Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bill G.: HD DVD? Blu-Ray? A po co?

44 postów w tym temacie

A ja sądze, że z tą siecią to nasz "Billy" troszeczkę przesadził ;P Przecież jak nie będzie płyt to po co będą SKLEPY typu Media Markt ??? No możeee za jakieś 50 lat, ale teraz dobrze, że powstają nowe płytki bo i lepszej jakości będą GRY, FILMY i APLIKACJE MULTIMEDIALNE... Chocaż fajna taka przyszłość gdzie siedzi się na necie i giercuje... Po prostu sieć i cały pomysł z wykorzystywaniem sieci ma swoje dobre jak i złe strony tak samo i płytki... czyli nic tylko się kłucić... ;PPPPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

---> Bajtek_
---> jac22
Oboje macie racje... To tylko lenistwo. Wystarczy rozglądnąć się po sieci a znajdzie się gry mieszczące się na 1, 2 lub 3-ech dyskach 3.5", które graficznie i długością rozrywki, dorównują takim hitom jak: FarCry, Doom...

A co do zniknięcia nośników danych (CD, DVD i im podobnych)... To według mnie BZDURA!!! Kto wie może za jakieś 20-30 lat, taka dyskietka 3.5" będzie miała pojemność 100, 300, i więcej giga lub, jeśli lenistwo programistów minie (w co szczeże wątpie) na takiej dyskiecce 3.5" mieszczącej w sobie zaledwie 2 Mb informacji, będzie można przechowywać pliki, które w dzisiejszych czasach zajeły by z 10-20 dysków DVD.

I to jest moja wizja Panie Gates.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, oczywiście całkowicie płytki nie znikną, tylko po prostu zawęzi się ich rola. Rolę transportową przejmie całkowicie Sieć i tu nie ma żadnych wątpliwości. Osobiście też wolę gry w wydaniu z pudełeczkiem i płytką (może kiedyś kostką , albo kulką, kto wie ? :P ) ale już np. po trailery nie będe leciał do kumpla z płytą, nie ??

=> Qcza, np. Demko Dungeon Siege 2 (1,4 GB) ciągnąłem 3-4 godziny. Ludzie ściągają Linusia po 4-8 GB i też żyją. Jeśli np. za 2 lata tranfery zwiększą się np. 5-10 krotnie to przesyłanie dużych plików naprawdę nie będzie problemem.

Co do programistów gier, to faktycznie optymalizacja kodu z pewnością nie jest obecnie ich priorytetem. Należy jednak pamiętać, że to tylko ludzie, a jak ich np. wydawca popędza z terminem to dostajemy później gry które się tną. Podobno pod tym względem rekordzistą jest Vampire: Bloodlines, tnie się ponoć na każdym możliwym sprzęcie (zweryfikować tego nie mogę, bo mi nie ruszy :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w pewnym sensie ma racje u nas juz net nie jest tkai drogi za 200zł masz 12MB. łącze 2-3MB wystarcza do ogladania filmu np. divx na bierzaco z internetu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lol z moim 128 kb/s to moge przez siec pograc w sapera i beda lagi :P ale pewnie w tym X360 podpinasz i masz serokopasmowego neta bez oplad (hehe to by bylo super :PP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A że to nie możlowe to nie jest takie pewne, dobrym przykładem jest tu Guld Wars, płyty CD/DVD są do tej gry zupełnie nie potrzebne. To bardzo wygodne że na dowolnym kompie, mogę grać i nie muszę mieć płyt więc kto wie kto wie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wystarczy rozglądnąć się po sieci a znajdzie się gry mieszczące się na 1, 2 lub 3-ech dyskach 3.5", które graficznie i długością rozrywki, dorównują takim hitom jak: FarCry, Doom..."

Poprosze przyklad...

"w pewnym sensie ma racje u nas juz net nie jest tkai drogi za 200zł masz 12MB. łącze 2-3MB wystarcza do ogladania filmu np. divx na bierzaco z internetu :)."

moze i MOZESZ miec ale tylko na malym terenie polski. Zanim caly kraj bedzie mogl miec normalny internet w NORMALNEj cenie to mina lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 00:40, Lailonn napisał:

Poprosze przyklad...


Nie była to co prawda ta grafika, ale pierwsza Civilizacja mieściła się na niecałych 2 dyskietkach a grania miało się na lata.
Niektórzy do dziś w to pogrywają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sieć na świecie ma juz taką prędkość że przesyłanie filmu na DVD zajmuje kilkanaście sekund(był gdzieś artykuł, że założyli takie coś pomiędzy uniwersytetami). A to co się już przyjeło będzie się rozwijać. Kiedyś mażeniem graczy było mieć net 128kbps a teraz wszędzie to jest standard. Nie jestem zwolennikiem Billa, ale przewidział rozwój komputerów i teraz ma sporo kasy i nie tylko on mówi o pozbyciu się nośników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

--> gigio

lenistwo programistow nie ma zadnego zwiazku z iloscia mb jaka zajmuje gra na plytach... w dzisiejszych czasach kod gry nie zajmuje nawet 1% miejsca zajmowanego przez gre. leniwi programisci pisza programy tak ze zajmuja one wiecej ramu i czasu procesora niz jest to wymagane :P

Mam nadzieje ze gry beda zajmowac coraz wiecej miejsca na nosnikach - jest to nastepstwo coraz lepszej grafiki i muzyki :]

a co do krigerra (czy jakos tak) - tej gry mieszczacej sie na jednej dyskietce: kto gral ten widzial (wole gry na 5 plytach DVD) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sieć to przyszłość, ale Bill odnosi się do sytuacji w USA, gdzie już kilka lat temu konstytucyjnie wieczyście zniesiono opłatę za dostęp komutowany (przez modem 56k), a dostęp 4mb kosztuje mniej niż u nas 256kb. W Stanach i Japonii są do przodu o kilkadziesiąt lat w stosunku do nas jeśli chodzi o najnowsze technologie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co maja powiedziec programisci robiac gry na konsole? Oni maja ograniczenia sprzetowe ale jakos wyciskaja z tych maszyn niewyobrazalne rzeczy. A programisci PC? Mysla sobie: aaa nVidia wypusci niedlugo nowego GF czyli i tak bedzie chodzic... Zamiast starac sie skompilowac dobrze kod, mysla jak jeszcze bardziej go skomplikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Misie, ja wiem że wszyscy nie lubimy Bill''a Za Łokna i im podobny badziew, ale ma rację, kto z was nie korzytał nigdy zz e-mule czy jakiejs kaaz''y??
Sam ściągam teraz około 20 GB, wiem że będe miał dopiero za tydzień ale ściągnę przez sieć właśnie, to tak jak z kupowaniem gry prze internet na paczke czekasz 3-4 dni w necie 1-2 zanim ściągniesz przy wolnym łączu ok 256 kbp/s, więc nie martwcie się na zapas bo jeśli w wyborach wygrają odpowiedni Kandydaci, (nie ci których jest dwóch i roznoszą ptasią grypę) to Nasz kraj ukochany wejdzie na ścieżkę rozwoju, a wtenczas również wasze łącza przyśpieszą...=]
May the force be with you...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 14:26, Fenrisulfr napisał:

Bill Gates nie jest zadnym autorytetem jak dla mnie,

Nie chciałbyś wiedzieć jak zarobić miliardy zaczynając od zera? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 19:51, A-cis napisał:

> Bill Gates nie jest zadnym autorytetem jak dla mnie,
Nie chciałbyś wiedzieć jak zarobić miliardy zaczynając od zera?
:D

skutecznie wciskając ludziom że białe jest czarne. dziekuje, wolałbym uczciwie (a na dowód przytocze jedno ze stwierdzeń bila : jesli nie potrafisz czegoś zrobić pożądnie, zrób to tak żeby przynajmiej fajnie wyglądało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować