Zaloguj się, aby obserwować  
seru2

Alone in the Dark: Near Death Investigation

612 postów w tym temacie

Jestem już w ósmym odcinku, pierwsza sekwencja. Jest tak diabelnie trudno że to masakra. Nie będę spoilerował, ale chciałbym mieć ten etap za sobą bo jest naprawdę ciężki, ale nie mogę go pominąć ponieważ trzeba tą sekwencję zrobić i tyle. Jutro spróbuje jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 19:23, Kraju92 napisał:

Jestem już w ósmym odcinku, pierwsza sekwencja. Jest tak diabelnie trudno że to masakra.
Nie będę spoilerował, ale chciałbym mieć ten etap za sobą bo jest naprawdę ciężki, ale
nie mogę go pominąć ponieważ trzeba tą sekwencję zrobić i tyle. Jutro spróbuje jeszcze
raz.

SPOILER To jest tam gdzie szukasz klucza? SPOILER. To jest mój ulubiony etap z gry. Niesamowicie klimatyczny i do tego te zagadki. Czułem się jak prawdziwy Indiana Jones. Choć przyznam się, że już tą ostatnią zagadkę rozwiązałem przypadkiem ;D

----------

Kurcze, czytam tak te recenzje i dochodzę do wniosku, że to wszystko wina pecetów. Gdyby gra nie wyszła na tą platformę to miałaby oceny o niebo wyższe. Widać, że głównie była robiona pod konsolę. Z wersją PC mogli zrobić tak jak z tą przeznaczoną na PS3. Wypuścić nieco później, ale dopracować sterowanie. Wtedy imo AitD nie byłby takim chłopcem do bicia.
A tak to mnie rozwala jedna rzecz. Wszyscy w zaletach wymieniają główkowanie, a sami nie główkują. Podłączam pada i śmigam ciesząc się wygodnym sterowaniem. Ja rozumiem pc = mysz i klawiatura, dlatego uważam, że winne są obie strony. Twórcy, którzy nie dopracowali sterowania tymi kontrolerami i gracze, którzy już tak ciężko na mysz i klawe się uparli.

destro177 -->
Człowieku na Xpudło bierz w ciemno. Ja grając właśnie na tej konsoli nie widziałem praktycznie większości błędów, które jej wszyscy wytykają. AitD był głównie robiony na tą konsolę, na inne platformy przerzucali kod w locie. Dlatego: Wersja na X360 = Wypas; PC = %#%$ sterowanie!!!; PS3 = #$#% Długo jeszcze mamy czekać?!; PS2 = Wypas, tylko grafika już nie taaaaa... (O wersji na PS2 to już moje domysły, ale na nią mi jeszcze nikt nie narzekał, znaczy się jest ok) ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takie głupie pytanie: czy Alone ma jakieś zabezpieczenia, które ograniczają ile razy możemy ją instalować? Bo coś mi się obiło o uszy, ze tak... I czy to dotyczy jednego komputera, czy ile razy użyjemy kodu aktywującego? Chodzi o to ,że mam ja na PC, a chcę zainstalować na lapku... Nie wiem czy poprzednia wersje z PC muszę odinstalować? czy się da, czy to sprawdzają ? nie chcę w razie czego zmarnować kodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 01:31, seles napisał:

takie głupie pytanie: czy Alone ma jakieś zabezpieczenia, które ograniczają ile razy
możemy ją instalować? Bo coś mi się obiło o uszy, ze tak... I czy to dotyczy jednego
komputera, czy ile razy użyjemy kodu aktywującego? Chodzi o to ,że mam ja na PC, a chcę
zainstalować na lapku... Nie wiem czy poprzednia wersje z PC muszę odinstalować? czy
się da, czy to sprawdzają ? nie chcę w razie czego zmarnować kodu...


Z tego co wiem to można instalować ile się chce,ale przy instalacji trzeba wpisać klucz a także zaczekać aż securom zweryfikuje wersje czyli sprawdzi autentyczność i przy deinstalcji też wymagany jest internet.Ale jak już zainstaluje się gre internet nie będzie potrzebny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 00:46, otc napisał:

SPOILER To jest tam gdzie szukasz klucza? SPOILER. To jest mój ulubiony
etap z gry. Niesamowicie klimatyczny i do tego te zagadki. Czułem się jak prawdziwy Indiana
Jones. Choć przyznam się, że już tą ostatnią zagadkę rozwiązałem przypadkiem ;D


To jest ostatni odcinek tam gdzie trzeba SPOILER zniszczyć pełno korzeni zła SPOILER STOP

Dnia 06.07.2008 o 00:46, otc napisał:

Kurcze, czytam tak te recenzje i dochodzę do wniosku, że to wszystko wina pecetów. Gdyby
gra nie wyszła na tą platformę to miałaby oceny o niebo wyższe. Widać, że głównie była
robiona pod konsolę. Z wersją PC mogli zrobić tak jak z tą przeznaczoną na PS3. Wypuścić
nieco później, ale dopracować sterowanie. Wtedy imo AitD nie byłby takim chłopcem do
bicia.
A tak to mnie rozwala jedna rzecz. Wszyscy w zaletach wymieniają główkowanie, a sami
nie główkują. Podłączam pada i śmigam ciesząc się wygodnym sterowaniem. Ja rozumiem pc
= mysz i klawiatura, dlatego uważam, że winne są obie strony. Twórcy, którzy nie dopracowali
sterowania tymi kontrolerami i gracze, którzy już tak ciężko na mysz i klawe się uparli.


Też mi się tak wydaje. Ale cieszę się że tak gra wyszła również na PC, bo tak to prawie każdy może w nią zagrać, a jednak w Polsce więcej ludzi gra na komputerach. Mógł by Eden Games wydać jakiegoś patcha co do tego sterowania, było by o wiele lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 12:40, Kraju92 napisał:

To jest ostatni odcinek tam gdzie trzeba SPOILER zniszczyć pełno korzeni zła SPOILER
STOP

Czyżby, gra była podzielona inaczej na konsoli i PC? SOILER Ostatni odcinek w wersji X360, jest już po niszczeniu tych wszystkich korzeni. Ed schodzi pod ziemię i tam bawi się w Indiane Jonesa, a na koniec wraca do pokoju 943 SPOILER OFF

Dnia 06.07.2008 o 12:40, Kraju92 napisał:

Też mi się tak wydaje. Ale cieszę się że tak gra wyszła również na PC, bo tak to prawie
każdy może w nią zagrać, a jednak w Polsce więcej ludzi gra na komputerach. Mógł by Eden
Games wydać jakiegoś patcha co do tego sterowania, było by o wiele lepiej.

Cóż, nie wydanie takiego patcha to by było strzelenie sobie w stopę przez Eden Games.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 13:42, otc napisał:

Czyżby, gra była podzielona inaczej na konsoli i PC? SOILER Ostatni odcinek w
wersji X360, jest już po niszczeniu tych wszystkich korzeni. Ed schodzi pod ziemię i
tam bawi się w Indiane Jonesa, a na koniec wraca do pokoju 943 SPOILER OFF


SPOILER Nie jest to samo. Tylko że najpierw trzeba zniszczyć korzenie zła, a potem jest to co przypomina Indianę Jonesa, przynajmniej tak jest na PC, ale myślę że to samo jest na konsoli. SPOILER STOP

Dnia 06.07.2008 o 13:42, otc napisał:

Cóż, nie wydanie takiego patcha to by było strzelenie sobie w stopę przez Eden Games.


Było by, ale jak na razie o patchu nic nie słychać, a gra już trochę czasu temu wyszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 13:49, Kraju92 napisał:

SPOILER Nie jest to samo. Tylko że najpierw trzeba zniszczyć korzenie zła, a potem
jest to co przypomina Indianę Jonesa, przynajmniej tak jest na PC, ale myślę że to samo
jest na konsoli. SPOILER STOP

A ile jest odcinków na PC? Bo w wersji na X 8. W recenzji na gramie pisało, że 7, a dałbym głowę, że recenzent na PC grał.

Dnia 06.07.2008 o 13:49, Kraju92 napisał:

Było by, ale jak na razie o patchu nic nie słychać, a gra już trochę czasu temu wyszła.

Pamiętasz RE4? Patch wyszedł kilka miesięcy po premierze. I ja się nie dziwię, poprawienie sterowania to nie jest tak chop-siup. Dlatego też imo na patcha do AitD poczekacie trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 14:09, otc napisał:

A ile jest odcinków na PC? Bo w wersji na X 8. W recenzji na gramie pisało, że 7, a dałbym
głowę, że recenzent na PC grał.


Odcinków jest 8. W pierwszej sekwencji tego odcinka trzeba SPOILER zniszczyć siedliska zła SPOILER STOP a w kolejnych jest to co przypomina Indianę Jonesa.

Dnia 06.07.2008 o 14:09, otc napisał:

Pamiętasz RE4? Patch wyszedł kilka miesięcy po premierze. I ja się nie dziwię, poprawienie
sterowania to nie jest tak chop-siup. Dlatego też imo na patcha do AitD poczekacie trochę.


Pamiętam że do RE4 wyszedł patch który poprawia grafikę, ale po jakim czasie, to nie mam pojęcia, bo gry jeszcze nie osiadam. Oby jednak naprawili to sterowanie, nawet jak ma to potrwać kilka miesięcy. Oby tylko go bardziej nie skopali, bo wiadomo, różnie jest z tymi patchami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy jakiś user poszczyci się by zrobić gameplay tej gry, i móc pokazać innym np. Central Park w polskiej wersji językowej (to nada też trochę smaka, mimo że była wideorecenzja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 18:42, atton napisał:

A ja mam pytanie czy jakiś user poszczyci się by zrobić gameplay tej gry, i móc pokazać
innym np. Central Park w polskiej wersji językowej (to nada też trochę smaka, mimo że
była wideorecenzja).


Ja bym mógł nagrać filmik, tylko że zawsze jak nagrywam to nawet jak nagram z minutę to zajmuje on jakieś 100 mb, a że mam łącze 512 kb/s to i wysyłanie jest słabe, więc zanim by to poszło na youtube.com to dawno wszyscy by przeszli "Alone".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 18:48, Kraju92 napisał:

> A ja mam pytanie czy jakiś user poszczyci się by zrobić gameplay tej gry, i móc
pokazać
> innym np. Central Park w polskiej wersji językowej (to nada też trochę smaka, mimo
że
> była wideorecenzja).

Ja bym mógł nagrać filmik, tylko że zawsze jak nagrywam to nawet jak nagram z minutę
to zajmuje on jakieś 100 mb, a że mam łącze 512 kb/s to i wysyłanie jest słabe, więc
zanim by to poszło na youtube.com to dawno wszyscy by przeszli "Alone".


heh ;p, to przekonwertuj movie makerem, żeby mniej zajmowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 19:11, atton napisał:

heh ;p, to przekonwertuj movie makerem, żeby mniej zajmowało


Dobry pomysł, zobaczę jak mi to pójdzie, ale to dopiero jutro, bo dzisiaj już nie mam czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 14:15, Kraju92 napisał:

Odcinków jest 8. W pierwszej sekwencji tego odcinka trzeba SPOILER zniszczyć siedliska
zła SPOILER STOP a w kolejnych jest to co przypomina Indianę Jonesa.

Mi się zdawało, że to pod koniec 7 odcinka. Ale 7 i 8 to ja z miejsca przeszedłem, a potem już gry nie uruchamiałem (na razie, wakacje są to pewnie za jakiś miesiąc do niej wrócę :D)

Dnia 06.07.2008 o 14:15, Kraju92 napisał:

Pamiętam że do RE4 wyszedł patch który poprawia grafikę, ale po jakim czasie, to nie
mam pojęcia, bo gry jeszcze nie osiadam. Oby jednak naprawili to sterowanie, nawet jak
ma to potrwać kilka miesięcy. Oby tylko go bardziej nie skopali, bo wiadomo, różnie jest
z tymi patchami.

Z tego co się orientuję to sterowanie też poprawiał. I wyszedł kilka miesięcy po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 01:56, otc napisał:

> Odcinków jest 8. W pierwszej sekwencji tego odcinka trzeba SPOILER zniszczyć
siedliska
> zła SPOILER STOP a w kolejnych jest to co przypomina Indianę Jonesa.
Mi się zdawało, że to pod koniec 7 odcinka. Ale 7 i 8 to ja z miejsca przeszedłem, a
potem już gry nie uruchamiałem (na razie, wakacje są to pewnie za jakiś miesiąc do niej
wrócę :D)


Może, to jest gdzie SPOILERtrzeba otworzyć bramę, ale trzeba mieć 50 punktów widzenia SPOILER STOP Ja na pewno powrócę kiedyś do "Alone", ale jak na razie to muszę go przejść do końca.

Dnia 07.07.2008 o 01:56, otc napisał:

Z tego co się orientuję to sterowanie też poprawiał. I wyszedł kilka miesięcy po premierze.


Tego akurat nie wiedziałem, oby to samo było w przypadku "Alone".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą przeszedłem Alone in the Dark. Gra ogólnie to jest świetna, o czym każdy kto zagrał się dowiedział, no i fabułą jest bardzo ciekawa i również super. Więc myślałem że zakończenie będzie nieźle wstrząsające. Musze powiedzieć że się trochę zawiodłem. Gra ma dwa zakończenia, z którego jedno jest beznadziejne , a drugie to lepsze. To gorsze to jest gdzie nic nie robimy po sekwencji. Jest ono jak dla mnie dziwne i niezrozumiałe i takie jakieś dokończone. Drugie jest o wiele lepsze, po sekwencji musimy użyć pistoletu i wtedy włączy się kolejna sekwencja o wiele ciekawsza, ale po obejrzeniu jej, nie ma mowy kontynuacji, więc nie wiem czy powstanie drugi sezon. Celowo nie użyłem spoilerów aby nie zepsuć Wam zakończeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 19:49, Kraju92 napisał:

Właśnie przed chwilą przeszedłem Alone in the Dark. Gra ogólnie to jest świetna, o czym
każdy kto zagrał się dowiedział, no i fabułą jest bardzo ciekawa i również super. Więc
myślałem że zakończenie będzie nieźle wstrząsające. Musze powiedzieć że się trochę zawiodłem.
Gra ma dwa zakończenia, z którego jedno jest beznadziejne , a drugie to lepsze. To gorsze
to jest gdzie nic nie robimy po sekwencji. Jest ono jak dla mnie dziwne i niezrozumiałe
i takie jakieś dokończone. Drugie jest o wiele lepsze, po sekwencji musimy użyć pistoletu
i wtedy włączy się kolejna sekwencja o wiele ciekawsza, ale po obejrzeniu jej, nie ma
mowy kontynuacji, więc nie wiem czy powstanie drugi sezon. Celowo nie użyłem spoilerów
aby nie zepsuć Wam zakończeń.


No to już z niecierpliwościa musze dojść do 8 odcinka:)Ja właśnie zaczynam 4 odcinek[wiem wiem wolno ale mało grywam w AitD] i musze przyznać że fabuła to jedna z mocniejszych stron tej gry.Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 19:58, rafekx 12 napisał:

No to już z niecierpliwościa musze dojść do 8 odcinka:)Ja właśnie zaczynam 4 odcinek[wiem
wiem wolno ale mało grywam w AitD] i musze przyznać że fabuła to jedna z mocniejszych
stron tej gry.Pozdro


Ja śpieszyłem się z przejściem bo niedługo premiera ME.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 19:49, Kraju92 napisał:

Właśnie przed chwilą przeszedłem Alone in the Dark. Gra ogólnie to jest świetna, o czym
każdy kto zagrał się dowiedział, no i fabułą jest bardzo ciekawa i również super. Więc
myślałem że zakończenie będzie nieźle wstrząsające. Musze powiedzieć że się trochę zawiodłem.
Gra ma dwa zakończenia, z którego jedno jest beznadziejne , a drugie to lepsze. To gorsze
to jest gdzie nic nie robimy po sekwencji. Jest ono jak dla mnie dziwne i niezrozumiałe
i takie jakieś dokończone. Drugie jest o wiele lepsze, po sekwencji musimy użyć pistoletu
i wtedy włączy się kolejna sekwencja o wiele ciekawsza, ale po obejrzeniu jej, nie ma
mowy kontynuacji, więc nie wiem czy powstanie drugi sezon. Celowo nie użyłem spoilerów
aby nie zepsuć Wam zakończeń.

SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER
Tzn masz na myśli, że lepsze jest to zakończenie w którym Ed mówi "Do you think that I came alone?" (Myślisz, że przybyłem sam)? Mi zdecydowanie bardziej podobało się to w, którym mówi "I''m usued to it" (Przyzwyczaiłem się do tego). Jeśli będą robić kolejny sezon (a na pewno będą :D), kontynuować wątek będą imo właśnie od tego. Sugeruje to też achivement otrzymany po tym właśnie zakończeniu w wersji xboxowej.
SPOILER OFF SPOILER OFF SPOILER OFF SPOILER OFF SPOILER OFF SPOILER OFF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie Spoiler Czy u was też tak jest że jak zbliżamy się do korzenia to jest taki efekt że jakgdyby obraz jest zalany że jakgdyby płyneła po nim woda?Ale gdy rozprawaimy sie z korzeniem obraz wyglada normalnie. Koniec Spoilera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować