Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Więcej niż maks, czyli niezwykła ocena Yahoo dla Batman: Arkham City

32 postów w tym temacie

"...łatwość wdania się w niepotrzebne i odciągające od właściwej rozgrywki bitwy z gęsto rozstawionymi po mrocznych zaułkach typami spod ciemnej gwiazdy i trudność w zapamiętaniu dużych lokacji, co w prosty sposób może doprowadzić do zgubienia się...

I tego się właśnie obawiałem :-/
No nic, będę musiał tak grać by się tam nie zgubić xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tia, 6/5 to od razu 120/100, bo przeciez nie moglo im chodzic o 101/100... Dlatego nie kieruje sie w ogole ocenami debilcritic, taki system skalowania powinien byc zakazany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matematyki nie oszukasz 6/5 to w przełożeniu na skalę metacritic 120/100 tak jak 4/5 dało by 80/100.

A czy to jest sensowne i daje rzetelny obraz ocen danego produktu to już inna sprawa.

Mnie tam osobiście zwisają wszystkie te oceny [sam wydam grze opinię jak ja skończę], pomogły mi tylko utwierdzić się w przekonaniu, że jednak warto było składać zamówienie na pre-order.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od kiedy yahoo to autorytet od oceniania gier?
metacritic jest ok nie dlatego że daje uśrednioną ocenę ale to że agreguje recki i łatwo dotrzeć do tej najgorszej i poczytać dlaczego ta gra jest zła, po za tym jeżeli zagra fair to ocenę yahoo ustali na 100 przy liczeniu średniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dlatego przestałem czytać recenzje. Gry, które zasługują na 10/10 wychodzą raz na 10 lat. Dzisiaj co drugiej grze wystawia się oceny rzędu 9 czy 9+.

I nie, nie wierzę, że nowy Batman jest aż tak dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzie sensu w dawaniu więcej jak daje skala. Jak gra nie miesci sie w skali, to moze ona jest do bani? :)
A tak na powaznie, to szajsu z ocenami coraz wiecej... a z takimi ocenami yahoo fanow nie nazbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2011 o 13:17, Headbangerr napisał:

Gra, zrecenzowana nie bez zastrzeżeń, która dostaje ocenę "wyższą niż maksymalna". Świat
się kończy - takie jest moje zdanie, z którym zupełnie się nie zgadzam.

W świecie gdzie średnia gra dostaje noty typu 7/8 na 10 (mimo że nawet logika podpowiada że średni-połowa, 5/10), a słaba w okolicach 5, nie dziwne są takie absurdalne sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przegięcie... Rozumiem, że gra może być dobra, wybitna, wprowadzająca wiele nowych rozwiązań (chociaż tutaj zapewne nie ma takich za wiele, biorąc pod uwagę, że to druga gra), ale dawać takie oceny??!!
Bez jaj 9/10 już by w zupełności wystarczyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2011 o 13:25, Valmar napisał:

W świecie gdzie średnia gra dostaje noty typu 7/8 na 10 (mimo że nawet logika podpowiada
że średni-połowa, 5/10), a słaba w okolicach 5, nie dziwne są takie absurdalne sytuacje.


Co do zasadności przyznawania takich a nie innych ocen się nie wypowiadam, bo to zbyt złożony temat i łatwo o zbyt pochopne sądy i generalizowanie. Inna sprawa, jeśli chodzi o oceny ponad skalę - co to właściwie oznacza? W tym momencie ocena maksymalna przestaje być maksymalną. A co teraz z innymi grami które okażą się równie dobre lub lepsze? Recenzent który wystawił tą ocenę, będzie miał kłopot. Albo będzie musiał przyznawać częściej taką bezsensowną notę, albo uznać, że to był błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś z matmy na klasówce dostałem też punkty ponad normę, więc... :P

Może jestem naiwny, ale przez te wysokie oceny tylko jeszcze bardziej chcę zagrać w drugiego Batmana :D

Ale macie rację, to jest chore... Takie oceny są przesiąknięte subiektywizmem jeszcze bardziej, niż inne recenzje. Gra może być dobra, a nawet bardzo dobra, ale moim skromnym zdaniem nie ma gry, która by zasłużyła na 10/10 (nie mówiąc już o 11/10 itd.), bo nawet wybitne klasyki jak Baldur''s Gate, czy Fallout nie są bez wad.

P.S. Czemu daliście 2 razy to samo zdjęcie w newsie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jestem ciekaw ile powinno dostać Heores III, Fallout 2, BG 2, i Icewind, albo Torment , bo licząc tą skalą gdzie na patrzy się na drobne nieścisłości to te gry powinny dostać grubo ponad 150% :D już nawet pierwszy KotOR by kwalifikował się do ponad 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2011 o 13:09, meJKu napisał:

I dlatego przestałem czytać recenzje. Gry, które zasługują na 10/10 wychodzą raz na 10
lat. Dzisiaj co drugiej grze wystawia się oceny rzędu 9 czy 9+.

I nie, nie wierzę, że nowy Batman jest aż tak dobry.

Podpisuję się ręcyma i nogyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To oznacza tylko tyle, że Arkham City zapowiada się arcyciekawie :) kurczę, jeszcze miesiąc został :D a co do oceny, to moim zdaniem wyraża ona jedynie tyle, że to jest arcydzieło i zwykła skala ocen nie starcza do jej ocenienia. Oczywiście, znalazłoby się pewnie z jeszcze kilkanaście podobnych gier, które były prawdziwymi brylantami i także powinny dostać oceny poza skalą :) a Metacritic powinien to uznać za 100 %, przecież to jest maks w ich skali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2011 o 12:44, TobiAlex napisał:

Jamz widzę, że na bakier z matmą co? Jeżeli 6/5 daje 101/100 to gratki.

Widze za to, ze u ciebie na bakier czytanie ze zrozumieniem stoi. Debilcrtitic automatycznie zaklada, ze ocena 5/5 to 100/100. Ale ocena ta moze oznacz wszystko z przedzialu 81-100 (a raczej 91-100, co by bylo blizej maksa, jesli recenzent ma mozliwosci wystawienia polowki). Tyle ze za trudno by sie przekladalo do idiotycznego systemu, wiec jada po latwiznie i uznaja tylko gorny prog. A ocena 6/5 oznacza, ze gra jest ponadprzecietna, ale nie sposob podac dokladnie, jak bardzo. Ale takie 120/100 od razu jak podnosi srednia pieknie...

Nastepnym razem zanim zaczniesz ludzi obrazac, uzyj mozgu i pomysl troche. To nie boli. Choc moze wolisz lykac wszystko, co w twoim kierunku media rzuca bez chwili zadumy, bo tak latwiej? Powodzenia zycze w takim razie w zyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować