KERMIz

GTA 5 (V) - Temat Ogólny

4654 postów w tym temacie

Dnia 12.07.2012 o 17:20, Sericulum napisał:

> Dwie pocztówki łał, szaleństwo... szaleństwo :D!

A jak się podniecają ludzie pod tym wywiadem... przecież to tylko 2 screeny.


Owszem az 2 screeny po 8 miesiecznej przerwie bez jakiechkolwiek oficjalnych informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2012 o 20:35, Ecko09 napisał:

> To prawda, że 29 sierpnia ma się odbyć oficjalna polska premiera?

Nie.


W ogóle wiadomo kiedy ma być premiera na konsole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie wiadomo. Rockstar pokazał jedynie trailer. Od tego czasu panuje całkowita cisza na temat gry. Trzeba czekać. Najprawdopodobniej w sierpniu na Gamescomie coś nowego powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a zastanawiał się ktoś jaki podział terenu możemy otrzymać?

Tzn. co ja mam na myśli?
Do tej pory każde GTA było podzielone na wyspy i każda kolejna była dostępna zawsze po jakimś tam określonym czasie gry.

W GTA V ma być póki co jedno wielkie miasto, a przynajmniej tak oficjalnie zapewniają nas twórcy.
Więc co?
Będzie niewidzialna bariera, czy całe miasto dostaniemy od razu? Przecież to raczej swojego rodzaju ewenement w GTA, aby wszystko, a przynajmniej całe i jedyne miacho było dostępne w grze od zaraz, bo przecież za bardzo podzielić Los Santos się chyba i tak nie da.

Szczerze byłoby to dla mnie dość dziwne, ale wątpie w wersje GTA V z SF i LV.
Takie przemyślenia mnie naszły jak to będzie wyglądało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2012 o 14:12, Call_me_Kay napisał:

Hmm, a zastanawiał się ktoś jaki podział terenu możemy otrzymać?

/.../

Myślę, że będzie kilka miast, albo jedno + tereny pozamiejskie i wsie. Wtedy to będzie jak w San Andreas i GTA IV - za wyjazd poza granice ścigała nas policja (w GTA IV było to tłumaczone zagrożeniem terrorystycznym). Jakoś fabularnie to z pewnością uzasadnią, chociażby że gość ma na pieńsku z mafią i jak wyjedziemy poza ustalony obszar to będą do nas strzelać.
Jest też inna opcja - będzie dostępny od razu cały teren gry ale np początkowo nie będziemy mieć dostępu do Downtown - więc tam będziemy mogli pojechać ale wszystkie sklepy, Pain`n`Spraye itp będą zamknięrte i niedostępne dla nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2012 o 15:42, JackXPPL napisał:

Myślę, że będzie kilka miast, albo jedno + tereny pozamiejskie i wsie. Wtedy to będzie
jak w San Andreas i GTA IV - za wyjazd poza granice ścigała nas policja (w GTA IV było
to tłumaczone zagrożeniem terrorystycznym). Jakoś fabularnie to z pewnością uzasadnią,
chociażby że gość ma na pieńsku z mafią i jak wyjedziemy poza ustalony obszar to będą
do nas strzelać.
Jest też inna opcja - będzie dostępny od razu cały teren gry ale np początkowo nie będziemy
mieć dostępu do Downtown - więc tam będziemy mogli pojechać ale wszystkie sklepy, Pain`n`Spraye
itp będą zamknięrte i niedostępne dla nas.


Tzn. wiesz, bardziej mnie interesuje to jak rozwiążą tę kwestię pod względem "fizycznym".
Czyli tradycyjnie szlabany? Tylko, że w tym przypadku trzeba by było ich ustawić całe mnóstwo.

W GTA do tej pory zawsze były wyspy, a więc szlabany na mostach, ograniczenie dostępu łodzi i po problemie, a w III i VC bohater nie umiał pływać to już w ogóle nie było opcji przedostać się na drugi brzeg :)

Zauważ, że w San Andreas było bardzo ciężko się przedostać na inną wyspę mimo wreszcie danej nam możliwości pływania. Większość brzegów była stroma - nie dało się na nie wejść. Łódki jak zaznaczyłem - ograniczony do nich dostęp. Płynąć wpław - zastrzelą prędzej czy później a lot helikopterem czy samolotem też nie wchodził w grę, bo większość była pochowana (chyba z wyjątkiem dodo na lotnisku LS).

IV? Znów szlabany, płynąć wpław - po chwili nas zastrzelą, helikopterów na pierwszych dwóch wyspach nie ma, łodzie również ograniczone.

I teraz pojawia się w piątce problem, bo samo Los Santos będzie już wielkości całego Liberty City, tyle, że nie będzie ono wyspą, a więc ustawienie szlabanów na wszystkich ulicach, aby odciąć do czegoś dostęp byłoby trochę pracochłonne i nie wiem czy do końca dobre. Wyjaśnienie? Kwarantanna w jakiejś części miasta? xD
No chyba, że pójdą w inną stronę i po przekroczeniu jakiegoś terenu wyskoczy alert 10 sekund, aby wrócić z powrotem, ale z kolei wtedy wyjaśnienia pod względem historii zawartej w grze po raz pierwszy by nie było.

A to, że będą inne małe miasta, pewnie z 2 lub trzy za tymi górkami to też się domyślam, ale naprawdę ciekawi mnie jak rozwiążą ten problem z dostępem do określonej części mapy w tym wypadku, gdy pierwszy raz tworzą grę na stałym lądzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2012 o 16:11, Call_me_Kay napisał:

Tzn. wiesz, bardziej mnie interesuje to jak rozwiążą tę kwestię pod względem "fizycznym".
Czyli tradycyjnie szlabany? Tylko, że w tym przypadku trzeba by było ich ustawić całe
mnóstwo.


A po co szlabany? Granice pomiędzy dzielnicami miasta są dość dobrze widoczne. Wystarczy, że wiedziemy do Downtown i wyskoczą nam 4 gwiazdki, bo np nasz bohater miał umowę z glinami o tym, że nie aresztują go pod warunkiem, że nie będzie opuszczać swojej dzielnicy. Albo, w 3/4 miasta toczą się zamieszki i wojny gangów (co były w San Andreas) i musi się trzymać w swojej dzielnicy bo tylko tam jest spokojnie. ;] Może też... nie wiem... Podpadł kilku znanym gangom i jest wyznaczona nagorda za jego głowę (co byłoby możliwe bo w trailerzye coś było, że to facet z "przeszłością") i dlatego musi być ostrożny. ;)

Dnia 14.08.2012 o 16:11, Call_me_Kay napisał:

Zauważ, że w San Andreas było bardzo ciężko się przedostać na inną wyspę mimo wreszcie
danej nam możliwości pływania.


Do Las Venturas? Było można próbować ukraść coś z lotniska w Los Santos i polecieć. Mniej problemów było z wsiami i San Fierro bo tam żadnych barier nie było, włączał się jedynie 4 poziom poszukiwania przez policję.

Dnia 14.08.2012 o 16:11, Call_me_Kay napisał:

IV? Znów szlabany, płynąć wpław - po chwili nas zastrzelą, helikopterów na pierwszych
dwóch wyspach nie ma, łodzie również ograniczone.

Niko nie umiał pływać :P
Można było próbować tunelami metra pojechać, albo przebić się przez blokadę policyjną na mostach. Dało radę, ale tak jak w San Andreas - wyskakiwały 4 gwiazdkii. ;]

Dnia 14.08.2012 o 16:11, Call_me_Kay napisał:

I teraz pojawia się w piątce problem,

Może też zrobią tak jak mówiłem - będzie od razu dostęp do całego miasta, ale pozostałe dzielnice będą nieaktywne początkowo - sklepy, usługi, uaktywnią się dopiero wraz z postępami w fabule

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2012 o 20:14, JackXPPL napisał:

Niko nie umiał pływać :P

Jesteś pewien? Z tego co pamiętam, to nie umiał tylko nurkować.

Dnia 14.08.2012 o 20:14, JackXPPL napisał:

Może też zrobią tak jak mówiłem - będzie od razu dostęp do całego miasta, ale pozostałe
dzielnice będą nieaktywne początkowo - sklepy, usługi, uaktywnią się dopiero wraz z postępami
w fabule

To trochę bez sensu, po co ograniczać usługi? Rozumiem, nie wszystko na raz, część ubrań i broni można zostawić na później, ale nie wyobrażam sobie, żebym musiał odblokowywać korzystanie ze sklepów czy Pay''n''Spray.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok, ok! :)

Mi po prostu chodzi o to, że jeżeli będzie tak jak mówisz (czyli powiedzmy ograniczenie słowne - nie wychodź po za jakąś tam dzielnicę), to skończyć poszukiwanym przez policję przez to, że się wyjdzie po za jakaś granicę będzie o wiele łatwiej niż we wcześniejszych częściach, gdzie miałeś jasno zaznaczone dokąd możesz dojść i gdzie kończy się dostępna droga ;)

PS. Niko umie pływać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 18:51, Ifym napisał:

Imponująca grafika i ładny krajobraz, no przynajmniej na tyle na ile widać. Oby tylko pomysł nie przerósł panów z R. GTA V może zostać kompletnie numero uno. Grą która przewyższy wszystkie inne ze względu na otwarty świat i możliwości. Ale nie nie będę marzył. Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca. Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze na żadnym GTA nie zawiodłem, począwszy od jedynki. Każda jedna cześć to mistrzostwo, tutaj też zdaje mi się że Rockstar przejdzie sam siebie i wydadzą najlepszą część... Do czasu kolejnej. :) Mam nadzieję że znowu będzie tyle możliwości co w San Andreas, nawet te głupoty typu siłownia były jakimś urozmaiceniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogli by podać platformy na jakie wyjdzie ta gra chociaż w jednym z artykułów, a mianowicie o RDR R* powiedział że ma nadzieje że pomiędzy kolejnymi odsłonami GTA będziemy się świetnie bawić przy L.A. Noire i MP 3, zwracał się oczywiście do graczy PC''towych, więc jak sądzę GTA V wyjdzie na PC, chciałbym już to widzieć bo jak czytam niektóre fora i kłótnie PC''towych graczy z konsolowymi to aż odechciewa się wchodzi na takie fora, i fajnie by było jakby podali coś procz screenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się