Zaloguj się, aby obserwować  
seru2

Alone in the Dark: Near Death Investigation

612 postów w tym temacie

Dnia 07.07.2008 o 20:14, otc napisał:

SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER
SPOILER
Tzn masz na myśli, że lepsze jest to zakończenie w którym Ed mówi "Do you think that
I came alone?" (Myślisz, że przybyłem sam)? Mi zdecydowanie bardziej podobało się to
w, którym mówi "I''m usued to it" (Przyzwyczaiłem się do tego). Jeśli będą robić kolejny
sezon (a na pewno będą :D), kontynuować wątek będą imo właśnie od tego. Sugeruje to też
achivement otrzymany po tym właśnie zakończeniu w wersji xboxowej.
SPOILER OFF SPOILER OFF SPOILER OFF SPOILER OFF SPOILER
OFF
SPOILER OFF


Dokładnie mówię o tych zakończeniach, ja wolę to gdzie mówi że nie przybył sam, jak dla mnie o wiele lepsze. Bo w tym drugim to akcja z tego sezonu nie została dokończona.

rafekx 12
Tak jest u wszystkich, to specjalny efekt, jak dla mnie dodaje klimatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 20:18, Kraju92 napisał:

Dokładnie mówię o tych zakończeniach, ja wolę to gdzie mówi że nie przybył sam, jak dla
mnie o wiele lepsze. Bo w tym drugim to akcja z tego sezonu nie została dokończona.

SPOILER
Hmmm.. w obu akcja nie została dokończona. Przecież chodziło o to, żeby nie dopuścić do tego co się właśnie stało. I w obu wychodzi na to samo. Albo Sarah, albo Edward. Z tym, że w tym "moim", ma kto ratować świat, bo w tym "Twoim" i Sarah i Edward odpadają ;]
SPOILER OFF

rafekx 12 -->
Tak. Mało tego słychać też takie buczenie. Mi się ten pomysł podoba, też uważam, że dodaje klimatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 20:23, otc napisał:

SPOILER
Hmmm.. w obu akcja nie została dokończona. Przecież chodziło o to, żeby nie dopuścić
do tego co się właśnie stało. I w obu wychodzi na to samo. Albo Sarah, albo Edward. Z
tym, że w tym "moim", ma kto ratować świat, bo w tym "Twoim" i Sarah i Edward odpadają
;]
SPOILER OFF


SPOILER
Ma kto ratować świat, ale bój z Lucyferem się nie zakończył, a Edward sobie odszedł tak po prostu jak by nigdy nic. Co dla mnie jest niezrozumiałe i niekończone.
SPOILER STOP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> SPOILER
> Ma kto ratować świat, ale bój z Lucyferem się nie zakończył, a Edward sobie odszedł tak
> po prostu jak by nigdy nic. Co dla mnie jest niezrozumiałe i niekończone.
> SPOILER STOP

Nom o to chodziło twórcom. Nie zamknęli wątku, bo od początku mieli w planach zrobić kolejny sezon. Przecież np. w AC czy choćby naszym rodzimym Wiedźminie zakończenia nie zamykały głównych linii fabularnych i perfidnie sugerują, że jak chcesz zobaczyć zakończenie musisz kupić sobie kolejną część i ją przejść. Nie lubię tego typu zagrań.
W tym zakończeniu, które Tobie się podoba nie ma takiego rozwiązania, ale po pierwsze wyrywa kurze złote jaja - a nuż się gra świetnie sprzeda, to trzeba będzie bardziej kombinować z wyjaśnieniem tego w kolejnej części SPOILER-->(że niby będziemy świat demolować jako sam Lucek?). Po drugie zarzyna kurę znoszącą złote jaja - Edward może i żyje, ale jest opętany. Imo nie, Lucek zabrał jego duszę i wiadomo gdzie wysłał, a sam przejął jego ciało (To nie jest jakiś tam demon tylko sam Niosący Światło). Tak czy siak Edziu out. No sorry tworząc nową grę z serii, której główny bohater ma swoją długą historię, zabijanie go i tym bardziej nie wskazanie jego następcy jest najprostszym w świecie strzałem w stopę.
W drugim zakończeniu, sam na jego miejscu co byś zrobił (zakładając, że byś się nie bał)? Dołączył byś do niego? Facet się okrutnie wku... bo nie dość, że nie udało mu się osiągnąć tego co chciał to jeszcze przez to zarwał całą noc + stracił ukochaną. Ja zrobiłbym podobnie, może wcześniej trzepnął w pysk kluczowi, że tamten mówił o powstrzymaniu tego złego, a stało się odwrotnie. SPOILER OFF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się kończy w pół zdania dosłownie... :p
Pozostaje tylko czekać na następny sezon, bo te zakończenie SPOJLER co daruje życie STOP jest niby lepsze i ułatwione do kontynuacji.
Podobnie było z pierwszym sezonem LOST - Zagubionych, gdy rozwalili wejście do bunkra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niemniej i tak jest to o wiele ciekawsze zagranie od wiedźmina. tam to już zupełnie mieliśmy porażkę,bo sam początek był cholernie niezrozumiały-wyciągają bohatera z książki niczego nie tłumacząc(a w tym wypadku wyjaśnienia się należały), wplątują go w dziwną przygodę,kończąc na zapowiedzi następnej.W AITD chociaż początek był całkiem fajny,a i końcówka jest imo w porządku,w końcu nie kończymy gry praworządnym dobrym kolesiem,który z chorą ambicją ratuje świat i wszystkich dookoła.może przydałby się dobry filmik końcowy,no ale ba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 20:49, otc napisał:

Nom o to chodziło twórcom. Nie zamknęli wątku, bo od początku mieli w planach zrobić
kolejny sezon. Przecież np. w AC czy choćby naszym rodzimym Wiedźminie zakończenia nie
zamykały głównych linii fabularnych i perfidnie sugerują, że jak chcesz zobaczyć zakończenie
musisz kupić sobie kolejną część i ją przejść. Nie lubię tego typu zagrań.


Ja strasznie nie lubię takiego rozwiązania zakończenia. Jak kupuję produkt aby również zobaczyć ciekawe, dokończone zakończenie. W AC zakończenie również było urwane co średnio mi się podobało, ale przynajmniej zostało zakończone ładnym bum. Kolejny przykład to Wiedźmin jak dla mnie nie trafiony. Co by nie było kilka wątków nie zostało dokończonych (tych z Alvinem), a w outrze pojawił się jakiś dziwny osobnik, ale główny wątek w grze został zakończony.

SPOILER

Dnia 07.07.2008 o 20:49, otc napisał:

W tym zakończeniu, które Tobie się podoba nie ma takiego rozwiązania, ale po pierwsze
wyrywa kurze złote jaja - a nuż się gra świetnie sprzeda, to trzeba będzie bardziej kombinować
z wyjaśnieniem tego w kolejnej części SPOILER-->(że niby będziemy świat demolować
jako sam Lucek?). Po drugie zarzyna kurę znoszącą złote jaja - Edward może i żyje, ale
jest opętany. Imo nie, Lucek zabrał jego duszę i wiadomo gdzie wysłał, a sam przejął
jego ciało (To nie jest jakiś tam demon tylko sam Niosący Światło). Tak czy siak Edziu
out. No sorry tworząc nową grę z serii, której główny bohater ma swoją długą historię,
zabijanie go i tym bardziej nie wskazanie jego następcy jest najprostszym w świecie strzałem
w stopę.


Jeżeli zrobili by kolejną część bez naszego Edzia, to sorry ale nie ma szans żebym kupił. Ale nawet to jak dla mnie ciekawsze zakończenie, mogą go kontynuować, tylko wtedy możliwe że zrobili by bardziej naciąganą fabułę. Ale co by nie było to zakończenie jest takie bardziej pełne. No i te ostatnie słowa Edzia (Lucyfera) wskazują że bitwa dopiero się rozpocznie. Tylko jak nasz Ed wróci? Myślę że twórcy jakoś nad tym pomyślą.

Dnia 07.07.2008 o 20:49, otc napisał:

W drugim zakończeniu, sam na jego miejscu co byś zrobił (zakładając, że byś się nie bał)?
Dołączył byś do niego? Facet się okrutnie wku... bo nie dość, że nie udało mu się osiągnąć
tego co chciał to jeszcze przez to zarwał całą noc + stracił ukochaną. Ja zrobiłbym podobnie,
może wcześniej trzepnął w pysk kluczowi, że tamten mówił o powstrzymaniu tego złego,
a stało się odwrotnie. SPOILER OFF



Gdybym był Edwardem to na pewno bym się nie bał. Może i się wkurzył że nie udało mu się powstrzymać tego wszystkiego i że stracił jedyną osobę na której mu zależało i która go choć trochę znała, ale dziwi mnie po części reakcja Lucyfera, dlaczego od razu nie zabił Eda tylko pozwolił mu odejść, to on w końcu zabijał jego podwładnych itd. więc gdybym był na miejscu Lucyfera pozbył bym się Edwarda od razu.
SPOILER STOP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, chcieliście wiedzieć co Edziu dostał w CDA? A otóż dostał ocenę 7+/10! Wady i zalety podam później bo dopiero kupiłem CDA ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 11:14, atton napisał:

Ok, chcieliście wiedzieć co Edziu dostał w CDA? A otóż dostał ocenę 7+/10! Wady i zalety
podam później bo dopiero kupiłem CDA ;].


Jedyne 7+/10, myślałem że jednak 8/10 to dadzą, no nic, ale chyba nie jest ta recenzja aż tak tragiczna jak inne. Czekam na plusy i minusy bo to mnie ciekawi, co im się podobało a co nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 14:14, Kraju92 napisał:

> Ok, chcieliście wiedzieć co Edziu dostał w CDA? A otóż dostał ocenę 7+/10! Wady
i zalety
> podam później bo dopiero kupiłem CDA ;].

Jedyne 7+/10, myślałem że jednak 8/10 to dadzą, no nic, ale chyba nie jest ta recenzja
aż tak tragiczna jak inne. Czekam na plusy i minusy bo to mnie ciekawi, co im się podobało
a co nie.



Ekhm ekhm xd. Oto całkowita ocena:
7+/10
Grywalność = 7/10
Video = 8/10
Audio = 8/10

Plusy:
-filmowy rozmach
-widowiskowość niektórych scen
-cały Central Park do naszej dyspozycji
-świetna muzyka i równie dobra grafika
-system rozprzestrzeniania się ognia
milion nietypowych pomysłów

Minusy:
-średnio intuicyjne sterowanie
-banalna fabuła, bluzgający bohater
-niektóre rozwiązania kuleją
starcia irytują, a przeciwnicy nie porażają
-drobne błędy w wyświetlaniu obiektów

Recenzował: Eugeniusz Siekiera

PS: A i napomknął też że trochę szkoda potencjału nowego AitD bo np. taki Resident Evil 5 (zapowiedź w numerze) jest tylko graficznie i trochę technicznie lepszym Residentem 4, a Alone ma masę innowacji, niestety wielu ludzi nie lubi innowacji i przez to zapewne o wiele więcej ludu kupi nowego RE któy jest prawie taki sam pod względem mechaniki i rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie nie jest tak źle, ze wszystkimi minusami się nie zgadzam np. odnośnie fabuły, ale ogólnie to zrecenzował ją poprawnie i nie mam co do tego żadnych zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po przeczytaniu recenzji "Alone" w Cd-Action i musze przyznać że to bardzo obiektywna jest recenzja,fakt że gra dostała 7+ ale utor ostatecznie polecił ja osobom które lubia akcje,z drugiej strony szkoda że nie dali grze tej 8...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 14:41, rafekx 12 napisał:

Jestem po przeczytaniu recenzji "Alone" w Cd-Action i musze przyznać że to bardzo obiektywna
jest recenzja,fakt że gra dostała 7+ ale utor ostatecznie polecił ja osobom które lubia
akcje,z drugiej strony szkoda że nie dali grze tej 8...

Mocne 7+ także jest dobre ;]. Recenzja pozytywna, dająca wile do myślenia innym recenzentom, którzy wyrazili swoje...hmmm...opinie.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER

Dnia 08.07.2008 o 10:52, Kraju92 napisał:

Gdybym był Edwardem to na pewno bym się nie bał. Może i się wkurzył że nie udało mu się
powstrzymać tego wszystkiego i że stracił jedyną osobę na której mu zależało i która
go choć trochę znała, ale dziwi mnie po części reakcja Lucyfera, dlaczego od razu nie
zabił Eda tylko pozwolił mu odejść, to on w końcu zabijał jego podwładnych itd. więc
gdybym był na miejscu Lucyfera pozbył bym się Edwarda od razu.


Ha i tu Cie mam.
Kiedy właśnie wychodzi na to, że od początku Edward był tym, który miał go uwolnić. Druga rzecz, przed niszczeniem korzeni, a w zasadzie już dużo wcześniej Edward uświadamia sobie, że jest w jakiś sposób połączony z Lucyferem, kto wie może to jego potomek? (Wiem naciągane ). Tak czy siak imo to już wyjaśnia czemu go nie zabił, może będzie potrzebował go jeszcze raz wykorzystać. (Przynajmniej ja na miejscu tych z góry przygotowywałbym jakąś kontrofensywę ;P).
Ale o tym w "Soon in Alone in the Dark".
SPOILER OFF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 18:54, otc napisał:

SPOILER
Ha i tu Cie mam.
Kiedy właśnie wychodzi na to, że od początku Edward był tym, który miał go uwolnić. Druga
rzecz, przed niszczeniem korzeni, a w zasadzie już dużo wcześniej Edward uświadamia sobie,
że jest w jakiś sposób połączony z Lucyferem, kto wie może to jego potomek? (Wiem naciągane
). Tak czy siak imo to już wyjaśnia czemu go nie zabił, może będzie potrzebował go jeszcze
raz wykorzystać. (Przynajmniej ja na miejscu tych z góry przygotowywałbym jakąś kontrofensywę
;P).
Ale o tym w "Soon in Alone in the Dark".
SPOILER OFF


Chyba trochę mnie ominęło, widocznie niedokładnie słuchałem wszystkich dialogów, chociaż wydaje mi się że nic nie ominąłem. Może po prostu źle niektóre teksty zinterpretowałem. Oby jednak powstał drugi sezon "Alone".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha! Jestem po dwóch (pierwszych) godzinach gry! I powiem. Gra jest C U D O W N A! Piękna interakcja! Piękne drewno!, Piękne zniszczenia drzwi xd, podoba mi się to że zombie da się rozwalić tylko ogniem! Jedynymi wadami jest trochę uciążliwe sterowanie (z którym już sobie w miarę radzę) i dubbing który co jakiś czas denerwuje chociaż nie jest zły ;p. Gra jest świetna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 22:02, atton napisał:

Haha! Jestem po dwóch (pierwszych) godzinach gry! I powiem. Gra jest C U D O W N A! Piękna
interakcja! Piękne drewno!, Piękne zniszczenia drzwi xd, podoba mi się to że zombie da
się rozwalić tylko ogniem! Jedynymi wadami jest trochę uciążliwe sterowanie (z którym
już sobie w miarę radzę) i dubbing który co jakiś czas denerwuje chociaż nie jest zły
;p. Gra jest świetna!


xDDD
No i kurde, kto pisze te recenzje? Chyba jakieś zgredy tylko xDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym Clicku! jest recenzja Alone in the Dark. Jeszcze jej nie czytałem ale sądząc po ocenach ocenili ją całkiem dobrze. Od razu uprzedzam że Click! ma skalę ocen 1-6, a nie 1-10 więc nie zdziwcie się że oceny takie niskie xD

Plusy:
- Fabuła
- Łamigłówki
- Innowacyjny ekwipunek
- Łączenie przedmiotów
- Pełna lokalizacja

Minusy:
- Możliwość omijania trudnych etapów przy jednoczesnym braku regulacji poziomu trudności
- Walka
- Jazda samochodem
- Sztywne ruchy postaci
- Jak na horror jest mało straszny

Grywalność: 4
Grafika: 4+
Dźwięk: 5
Ocena Ogólna: 4+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 10:46, Kraju92 napisał:

W najnowszym Clicku! jest recenzja Alone in the Dark. Jeszcze jej nie czytałem ale sądząc
po ocenach ocenili ją całkiem dobrze. Od razu uprzedzam że Click! ma skalę ocen 1-6,
a nie 1-10 więc nie zdziwcie się że oceny takie niskie xD

Plusy:
- Fabuła
- Łamigłówki
- Innowacyjny ekwipunek
- Łączenie przedmiotów
- Pełna lokalizacja

Minusy:
- Możliwość omijania trudnych etapów przy jednoczesnym braku regulacji poziomu trudności
- Walka
- Jazda samochodem
- Sztywne ruchy postaci
- Jak na horror jest mało straszny

Grywalność: 4
Grafika: 4+
Dźwięk: 5
Ocena Ogólna: 4+


No to musze przyznać ze Click! podobnie jak CD-action bardzo dobrze ocenił AitD,ale recenzje przeczytam wieczorem jak gazeta do mnie dojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 13:05, rafekx 12 napisał:

No to musze przyznać ze Click! podobnie jak CD-action bardzo dobrze ocenił AitD,ale recenzje
przeczytam wieczorem jak gazeta do mnie dojdzie.


Ja recenzje już przeczytałem i jestem z niej ogólnie zadowolony, nawet podoba im się ekwipunek i to że czas się w nim nie zatrzymuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować