KERMIz

GTA 5 (V) - Temat Ogólny

4654 postów w tym temacie

Chyba nie bardzo wiecie, na czym polega idea GTA. Sleeping Dogs musiał się czymś wyróżnić. Nie dość, że akcja gry dzieje się w Azji, to dodatkowo postawiono na system walki. Zrobili coś, czego jeszcze nigdzie nie było. Inne gry jak Saints Row nie próbowały zmienić systemu walki, tak aby się różnił od tego z GTA. Activision, a potem Square Enix mieli nóż na gardle. Nie mogli zrobić kolejnego klona GTA, który przeszedłby niezauważony. Dlatego powstał tak dobry i ciekawy system walki. Kopiowanie takich rozwiązań do GTA byłoby złe, bardzo złe. W GTA pięści lub broni białych używaliśmy tylko wtedy gdy zabrakło nam amunicji bądź do zabawy. GTA to nie bijatyka, to gra oparta na mechanice strzelania z perspektywy trzeciej osoby. Gra o gangsterach, a nie mistrzach sztuk walki. Nie zapominajcie, że w Sleeping Dogs główny bohater był policjantem i trochę głupio, by to wyglądało, gdyby chodził po mieście z bronią i wszystkich mordował. System walki polegającym na sztukach walki jest fabularnie wytłumaczony. W GTA nie miałoby to żadne sensu. Chcecie dalej walczyć na pięści? Zagrajcie w Batmany lub nawet w Assassin''s Creed, bo właśnie te dwie gry były inspiracją dla systemu walki w Sleeping Dogs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2013 o 16:04, Janek_Izdebski napisał:

> Raczej nie ma na to szans. Walka Sleeping Dogs opierała się na sztukach walki, w
> GTA są to strzelaniny.
Ale mogą dać jakieś podstawowy zestaw ciosów ręcznych i nożnych + ewentualne combosy,
prawda? :)


Na 100% zaaplikują takie rozwiązania, bo już w GTA IV mogliśmy atakować "kombosami" kontrując przeciwnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź do KRAJU : Dlaczego uważasz że system walki w GTA 5 bylłby bardzo zły i że niemiało by to żadnego sesnu ? Niezgodze sie z tobą , moim zdaniem wiele fanów GTA napewno by chciało spróbowac czegoś innego mam tu na mysli bijatyki , nie tylko sie non stopa strzelac . Mogli by zrobic w GTA 5 w końcu połączenie bijatyki i strzelania , i tu niechodzi żeby papugiwali od Sleeping Dogs bo równie dobrze mogą zrobić inne kombinacje ciosów jeszcze lepsze , mi osobiście brakowało własnie w GTA biajtyki takiej z prawdziwego zdarzenia , Bo w GTA IV system walki był wręcz kiepski . Wiesz KRAJU kazdy ma swoje zdanie i ja szanuje twoje zdanie , jak widać każdy ma inny gust , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2013 o 20:52, Bergmanssen napisał:

Odpowiedź do KRAJU : Dlaczego uważasz że system walki w GTA 5 bylłby bardzo zły i że
niemiało by to żadnego sesnu ? Niezgodze sie z tobą , moim zdaniem wiele fanów GTA napewno
by chciało spróbowac czegoś innego mam tu na mysli bijatyki , nie tylko sie non stopa
strzelac . Mogli by zrobic w GTA 5 w końcu połączenie bijatyki i strzelania , i tu niechodzi
żeby papugiwali od Sleeping Dogs bo równie dobrze mogą zrobić inne kombinacje ciosów
jeszcze lepsze , mi osobiście brakowało własnie w GTA biajtyki takiej z prawdziwego zdarzenia
, Bo w GTA IV system walki był wręcz kiepski . Wiesz KRAJU kazdy ma swoje zdanie i ja
szanuje twoje zdanie , jak widać każdy ma inny gust , pozdrawiam


Akurat w GTA IV system walki był bardzo realistyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre dobre , jak twoim zdaniem w GTA IV byl system walki realistyczny to chyba niewidziałes na oczy Sleeping Dogs kolego , w GTA IV walka była juz taka oklepana i taka sztuczna , co innego Sleeping Dogs tam sa dopiero kombinacje ciosów jak Steven Seagal albo Chuck Norris :-) , z szacunkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2013 o 21:33, TerrorHurtz napisał:

Akurat w GTA IV system walki był bardzo realistyczny.

Taki sobie był. Niby polegał na czymś więcej, niż szybkim tłuczeniu klawiszy, wymagał trochę rytmu, ale nie dawał zbyt dużych możliwości. Podobała mi się za to możliwość zabrania przeciwnikowi broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2013 o 21:35, Bergmanssen napisał:

hehe dobre dobre , jak twoim zdaniem w GTA IV byl system walki realistyczny to chyba
niewidziałes na oczy Sleeping Dogs kolego , w GTA IV walka była juz taka oklepana i taka
sztuczna , co innego Sleeping Dogs tam sa dopiero kombinacje ciosów jak Steven Seagal
albo Chuck Norris :-)

I to świadczy o realistycznych walkach w Sleeping Dogs? Własnie GTA IV ma bardziej przyziemny system walki, co do głównych bohaterów, którzy sztuki walki trenowali co najwyżej na ulicy, czy w jakichś podziemnych turniejach, jest dosyć rozsądne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu na forum jest opcja odpowiedz. Najeżdżasz na post na który chcesz odpowiedzieć i po prawej na górze pokazują Ci się trzy przyciski.
Co do systemu walki w GTA. W IV był niezły. Dużo lepszy niż w poprzednich częściach, ale jak chcieliśmy strzelankę pełną gębą to lepiej było zagrać w Gears of War. W GTA głównie chodzi o porachunki mafijne. Strzelaniny w takim świecie są na porządku dziennym. Bossowie mafii nie umawiają się na honorowe walki na pięście. To krwawa wojna gdzie wygra przeważająca siła i celniejsze oko. W Sleeping Dogs, tak jak pisałem, głównym bohaterem jest policjant. Producent musiał wymyślić jakiś sposób, jak fabularnie wytłumaczyć to, że w SD się praktycznie nie strzela. Ulokowanie akcji w Hong Kongu było strzałem w dziesiątkę. Ogólnie Chiny żyją kung-fu. To ich dobro narodowe. Wychodzi tu spryt najpierw producenta od Acti, a później od Square Enix, że zdecydowali się na taki ruch. Ponowne kopiowanie GTA nie było dobrym pomysłem. Dwa lata temu dostaliśmy świetne Saints Row 3, przy którym bawiłem się świetnie. Pomysł był zgoła inny, niż kopia GTA. Trudno w grze Rockstara zaimplementować system walki jak ze Sleeping Dogs lub Batmanów. Koncepcja i struktura gry diametralnie różniła by się od innych części serii. Nie dość, że to bardzo ryzykowne,to gra mogłaby utracić swój klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widać mamy odmienne zdanie co do GTAIV i Sleeping Dogs ( chociaż GTA IV bardzo mi się podobała , przeszlem ją 3 razy ) ,a w Sleeping Dogs jestem juz na połowie fabuły , ale tak już jest , jak by każdy miał takie samo zdanie to by było nudno :-) , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2013 o 21:54, Kraju napisał:

Tu na forum jest opcja odpowiedz. Najeżdżasz na post na który chcesz odpowiedzieć i po
prawej na górze pokazują Ci się trzy przyciski.
Co do systemu walki w GTA. W IV był niezły. Dużo lepszy niż w poprzednich częściach,
ale jak chcieliśmy strzelankę pełną gębą to lepiej było zagrać w Gears of War. W GTA
głównie chodzi o porachunki mafijne. Strzelaniny w takim świecie są na porządku dziennym.
Bossowie mafii nie umawiają się na honorowe walki na pięście. To krwawa wojna gdzie wygra
przeważająca siła i celniejsze oko. W Sleeping Dogs, tak jak pisałem, głównym bohaterem
jest policjant. Producent musiał wymyślić jakiś sposób, jak fabularnie wytłumaczyć to,
że w SD się praktycznie nie strzela. Ulokowanie akcji w Hong Kongu było strzałem w dziesiątkę.
Ogólnie Chiny żyją kung-fu. To ich dobro narodowe. Wychodzi tu spryt najpierw producenta
od Acti, a później od Square Enix, że zdecydowali się na taki ruch. Ponowne kopiowanie
GTA nie było dobrym pomysłem. Dwa lata temu dostaliśmy świetne Saints Row 3, przy którym
bawiłem się świetnie. Pomysł był zgoła inny, niż kopia GTA. Trudno w grze Rockstara zaimplementować
system walki jak ze Sleeping Dogs lub Batmanów. Koncepcja i struktura gry diametralnie
różniła by się od innych części serii. Nie dość, że to bardzo ryzykowne,to gra mogłaby
utracić swój klimat.

dzieki za pomoc z ta odpowiedzia gdzie mam pisac , jestem na tym forum dopiero kilka dni , słuchaj niechce sie kłócic bo mamy odmienne zdanie co do bijatyk w GTA , ale zawsze można sobie pogadac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jeszcze o usuwaniu mojej wypowiedzi gdy mi odpowiadasz lub o jej przycięciu. Inaczej wychodzą takie długie posty, co brzydko wygląda gdy przegląda się całą stronę. Dodatkowo moderatorzy zwracają na to uwagę.

Po to jest forum, żeby wymieniać poglądy. Nikt tu nie mówi o kłótni, bo po co się kłócić na takie błahe tematy. ;)
Ja patrzę w głównej mierze na aspekty biznesowe. Później na całą markę. Dlatego nie widzę, a wręcz jestem przeciwny takiemu systemowi walki w serii GTA. Chyba, że wprowadzono by jakąś arenę walk MMA, czy coś w tym stylu. Wtedy bardzo chętnie. Ale jak walki w misjach to głównie strzelaniny. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznasz sam, że na pewno ciekawi Ciebie system walki w "V", prawda Kraju? Na pewno nie będzie taki jak w "SD", ale mogli by lekko go urozmaicić, prawda? Poza już samo umieszczenie trójki bohaterów daje szerokie możliwości urozmaicenia walki, np. jeden walczy wręcz, inny strzela, a trzeci czai się gdzieś ze snajperką, nieprawdaż? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jestem ciekawy? Gram w GTA od trzeciej części i ogólnie walka cały czas polega na tym samym - na strzelaniu. W piątce będzie podobnie. Trójka bohaterów będzie, ale w jednym czasie gracz będzie mógł sterować tylko jednym. Więc nadal to daje jednego bohatera, tylko że w skórze trzech. Współpracy nie będzie, a szkoda. Bo tak jak napisałeś. Jeden strzela, drugi czai się ze snajperką, a trzeci... wjeżdża czołgiem albo wali z bazooki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Kraju źle sie wyraziłem piszac że niechce sie z toba kłócic , poprostu chciałem napisac w tym stylu że jak napisałes kazdy ma rózne poglady i poto jest forum żeby otym pisać , a apropo GTA IV jeżeli chodzi o strzelanke to była naprawde bardzo dobra super fabuła , już sie niemoge doczekac GTA 5 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym na to, że cała trójka będzie występowała wspólnie w misjach. Co prawda nie jestem do końca pewny, ale AI nie przejmie kontroli nad pozostałą dwójką. Pewnie będą osobne misje dla każdego z bohaterów, które tylko on sam będzie mógł wykonać. Całą trójkę będziemy mogli oglądać tylko w cut-scenkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z artykułu w GameInformerze wynikało że będą takie misje, ponadto że będzie można się dowolnie przełączać pomiędzy bohaterami w trakcie misji. Na pewno będzie dużo osobnych misji dla każdego z trójki, ale będą też wspólne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2013 o 22:20, Kraju napisał:

Nie liczyłbym na to, że cała trójka będzie występowała wspólnie w misjach. Co
prawda nie jestem do końca pewny, ale AI nie przejmie kontroli nad pozostałą dwójką. Pewnie
będą osobne misje dla każdego z bohaterów, które tylko on sam będzie mógł wykonać. Całą
trójkę będziemy mogli oglądać tylko w cut-scenkach.

Wg informacji z Game Informera można jednak założyć, że jakaś forma kooperacji między trójką bohaterów będzie jednak mieć miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się