Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W samo południe, odrywając się na chwilę od "hirołsów"

50 postów w tym temacie

Łukasz Wiśniewski

Kontynuacje znanych marek mają to do siebie, ze budzą kontrowersje. Seria Heroes of Might & Magic w Polsce osiągnęła status kultowej, więc nowa część - Might & Magic: Heroes VI wywołuje emocje. Wywołuje też deprywację senną...

Przeczytaj cały tekst "W samo południe, odrywając się na chwilę od "hirołsów"" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj dobrze, że gra chodziłaby u mnie jak krew z nosa. Inaczej zniknąłbym z powierzchni ziemi na cały boży miesiąc. Choć trochę żałuję, bo zmiany wprowadzone przez Czarną Dziurę podobają mi się. Cieszę się, że nie jestem w tym osamotniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem okazję pograć trochę swego czasu w bardzo wówczas niestabilną wersję alpha (albo wczesna beta) z kampanią. I przyznam, że też mi się większość rozwiązań spodobała.

Tylko czemu nie było ładnych widoczków miast? Lucas, są teraz? Zrobili z tym coś? Bo tego im nie podaruję... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 12:47, Myszasty napisał:

Tylko czemu nie było ładnych widoczków miast? Lucas, są teraz? Zrobili z tym coś? Bo
tego im nie podaruję... :]


No nie wyrobili się jednak, poprawili to co było, ale... no, dalej wieje sandałem... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 12:47, Myszasty napisał:

Tylko czemu nie było ładnych widoczków miast? Lucas, są teraz? Zrobili z tym coś? Bo
tego im nie podaruję... :]


Dlaczego mam dziwne wrażenie, że ktoś tu pije do chyba najbardziej wygarnianej przez fanów rzeczy w Heroes VI. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 12:47, Myszasty napisał:

Ja też miałem okazję pograć trochę swego czasu w bardzo wówczas niestabilną wersję alpha
(albo wczesna beta) z kampanią. I przyznam, że też mi się większość rozwiązań spodobała.

Tylko czemu nie było ładnych widoczków miast? Lucas, są teraz? Zrobili z tym coś? Bo
tego im nie podaruję... :]

Obiecali wydać patch z nowym widokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Lucas zauważyłeś, że wszystkim graczom nikt nie dogodzi. Patrząc z perspektywy ''szóstych'' Hirołsów mamy grową społeczność podzieloną na trzy gatunki.
Dwa o których wspomniałeś tj. Antywtórnościowcy oraz Ortodoksi.
Jest jednak jeszcze jedna grupa, która siedzi cicho i czeka z komentarzami do momentu w którym dostanie nową odsłonę Herosów do rąk :)

Dobry felietonik, ale czekam na reckę pełną gębą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście obowiązkowo Ubisoft pluje na płacących klientów serwując swój DRM. Jakie to zabawne kiedy legalny użytkownik musi używać cracki żeby jego gra chodziła jak należy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedyne do czego mam zarzuty to rozwój miasta i wygląd.. w sumie dla mnie tego rozwoju i wyglądu nie ma.. i uproszczenie surowców (nie lubię trendu upraszczania gier)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" przecież to tylko "opcja", nikt nam nie zabrania przytulić orków do łona i rekrutować zielonoskóre sotnie... "

OPCJA - no właśnie :D (śmiech ironiczny)

Sztuką w herosach właśnie zawsze było umiejętnie granie armiami z rasami mieszanymi, a teraz kompek na 80 % albo gracz początkujący bądź grający na łatwizne pociśnie ciebie bo sobie zrobi 3 takie same miasta, do tego te surowce, ehh szkoda gadać.

Patrząc po piękne V widać, że da się zrobić wręcz perfekcyjną kontynuacje, a po VI?

Stracili 18 kopii u mnie i moich znajomych :) Czas chyba przesiąść się na Disciples III.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie napisany felieton ;-). Prawdę powiedziawszy grałem w betę i miałem trochę mieszane uczucia, ale ogólnie fajnie mi się grało. Postanowiłem zaopatrzyć się w oryginał, już nie mogę się doczekać. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 13:09, dariuszp napisał:

Oczywiście obowiązkowo Ubisoft pluje na płacących klientów serwując swój DRM. Jakie to
zabawne kiedy legalny użytkownik musi używać cracki żeby jego gra chodziła jak należy...


A na torrentach już pobierają i grają :)
Kupię w przyszłości bo na razie nie mam czasu nawet Deuxa skonczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 13:34, Pawel_Age napisał:

Sztuką w herosach właśnie zawsze było umiejętnie granie armiami z rasami mieszanymi,
a teraz kompek na 80 % albo gracz początkujący bądź grający na łatwizne pociśnie ciebie
bo sobie zrobi 3 takie same miasta, do tego te surowce, ehh szkoda gadać.


Raczysz żartować :) Grało się i tak jedną armią, ewentualnie biorąc najlepszą jednostkę z innej, miasta zajmowało się głównie dla kasy i osłabienia wroga. Jeżeli już w ogóle się rekrutowało jednostki ze zdobytych miast to dostawał je inny bohater. HoMM to świetna seria, ale nie zaklinaj rzeczywistości, to nie King''s Bounty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lucas, przyczepię się tylko do jednego fragmentu:

Tworząc nową odsłonę cyklu twórcy mają do wyboru albo zebrać baty za wtórność, albo łomot za brak szacunku. Jeśli zmian jest mało - źle. Jeśli wprowadzono wiele innowacji - jeszcze gorzej.

Jest jeszcze trzecia opcja: można zrobić grę zakorzenioną w poprzedniczce, jednocześnie rozwijając i budując na tym. Przykład? Daleko szukać nie trzeba, bo wewnątrz tej samej serii: Heroes 3 względem Heroes 2. H3 miało taką samą mechanikę, identyczne założenia, podobny styl co H2. Jednak w obrębie każdego elementu było większe, lepsze, bogatsze. Dodano nowe miasta, większą ilość kampanii, większe możliwości rozwoju bohaterów, poszerzono liczbę budynków na mapie (a raczej ich różnorodność i funkcje), poprawiono oprawę graficzną. Gra była więc w każdym aspekcie lepsza, a jednocześnie każdy, kto grał w H2, od razu czuł się w niej jak w domu. Była tym samym, ale kilkakrotnie lepszym.

Tak więc to nie jest tak, że dev H6 był zmuszony do narażenia się jednej z grup. Mieli poprzednią część, bardzo dobrze przyjętą przez graczy. Wystarczyło wziąć przykład z poprzedników, i powtórzyć to, co zrobili z H3 vs H2. Wcale nie musieli wybierać "mniejszego zła".

A ponadto, powiedzmy sobie szczerze: te zmiany wprowadzono przede wszystkim dlatego, by przyciągnąć niedzielniaków, ułatwić rozgrywkę, a co za tym idzie - zwiększyć sprzedaż. Nie ma co dorabiać do tego teorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sie ma sprawa z wymaganiami sprzetowymi?? Troche (bardzo) sie zniechecilem grajac w bete bo gra bla tak skrajnie niezoptymalizowana, ze na minimum mi ciela (a kompa mam moze nie nowego, ale dosc dobrego - SC2 po sieci gram prawie na max, Alice Madness Returns gralem na max, Brink po sieci gam na troche wiecej niz srednich)... A Herosy, gra turowa, ktora nie ma prawa miec duzych wymagan ciela mi w sposob niegrywalny na minimum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co powiedzieć, wejście do miasta i sam widok miasta jest po prostu żałosny. No nie wiem, nie ma na to usprawiedliwienia. Sama rozbudowa miasta i te animacje w nim to była jedna z lepszych rzeczy w Herosach. Jak było to w becie tak i zostało i nic nie poprawili. Żal.fr Ubisoft, ale z takim podejściem i mówieniu, że HVI to powrót do korzeni to przesada za duża :P Z takim chitem zapomnijcie od kasie od fanów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 14:29, Liptox napisał:

To jest już widok na miasto czy dalej lipa jak w przypadku bety ?


Żal jak w przypadku bety. Nie ma co się łudzić, że Ubi to naprawi bo nie naprawi. Jak by mieli to w planach to już by to zrobili podczas tworzenia pełnej wersji. Eh.. chyba żadna część choć trochę nie dorówna epickiej III części :( Jesteśmy skazani grac w produkcje z 2000 r do końca życia :) W ogóle system wskrzeszania też jest do kitu, można wskrzeszać dowolną ilość razy w nie których frakcjach, a inne zostały z tego czaru wywalone ? Gdzie tu jest balance ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to kiszka.
W takim razie nie zamawiam :) a szkoda bo miałem nadzieję na powrót Hirosów.
Pozostaje tak jak mówisz grać w H3 który jest genialny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować