KERMIz

GTA 5 (V) - Temat Ogólny

4654 postów w tym temacie

Dnia 09.07.2013 o 17:36, Kraju napisał:

Temat o wersji PC GTA V jest niemal porównywalny do częstotliwości publikowania newsów
o transferze Lewandowskiego. Ciężko to przeoczyć, stąd moje zdziwienie. :D

a widzisz to cie zaskoczyłem, po prostu mam inne priorytety ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2013 o 16:51, Marcin08 napisał:

Wiesz, w przypadku GTA V nie boję się kupować w ciemno.

Rozumiem. Swoją drogą, obejrzałem trailer, możesz kupować w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem ten filmik jeszcze kilka razy i zastanawiam się czy to naprawdę będzie tak wyglądać? Porównując powiedziałbym, że poziom graficzny jest nawet lepszy niż ten w RDR, który z kolei wygląda o wiele lepiej niż np IV. Tyle, że RDR to taki dziki zachód gdzie miasta mają po 10 domków maks, reszta to pustkowia i genialne zachody słońca. Tutaj mamy wielką metropolię, pełno tekstur, szczegółów. Obecna generacja już ledwo zipie. Rzeczywiście da się z niej wycisnąć to co widać na tym pokazie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2013 o 19:25, Damianuss1 napisał:

Obejrzałem ten filmik jeszcze kilka razy i zastanawiam się czy to naprawdę będzie tak
wyglądać? Porównując powiedziałbym, że poziom graficzny jest nawet lepszy niż ten w RDR,
który z kolei wygląda o wiele lepiej niż np IV. Tyle, że RDR to taki dziki zachód gdzie
miasta mają po 10 domków maks, reszta to pustkowia i genialne zachody słońca. Tutaj mamy
wielką metropolię, pełno tekstur, szczegółów. Obecna generacja już ledwo zipie. Rzeczywiście
da się z niej wycisnąć to co widać na tym pokazie?


Wydaje mi się, że zostalo to trochę poprawione. na golu UV pisał, że na pokazie poziom graficzny był podobny. niezle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2013 o 20:57, MrGregorA napisał:

> A kto by to wiedział nie zdziwił bym się gdyby to był gameplay z PC czy konsol nowej

> generacji.

http://s16.postimg.org/6v07spf3p/Untitled.png


I ja mam uwierzyć że konsola która ledwo zipała odpalając GTA IV uciągnie coś takiego jak GTA V z dużo lepsza grafiką? Jak dla mnie to gameplay albo podkręcony albo na PC nagrany, ale Rockstar się do tego nie przyzna bo cały marketingowy plan szlag by trafił :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2013 o 15:15, Eternal101 napisał:

I ja mam uwierzyć że konsola która ledwo zipała odpalając GTA IV uciągnie coś takiego
jak GTA V z dużo lepsza grafiką?

Włącz RDR. Tutaj nie ma niczego, słownie NICZEGO, czego PS3 nie mogłoby uciągnąć.

Gdyby to był gameplay z PC, to
a) przyciski z pada byłby z Xboksa 360
b) tekstury byłyby lepsze
c) byłoby widać AA w postaci MSAA a nie jakiś post-process.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2013 o 15:22, Henrar napisał:

> I ja mam uwierzyć że konsola która ledwo zipała odpalając GTA IV uciągnie coś takiego

> jak GTA V z dużo lepsza grafiką?
Włącz RDR. Tutaj nie ma niczego, słownie NICZEGO, czego PS3 nie mogłoby uciągnąć.

Gdyby to był gameplay z PC, to
a) przyciski z pada byłby z Xboksa 360
b) tekstury byłyby lepsze
c) byłoby widać AA w postaci MSAA a nie jakiś post-process.


Heh jeśli faktycznie tak to będzie wyglądało na konsolach to już to widzę na PC :D. Po za tym miałem RDR''a włączonego po 2 nie widziałem tam na gameplayu by jakiekolwiek przyciski się wyświetliły a patrzyłem na to bo chciałem wiedzieć a jakiej to jest konsoli, było tylko wybieranie broni jak w MP 3. Chyba że coś przeoczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2013 o 15:15, Eternal101 napisał:

I ja mam uwierzyć że konsola która ledwo zipała odpalając GTA IV uciągnie coś takiego
jak GTA V z dużo lepsza grafiką? Jak dla mnie to gameplay albo podkręcony albo na PC
nagrany, ale Rockstar się do tego nie przyzna bo cały marketingowy plan szlag by trafił
:D.


100% racji. Sam grałem na PS3 i podczas większych strzelanin nie dawało się grać, bo gra tak klatkowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2013 o 17:52, Ecko09 napisał:

> > >
>

Dużo lepszą? Ja tu nie widzę w grafice zbytnio różnic.


Między GTA IV? Powiedz że żartujesz proszę. Człowieku grałem nie dawno w GTA IV więc widze sporą różnicę choćby w wygładzaniu krawędzi samochodów, motorów, wyraźniejsze tekstury wody, otoczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2013 o 17:52, Ecko09 napisał:

> > >
>

Dużo lepszą? Ja tu nie widzę w grafice zbytnio różnic.


ogromna roznica. dalej nie chce mi sie wierzyć, że stare konsole uciągnął taką grafę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2013 o 09:57, MrGregorA napisał:

ogromna roznica. dalej nie chce mi sie wierzyć, że stare konsole uciągnął taką grafę

Też nie wierze, ale skoro R w to wierzy to zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Gdyby to był gameplay z PC, to

Dnia 10.07.2013 o 15:22, Henrar napisał:

a) przyciski z pada byłby z Xboksa 360
b) tekstury byłyby lepsze
c) byłoby widać AA w postaci MSAA a nie jakiś post-process.



UV Impaler na golu potwierdził, że gameplay wygląda i chodzi identycznie jak wersja na PS3, którą widział na pokazie u Rockstara. Jedynie przejścia miedzy postaciami są szybsze (albo jest to przyspieszone na gameplayu albo Rockstar już to poprawił).

Ja po RDR jestem całkowicie spokojny o framerate - 30 będzie z palcem w d...

Co do GTA IV to na konsoli miałem dużo lepszy framerate niż na PC, który przekracza wymagania zalecane do tego tytułu, pomimo tego, że gra nie była porządnie zoptymalizowana (ale i tak lepiej niż edycja blaszakowa) - co doskonale widać na filmikach z Digital Foundry gdzie framerate lata między 18 a 45. Przy RDR natomiast silnik opanowali już na tyle, że przez większość czasu jest lock na 30, co absolutnie wystarcza (wiadomo, że chciałoby się 60 non-stop, ale przy sandboxie na konsoli szans na to nie ma) - byleby FPS nie skakał jak żaba ;-)

IMO będzie git i o optymalizację nie ma się co bać. Wersja, którą widział Uvi już na tym etapie trzymała stały framerate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miazga. Wygląda wprost wspaniale. Widzę, że trochę dziw, że tak może wyglądać właśnie wersja na PS3, ale przecież mieli kuuuuupę czasu na zrobienie gry, bo od czwórki już sporo minęło. Efekty widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2013 o 10:48, Luk04229 napisał:

> ogromna roznica. dalej nie chce mi sie wierzyć, że stare konsole uciągnął taką
grafę
Też nie wierze, ale skoro R w to wierzy to zobaczymy co z tego wyjdzie.


Może coś z tego będzie, ciekawe czy nie kosztem wydajności.

Lordpilot W RDR była ciut gorsza grafika po za tym tam nie było tyle zabudowań, po 2 przy większej ilości ognia również są ściny, ale zobaczymy jak to wyjdzie jeśli będzie dobrze to chyba szczyt optymalizacji Rockstara. P.S. Na PC miałem framerate 80-90 a na konsoli 20-25. Co do RDR'a to nawet na PC nie wyszedł, jeśli faktycznie według informacji wydadzą RDR'a (takie są podejżenia) na PC to wtedy będzie można porównywać. Więc dla mnie lepiej działała wersja PC'towa a kompa jakiegoś za 10k nie miałem :).

Becamer A co Rockstar może skoro podzespoły konsol się nie zmieniają? Sorry oni są dobrzy w tym co robią ale cudotwórcami tez nie są, jak dla mnie ten gameplay był podkręcony albo jakiś inny zabieg wykonany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się