• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
penny

Juiced i chromolony securom

Pytanie

Kupilem niedawno juiced i nie moge go odpalic - dostaje komunikat w stylu "wloz oryginalny dysk do napedu".

zajrzalem do pomocy technicznej na gram.pl, a tam standard:
zaktualizuj firmware czytnika, zaktualizauj drivery plyty glownej, usun programy emulujace napedy, blablabla

zrobilem wszystko co podano i NIC!

zeby nie bylo watpliwosc: mam oryginalego juiced kupionego w gram.pl

czy komus sie przytrafilo cos rownie chorego? jest to oczywiscie wina debilnego sposobu zabezpieczania dyskow przed kopiowaniem. nie chce szukac do tgo crackow, bo nie o to chodzi, chce jedynie nacieszyc sie LEGALNIE kupiona gra!

moze ktos niebieski by sie w tej sprawie wypowiedzial??

ps. oto przyklad jak mozna zniechecic potencjalnego nabywce do kupowania oryginalow. bo po co kupowac oryginal w ktory nie mozna pograc, jak mozna poszukac u pirata za 1/10 ceny??? to jest jakas paranoja. ja rozumiem sensownosc stosowania zabezpieczen nosnikow ALE DO CHOLERY, NIECH ONE POZWALAJA NA NORMALE KORZYSTAINE Z PRODUKTU!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

36 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 25.10.2005 o 00:18, KrzysztofMarek napisał:

> > > RobeN już wyjaśnił, mogę dodać, że to prawo do zrobienia kopii zapasowej to z ustawy o prawie autorskim i prawach
pokrewnych (zaraz mnie jakiś prawnik poprawi) a nie z kodeksy.


niepowiem zebym znal ja na pamiec :) ale te akurat czytalem... chyba najwyzszy czas na powtorke lektury :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

"USTAWA

z dnia 4 lutego 1994 r.

o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Rozdział 7

Przepisy szczególne dotyczące programów komputerowych

[...]

Art. 75. 1. Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, czynności wymienione w art. 74 ust. 4 pkt 1 i 2 nie wymagają zgody uprawnionego, jeżeli są niezbędne do korzystania z programu komputerowego zgodnie z jego przeznaczeniem, w tym do poprawiania błędów przez osobę, która legalnie weszła w jego posiadanie.

2. Nie wymaga zezwolenia uprawnionego:

1) sporządzenie kopii zapasowej, jeżeli jest to niezbędne do korzystania z programu komputerowego. Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, kopia ta nie może być używana równocześnie z programem komputerowym,
[...]"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wlasnie przegladam pdf''a :)

to co zacytowales opiera sie tak naprawde o trudna do udowodnienia (w tym przypadku) kwestie "wadliwosci" produktu :) ale generlanie wystarczy dla zaspokojenia mojej ciekawosci :).
z drugiej strony jesli sie posunac z interpretacja tego przepisu troszke dalej, moznaby wg. tego napisac sobie w tym akurat przypadku wlasna wersje nocd. niepowiem zebym byl guru assamblera ale moze warto sprobowac :D :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

no i pieknie - podlaczylem inny czytnik i teraz dla odmiany dostaje piekny komunikat "Arequired security module can not be activated. This program can not be executed."

Q@%$#@%#$^%@^%@^@^@%$^%@^&%^*&*@%!@%$~@$!@#$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2005 o 13:37, penny napisał:

no i pieknie - podlaczylem inny czytnik i teraz dla odmiany dostaje piekny komunikat "Arequired security module can not
be activated. This program can not be executed."

Q@%$#@%#$^%@^%@^@^@%$^%@^&%^*&*@%!@%$~@$!@#$


hmm pogrzebalem troche w sieci. wielu mialo ten sam problem z demem f.e.a.r. (i nie tylko). rozwiazanie? ustawic tryb kompadybilnosci dla win2000. rozwiazuje to wprawdzie problem powyzszy. ale nie ten glowny. a co wtym wszystkim najdziwniejsze to to ze nagle z niewiadomych powodow, gra mi sie uruchomila... z oryginalnej plytki w czytniku ktory sprawial problemy. juz totalnie nic nie czaje. fakt faktem ze w miedzy czasie zdazylem chyba ze 3 razy odinstalowac i zainstalowac "demonka" walczac jednoczesnie z wieszajacymi system driverkami starforce, ktore sie poinstalowaly przy okazji innych gier :|
paranoja. ciekawe jak dlugo gra bedzie dzialac. pewnie jutro znowu uraczy mnie jakims debilnym komunikatem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

czasem samo posiadanie zainstalowanego Nero (dolaczanego do kazdej nagrywarki) powoduje system zabezpieczen wariuje (na to pomaga aktualizacja nero)

pozatym jezeli masz w systemie zwykly naped i nagrywarke, to instaluj gre z zwyklego napedu

ja najwiecej problemow mialem ze światynia pierwotnego zła:) (ale była wtedy jazda :P:P:P:P:P)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2005 o 14:06, Arkadiusz napisał:

czasem samo posiadanie zainstalowanego Nero (dolaczanego do kazdej nagrywarki) powoduje system zabezpieczen wariuje (na
to pomaga aktualizacja nero)

o rety, to nawet nero im przeszkadza? niedlugo trzba bedzie sciagac z microsoftu hotfixa do wylaczenia funkcji nagrywania cd z poziomu explorera :)

Dnia 25.10.2005 o 14:06, Arkadiusz napisał:


pozatym jezeli masz w systemie zwykly naped i nagrywarke, to instaluj gre z zwyklego napedu

nie mam. w tym przypadku specjalnie przytaszczylem drugi naped z pracy.

Dnia 25.10.2005 o 14:06, Arkadiusz napisał:

ja
najwiecej problemow mialem ze światynia pierwotnego zła:) (ale była wtedy jazda :P:P:P:P:P)

tu tez byla jazda :| gre dostalem w piatek, a dopiero dzisiaj ja odpalilem. no coment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

btw jaki wniosek z tej dyskusji??
gry sa ciagle za drogie :P
skoro jak juz ktos jakas kupi, to potem bardzo o nia dba i nie chce zeby sie zniszczyla, gdyby gry byly tansze to jak plytka byla by juz do niczego to by sie szlo i kupilo po prostu nastepny egzemplarz :P

dobrze ze teraz bedzie mozna wymieniac plytki na ''wiecznej gwarancji''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja jeszcze dopowiem jedno że trzeba niegiętko kombinować aby coponiektóre krążki skopiować.
Nawet wykonanie takowego obrazu niezawsze daje dobre rezultaty.......

Mi zrobienie krążka startowego do TRD2 skończyło się spaleniem 5-u cdeków.....bo zwirtuala coś niebardzo startowała..... A juiced no cóż ciężko to nazwać jako takim symulatorem ot to poprostu rozdrażniacz...o zbyt wygórowanych ambicjach z wiązanych z jazdą. Jak chcesz wyścigi to polecam Richard Burns Rally ta gierka wymiata a CMR przy niej odpada w przedbiegach...... np. Jak w rbr przydzwonisz w drzewo/ głaza itp to koniec a w cmr jedziesz dalej....... jak dla mnie to cmr jest zwykłą zrecznościówką i nic więcej

Ps. Serii NFS nie trawię wogóle........resoraki dawno oddałem dzieciakom z podwórka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2005 o 21:24, T710PH napisał:

zbyt wygórowanych ambicjach z wiązanych z jazdą. Jak chcesz wyścigi to polecam Richard Burns Rally ta gierka wymiata a CMR
przy niej odpada w przedbiegach...... np. Jak w rbr przydzwonisz w drzewo/ głaza itp to koniec a w cmr jedziesz dalej.......
jak dla mnie to cmr jest zwykłą zrecznościówką i nic więcej

Ps. Serii NFS nie trawię wogóle........resoraki dawno oddałem
dzieciakom z podwórka


co do richarda to wiem :) zagrywam sie w niego ostro :) tez uwazam ze colin moze conajwyzej wachac jego spaliny. richard jest naprawde super gra. a w juiced chcialem pograc bo bylem ciekaw jak sie ma do swojej konkurencj - czyli nfs. a nfs z kolei pogrywam ze wzgledu na sentyment do porzednich czesci, glownie wersji ''porsche'', ktora uwazam za totalnie wyjachana czesc nfs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 25.10.2005 o 16:03, Arkadiusz napisał:


dobrze ze teraz bedzie mozna wymieniac plytki na ''wiecznej gwarancji''


Problem polega na tym że coś niebardzo w to wierzę.....dla mnie wieczna gwarancja brzmi jak wieczna gwarancja czyli nawet za 100 lat jak mi trd2 padnie będą musieli wymienić.....tak to dlamnie wyglada

>
Właśnie ludki dochodzimy do sedna.........tu w tym kraju nadal piraty(wszyscy o tym wiedzą tylko nic nikt niemówi) są na chodzie tylko dlatego że z pirata zrobisz kopię bezpieczeństwa ( lub kupisz drugiego) a producent kupujących oryginał traktuje jakbyśmy byli złodziejami. Przecież te zabezpieczenia często gęsto zaburzają pracę sysu. Mam dwie gry z których jedna zabezpieczona jest laserlockiem a druga securomem i gdy chcę pograć w jedną to tą drugą muszę usunąć bo mi wyskakuje tekst że jest emulowany cd-ek. mimo że daemona niema a clonecd usunięty.Przecież jeśli kupuję oryginał kupuję to po jaką ch................e mam go kopiować (nieliczę kopii BHP). Może tak więcej zaufania do nas coooo????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja to powiem tak. Mam 7 gier z ekstra klasyki i 5 z nich chodzi z płytą i dodatkowo jedną z wydania "Fajna cena" która też wymaga płyty i ma starforce (te z xkn maja securoma 7). średnio ma 3-4 z nich na raz zainstalowanych (ogranicza mnie dysk) i kiedy gram raz w jedną raz w drugą (bo ile można grać w jedno i to samo?) to ciągle musze zmieniać płyte. obazy na securoma 7 i starforca 3.5 nie działają (przynajmniej na moim kompie). TO JEST BARDZO DENERWUJĄCE, i naraża moje płyty na zniszczenie, a gwarancja CDP owszem jest, ale trzeba płacić opłatę za obsługę reklamacyjna (ok 15zł)!!!! Więc to jest WIELKI dowód na to że zabezpieczenia najbardziej uderzają w posiadaczy legalnych kopii!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2005 o 23:38, penny napisał:

> /.../> niestety musze cie zmartwic :| w kwestii rzeczonego prawa do posiadania jednej kopii nie jest
tak do konca. producent moze sobie zastrzec/ubzdurac/wymyslic, ze nie moge robic zadnych
kopii programu i tyle. /.../

Prawo polskie jest nadrzędne w stosunku do postanowień licencji.
Jeśli prawo polskie dopuszcza zrobienie kopii, to masz prawo zrobić kopię. Wiecej, prawo polskie dopuszcza ingerencję w kod aplikacji/gry jeśli jest to niezbędne do legalnego korzystania z legalnie posiadanej gry.
Ale sposób podany przez Olamagato jest conajmniej wart wypróbowania. Ja skorzystałem z takiego formularza raz, na drugi dzień miałem opdpowiedź, która okazała się skuteczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.07.2007 o 19:33, KrzysztofMarek napisał:

No, to się nie popisałem. nie popatrzyłem na daty, przepraszam.


nie ma za co :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować