Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Need for Speed: The Run - demo już dostępne; wykręć najlepszy czas i wygraj przejażdzkę Porsche!

43 postów w tym temacie

Adam Berlik

Pustynia, upał i gracz za kierownicą Lamborghini Gallardo LP 550-2 Valentino Balboni. Tak w skrócie można opisać demo Need for Speed: The Run, które właśnie wjechało na Xbox Live Marketplace. Przypominamy także o specjalnym konkursie.

Przeczytaj cały tekst "Need for Speed: The Run - demo już dostępne; wykręć najlepszy czas i wygraj przejażdzkę Porsche!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2011 o 12:35, Skurch napisał:

W EA już płaczą.

Zapłaczą jak więcej pecetowców oleje tą grę. Dla mnie żadna strata. Te wszystkie nowe NFS-y to dla mnie badziew. IMO ta seria skończyła się na MW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jutro demo zadebiutuje również na PlayStation 3 w usłudze PlayStation Network – wersji na PC nie będzie."

A potem się dziwią że jest piractwo na PC. Po prostu ludzie nie chcą wydawać kasy w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wersji na PC nie będzie" - mojej wiary w umiejętności cudotwórców z EA BlackBox też nie będzie, ani mojej kasy na ich koncie nie będzie. Zbyt mocno nadużyli zaufania przy Undercraperze, by brać w ciemno ich wyroby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > W EA już płaczą.

No to jak widać będzie to obustronne olewanie ciepłym moczem. Nie kupienie czegoś, to jest najlepszy sposób na pokazanie swojej dezaprobaty i zamierzam z niego skorzystać.

> > Jak już kiedyś pisałem: ND4SPDHP kupiłem w ciemno pomimo braku dema - drugi raz nie dam się nabić w butelkę...

Dokładnie tak samo jak Ty wylądowałem. Kupiłem w ciemno i tak chałowato działa, że nawet nie ukończyłem singla. Ba nawet gry nie zarejestrowałem i z powodu zablokowanego multi do dziś nie płaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do wrażeń z demka to klimacik jak w Hot Pursuicie, model jazdy zauważalnie łatwiejszy AI tak samo ''gumowe'', jakby się nie jechało zawsze będa blisko i to nawet na ''easy'' (są 4 poziomu trudności do wyboru). W demku wyścig z wyprzedzaniem określonej ilości przeciwników na czas. Nie spodobała mi się tylko praca kamery, oddala się gdy jedziemy szybciej, to jeszcze ok ale gdy zwalniamy fura za bardzo przybliża się do ekranu, przypomina to bardzo pościg w kanionie z Carbona.
W razie kraksy można pechowy moment przewinąć jak w Forzie z tym że zacząć można tylko od ostatniego checkopinta które co jakiś czas się mija. Jak uproszczony rejser dla relaksu sprawdzi się chyba podobnie jak HP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie zaznaczę, że demo odebrało mi mowę, tak więc nie spodziewajcie się rozbudowanej relacji, a jedynie kilku suchych zdań.

Po pierwsze - gra była testowana na X360.

Zawartość dema: dwie znane z trailerów trasy - pustynna oraz śnieżna lawina. Początkowo dostępne jest tylko jedno auto - Lamborghini Gallardo LP 550-2, jednak wystarczy wysłać komuś zaproszenie do gry, aby otrzymać 2012 Porsche 911 Carrera S.

Teraz kilka słów o samej grze. Oczekiwałem od niej solidnej arcade''owej samochodówki, która zachwyci mnie dynamicznymi wyścigami, ładną grafiką oraz przyjemnym, zręczościowym modelem jazdy - co otrzymałem? Totalne zażenowanie, które pojawiło się od pierwszych sekund kontaktu z grą, aż do końca dema.

Pominę menu, które wygląda jak z budżetówki przeznaczonej dla kosza "wszystko po 5 zł", a skupię się na najważniejszym.

1. Model jazdy - zawiódł mnie całkowicie. Nie sprawia żadnej przyjemnosci, jest banalny i przewidywalny, zero w nim dynamizmu. Jedyny plus - da się grać. 4/10

2. Fatalna grafika - gra działa na silniku Frostbite 2, jednak cofa nas do czasów wczesnego PS2. Rozdzielczość jest niesamowicie niska, tekstury są wprost rozpaćkane, otoczeniu brakuje szczegółów, modele aut zdecydowanie nie grzeszą realizmem. Plusem jest niezłe oświetlenie i nie najgorsze efekty specjalne. Podsumowując - jedna z brzydszych gier na xboxa 360 - 4/10.

3. Tragiczny dźwięk - muzyka nie powoduje żadnych pozytywnych emocji, irytujące piski sprawiają, ze chce się całkowicie dźwięk wyłączyć. Co do odgłosów silników...... Przesiadłem się z Forzy Motorsport 4 i jedyne co o nich mogę powiedzieć to to, że zamiast aut przypominają zabawki. 4/10.

4. Płynność - EA Black Box przeszło samo siebie. Przy tak koszmarnie słabej grafice można wymagać od gry stałych 60 FPS (niech Forza 4 czy choćby Burnout Paradise wyglądające znakomicie i śmigające w 60FPS udadzą, że tego nie słyszały), a tu można zapomnieć nawet o 30. Gra średnio chodzi z prędkoscią 20 klatek na sekundę często spadając jeszcze niżej. Dzięki temu zamiast dynamicznych pościgów mamy wrażenie jazdy muchy w smole. 3/10.

5. Grywalność - trasy są dosyć ciekawie skonstruowane, jednak warstwa techniczna nie pozwala się nimi nacieszyć. Lawina śnieżna jest do tego stopnia oskryptowana, że niczym nie różni się od wcześniejszych zwiastunów. Mimo to w grę da się grać i czerpać minimalne pokłady przyjemności. Dla mnie jednak po zagraniu w demo jedyna ocena jaka nasuwa się na myśl to 4/10, czyli szkolna mocno naciągana dwója. Moim zdaniem to ogromny wstyd dla EA Games, bo dokonali niemal niemożliwego - stworzyli prawdopodobnie jeszcze gorszego NFS od Undercovera....

PS. Wersja PC zapewne będzie DUŻO ładniejsza, ale tylko na naprawdę mocnych kompach. Brak dema dla tej platformy + kiepska optymalizacja wersji konsolowych jasno mówią, że z płynnością mogą wystąpić problemy.

PS.2. W demie zabrakło etapów chodzonych, czyli najgorzej zapowiadającego się elementu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra oprócz sekwencji "chodzonych" zapowiadała się na prawdę ciekawie, ale to co zobaczyłem przed paroma chwilam,i tak jak użytkownikowi wyżej odebrało mowę.

Model jazdy o ile w ogóle można nazwać modelem to co otrzymujemy tragiczny

Lamborghini Gallardo które otrzymujemy na początku do jazdy wygląda katastrofalnie, nie zawaham się powiedzieć że samochody w Most Wanted wyglądały o wiele lepiej, tekstury kompletnie leżą.

Jeżeli chodzi o muzykę, kwestia gustu, być może po prostu zostały dobrane kiepskie kawałki do dema

Z zapowiedzi liczyłem, że otrzymamy na prawdę solidną ścigałkę, z zamówieniem pre-ordera czekałem jednak do ukazania się właśnie wersji demonstracyjnej, i na pewno już go nie zamówię.

Obawiam się, że nadchodzi kolejny "klops" z serii NFS porównywalnym do Pro Streeta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tych, którzy tak się zaklinają, że nie kupią wersji PC: jakby to EA ruszało. W samochodówki gra się głównie na konsolach i to w dużej mierze z nich ściągany jest zysk. Na PC w tego typu gry gra kilka osób na krzyż. PC stoi FPSem i MMO. Ścigałki, zwłaszcza tak arcade''owe jak ta, to domena konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mówicie, że The Run to kolejny bubel? Tak jak myślałem. Później sprawdzę na własnej skórze u brata na Xboxie. Szkoda, że taka fajna seria się stoczyła. Całe szczęście, że w tym czasie pojawiło się wiele innych takich jak Dirt, GRID czy TDU.

n33trox No nie wiem... Podłączenie do PC pada czy kierownicy to żaden problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle nie idą w tą stronę. Jedyne co zrobię to oczywiście ją ściągnę i zobaczę to dziadostwo. Marzy mi się kontynuacja Carbona lub Undergrounda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że wszystkie gry na silniku frostbite 2 na konsolach będą miały koszmarny wygląd ;) oby tak dalej, a niedługo będzie kolejna generacja konsol ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak EA ma nie olewać PC skoro taka FIFA 12 na konsolach sprzedała się w ilości 2.4 miliona ps3 i 1.6 miliona na Eggs Boksie a na PC uwaga uwaga 10 tysięcy sztuk (!) - dane za vgchartz. Na PC są inne gatunki które lepiej się sprzedają np. rts''y i fps''s - chociaz np CoD:MW2 na pc sprzedał się w ilości 700 tysięcy egz a na ps3 prawie 10 mil..
Wiec wydawcy olewają robienie dem na pc bo i tak im to się nie zwróci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować