• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
penny

Juiced i chromolony securom

Pytanie

Kupilem niedawno juiced i nie moge go odpalic - dostaje komunikat w stylu "wloz oryginalny dysk do napedu".

zajrzalem do pomocy technicznej na gram.pl, a tam standard:
zaktualizuj firmware czytnika, zaktualizauj drivery plyty glownej, usun programy emulujace napedy, blablabla

zrobilem wszystko co podano i NIC!

zeby nie bylo watpliwosc: mam oryginalego juiced kupionego w gram.pl

czy komus sie przytrafilo cos rownie chorego? jest to oczywiscie wina debilnego sposobu zabezpieczania dyskow przed kopiowaniem. nie chce szukac do tgo crackow, bo nie o to chodzi, chce jedynie nacieszyc sie LEGALNIE kupiona gra!

moze ktos niebieski by sie w tej sprawie wypowiedzial??

ps. oto przyklad jak mozna zniechecic potencjalnego nabywce do kupowania oryginalow. bo po co kupowac oryginal w ktory nie mozna pograc, jak mozna poszukac u pirata za 1/10 ceny??? to jest jakas paranoja. ja rozumiem sensownosc stosowania zabezpieczen nosnikow ALE DO CHOLERY, NIECH ONE POZWALAJA NA NORMALE KORZYSTAINE Z PRODUKTU!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

36 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 22.10.2005 o 13:15, penny napisał:

Kupilem niedawno juiced i nie moge go odpalic - dostaje komunikat w stylu "wloz oryginalny dysk do napedu".

zajrzalem do
pomocy technicznej na gram.pl, a tam standard:
zaktualizuj firmware czytnika, zaktualizauj drivery plyty glownej, usun programy
emulujace napedy, blablabla

zrobilem wszystko co podano i NIC!

zeby nie bylo watpliwosc: mam oryginalego juiced kupionego
w gram.pl

czy komus sie przytrafilo cos rownie chorego? jest to oczywiscie wina debilnego sposobu zabezpieczania dyskow
przed kopiowaniem. nie chce szukac do tgo crackow, bo nie o to chodzi, chce jedynie nacieszyc sie LEGALNIE kupiona
gra!

moze ktos niebieski by sie w tej sprawie wypowiedzial??

ps. oto przyklad jak mozna zniechecic potencjalnego
nabywce do kupowania oryginalow. bo po co kupowac oryginal w ktory nie mozna pograc, jak mozna poszukac u pirata za 1/10
ceny??? to jest jakas paranoja. ja rozumiem sensownosc stosowania zabezpieczen nosnikow ALE DO CHOLERY, NIECH ONE POZWALAJA
NA NORMALE KORZYSTAINE Z PRODUKTU!!!


Pocieszę cię nie jesteś sam w tym problemie z tą małą różnicą że ja sobie zrobiłem obraz krążka i niema kłopotu.... też bym wolał grać normalnie ale skoro nie idzie to radze sobie jak mogę.........
A i najważniejsze instalowałem z oryginalnego a gram z obrazu.........bo inaczej ni diabła się nie da tego ruszyć...

I najważniejsze u pirata nie masz wogle gwarancji że ruszy.....tzn ruszy ale lichowie jak...........więc mimo wszystko lepiej jest kupić orginała i mieć przynajmniej jakąś pomoc z CDP. Niż żadnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

jasne ze lepiej kupic oryginal - jestem jaknajbardziej za. tylko niech ten oryginal dziala.

ps.
a czego urzyles do odpalenia?
ja juz z desperacji probowalem z nocd, ale gra mi sie wysypuje po pierwszym wyscigu kariery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.10.2005 o 17:43, penny napisał:

jasne ze lepiej kupic oryginal - jestem jaknajbardziej za. tylko niech ten oryginal dziala.

ps.
a czego urzyles do odpalenia?
ja
juz z desperacji probowalem z nocd, ale gra mi sie wysypuje po pierwszym wyscigu kariery...



Popierwsze nocd to crack więc odpada!!!.
Ja to zrobiłem tak: dorwałem najnowszego CloneCd wykonałem idealny obraz krązka.
Clonny xxl i reszta softu do szukania zabezpieczeń była też w użyciu
I odpalam go poprzez daemona 3.33
Sprawdzałem poprzez alcochola i też działa.

Ps: to była porada jak wogle to cudo odpalić nie jak piracić jakby co ...... się rozumiemy co nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2005 o 18:24, T710PH napisał:

Ps: to była porada jak wogle to cudo odpalić nie jak piracić jakby co ...... się rozumiemy co nie???


dzieki. ja tez nie chce zadnego syfu uzywac. sie tylko strasznie wkur$#$ ze nie moge z legalnie kupionej gry kozystac. zobaze jeszcze dzisiaj z innym czytnikiem, bo sobie przynioslem z pracy zapasowy....

jak sie cdp nie chce w tej sprawie wypowiedziec, to moze jakis moderator wogole ten watek w kibel spuscic zeby nie bylo ze tutaj sie jakies nieladne interesy zalatwia. szkoda tylko ze nie ma zadnej wypowiedzi od kogos niebieskiego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2005 o 21:58, Olamagato napisał:

> zrobilem wszystko co podano i NIC!
A próbowałeś tego?
http://www.gram.pl/pomoc_formularz.asp?g=36


szczeze mowiac wlasnie to wypelnilem, ale i tak nie wierze zeby cos poradzili. mialem kiedys podobny problem z inna ich gra i jedyna rada jaka dostalem to byla "prosze zaktualizowac sterowniki". tak wiec nie oczekuje cudow. zapodalem posta na forum w nadzie na jakis glos od innych graczy - jak sie okazalo nie zawiodlem sie.
na dodatek nie chce tutaj nikogo obrazac, ale na formularz dotyczacy mojego zamowienia wyslany 18.10 do tej pory nie dostalem odpowiedzi. skonczylo sie na tym ze dzwonilem do cdp zeby sobie probelm wyjasnic, ale chyba nie o to chodzi? dodatkowo wystarczy przejrzec forum - moj przypadek nie jest odosobniony. najwyrazniej w firmie brakuje personelu z "pierwszej linii".

co do tego problemu - nie wierze ze jest on rozwiazywalny przez cdp. jest to totalnie od nich niezalezne, poniewaz problem jest spowodowany idiotycznym sposobem dzialania zabezpieczania securom. jedyne co moga mi polecic to zmiana czytnika - co jest oczywiscie absurdem, bo przeciez nie dostane spatchowanej wersji pliku juiced.exe umozliwajacej odpalenie programu bez plytki - naiwny nie jestem. zalezy mi jedynie na poznaniu staowiska firmy w tej badz co badz drazliwej kwestii.

dla zainteresowanych - forum juiced-racing.com tez ma kilka postow na ten temat - w zadnym przypadku nie ma podanego oficalnego rozwiazania.
uwazam takie podejscie za nie fair wobec konsumetow, bo to dzieki nam wlasnie firmy te wogole funkcjonuja. sam nie mam nic przeciwko zabezpieczeniom przed kopiowaniem - niech sobie beda i tak kupuje oryginaly, wiec mam w nosie, czy moge gre skopiowac czy nie. ale w zamian oczekuje produktu, ktory dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jako posiadacz oryginalnej wersji masz prawo do posiadania również 1 kopii zapasowej. Jeśli rzeczywiście da się w ten sposób grę odpalić za pomocą Deamon 3.47 czy Alcohol''a to dlaczego nie???

Masz prawo i jeśli masz problem, którego nikt nie jest w stanie rozwiązać, to wykorzystaj to swoje prawo, które w tym przypadku jest korzystne dla Ciebie w dwojaki sposób =>
1. odpalisz grę i będziesz się cieszył
2. na pewno nie uszkodzisz/porysujesz swojej oryginalnej płytki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2005 o 23:22, RobeN napisał:

Jako posiadacz oryginalnej wersji masz prawo do posiadania również 1 kopii zapasowej. Jeśli rzeczywiście da się w ten sposób
grę odpalić za pomocą Deamon 3.47 czy Alcohol''a to dlaczego nie???

Masz prawo i jeśli masz problem, którego nikt nie jest
1. odpalisz grę i będziesz się cieszył
2. na pewno nie uszkodzisz/porysujesz swojej oryginalnej płytki


niestety musze cie zmartwic :| w kwestii rzeczonego prawa do posiadania jednej kopii nie jest tak do konca. producent moze sobie zastrzec/ubzdurac/wymyslic, ze nie moge robic zadnych kopii programu i tyle. wielu wlasnie nie zdaje sobie z tego sprawy i nieswiadomie lamie prawo.
nie pochwalam oczywiscie takich ograniczen, bo czesto nosnik moze zostac zniszczony i program za ktory sie zaplacilo nie nadaje sie po czasie do uzytku - paradoksalnie oprogramowanie, ktore sie nie starzeje materialnie, nie moze byc uzywane wiecznosc po zakupie.
owszem wielu licencjonodawcow (czy jak to tam powinno poprawnie brzmiec) wyraznie zaznacza ze nabywca moze sobie wspomniana kopie do wlasnych celow zrobic (oczywiscie pod warunkiem, ze bedzie uzywal tylkko jednej kopii na raz). jak jest w przypadku juiced - przyznam ze nie czytalem, bo jakos nie wierzylem ze ewentualny alkochol moze pomoc, ale teraz nie omieszkam sprawdzic :) bo to chyba jedyne wyjscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmmmm, często głownym "winowajcą" problemów z zabezpieczeniami jest... CloneCD. Wiele obecnych zabezpieczeń nie toleruje obecnosci tego programu w systemie. I tylko tego - Alkohol już moze być. Tak mają m.in. Sacred oraz Worms 3D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2005 o 23:45, Bambusek napisał:

Hmmmm, często głownym "winowajcą" problemów z zabezpieczeniami jest... CloneCD. Wiele obecnych zabezpieczeń nie toleruje
obecnosci tego programu w systemie. I tylko tego - Alkohol już moze być. Tak mają m.in. Sacred oraz Worms 3D.


tylko ze ja nie mam ani nie mialem zainstalowanego klona - nigdy mi takie dziwadla nie byly potrzebne.
wiec w moim przypadku nie to jest zrodlem problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zgadzam się z penny. Nie potrzeba mieć Clone''a... Po prostu niektore zabezpieczenia są niedopracowane...
Dla przykładu nawet w SpellForce poajawiały się błędy podczas instalacji na niektórych CD-ROMach... Wielu moich kolegów się skarżyło, że nie mogą nawet zainstalować gry! W ruch okrężny poszedł mój ASUS i wszystko się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2005 o 23:50, RobeN napisał:

Zgadzam się z penny. Nie potrzeba mieć Clone''a... Po prostu niektore zabezpieczenia są niedopracowane...
Dla przykładu
nawet w SpellForce poajawiały się błędy podczas instalacji na niektórych CD-ROMach... Wielu moich kolegów się skarżyło,
że nie mogą nawet zainstalować gry! W ruch okrężny poszedł mój ASUS i wszystko się udało.


taaaak, ale absurd pozostaje absurdem. na pudelku powinno byc napisane:
wymagania systemowe:
czytnik firmy LG - model xxxx, wersja firmware yyyy....
i tu dluga na kilometr lista wspieranych czytnikow.

a tak, bez tego, moge zwrocic produkt i dostac zwrot kasy bez szemrania, ale przeciez nie o to chodzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2005 o 23:38, penny napisał:

> /.../
niestety musze cie zmartwic :| w kwestii rzeczonego prawa do posiadania jednej kopii nie jest
tak do konca. producent moze sobie zastrzec/ubzdurac/wymyslic, ze nie moge robic zadnych kopii programu i tyle. wielu

Tu, w Polsce, obowiazuje polskie prawo. I skoro w Polsce obowiazuje polskie prawo, przewidujące możliwość zrobienia kopii zapasowej, to możesz się nie przejmować tym, że w licencji jest inaczej. Tylko rzeczywiście nie można tego nadużywać i robić np. dwóch kopii.
Ale i tutaj jest ciekawy przypadek ze strony samego Microsoftu: oni uważają, że jak zainstalowałeś program z płytki, to po zainstalowaniu płytka staję się "kopią zapasową". Dla mnie to bzdura, ale idżmy dalej. Razem z systemem, Microsoft dostarcza narzędzie do robienia kopii zapasowej - zrobisz kopię tego, co masz na dysku, nagrasz na DVD i i co to jest, jak nie kopia zapasowa? To schizofreniczne podejście...jednakopia drugiej kopii nierówna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

sluchajcie, a tak wogole to mnie zastanawia jedna kwestia z tym alcoholem albo clonecd. no bo skoro gra ma problem z potwierdzeniem autentycznosci mojej plytki w moim czytniku, to jak ja bede chcial zrobic kopie tejze plytki tym samym czytnikiem to tez (przynajmniej teoretycznie) powinna byc dupa? czy moze cos mi umknelo, bo nigdy dzialaniu tych programow klonujacych sie nie przygladalem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

One po odczytaniu płytki oszukują zabezpieczenia i programowi się wydaje, że jest uruchamiany z Oryginalnej Płyty z Napędu, który na 100% znajduje się na Liście Zgodnych Sprzętowo z Zabezpieczeniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2005 o 00:03, KrzysztofMarek napisał:

Tu, w Polsce, obowiazuje polskie prawo. I skoro w Polsce obowiazuje polskie prawo, przewidujące możliwość zrobienia kopii
zapasowej, to możesz się nie przejmować tym, że w licencji jest inaczej. Tylko rzeczywiście nie można tego nadużywać i robić


czy moglbym prosic o numer arykul z kodeksu? bo cosik mi sie wydaje ze mozesz nie miec racji. swego czasu sie troche tym tematem interesowalem i sprawa byla conajmniej... niejasna. zarowno w opiniach szarych uzytkownikow jak i ekspertow w kwestiach prawnych zwiazanych z oprogramowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2005 o 00:07, RobeN napisał:

One po odczytaniu płytki oszukują zabezpieczenia i programowi się wydaje, że jest uruchamiany z Oryginalnej Płyty z Napędu,
który na 100% znajduje się na Liście Zgodnych Sprzętowo z Zabezpieczeniem ;)


:) tyle to wiem. ciekawilo mnie poprostu czy zle czytajacy czytnik moze byc zrodlem dla obrazu plytki. z drugiej strony jesli jest tak jak piszesz, to znaczy ze nie ma znaczenia jakim programem zrobi sie obraz - byleby byl on w stanie zrobic nadajacy sie do odczytu obraz. :| chyba czas poczytc troche faqow na odpowiednich stroncah...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wycinek z porady prawnej dla poszkodowanego.

"[...]Jeżeli zatem stwierdzi Pan podczas przesłuchania, że kopia została zrobiona przez Pana w oparciu o własny, legalnie nabyty i oryginalny program komputerowy, to organ procesowy nie będzie w stanie udowodnić Panu winy zwłaszcza, jeżeli jest Pan w posiadaniu rachunków lub innych dowodów nabycia legalnej kopii programu. [...]"

To powinno wyjaśnić sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2005 o 00:08, penny napisał:

>

RobeN już wyjaśnił, mogę dodać, że to prawo do zrobienia kopii zapasowej to z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (zaraz mnie jakiś prawnik poprawi) a nie z kodeksy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować