Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DRM stymuluje piractwo? Naukowcy twierdzą, że tak

76 postów w tym temacie

Assassin''s Creed jest po prostu ŚWIETNĄ grą i postawa typu "nie gram bo DRM" mnie zwyczajnie śmieszy. W ten sposób sami się pozbawiacie przyjemności z gry! Jak się DRM nie podoba to ssać z torrentów, bo nie kupowanie gier danego producenta przez kilka procent osób nic nie zmieni, deal with it. Osobiście gram na konsoli, więc mnie DRM ani ziębi ani grzeje, ale jak widzę czasem płacz PCciarzy to nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 13:58, vervurax napisał:

Assassin''s Creed jest po prostu ŚWIETNĄ grą i postawa typu "nie gram bo DRM" mnie zwyczajnie
śmieszy. W ten sposób sami się pozbawiacie przyjemności z gry! Jak się DRM nie podoba
to ssać z torrentów, bo nie kupowanie gier danego producenta przez kilka procent osób
nic nie zmieni, deal with it. Osobiście gram na konsoli, więc mnie DRM ani ziębi
ani grzeje, ale jak widzę czasem płacz PCciarzy to nie wiem czy się śmiać czy płakać.


Mi za to chce się śmiać, albo i płakać kiedy widzę takie żałosne komentarze konsolowców zwłaszcza tych jawnie namawiających do piractwa, ja osobiście mam jako taki stały dostęp do netu więc teoretycznie ten cały DRm mógłby mi nie przeszkadzać, ale mam do niego tak samo negatywny stosunek jak każdy inny widząc jak wydawcy prubują zrobić z nas klientów idiotów pod przykrywką walki z piractwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się bez bicia przyznam, miałem piracką wersję Brotherhood. Teraz zostanę zmieszany z błotem, ale taka jest smutna prawda że nawet testując AC2 na alienware w jakimś sklepie UPlay wywalało mnie 4 razy. DRM dla mnie to w sumie nieznajoma sprawa bo miałem z nim styczność raz :) potem nigdy, bo grę miałem już z witaminką. A właśnie, dlaczego crack nazwany jest witaminką? Bo leczy chorobliwe zabezpieczenie i uwalnia od niego gracza. Na piractwo jestem obojętny, każdy to robi. Ja wolę wypożyczyć film niż pobrać, w gry gram na tyle rzadko żeby sobie pozwolić na zakup, ale nie premiery, tylko kilka miesięcy po za 50 zł a nie 150, a muzykę z sieci ściąga każdy bez wyjątków i to już przeszło na porządek dzienny, co nie zmienia faktu że jak płyta jest warta ceny to ją kupię. Dlatego podsumowując i tak wiadomo że nie zmieni się nic bo światem rządzi pieniądz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 13:58, vervurax napisał:

/ciach/

Grałem w jedynkę i byłem mega znudzony powtarzalnością akcji, przewidywalną fabułą itp. Nie widzę, aby nastąpiły aż takie zmiany, abym musiał się użerać z DRMem po to by pograć w kalkę jedynki z lepszą grafiką i delikatnie inną fabułą. Może wymagam zbyt wiele, ale mnie odgrzewane kotlety nigdy nie smakowały. ;)
Poza tym jako konsolowiec nie mający styczności z DRM nie masz pojęcia jak to wkurza. Ergo: nie znasz tematu to się nie wypowiadaj, ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 13:49, Lailonn napisał:

Problemem są naiwni gracze-dzieciaki, które no po prostu MUSZĄ bo im pocieknie po spodniach
jak nie zdobędą całej kolekcji Assassina czy innych w chory sposób blokowanych tytułów.


Po pierwsze: mi DRM nie przeszkadza, bo mam stałe łącze i mieszkam w dużym mieście(Poznań chyba się zalicza, czyż nie?).
Po drugie: jakim prawem nazywasz mnie graczem-dzieciakiem tylko, dlatego że gram w gry z DRM''em? Nie, nie pocieknie mi, bo nie zagram w jednego "Asasyna", ale będę grać w co chcę i żaden forumowicz(a tym bardziej taki jak Ty) nie zabroni mi tego.

Dnia 12.10.2011 o 13:49, Lailonn napisał:

Tak długo jak pomimo żali na forach ta banda mięczaków kupuje dalej gry z DRM tak NIC
się nie zmieni.


Pomyśl, a dopiero później coś napisz. Mięczakiem to możesz nazwać jedynie siebie za tak idiotyczną wypowiedź, w której nawet nie ma żadnych argumentów przeciwko DRM''owi.

Dnia 12.10.2011 o 13:49, Lailonn napisał:

Bojkot DRM i tyle!


Haters gonna hate?

Nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań, mi one nie przeszkadzają. Niestety, ludzie na wsiach czy z internetem radiowym mogą faktycznie mieć problemy. Jednakże nie pozwolę siebie obrażać tylko ze względu na kupowanie przeze mnie gier posiadających takie zabezpieczenia. Masz z tym jakiś problem? Możesz iść się wypłakać do kogoś, nikt Ci nie nakazuje kupować ich produktów, ale błagam Cię - nie obrażaj nikogo(w tym mnie)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 13:49, Lailonn napisał:

Kupuję mnóstwo gier. Średnio 3-4 w miesiącu. Najchętniej na STEAMa ;) BF3 - pre-order.
Wiedźmin 2 też i to JEDYNA gra jaką kupiłem pomimo DRM. Ilekroć ciekawi mnie jakaś gra,
sprawdzam zabezpieczenia. DRM = nie kupuję.


Sam sobie przeczysz. Jak najbardziej kupujesz gry z DRM tylko o tym nie wiesz. Uruchom dowolna gre, którą kupiłeś na Steamie jak akurat nie masz Steama zainstalowanego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, ludzie za bardzo jeżdzą po drm wg. mnie. usunięcie tego typu zabezpieczeń napewno nie przyczyni się do zmniejszenia piractwa.. tak btw. tak naprawdę to nawet kupując oryginały często używa się cracków... np gdy wymagało się włożenia płyt, i czasami balansowanie kilkoma płytkami było za bardzo uciążliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 16:01, 1t4chi napisał:

powiem tak, ludzie za bardzo jeżdzą po drm wg. mnie. usunięcie tego typu zabezpieczeń napewno nie przyczyni się do zmniejszenia piractwa..

A stosowanie go tym bardziej. Kto piraci będzie piracił nawet jeśli gra będzie kosztowała 5zł, a niezdecydowanych, przeciwnych DRMowi usunięcie jak najbardziej może zachęcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedno jeszcze do dodania dla wszystkich obrońców restrykcyjnego DRMu (stałe połączenie z siecią w grze dla pojedynczego gracza, limity instalacji itp.) - jesteście bardzo krótkowzroczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest usprawiedliwianie złodziejskiej natury graczy pc''towych i całego piractwa.

>iż często nie mogą wykonać na własny użytek kopii produktu, której oryginał może ulec zniszczeniu.
To trzeba być kompletnym debilem, idiotą albo graczem PC''towym by sprawić, żeby oryginał uległ zniszczeniu. W sklepie można kupić podkładki pod kubki, nie trzeba używać do tego płyt.
Chyba ukradnę samochód, bo nie chcą mi dać drugiego, mimo, że mam jeden kupiony.. a przecie może się rozbić ! :)

No i zamiast narzekać na wydawców, twórców, producentów, czy kogo tam, ja bym miał pretensje do graczy, bo to złodzieje i nie stać ich na zakup oryginalnych gier tak jak to robią konsolowcy. :3 Kradną i potem mają pretensje, o to, że ktoś próbuje z tym walczyć. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 16:21, Albii napisał:

No i zamiast narzekać na wydawców, twórców, producentów, czy kogo tam, ja bym miał pretensje do graczy, bo to złodzieje i nie stać ich na zakup oryginalnych gier tak jak to robią konsolowcy. :3 Kradną i potem mają pretensje, o to, że ktoś próbuje z tym walczyć. :3

Taa, nie ma to jak święci gracze konsolowi. Ciekawe ilu z tych świętych zabawiało się kiedyś w piractwo na pc (co ma również wpływ na obecny stan) albo ilu robi to nadal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naukowcy jak i analitycy, którzy po wielkich wysiłkach umysłowych mówią "Call of Duty Modern Warfare 3 sprzeda się świetnie" ;]
Wiele dzisiejszych newsów śmieszy swoją "yntelygentną" tematyką, ale co zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 16:34, metronom napisał:

Taa, nie ma to jak święci gracze konsolowi. Ciekawe ilu z tych świętych zabawiało się
kiedyś w piractwo na pc (co ma również wpływ na obecny stan) albo ilu robi to nadal.

Posiadać PC i nie piracić to tak jak mieć dziewczynę i jej nie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 16:55, Albii napisał:

Posiadać PC i nie piracić to tak jak mieć dziewczynę i jej nie... :)

<Wyciąga wiedźmiński srebrny miecz +5 przeciwko trollom>
- Nie ma wybacz.
<I ucina łeb poczwarze>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Suche jak Twoja dziewczyna kiedy się do niej dobierasz. :/ Jak wymyślisz coś lepszego daj znać. :)
Ps. Miłego oczyszczania sobie sumienia piracąc gry, tym, że to zabezpieczenia do tego zmuszają. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 17:32, Albii napisał:

Suche jak Twoja dziewczyna kiedy się do niej dobierasz. :/ Jak wymyślisz coś lepszego
daj znać. :)
Ps. Miłego oczyszczania sobie sumienia piracąc gry, tym, że to zabezpieczenia do tego
zmuszają. :)


Proszę jakiegoś moderatora o interwencję. Jakieś konsolowe trolle zadomowiły się na forum. Co do tematu to Ameryki nie odkryli. Nie kupuję gier z drm oprócz te na steama ,bo jest najmniej inwazyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 16:55, Albii napisał:

Posiadać PC i nie piracić to tak jak mieć dziewczynę i jej nie... :)


Hmmm, luz, nie ma nawet co się szczypać. Jak będziesz mieć na karku więcej niż 10 lat, to... Nie, co ja gadam. Jak będziesz mieć na karku więcej niż 10 lat, to raczej nic to nie zmieni. Od dna się można odbić, ale jak się jest poniżej poziomu gruntu, to zwykle nic już się w tej materii nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować