KERMIz

GTA 5 (V) - Temat Ogólny

4654 postów w tym temacie

Właśnie grając Trevorem wpadłem na mieście na Franklina, który zobaczył mnie, zatrzymał się, zszedł z motoru i chciał umówić się na drinka. Ta gra jest niesamowita. Nie przestaje zaskakiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2013 o 15:09, Qbasmok napisał:

> /ciah/

Polecam przejrzeć ten poradnik, lecz w sumie tylko ostatnią część edytowaną:
http://gta-five.pl/watek-gta-v-gielda-poradnik


Czyli jest jakaś zalezniość. Więc zrobię eksperyment. Zainwestuje w akcje AirEmu które mam -500%.. kupie za 10 milionów akcji. Kupie smigłowiec bojowy i zaczne rozwalac samoloty FlyUS :P i zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie czy jest możliwość zakupienia safe house''ów?
W internecie jest strona gdzie niejaki Lenny Avery wystawia domy na sprzedaż.
Jednak po dojechaniu we wskazane miejsce nie ma żadnej opcji by dany dom zakupić.
Czy ktoś wie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2013 o 12:59, Kafar napisał:

W serię GTA (poza tymi 2d) najlepiej się gra na konsolach. No smutna prawda bo na konsole
zagrałem dopiero od wersji GTA 4. Więc tyle części się męczyłem ;P zamiast wygodnie cieszyć
się akcją.

Uh, nie wiem co gorsze, celowanie analogiem czy auto-aim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie natury nietechnicznej. Dość dużo widziałam opinii, że ta gra jest mizoginistyczna (m.in. w radiu mówi się o "używaniu kobiet jako toalet", reklamy w świecie gry odnoszą się do kobiet jako do dz**ek, ogólnie przedstawienie kobiet w grze wypada bardzo dla nich niekorzystnie).

Widziałam też próby obrony, że to ma być tylko satyra, tyle że nie zaproponowano przekonywającego ku temu dowodu, poza tym, że najwidoczniej ta mizoginia jest "tak bardzo przegięta". Ktoś kto grał mógłby coś więcej na ten temat powiedzieć?

Pytam, bo nie wiem czy sobie tą grę odpuścić, czy nie. W końcu to zdaje się najbardziej kosztowna gra w historii, i przykro by mi było, jeśli te oskarżenia byłyby prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi garażami? Jakie samochody na pewno z nich nie znikną ? Jestem

Spoiler

Franklinem w nowym domku w Vinewood

i samochód ze starego garażu zniknął. Znalazłem go na ulicy. W garażach tych miastowych, zauważyłem, że można trzymać każdą brykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż trochę jest, ale to jest jednak satyra. W głównej linii fabularnej raczej tego nie ma. W rzeczach pobocznych np. w klubach ze striptizem, czy w telewizyjnych show (przedstawia się w kreskówce osadzonej w latach 30 relacje mężczyzna-kobieta typu "powinnaś siedzieć w domu, należysz do mnie, cicho ja mam rację bo ci przywalę") Natomiast myślę, że warto zagrać jeżeli lubisz historie gangsterskie, napady na banki itd. Są też inaczej przedstawione kobiety, np. hakerka która pomaga nam w napadzie i ona jest przedstawiona bardzo fajnie, nie mizoginistycznie. Tak jak wpomniałem w głównej linii fabularnej raczej tego nie widać, w rzeczach pobocznych już tak, ale ogólnie gra jest parodią dzisiejszego świata dlatego oprócz bycia mizoginistyczną, nabija się z serwisów społeczniościowych, relacji międzyrasowych, kapitalizmu itd. GTA zawsze posiadało z jednej strony inteligentny humor i parodie będące jednocześnie dla niektórych humorem "toaletowym". Dodam, że moja dziewczyna nie miała z tymi rzeczami problemu bo wie, że to parodia/humor. Ale dla niektórych to może być za wiele szczególnie osób nadwrażliwych nie posiadających dystansu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2013 o 17:13, mati285 napisał:

Nie przestaje zaskakiwać.

Ja natomiast pojechałem do fryzjera zmienić fryzurę. Dojechałem na miejsce wieczorem, zaparkowałem kulturalnie samochód przed lokalem i kiedy wysiadałem, usłyszałem krzyki jak z napadu. Myślałem że to jedna z tych losowych misji pobocznych, ale na mapce nic się nie pojawiło więc wszedłem do fryzjera. Już na progu ktoś przyłożył mi pistolet do skroni, jego partner ładował całodzienny utarg do torby, a gdy klęczałem na kolanach z rękoma na karku, trzeci podjechał czarnym SUV-em, zabrał rabusiów i z piskiem opon odjechali w siną dal.

http://i0.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/085/444/1282786204310.jpg?1318992465

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2013 o 08:10, Damianuss1 napisał:

> Odblokowałem Trevora.
Wczoraj też doszedłem do momentu kiedy zaczynamy

Spoiler

nim grać. Powiem szczerze, że dziwi
mnie trochę zrobienie z Kleibitza takiej cioty. Nawet mu się nie postawi, lol. Było mi
go trochę szkoda. I te teksty, ejjjj pukasz moją dziewczynę? Wiesz, to trochę źle", damn.


Spoiler

Tylko że to właśnie przez nią zrobiła się z niego taka ofiara. Uzależniła go od prochów i stał się cieniem siebie, nawet to widać po tym jak wygląda. Gdyby nie był z nią to raczej Trevor nie miał by szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gral ktos misje gdzie trevorem trzeba

Spoiler

leciec samolotem i dogonic transportowiec. Taka podobna misja jak w San Andreas byla.

Moje pytanie jak leciec szybciej bo nie umiem za Chiny dogonic ten samolot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2013 o 23:15, Damianuss1 napisał:

Aaaa, no dzięki za informację. Teraz kapuję, naprawdę

Spoiler

mi go było szkoda.


Mi też

Spoiler

bo po GTA 4 naprawdę zasługiwał na coś lepszego. Już wolał bym Lopeza czy kogoś innego z postaci spotkanych w GTA (poza kuzynmi Belic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2013 o 22:01, voivodess napisał:



True, laski na kolanach na każdym kroku. Satyra czy nie, kłuje to strasznie podczas rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że gry jeszcze nie mam, oglądałem kilka gameplayów, ale nie odpowiedziały one na moje pytania, zadam je tutaj:

1. Jak wygląda sprawa z tymi nieruchomościami? Widziałem powyżej, że można kupić kino. OK, kupujemy i co dalej? Jest coś oprócz pobierania pieniędzy? Dużo jest tych nieruchomości?
2. Jak wygląda sprawa customizacja postaci? Jest duży wybór fryzur, ubrań?
3. W GTA IV były strony internetowe, które komentowały wydarzenia, w których braliśmy udział. Były one także drobnym smaczkiem, bo informowały co się dzieje na świecie (Weazel News np.). Czy w tej części jest coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

reklamy w świecie gry odnoszą

Dnia 21.09.2013 o 22:01, voivodess napisał:

się do kobiet jako do dz**ek, ogólnie przedstawienie kobiet w grze wypada bardzo dla
nich niekorzystnie).



^^ To wszystko mały pikuś wobec faktu jak w tej grze przedstawieni są mężczyźni - samolubne samce alfa marzące tylko o "władzy, kasiorze i seksie". Mamy tutaj trzech głównych bohaterów i żaden z nich nie jest wzorem do naśladowania - to przestępcy, do tego jeden z nich to konkretny psychopota :/

Jednak to nie wszystko - także męskie postacie poboczne nie wypadają lepiej: psychoterapeuta Michaela to chciwy drań, pracodawca Franklina z początku gry (właściciel salonu samochodowego) to zwykły oszust, syn Michaela to leniwy półdebil grający całymi dniami w gry video...

^^ I tak mógłbym naprawę jeszcze długo, a grałem około 10 godzin, aż strach myśleć co będzie dalej...

Przedstawienie mężczyzn w tej grze wypada dla nich bardzo niekorzystnie, aż dziw bierze, że żaden z panów nie protestuje. Czyżby mieli wobec siebie więcej dystansu niż panie, a może obraz mężczyzn w tej grze jest na tyle prawdziwy, że nikt nie ośmiela się polemizować z faktami ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 08:27, Lordpilot napisał:

Przedstawienie mężczyzn w tej grze wypada dla nich bardzo niekorzystnie, aż dziw bierze,
że żaden z panów nie protestuje.

Bo my chyba jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że w GTA obrywa się każdej grupie społecznej. Ktoś pamięta, jak przyczepiano się do sposobu prezentacji Haitańczyków w GTA: VC? Sycylijczycy w GTAIII?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 09:20, Azazell napisał:

Panowie czy można sprawdzić ile sie grało godzin w GTA 5?

Tak, w statystykach możesz sprawdzić czas gry każdą z postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się