Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dlaczego sklep gram.pl?

105 postów w tym temacie

Pod względem jakości obsługi i logistyki nie można się przyczepić - jeden z najlepszych sklepów pod tym względem. Jednak cenowo sklep.gram.pl to typowy średniak, a cena to w przeważającej ilości główny czynnik, który powoduje, że gracz wybiera ten, a nie inny sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre wydania gier premierowych.
Ale ceny to z kosmosu. Sorry guys, ale jak w takim Empiku (!) można znaleźć gry w niższej cenie (nie wspominając o MM czy Allegro) to znaczy że coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"bez reklamowego zadęcia [...] bez marketingowych haseł."
"największy w polskiej sieci"
"aż 97 % klientów poleca nasz sklep"
"nasi pracownicy [...] są najlepszymi z możliwych konsultantów"
"gram.pl to [...] potężny portal o grach"
"nasz sklep korzysta bowiem z zasobów hurtowni ACTION S.A. - jednego z dwóch najpotężniejszych graczy na rynku podzespołów i peryferiów komputerowych"
"mamy najnowocześniejszy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych w Europie, zautomatyzowany magazyn do dyspozycji"


I to niby nie jest reklamowe zadęcie? I to nie są marketingowe hasła? Serio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że od czasu gdy zlikwidowaliście sklep w metrze kupuję na gramie o wiele rzadziej (prawie wcale?), atmosfera była tam świetna, odbiór za darmo więc nawet gdy miałęm dorzucić 5 czy 10zł więcej niż na allegro nie wahałem się nawet chwili-wybierałem gram.pl.Do tego dochodziły stare promocje z PLNami co pozwalało wyrwać grę naprawde tanio.

Teraz niestety sporo się zmieniło, nie ma sklepu w metrze, za odbiór płacę i mam do niego daleko (a jestem bardzo leniwym człowiekiem) no i ceny jakieś takie słabsze... Mimo że nadal jestem stałym gościem portalu i wiem że sklep w ogromnym stopniu pomaga go utrzymać i zarabiać to mimo najszczerszych chęci kupuję na aukcjach lub u konkurencji (promocja -40% na gry na PC, zestawy na konsole, wiecie o co mi chodzi?) mimo że jakość ich usług nijak się ma do tej gramowej (no ale mają odbiór w metrze:P) i bardzo chętnie przeniósłbym swoje zakupy tutaj.

Może wartoby pomyśleć o dużych promocjach dla stałych klientów? O jakiejść formie pktów które gwarantowałyby duże obniżki? (tak, pije do pewnej kompanii) Nie wiem jak inni ale ja co miesiąc wydaję set złotych na gry i gdybym tylko miał możliwość kumulowania moich zakupów w jednym msc i uzyskiwania dzięki temu bonusów byłbym niezwykle szczęśliwym człowiekiem.

Z góry przepraszam za chaos w mojej wypowiedzi, pisana pod wplywem chwili, nie mam czasu jej nawet przeczytać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę sklep GOLa. Tam za to, że kupuję grę dostaję darmowy dostęp do poradnika dla tek gry a także otrzymuje gole za które mogę potem wykupić abonament. W sklepie Gram kupuję tylko w drodze wyjątku i gdy jakieś gry nie w sklepie GOLa jak EK Wiedźmina 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zarejestrowany od dość dawna. Wtedy jeszcze sklep był związany z CD Projekt''em. Był program lojalnościowy, rejestrowało się pełniaki i dostawało wirtualną walutę...

Ceny są niezłe, znaczy takie same jak u konkurencji (nie licząc drogiego Empik''u).

Szybkość przesyłki jest bardzo dobra, chociaż ostatnio jak zamawaiłem kilka gier w innym sklepie g***-o***.pl, to za przesyłkę pocztową płaciłem 9,99 zł i przychodziły raz 2 dni przed premierą, a tak to w dniu premiery. Zdziwiło mnie to, bo to w końcu Poczta Polska. Niestety dwa pudełka miałem popękane, na szczęście płyty były całe.
W moim mieście nie ma salonu Sferis''a, więc nie wpyłwa to na moją opinię.


Podsumowując wydaje mi się (z mojej perspektywy), że gram.pl nie wyróżnia się niczym specjalnym na tle konkurencji. Po prostu solidny sklep, ale znam kilka takich.
Bym zapomniał, duży plus za wyprzedaże. :)

Przydałoby się zainwestować we współpracę z paczkomatami. Są wszędzie, a koszt przesyłki jest śmiesznie niski. Na dodatek dostaje się powiadomienie sms''em, kiedy paczka jest gotowa do odebrania. Fajna alternatywa, jeżeli ktoś nie ma czasu całymi dniami czekać na kuriera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2011 o 22:55, xKRZYCHOx napisał:


Ceny są niezłe, znaczy takie same jak u konkurencji (nie licząc drogiego Empik''u).


Drogiego Empiku?
Rzeczywiste przykłady, które pierwsze mi przychodzą do głowy i obalają tą tezę:

1. Wiedźmin 2 w cenie 79,99
2. Wiedźmin 2 Edycja Specjalna, w której dodatkowo znajduje się notes w skórzanej okładce, brelok i drewniany rysik (na wyłączności Empiku) obecnie w cenie 99,99
3. Najnowszy Call of Juarez 49,99

4. Odchodząc od tematyki gier - Król Lew DVD za 39,99 i wiele, wiele innych.

Od jakiegoś czasu Empik skutecznie walczy ze starym wizerunkiem drogiej sieci. Poza dopasowaniem cen do konkurencji przeprowadzane są w nim liczne akcje promocyjne, które wiążą się z wymiernymi korzyściami dla klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja za czasów WPLN kupowałem tylko na gram.pl. Większość gier dało się kupić taniej niż nawet na allegro. Na dodatek często wyskakiwały promocje w stylu ok. 60 zł za Kolekcję wszechczasów NWN, albo bodajże ok. 70 zł za kolekcjonerkę pierwszego ME na PC. Później zrezygnowano z WPLN, ceny podskoczyły z "regulaminowych" 99 zł i stało się nieprzyzwoicie drogo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z wieloma komentarzami :) i mam cos jeszcze od siebie do dodania. Otoz po ostatniej dostawie gry ze sklepu omal nie zrobilem mega gnoju i w gram.pl i w firmie kurierskiej. Otoz wyobrazcie sobie ze kurier przyjechal z gra,nie slyszalem ze pukal nawet bo spalem po nocnej zmianie w pracy..., nie zadzwonil( a maja przeciez ten zasrany nr telefonu bo go zawsze podaje) i wydal paczke mojemu sasiadowi ktorego wogole nie znam bo dopiero co sie wprowadzil dom dalej ode mnie.... To chyba nie jest do konca normalne dlatego sugeruje sklepowi Gram.pl solidniej dobierac partnerow....bo jesli jeszcze raz spotka mnie taka sama sytuacja to nie zamierzam tego zostawiac.... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że chętnie udzielamy pomocy...

Powiem tylko tyle - już DŁUUUUUUUGI czas temu dostałem nagrodę w konkursie, mianowicie Diablo II z dodatkiem z Platynowej Edycji wraz ze smyczą i nawet kilkanaście razy pisałem e-maila, co z nagrodą. Cicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja głosuję zawsze portfelem i tak wybieram sklep, gdzie kupuję gry. Dlatego korzystam z Gram.pl, wyłącznie wtedy jak gra jest najtańsza porównując z konkurencją. Oto największe wady Gram.pl:

- dodatkowa opłata za odbiór w punkcie odbioru osobistego (4 zł)

- brak poważnego programu lojalnościowego (kiedyś był) i przeliczania wydanych złotówek na punkty lub złotówki odliczane przy kolejnym zakupie

- brak programu dla stałych klientów i ekstra żniżek dla nich

- brak oferty DLC do zakupionych produktów przebijających konkurencję - zazwyczaj DLC takie same co u konkurecji

- tak jak jest na Zachodzie przeceny gier powinny być już po kilku miesiącach od premiery nowej gry (w porównaniu chociażby z zavvi), a tego nie ma w większości tytułów (przykład Crysis 2).

Dlatego ciekawszy wg mnie jest program lojalnościowy na Muve.pl. Żeby była jasność, gry kupuję głównie: w Ultimie, Muve, Gram.pl oraz Swiat-gier.com. Jednakże, jak już wspomniałem wcześniej, decyzja o tym gdzie kupię zależy przede wszystkim od ceny lub stosunku ceny do zawartości produktu (DLC). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że wszystko wskazuje, że nadchodzi do Polski najgorszy kryzys od czasu roku 1929 i tak sie składa, że Gram.pl będzie musiał coś z tym zrobić, by nie zbankrutować. Jedyną dorgą w tym kierunku jest jednak zaproponowanie realnej wartości dodanej dla klientów w porównaniu z konkurencją. To tyle. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego właśnie gram.pl ? Przejrzysta oferta, kompetentna obsługa a także forum, gdzie zasięgniemy wielu przydatnych rad. I jeszcze jeden bardzo ważny czynnik - koszt wysyłki a mianowicie jej rodzaj - odbiór osobisty to koszt zaledwie 4 złotych. Brawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, poczytałem komentarze (sam zresztą też coś od siebie dorzuciłem), pokombinowałem, pomędrkowałem, i wyszła mi mniej więcej taka lista przydatnych w sklepie Gram.pl zmian, by rzeczywiście stał się sklepem numer 1:

- obniżka cen. I nawet nie chodzi tu o ceny premierówek, bo te są na zupełnie normalnym poziomie. Raczej o bardziej dynamiczne dostosowywanie cen gier do aktualnych cen na rynku (bo nieraz sporo po premierze cena jest taka, jak na początku, a konkurencja dawno już poobniżała)

- wyeliminowanie opłaty za odbiór osobisty. Możliwość odebrania samemu gry jest w większości sklepów standardem, więc Gram.pl się tu jakoś specjalnie nie wyróżnia (no, może ilością punktów), natomiast u konkurencji często odbiór osobisty jest darmowy. Niby te 4 zeta to nie majątek, jednak wciąż jest to krok za innymi.

- Zmiana kuriera/renegocjacja warunków dostawy. Kurierów mamy, mówiąc brzydko, jak psów, ceny już dawno pospadały, a cena wysyłki z Gram.pl jest niemiłosiernie wysoka, czyniąca zamówienie w taki sposób nieopłacalnym. Przydałoby się poszukać tańszej alternatywy.

- Stworzenie jakiegoś programu lojalnościowego i bardziej znaczących promocji. Obecnie większość sklepów promuje klientów, którzy kupują dużo. Czy to punkty, czy jakieś inne bonusy. Gram.pl jedynie wyświetla monit, że zamawiając zaoszczędzasz X zł - tyle, że liczone od ceny sugerowanej, która jest wyższa od normalnej ceny w sklepach. "Oszczędność" więc jest tak na prawdę zejściem do normalnej ceny, niczym więcej. Brak programów lojalnościowych albo np. promocji w stylu brytyjskim ("kup 2 gry premierowe, a jedną, ze średniej półki [tak, średniej, a nie gniot za 10 zeta] dostaniesz gratis").

- Większy rozdział portalu od sklepu. Wiadomo, że jedno napędza drugie, jednak uważam, że wciskanie na siłę w tekstach gdzie popadnie reklam z linkami do sklepu niszczy jedynie wiarygodność portalu, przez co co i rusz pojawiają się posądzenia o stronniczość - czemu trudno się dziwić, bo faktycznie nachalna reklama śródtekstowa może takie opinie wzmagać [nie wnikając czy słusznie, czy nie, zaznaczam].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ja również wybieram gram.pl, ale tylko jeśli chodzi o nowości. Starsze gry z którymi chcę się zapoznać kupuję na allegro, bo zwyczajnie taniej :P Ale jeśli chodzi o nowości to często decyduje się na gram.pl, ze względu na zawodową obsługę i taniego kuriera UPS, jakbym miał mieć taniej ale jakieś DPD czy innych elfów to dziękuję. Wsparcie, edycja zamówień - jeden telefon i załatwione w 2 minuty. Layout strony jest miły i kupuje się przyjemnie. Dla mnie może zostać jak jest, więc gratuluję i dziękuję, a jedyne co mi się po cichu marzy to możliwość zakupu gry nie z polskiej dystrybucji, tylko zachodnią wersję, tak jak na przykład było z Assassin''s Creed 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mądrze napisałeś, Tenebrael. Większość rzeczy pokrywa się z moimi wcześniejszymi uwagami. Ja ze swej strony dorzuciłbym jeszcze dwie propozycje:

- weekendowe lub jednodniowe promocje ala Steam - obniżka do kilkudziesięciu % na dany tytuł, serię, czy kategorię produktową

- stale aktualizowany profil na Facebooku, gdzie byłyby zamieszczane raz na jakiś czas kody rabatowe na określone pozycje i gdzie organizowane byłyby różne konkursy (dobra agencja interaktywna za prowadzenie Fan Page''a weźmie za to ok. 2,5-3 tys. zł miesięcznie, więc niedużo przy obrotach Gram.pl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sklep gram jak najbardziej OK (opis gry, pre-order, termin dostawy, ewentualne bonusy - są OK.)

NATOMIAST MUSZĘ TU KRZYKNĄĆ W SPRAWIE CEN, BO OSTATNI MÓJ ZAKUP: EK HEROES VI TO NIEPOROZUMIENIE. MAJĄC JUŻ ODEBRANA PACZKĘ Z GRĄ, PRZYPADKOWA WIZYTA W MEDIAMARKT ZEPSUŁA MI HUMOR - BO GRA LEŻAŁA TAM ZNACZNIE TANIEJ. PODOBNIE BYŁO W CO CO NAJMNIEJ JEDNEJ SIECI HIPERMARKETÓW.
PANOWIE DLACZEGO MI TO ROBICIE!!!! SZANUJCIE NASZA KASĘ I NASZ WYBÓR ZAKUPU U WAS WŁAŚNIE A NIE GDZIE INDZIEJ. JEDNYM Z WARUNKÓW TEGO ZAUFANIA SĄ CENY I TE POWINNY BYĆ NAPRAWDĘ NAJNIŻSZE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2011 o 08:37, Janek_Izdebski napisał:

- weekendowe lub jednodniowe promocje ala Steam - obniżka do kilkudziesięciu % na dany
tytuł, serię, czy kategorię produktową


Na pewno byłoby fajnie, ale chyba nie do zrealizowania w sprzedaży "pudełkowej". Chodzi o to, że sklep Gram.pl już zapłacił za egzemplarze gry i nie mogą zejść poniżej tej ceny (+ koszty utrzymania, płace dla pracowników etc etc). Na Steam jest inaczej, bo masz tu wersję cyfrową - odchodzą więc wszelkie koszty pośrednictwa, a Valve nic nie płaci za "egzemplarze" gry w swojej ofercie (wiem, w dużym skrócie powiedziałem, ale chyba wiesz, oco mi idzie :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować