pvp + akcesoria + pasek wypełniony lessarkami pvp. Może i tak, ale przy farmie 20h/dzień.

@Reffanov - nie umywa się do AoC? Do gry, która nie wie co to support, gdzie po 2 tygodniach traciła masę ludzi bo im się już nie chciało.. Może do WoWa jeszcze im daleko, ale nie porównuj Rifta z takim tytułem jak AoC - gdzie darmówki lepiej się prezentują.

@Thanathos - podaj nazwy serwerów, które zostały zamknięte, bo nie zauważyłem, żeby coś z listy znikneło. Co prawda traci sporo graczy bo to widać, ale serwera ani jednego od premierii nie zamkneli.

Rift klonem WoWa nie jest, raczej to zlepek paru tytułów niż klon. Jest grą dobrą, nie wybitną jak WoW, ale lepszą o wielu tytułów, które miały okazję wyjść ostatnio.

I czego Wy oczekujecie od gier MMO, WoW wyznaczył pewne standardy i inni twórcy gier się ich trzymają, bo tak łatwiej. Nie wymyślą, nagle czegoś nowego, nie będzie rewolucji - bo wielce prawdopodobne, że gra się nie sprzeda. Gracze casualowi (czyli jakieś 90% graczy) to gracze nie wymagający oraz oczekujący pewnych schematów od gier MMO, by grało się łatwo i przyjemnie.

Jeżeli gra wprowadza coś nowego, czego nie było w innej grze może się nie przyjąć, choćby była najlepsza pod słońcem, dowodem tego jest np Tabula Rasa.

Zresztą nie ma co gdybać, wyjdzie Guild Wars 2 - wymiecie każdy tutuł (mam nadzieję), jaki jest na rynku i będziemy mieć nowego króla MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować