Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Modern Warfare 3 vs Battlefield 3: Najpierw kpiny, potem przeprosiny

33 postów w tym temacie

Obie strony się powyżywały na sobie, a jak tak patrzę na obydwie gry, to jakoś nie widać tych wspaniałości, które zapewniają. Beta BF3 jedynie zniechęciła mnie do zakupu (i to nie tak bardzo błędami, co strasznie upierdliwym mechanizmem uruchamiania), trailery i gameplay''e MW3 tym bardziej, udowadniając, że to staroć w przebraniu, sprzedawany jako nówka.

Nie wiem, czy jeszcze kiedyś wrócą czasy, w których to jakość gry będzie największym argumentem, a przepychanki słowne i PR-owy bełkot jedynie drobiazgiem w tle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja na pewno jest zdrowsza od stagnacji i dominacji jednej marki.

Jedna tylko uwaga - walka Haye''a i Kliczki nie zakończyła się przed czasem :P. Trwała pełne 12 rund, a Ukrainiec zwyciężył na punkty (choć jednogłośnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uh uh jaki news. Modern Warfare 3 to złe, tamto źle i jeszcze to, Activision to źle i tamto, a tak w ogóle to król może być tylko jeden - BF3. BF3 tutaj dobrze, tam dobrze, tutaj usprawiedliwione, tam usprawiedliwione, zajebistość w czystej postaci. Kiepsko Panowie oj kiepsko. Jak chcecie budować odpowiednią atmosferę i markę BF3, to przynajmniej zachowajcie jakieś pozory dziennikarskiej rzetelności :]
Wczoraj drogi Pepsi był znaaacznie lepszy temat na newsa i podesłało Ci go kilka osób na forum. Rozumiem, że "pstyczek" okazał się ważniejszy, niż działania EA wobec potencjalnych recenzentów ich nowego "hitu", cenzura forum itp.? Co za kanał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak śledzę newsy to EA od dłuższego czasu atakuje Acti, a nie że atakują się wzajemnie- powiem więcej, Acti czasami starało się to załagodzić wskazując na bezsens tych zaczepek, na co EA śmiało się jeszcze głośniej. Żal mi was EA, nie dorośliście jeszcze do toczenia takich wojenek, no chyba że popchnięcie mas zdziczałych fanbojów do prowadzenia ich za was uważacie za sukces;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2011 o 14:22, Aquma napisał:

Jedna tylko uwaga - walka Haye''a i Kliczki nie zakończyła się przed czasem :P. Trwała
pełne 12 rund, a Ukrainiec zwyciężył na punkty (choć jednogłośnie).


Fakt, zmyliło mnie narzekanie Brytyjczyka po walce na kontuzję stopy, poza tym pamięć jest zawodna. Tym bardziej jednak powinienem sprawdzić. Dzięki za wytknięcie.

Absmak

Wpisów pod tamtym tematem nie śledziłem, nie ta pora, a sam temat też nie rzucił mi się nigdzie w oczy. Zresztą, sam jeden się newsami nie zajmuję, to raz, a dwa: nigdzie w powyższym newsie nie zamierzałem wychwalać Battlefielda i krytykować twórców MW 3, co zresztą chyba dość wyraźnie jest zaznaczone w komentarzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 14:39, pepsi napisał:

Wpisów pod tamtym tematem nie śledziłem, nie ta pora, a sam temat też nie rzucił mi się
nigdzie w oczy.


Nie dziwię się. EA działa, na ich forum pięknie usuwali :]

Dnia 19.10.2011 o 14:39, pepsi napisał:

Zresztą, sam jeden się newsami nie zajmuję, to raz, a dwa: nigdzie w
powyższym newsie nie zamierzałem wychwalać Battlefielda i krytykować twórców MW 3, co
zresztą chyba dość wyraźnie jest zaznaczone w komentarzu.


Rozumiem. Ale chodzi o sam dobór tematów. A co do samego komentarza (który jest IMO bardzo dobry swoją drogą) - szkoda, że nie przełożyłeś go na treść newsa. Ja wiem, że tak się robi PR, ale przecież nie od PR chyba jesteście, tylko od rzetelnego informowania ludzi co w światku słychać? Od dłuższego czasu przekaz na gramie jest prosty - MW3 to syf z wpadkami a BF3 to oaza zajebistości. Eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No z dwojga złego wolę Battlefielda... bo przynajmniej po becie wiem czego się spodziewać, a MW3 to kot (kotlet ^^) w worku i znowu będzie to samo... "ale lepsze" =.=

Ale, fakt, im bliżej premiery tym więcej będzie takich sytuacji.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście chyba jednak zrezygnuję z pre ordera i poczekam do premiery.
Jestem właśnie po rozmowie z konsultantem ze sklepu gram.pl. Niestety jak sie okazuje dystrybutor "nie ujawnia" (Nie chce ujawnić) informacji na temat angielskiej wersji językowej, czego kompletnie nie rozumiem :/
Będę musiał poczekać do premiery by dowiedzieć się czy obligatoryjnym jest słuchanie drącego się Pazury >.>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odwieczna (no dobra, bez przesady, ale trwa już za długo) wojna BF3 vs MW3. Przecież te gry łączy naprawdę niewiele. Różnice natomiast są ogromne, każdy wybierze swojego faworyta i nie ma sensu innych "nawracać" na swoją drogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2011 o 14:42, absmak napisał:

Rozumiem. Ale chodzi o sam dobór tematów.


Dwa lata temu już od wiosny na naszych łamach królował jeden temat: Modern Warfare 2. Teraz nadszedł czas Battlefielda 3. Dobór tematów jest taki a nie inny, bo te tematy się czytają. Jasne, piszemy o rzeczach ważnych, które nie przyciągają aż tak wielu Czytelników, ale o statystyki też trzeba dbać. Takie są prawidła.

Dnia 19.10.2011 o 14:42, absmak napisał:

A co do samego komentarza (który jest IMO bardzo
dobry swoją drogą) - szkoda, że nie przełożyłeś go na treść newsa. Ja wiem, że tak się
robi PR, ale przecież nie od PR chyba jesteście, tylko od rzetelnego informowania ludzi
co w światku słychać? Od dłuższego czasu przekaz na gramie jest prosty - MW3 to syf z
wpadkami a BF3 to oaza zaj*****ści. Eh...


Nie jest chyba tajemnicą, że informacje w naszej branży w dużej mierze opierają się na tym, co powiedzą PR-owcy. A oni zawsze będą zachwalać swoje gry - jedni bardziej z tym przesadzają, inni mniej; jedne komentarze są barwne, inne to zwykłe suchary. Rzetelna informacja polega na tym, żeby przytoczyć te wypowiedzi i zaznaczyć, kto za nimi stoi, a nie obśmiać jakąś tanią ironią. Kanon nakazuje, by takie rzeczy zostawić do komentarza, sam news nie powinien zaś być nim skażony. Nie jest moją winą, że PR-owiec powie to czy to. Ja to tylko przekazuję. Nie wiń więc mnie i moich kolegów o to, że PR-owcy EA więcej w tym roku cukru sypią.

A tak już poza tym - uwierz mi, nie zależy mi ani na zwycięstwie Battlefielda 3, ani Modern Warfare 3. Chciałbym, żeby obie gry były jak najlepsze i wzajemnie napędzały swoje zespoły do jeszcze bardziej wytężonej pracy, bo, jak już napisałem, to gracze mają wyjść z tego pojedynku zwycięsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Maelius: Z EADM/Origin jest tak, że przy wpisywaniu kodu/seriala wybierasz język gry. Zatem zanim zainstalujesz BF3 z płyty wklep kod do Origina i wybierz sobie wersję językową. Na 99% z BF3 będzie to też działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, jak działa PR, wierz mi :] I wierzę, że nie zależy Ci na zwycięstwie ani jednej ani drugiej, bo nie można tu mówic o "zwycięstwie" - to pojęcie bardzo względne, gry odbiera się w sposób ściśle subiektywny. Jeden woli kiełbasę a drugi kabanosy ;) Ale nie zmienia to tego, że wydźwięk jest jaki jest, dobór newsów również. A przecież można to jakoś rozdzielić, przedstawiac w sposób możliwie bezstronny (w końcu to i tak gracze decydują), a nie jednego kopać, a drugiego przedstawiać jak kolejny cud świata. Brakuje mi tej rzetelności kolego. To nie jest tak, że tylko jedna strona zalicza wpadki, ze tylko jedna strona jest super, a druga to zło tego świata itd. itp. PR ma sprzedać świadomość produktu, marketing ma sprzedać produkt. No i co tu duzo mówić - żaden inny serwis nie sprzedaje kształtowania świadomości marki od DICE tak jak Wy to robicie. Jest całe mnóstwo kontrowersyjnych decyzji od EA względem BF3, a nie przypominam sobie, abyście którąkolwiek z tych decyzji opisali (ot, choćby temat szpiegostwa Origin omineliście jako chyba jedyny duży serwis informacyjny o grach w całej PL, punktowania "wtyczki" do przeglądarki również itd. itp.). Jak można myśleć o gramie inaczej? Już nawet Wasi Czytelnicy wspominają o braku pewnych informacji w wyniku prowadzonej kampanii reklamowej. To chyba nie tak powinno być? I żeby nie było - nic do Ciebie nie mam, traktuje Cię jak równego gościa, który czasem ma tylko zbyt ostre skręty w jedną albo drugą stronę, ale ogólnie ok. Zakładam, że i tak każdy news przechodzi przez górę, bądź z góry przychodzi, ale na litość Boską - więcej rzetelności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Rozwiązanie jest proste - daj news o Norwegii z wczoraj. Skoro nie jesteś po żadnej stronie, nie będzie to dla ciebie żaden problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 14:22, Aquma napisał:

Konkurencja na pewno jest zdrowsza od stagnacji i dominacji jednej marki.

Jedna tylko uwaga - walka Haye''a i Kliczki nie zakończyła się przed czasem :P. Trwała
pełne 12 rund, a Ukrainiec zwyciężył na punkty (choć jednogłośnie).


A właśnie, że nie jednogłośnie :) 1 sędzia uznał wyższość Haye''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 16:09, Cygi napisał:


Rozwiązanie jest proste - daj news o Norwegii z wczoraj. Skoro nie jesteś po żadnej stronie,
nie będzie to dla ciebie żaden problem.


Po co ma ten news dawać, skoro jest to działanie tylko na terenie Norwegii,o którym EA nie miało zielonego pojęcia? Pacnij się w łeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2011 o 16:15, patryk6667 napisał:

Po co ma ten news dawać, skoro jest to działanie tylko na terenie Norwegii,o którym EA
nie miało zielonego pojęcia?


Z tego samego założenia wychodzę ja, mój rednacz i większość redakcji liczących się zachodnich portali, spośród których żadna nie podjęła tej kwestii. uprzedzam porównania do newsa o korupcji ws. recenzji Batmana - to było post factum, tutaj żadna recenzja się nie ukazała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 16:24, pepsi napisał:

Z tego samego założenia wychodzę ja, mój rednacz i większość redakcji liczących się zachodnich
portali,


Nawet jeśli to jest niepotwierdzona informacja, to co z tego? Jakoś nie macie żadnych oporów, by publikować jawne ploty na inny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować