Zaloguj się, aby obserwować  
pitirules

PS2 - Gry

370 postów w tym temacie

Ja polecam ze swojej strony na PS2 obie części The Getaway, Obie części Baldur''s Gate Dark Alliance, Serię Medal of Honor oraz Każdą część z serii Resident Evil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyścigi jakoś mnie nigdy nie interesowały. Kupiłem PS2 dla gierek których nie ma na PC.
Planuję pograć we wszystkie ciekawe FPP oraz Baldursy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie ps2 dla GT4. Mądrzejszym wyborem jest kupic xboxa i Forza Motorsport- duzo lepsza od konkurenta.

Ja moge polecic:
Resident Evil 4 - must have! 9+/10 Chyba najlepsza gra na ps2.

God of War - uwaga, brutalna(bardzo). Gralem w DMC3 ale mi nie przypadl do gustu, za to GoW to mistrzowstwo w tego typu grach.

Ace Combat 5 - Nie lubisz symulatorow, ale chetnie bys sobie polatal i powalczyl mysliwcami? Gra dla Ciebie. W sumie to dla kazdego, bo grywalna jak cholera, a do tego ma ciekawą fabułe i charyzmatyczne postacie.

Seria Metal Gear Solid - Cud, miod i orzeszki. Gra wzruszajaca i z glebia. Ech... czemu takich gier jest tak malo.

Farenheit - lubie ta gre nazywac, interaktywnym filmem. Przygodowka, ale zrobiona tak by nie bylo takich zastojow, w ktorych nie wiesz co zrobic.

Shadow of the Colossus - omgwtfMUSTHAVE! Fabuła skomplikowana jak kij od szczotki, przeciwnikow w sumie, o ile dobrze pamietam, w calej grze jest 16. Cala gra polega na szukaniu ich i zabiciu. SWIETNA! xD
Serio, dorastasz swoim przeciwnikom, moze do pięt. Popatrzcie na screeny, co stara czarnulka potrafi jeszcze wyczarowac.

Burnout 3- swietnie sie przy tym bawiłem. Spedzilem mnostwo czasu przy niej, moze dla tego Revenge mi sie nie spodobal tak bardzo jak 3. Po sequelu swietnej gry, oczekiwalem czegos wiecej.

Romance of three Kingdoms X - gra tylko dla zawardzialych strategow. Grafika jak z amigi, ale jak juz ja rozgryziesz to bedziesz siedzial godzinami.

Midnight Club 3 - przy tej grze NFSU2 i NFSMW moze co najwyzej schowac glowe w piasek. Hektolistry grywalności.

San Andreas - kazdy zna, w sumie nie ma co polecac bo jak ktos nie gral to i tak zagra xP

Moim zdaniem Soul Calibur 3>Tekken 5 ,ale warto sprawdzic i jedna i druga.

Jak mi sie cos przypomni to dopisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś tą przejściówkę do ps2 na klawiaturę i myszkę ?
Czy jest dużo łatwiej w fpp ?
Czy ktoś może podać namiary gdzie możno ją tanio kupić, bo na aukcjach "chodzą" po 80-120 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK Pograłem wczoraj po raz pierwszy w życiu na PS2. Czas opisać moje wrażenia.
Kupiem używkę na aukcji internetowej z 4 grami (tekken5, Gta: Vice City, SSX Tricky, LMA Manager 2002). Model model SCPH-75004. Okazuje się że jest taka malutka że aż fajna. Podłączenie bez problemów - działanie też. Na pierszy ogień poszedł teken 5. generalnie bog fanem nawalanek nigdy nie byłem ale co tam. Odpalam płytkę. Intro przezajefajne - aż się jarałem do siebie w duszy oglądając je na swoim 21 calowym TV Deawoo.
Odpaliłem samą grę - pierwszy kontakt z padem intuicyjny. Jak bym się z nim urodził w ręku - nie ma problemów ze sterowaniem. Jedyne co mi doskwiera to pocące się dłonie po kilkunastu minutach na padzie...coś nowego - grając na PC tego nie miałem ;)

Teken 5 - graficznie nie powala. Spodziewałem się czegoś wiecej. A co do gry to aby opanowac kombinacje ciosów trzeba poświecić kilka godzinek - raczej nie dla mnie ta gra...

Odpaliłem więc SSX Tricky - jazda na snowbordzie - fajna myuzyczka (its tricky tricky ;) - grafika jak z pegazusa - no może przesadzam ale piksele że hej...jedyne co fajne to wibrowanie pada - aż się przestraszyłem prawie ;)

GTA Vice City - jakoś długo się ładowało...porównując do wersji PC kiepskie...Sterowanie wymaga wczucia się - doskierała mi niedzisiejsza grafika i brak ostrości obrazu... Wolę wersję na PC.

LMA Manager 2002 - to menager piłkarki - nawet nie odpalałem - nie dla mnie :(

Następnie odpaliłem filmy na DVD - też jakoś się pogubiłem w opcjach - wolę zwykły odtwarzacz DVD - chyba dokupienie pilota do PS2 rozwiązało by problem ...

Podsumowując swój pierwszy kontakt z PS2 : Przeżylem lekkie rozczarowanie - spodziewałem się czegoś lepszego... Za bardzo się nastawiłem na rewolucję chyba...Zobaczymy jak będzie z innymi grami któr już wkrótce otrzymam... Jeśli macie jakieś uwagi czy porady zapraszam do rozmowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CONAN - wczoraj pograłem w tą gierkę około 1-2 godzin. Sterowanie Przyjemne. Graficznie poprawnie. Denerwuje: rzadki system saveowania, skomplikowane kombinacje klawiszy do walki, Brak statystyk broni. Po godzinie grania dłonie mi się spociły od wywijania Padem...chyba jednak wolę PC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 09:15, Evil Khan napisał:

Denerwuje: rzadki system saveowania,

Tak jest w każedej grze na konsole, gdyby zapis miałby być w każdym miejscu to zabrakłoby pamięci na memorce, bo wtedy potrzeba dużo większej ilości danych do opisania miejsca w którym się znajdujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 09:27, Maker3 napisał:

> Denerwuje: rzadki system saveowania,
Tak jest w każedej grze na konsole, gdyby zapis miałby być w każdym miejscu to zabrakłoby pamięci
na memorce, bo wtedy potrzeba dużo większej ilości danych do opisania miejsca w którym się
znajdujesz

ale wkurzające to jest bo już widzałem runę do savowania i mnie zaciukali - teraz muszę powtarzać z 30 min gry... echh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niebawem bedę sobie kupować Tony''ego Hawk''a na PlayStation 2
Na tą platforme ukazał się

* Tony Hawk''s Pro Skater 3
* Tony Hawk''s Pro Skater 4
* Tony Hawk''s Underground
* Tony Hawk''s Undreground 2

American Westelland nie licze bo to nowość i jest na razie za drogi.

Która z wymienionych gier jest waszym zdaniem najlepsza.
Mój faworyt to THPS4, najnowszy z klasycznych hołkow(słyszałem że w tych undergroundach to zamiast wykonywać triki to się ludzi potrąca i rzuca w pomidorami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez 2 dni zabawy wyrobiłem sobie zdanie o PS2 na tyle by się jej pozbyć. Jako zabaweczka dla nie mających PC ok ale konkurować z nim nie ma szans...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 12:22, Evil Khan napisał:

Przez 2 dni zabawy wyrobiłem sobie zdanie o PS2 na tyle by się jej pozbyć. Jako zabaweczka
dla nie mających PC ok ale konkurować z nim nie ma szans...


Daj PS2 jeszcze szansę ;-) Zagraj w jakiś jRPG - Final Fantasy X albo w exclusive np. God Of War. Mnie gry na PS2 porwały na całego, tak że praktycznie nie gram na PC.Grafika i system saveów mi nie przeszkadza. Ale to mój gust, kłócić się o to nie zamierzam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 12:32, Chaszu napisał:

Daj PS2 jeszcze szansę ;-) Zagraj w jakiś jRPG - Final Fantasy X albo w exclusive np. God Of
War. Mnie gry na PS2 porwały na całego, tak że praktycznie nie gram na PC.Grafika i system
saveów mi nie przeszkadza. Ale to mój gust, kłócić się o to nie zamierzam :)

Czekam jeszcze na inne gierki min.: God Of War - zobaczymy jak będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 12:33, Evil Khan napisał:

Czekam jeszcze na inne gierki min.: God Of War - zobaczymy jak będzie :)


Również radzę Ci wypróbować dla odmiany kilka dobrych gier przed podjęciem decyzji o pozbyciu się konsoli. ;) God of War to dobra decyzja, poza tym właśnie FF X, albo Burnout (3 albo Revenge), albo Shadow of the Collosus, albo MGS3... Bo na razie to wygląda tak, jakbyś wybrał specjalnie tytuły słabe, albo z takich gatunków co z zasady nie lubisz, żeby udowodnić wyższość PC nad PS2. :)

Chociaż oczywiście jeżeli chodzi o kwestie techniczne to tej ostatniej wcale udowadniać nie trzeba - to oczywiste, PS2 ma już przecież parę lat na karku. Chodzi tylko o to, że na tę konsolę jest sporo gier, których *nie ma* na PC i dlatego jest warta uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 12:39, Domek napisał:

Również radzę Ci wypróbować dla odmiany kilka dobrych gier przed podjęciem decyzji o pozbyciu
się konsoli. ;) God of War to dobra decyzja, poza tym właśnie FF X, albo Burnout (3 albo Revenge),
albo Shadow of the Collosus, albo MGS3... Bo na razie to wygląda tak, jakbyś wybrał specjalnie
tytuły słabe, albo z takich gatunków co z zasady nie lubisz, żeby udowodnić wyższość PC nad
PS2. :)

Zakupiłem jeszcze kilka ciekawych gierek - pogram zobaczę jakie dalsze losy PS2 będą. Następne w kolejce są :
KILLZONE
Mace Griffin: Bounty Hunter
TIME SPLITTERS 2
Medal of Honor Frontline
MEDAL OF HONOR RISING SUN
(oraz GOD OF WAR)
Wiem, że to nie są jakieś killery ale taniutko je kupiłem (15-25 zł oryginały używane- nieźle chyba) więc zobaczę jakie będą wrażenia. Ciekaw jestem jak ze strzelaninami będzie... zastanawiam się też nad przejściówką do klawiatury i myszki ale dość drogi to bajer - 70-120 zł kosztuje na All...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 12:58, Evil Khan napisał:

> Również radzę Ci wypróbować dla odmiany kilka dobrych gier przed podjęciem decyzji o pozbyciu

> się konsoli. ;) God of War to dobra decyzja, poza tym właśnie FF X, albo Burnout (3 albo
Revenge),
> albo Shadow of the Collosus, albo MGS3... Bo na razie to wygląda tak, jakbyś wybrał specjalnie

> tytuły słabe, albo z takich gatunków co z zasady nie lubisz, żeby udowodnić wyższość PC
nad
> PS2. :)
Zakupiłem jeszcze kilka ciekawych gierek - pogram zobaczę jakie dalsze losy PS2 będą. Następne
w kolejce są :
KILLZONE
Mace Griffin: Bounty Hunter
TIME SPLITTERS 2
Medal of Honor Frontline
MEDAL OF HONOR RISING SUN
(oraz GOD OF WAR)
Wiem, że to nie są jakieś killery ale taniutko je kupiłem (15-25 zł oryginały używane- nieźle
chyba) więc zobaczę jakie będą wrażenia. Ciekaw jestem jak ze strzelaninami będzie... zastanawiam
się też nad przejściówką do klawiatury i myszki ale dość drogi to bajer - 70-120 zł kosztuje
na All...

Fakt jak sie jest przyzwyczajonym do klawy+myszy to za pierwszym razem grając w jakiego kolwiek FPSa na padzie dostaje sie cięgi od wroga. Wiem bo jak grałem w pierwszego FPSa na padzie, KillZone to nawet poziom normal był trudny, z MoH:Frontline było już lepiej bo troche opanowałem sterowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Medal of Honor Frontline - dziś przyszła owa gierka. O mato nie myślałem że można tak umęczyć się przy FPP :(
Pograłem z 30 min - opnaowałem ciężkie sterowanie ale nie idzie mi dobitnie a paluchy bolą od pada - jednak PC uber alles. NIe przeszedłem w grze nawet plazy Omaha bo mnie rozwalają wcześniej czy później a zapisać nie można :(
Rozczarowałem się PS2 - a może to ja się nie nadaję na konsole ? Chlip - a miało być tak pięknie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 19:05, Evil Khan napisał:

Rozczarowałem się PS2 - a może to ja się nie nadaję na konsole ? Chlip - a miało być tak pięknie
....


Fakt, FPSy na PS2 wypadają zdecydowanie gorzej niż na PC. Właśnie ze względu na sterowanie Killzone poszedł na półkę - bede grać w niego jak skończę inne tytuły.

Odpalaj God Of War - jeśli Ci sie nie spodoba, to juz chyba los PS2 u Ciebie jest przesądzony... ;-)

PS. Gdzie tak tanio kupiłeś te gierki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 19:22, Evil Khan napisał:

> PS. Gdzie tak tanio kupiłeś te gierki?
udało mi się na aukcjach allegro je wyczaić :)

Przed spradarzą zagraj jeszcze w Gran Turismo 3( na allegro dostaniesz za ok. 25zł)
Musisz tylko troche w to pograć(bo na początku możesz od razu ją wyłączyć jak zobaczysz grafike z 2001 roku)
ale poźniej nie bedziesz się mogł od niej oderwać.

A jak to cie nie przekona to kup Tony Hawk''sa i pograj chwile na PStwo, a po godzinie zagaj w tego samego Hawk''sa na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować