Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dlaczego sklep gram.pl?

105 postów w tym temacie

@Silvari

to fakt. dawniej jednym z podstawowych czynnikow dzieki korym korzystalem z gram.pl byla cena. dzis zostalo chyba tylko przyzwyczajenie... na pewno najnizsze ceny to przeszlosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 16:21, Tenebrael napisał:

1. Ceny. Wydawałoby się, że tak duży sklep rzeczywiście może negocjować niższe. Jednak
nie ma to specjalnego odwzorowania w cenach samych produktów. Nie są jakoś przesadnie
wysokie, ale do niskich też nie należą. Ot, normalne. Przy odrobinie samozaparcia bez
problemu można znaleźć taniej. Podobnie z wysyłką - ostatnio wysyłki kurierskie mocno
potaniały, a cena na gram.pl jaka była, taka jest. Sam odbieram gry osobiście, bo mam
blisko punkt, jednak gdybym miał dopłacać te kilkanaście złotych, to by się to zwyczajnie
nie kalkulowało.


Zgadzam się w 100% Gdyby nie odbiór osobisty, który jakimś miłym zrządzeniem losu jest w mojej mieścinie kompletnie by się nie kalkulował kurier z gram.pl. Żeby było ciekawiej ostatnio zdarza się mi kupować gdzie indziej bo cena niższa albo coś dodają co jest warte dopłaty tych 10zł kosztu kuriera.

Tak więc mimo, że odbiór osobisty to moim zdaniem największa zaleta to ma znaczenie tylko gdy oferowane produkty są takie same (dodatki, etc.) no i cena samego produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ze sklepem gram.pl wszystko jest w porządku oprócz cen. Niestety nie tylko inne sklepy internetowe, czy allegro, ale nawet markety mają lepsze ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wypaśna hala. Trochę to musiało kosztować, maszyny itp. Teraz już wiem, dlaczego na gram zawsze najdrożej :D
A dlaczego miałbym kupować ze sklepu, w którym robot pakuje gry do kartonu, a nie od dajmy na to pana Miecia z allegro, który pakuje wszystko ręcznie, ale to sprzedaje gry o kilkadziesiąt PLN taniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mi nie pasuje ?
1) Ceny - dliczając koszty dostawy wychodzi tyle samo ile bym dał za grę w Saturnie/Empiku, więc kupuje tylko coś czego normalnie nie uda mi się upolować.
2) Brak promocji dla konkretnego klienta np jedorazowy kod rabatowy z okazji urodzin mała rzecz a pokazuje że nie jest się kolejnym numerem w bazie danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejsza jest cena, więc sklep gramowy odpada. Już na starcie cena jest zwykle wyższa niż u konkurencji, a po doliczeniu dużych kosztów przesyłki robi się już tylko gorzej. W mojej lokacji dostawa kurierem nie jest szybsza od Poczty Polskiej (nawet zwykłego listu), a często bardziej upierdliwa (kurier może tylko przed 15 jak jestem w pracy), więc względy logistyczno-czasowe do mnie nie przemawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na Gramie kupuję tylko i wyłącznie Pre-Order''y. Zawsze są tu jakieś bonusy niedostępne u konkurencji ( albo poprostu wcześniej), do punktu osbioru podjeżdżam sobie wygodnie metrem, zero ciśnienia. Podoba mi się też to, że płacimy dopiero przy odbiorze albo tydzień przed wysyłką (żałośnie logiczne), a z tego co się orientuje to u innych różnie bywa..

Jeśli miałbym kupować tu sprzęt to myśle, że na teraz kupiłbym z chęcią pad do xbox''a w wersji Gears of War 3. Prosiłby abyście sie postarali dodać :]

Lubie ten sklep (kategoria "growe/internetowe") i mam do niego zaufanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak grę klupuję przez internet to tylko przez sklep gram.pl ;) I nigdy się nie zawiodłem :) Nie tylko dostawa jest niczego sobie, ale też ceny jak i czasem bonusy których próżnie szukać u innych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby Gram.pl wprowadziło rabaty jak w Rebelu.pl - tamjak jesteś stałym klientem, zarejestrowanym - dostajesz punkty doświadczenia za każdy zakup i otrzymujesz level klienta jak w rpg;) no i masz w zależności od lvlu rabaty zniżki itp. Tutaj? nie ma NIC. I drogo. Serwis jest bardzo pozytywny, ale co z tego? Klient nie ma z tego nic.

Argumenty typu dobrze zapakowane pudełko nie są argumentem - teraz to standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważył Der_Meister odbiór osobisty za pieniądze jednak może budzić niesmak. Zwłaszcza, że za tę samą cenę "gdzie indziej" mogę dostać wysyłkę do paczkomatu który bądź co bądź jest 24/7.To jakby empik pobierał opłatę za obiór u siebie w salonie. Bez sensu. Imho kurier powinien kosztować mniej, 9,99 byłoby w sam raz.
Co do obsługi - raz wszystko na profesjonalnym poziomie, raz nie dostaję odpowiedzi na maila z pytaniem o sprzęt. Zgadnijcie gdzie kupiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w artykule to według mnie prawda ale ceny są trochę za wysokie. Przez to często kupuję w innych sklepach. Szkoda że nie ma też jakiś punktów do zbierania czy czegoś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na gram.pl zakupiłem w sumie może ze 2-3 gry (było to ładne parę lat temu, więc nie pamiętam dokładnie). Wiem na pewno, że było to Fable PC i nieco potem Noc Kruka PC. Za NK przepłaciłem okrutnie, ale co tam...
Ogólnie dlatego na gramie nie kupuję, bo ceny są za wysokie. Nawet w zwykłych marketach (MM, Tesco, Empik) można te same pozycje wyhaczyć taniej, więc po co przepłacać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny- w MediaMarkt w dniu premiery: Dead Island 68 zł; Deux Ex: HR 99 zł (ze wszystkimi "pre-orderowymi dlc"), Wiedźmin 2 89zł (tydzień później 79). Gram.pl?- Dead Island 79 lub 89 (przyznaję bez bicia, że nie pamiętam dokładnie, tyle że było drożej), DE:HR 119 i Wiedźmin 2 99. Najbardziej mnie dotknął Wiedźmin 2 bo nabyłem go właśnie na gramie (dałem 116 zł!) i od tego czasu wole podjechać do MM (mam po drodze z uczelni) i zakupić po o wiele niższej cenie i bez kosztów związanych z wysyłką. Owszem nie zawsze jest taniej, ale w większości przypadków gram.pl jest na straconej pozycji.
Wysyłka- nie wiem jak było i jest z innymi grami ale z Wiedźminem 2 daliście... "szynki". Zamawiając pre-ordera zaraz w pierwszy dzień, kiedy było to możliwe (po konferencji CDP), liczyłem, że grę dostanę tak dzień przed oficjalną premierą, by w dzień premiery wstać rano i sobie pykać, podczas gdy inni (czyt. kupujący normalnie w sklepie) będą musieli się pofatygować do sklepu. Grę dostałem (płacąc 116 zł z przesyłką kurierską!) ok 15-16... gdybym sam pofatygował się do sklepu (np. MM) i kupił normalnie, grę miałbym najpóźniej o 12 ( i taniej...). Dla porównania, klienci Empiku grę dostali w piątek tydzień wcześniej. Od tego momentu na gramie nie kupuję pre-orderów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No na pewno nie mogę się doczepić do realizacji zamówienia, zazwyczaj kupuję z dostawą kuriera więc problemu nie ma, wszystko szybko i sprawnie. Karton to karton... przydały mi się do pakowania przy przeprowadzce ;D

Ceny fakt, trochę wysokie... mogłoby być lepiej. Podobnie z odbiorem osobistym, który powinien być za darmo (chyba na początku tego pomysłu był jak dobrze pamiętam). No i program lojalnościowy jakiś byłby mile widziany. Zniżki, jakieś gadżety z gier do zamówień dla stałych klientów. Pamiętam jak kiedyś pozbywając się wpln w sklepie kupiłem parę plakatów i artbook...

Tyle ode mnie, żyjcie i rozwijajcie się dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że macie tak zautomatyzowaną linie dystrybucyjną? W moim ostatnim zamówieniu dostałem inna gre niż zamówiełem, sprawdzaliście tydzień nagrania video z pakowania paczki czy czasem was nie oszukuje, potem musiałem odesłać tą gre której nie chciałem na własny koszt, i dopiero jak ją odebraliście to wysłaliście mi to co zamówiłem... cała procedura prawie 3 tygodnie, ale tylko dlatego że codziennie wysyłałem maile ponaglające itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny faktycznie - macie wyższe od sklepów gatunku Media Markt czy Saturn, ale czasami zdarzają się wyjątkowe perełki. Na przykład Dead Island kosztowało 79zł u Was kiedy w każdym innym sklepie można było tę grę dostać po 99zł. No i macie też częste promocje. Może nie jakieś "super wypasione", ale jest dobrze :)
No i czas przesyłki - co prawda teraz korzystam z odbioru osobistego, aczkolwiek kiedyś składając zamówienie, paczka była u mnie w ciągu kolejnych dwóch dni.
Obsługa? Nigdy nie pisałem w sprawie wadliwego towaru więc nie wiem jak wygląda sprawa drogą mailową. Z kolei na forum mamy bardzo przyjemny temat, w którym można zapytać Panią Anię o wszelkie sprawy związane ze sklepem.
Jedyną wadą jest ogromna cena za kuriera. Rozumiem, że trochę musi sobie liczyć, ale kilkanaście złotych to jednak trochę zbyt dużo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować