KERMIz

GTA 5 (V) - Temat Ogólny

4654 postów w tym temacie

Właśnie ukończyłem główny wątek ;) Zostało mi trochę misji pobocznych, znajdżek i wolnej zabawy :D Panowie z R mnie zaskoczyli. Szczególnie zakończeniem,

Spoiler

gdzie możemy wybrać trzy opcje. Wybrałem C gdyż chciałem ocalić wszystkich bohaterów bo uwielbiam całą 3. Nie bardzo wiedziałem jak to się zakończy po wybraniu tej opcji, ale zakończyło się super. Wybicie 4 złych typków i odjechanie bohaterów w swoje strony, oczywiście z dawką ironii i humoru na koniec. Fajnie, że tak właśnie dało się to zrobić. Co mnie jeszcze zaskoczyło to cała historia. Myślałem, że będzie około 8/9 napadów na banki zbieranie pieniędzy itd. Tymczasem potoczyło się to w innym kierunku równie fajnym, jak patrze teraz z perspektywy zakończenia. Stworzenie i wplecenie wielu różnych i pasujących niesamowicie charakterów. Liczyłem na więcej napadów, bo po pierwszym na jubilera strasznie mi się to spodobało, ale tak jak napisałem cała historia to wynagradza.

Smutno, że koniec, ale jestem szczęśliwy bo fabuła bardzo, ale to bardzo mi się podobała i od pewnego momentu nie mogłem czekać i ''się bawić'' i ciągnąłem wątek główny dalej. Wszystko z większym humorem niż w GTA 4, i bardziej urozmaicone, pozytywne i ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Mam pytanie dotyczące skoków/napadów. Przeszedłem już około 35% gry i na chwile obecną w grze był jeden skok. Mam pytanie czy one wynikają wyłącznie z fabuły czy można je jakoś samemu organizować? Pytam ponieważ dużo osób rozmawia o tych napadach i mówi, że jest to fajny motyw a na chwilę obecną doświadczyłem zaledwie jednego takiego skoku (a 35% gry już ukończone) i to wynikającego z fabuły. Rozumiem, że potem się to jakoś rozkręca w tej kwestii? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 10:20, Luk04229 napisał:

Właśnie ukończyłem główny wątek ;) Zostało mi trochę misji pobocznych, znajdżek i wolnej
zabawy :D Panowie z R mnie zaskoczyli. Szczególnie zakończeniem,

Spoiler

gdzie możemy wybrać
trzy opcje. Wybrałem C gdyż chciałem ocalić wszystkich bohaterów bo uwielbiam całą 3.
Nie bardzo wiedziałem jak to się zakończy po wybraniu tej opcji, ale zakończyło się super.
Wybicie 4 złych typków i odjechanie bohaterów w swoje strony, oczywiście z dawką ironii
i humoru na koniec. Fajnie, że tak właśnie dało się to zrobić. Co mnie jeszcze zaskoczyło
to cała historia. Myślałem, że będzie około 8/9 napadów na banki zbieranie pieniędzy
itd. Tymczasem potoczyło się to w innym kierunku równie fajnym, jak patrze teraz z perspektywy
zakończenia. Stworzenie i wplecenie wielu różnych i pasujących niesamowicie charakterów.
Liczyłem na więcej napadów, bo po pierwszym na jubilera strasznie mi się to spodobało,
ale tak jak napisałem cała historia to wynagradza.

Smutno, że koniec, ale jestem
szczęśliwy bo fabuła bardzo, ale to bardzo mi się podobała i od pewnego momentu nie mogłem
czekać i ''się bawić'' i ciągnąłem wątek główny dalej. Wszystko z większym humorem niż
w GTA 4, i bardziej urozmaicone, pozytywne i ciekawe.



Ile ci zajelo przejście głównego watku :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 12:01, Almarcino napisał:

Ile ci zajelo przejście głównego watku :)?

Na chwile obecną, główny wątek, trochę misji pobocznych i zabawa zajęły mi 36h. Tak więc nie wiem ile schodzi na samą główną fabułe.

Siupson nie będe spojlerował, ale poza główną fabułą możesz napadać na sklepy, lub na samochody bankowe. Graj, a przekonasz się co będzie Ci dane jeszcze zrobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 12:01, Almarcino napisał:

Ile ci zajelo przejście głównego watku :)?


Mi zajęło 25h z kilkoma pobocznymi zadaniami (takie które po prostu wypadały lub były obok jak robiłem fabułę). Na początku zwiedzałem świat oglądałem ale wątek fabularny jest bardzo wciągający i mnie porwał potem że nie mogłem przerywać akcji i iść spokojnie na tenisa ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 11:05, Siupson napisał:

Cześć wszystkim.

Mam pytanie dotyczące skoków/napadów. Przeszedłem już około 35% gry i na chwile obecną
w grze był jeden skok. Mam pytanie czy one wynikają wyłącznie z fabuły czy można je jakoś
samemu organizować? Pytam ponieważ dużo osób rozmawia o tych napadach i mówi, że jest
to fajny motyw a na chwilę obecną doświadczyłem zaledwie jednego takiego skoku (a 35%
gry już ukończone) i to wynikającego z fabuły. Rozumiem, że potem się to jakoś rozkręca
w tej kwestii? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.


Jest kilka skoków/napadów. I niestety samemu w trakcie gry jak i po skończeniu nie można robić już skoków. Tylko takie wieśniackie obrobienie sklepiku pana Józka można zrobić lub stację benzynową. Ale patrząc na wcześniejsze skoki to co ukradniemy z innych miejsc to są drobne. I to jest smutne, ALE podobno będzie można w multi takie skoki większe planować. (większe sumy). Zobaczymy już za 8 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

God damn it! Nie mogę zrobić misji w której mam cyknąć fotkę celebrytki zatrzymanej przez policję, bo "Nie udało się załadować listy twoich zdjęć Snapmatic z usługi Social Club. Usługi sieciowe Rockstar są chwilowo niedostępne. Spróbuj ponownie później". -_-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 14:32, Michu94x napisał:

God damn it! Nie mogę zrobić misji w której mam cyknąć fotkę celebrytki zatrzymanej przez
policję, bo "Nie udało się załadować listy twoich zdjęć Snapmatic z usługi Social Club.
Usługi sieciowe Rockstar są chwilowo niedostępne. Spróbuj ponownie później". -_-''

Czyli nawet żeby grać w singla trzeba mieć konsolę podłączoną do neta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 14:34, Rusty-Luke napisał:

/.../


Nie trzeba, to akurat jest misja poboczna. Ale trochę głupio, że aparat wymaga połączenia z internetem. :/

Edit: mati285

A jak inaczej strzelić fotkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie żeby zrobić fotkę trzeba mieć połączenie ale żeby wykonać misję to nie. Robisz fotkę i wysyłasz ją do gościa którego masz w kontaktach telefonicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem się pierwszej kasy Franklinem , po czym wszystko wydałem na tuning samochodu. Grając dalej Franklin dostał nową miejscówkę, a wszystkie jego rzeczy miały być przeniesione, i w tej chwili sobie pomyślałem o super furze stojącej w garażu. Podjeżdżam do nowej chaty - przed garażem stoi samochód który stał tak jak przed starym domem. Podchodzę do garażu - pusto :/ Stary już jest zamknięty, więc bryka przepadła. Też tak straciliście wozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 15:45, destro177 napisał:

Dorobiłem się pierwszej kasy Franklinem , po czym wszystko wydałem na tuning samochodu.
Grając dalej Franklin dostał nową miejscówkę, a wszystkie jego rzeczy miały być przeniesione,
i w tej chwili sobie pomyślałem o super furze stojącej w garażu. Podjeżdżam do nowej
chaty - przed garażem stoi samochód który stał tak jak przed starym domem. Podchodzę
do garażu - pusto :/ Stary już jest zamknięty, więc bryka przepadła. Też tak straciliście
wozy?



Miałem dokładnie taką samą sytuację, pisałem nawet o tym w którymś z poprzednich postów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w GTA V już kilka rzeczy, które mnie zirytowały.

1. Mamy w pewnym momencie misję,

Spoiler

kiedy musimy podjechać po ładunek zioła, zabrać małą ciężarówkę, w którym on jest, następnie dojechać do miejsca rozładunku.

Spoiler

Kiedy tylko ruszamy zaczyna nas gonić policja i znika nasz cel, do którego mamy się udać. A wszystko to jest na czas, także musimy bardzo powolnym samochodem zgubić najpierw gliny, a potem jeszcze spróbować dojechać na czas. Byłoby to łatwiejsze gdyby podczas poścgu za nami policji nie znikał nam nasz cel. Później może być za późno by się zorientować gdzie mamy jechać.

Spoiler

Dopiero za drugim razem, gdy sam sobie ustawiłem cel drogi udało mi się to misję zrobić, bo wiedziałem gdzie jechać, btw: pojechałem w lewo zamiast w prawo i już nie miałem tyle psów na ogonie

...także znowu te skrypty :| ale to już urok GTA.

2. W grze za łatwo czasami zginąć. Miałem motyw, że jechałem drogą gdzieś w górach.
Spoiler

Nagle zaatakowało mnie kilku gości na motorach, zanim zdążyłem wyciągnąć, broń było po mnie.

Druga sytuacja,
Spoiler

niechcący wpadłem na jakiegoś typka w okolicy grove street. Zanim wiedziałem co się dzieje zaczęło do mnie strzelać 8-9 osób.

Oczywiście nie miałem szans.

3. Przypadkowe aktywności.
Spoiler

Miałem sytuację kiedy jechałem obok kościoła na pustyni. Zaczepiła mnie kobieta, poprosiła bym ją odwiózł spod kościoła, bo nie chce wychodzić za mąż. Jechałem akurat quadem, na który owa kobieta wsiąść nie chciała, także szybko podmieniłem wóz na hummera, podjechałem obok niej, a ta zamiast wsiąść chyba się go wystarszyła i uciekła.

Takie sytuacje związane z mini aktywnością zdarzają się częściej :/

4. Dostałem smsa, że mój bar, którego zostałem szefem potrzebuje kierowcy, a jestem tylko ja. Zanim pomyślałem czy tam jechać czy, by pomóc, dostałem już smsa w stylu "podziękowań". Innymi słowy nawet nie miałem okazji pomóc bo już mnie przekreślili.

5. Ukradłem ten wielki samochód w stylu ciężarówek Caterpillar, najechałem nim na jakiś inny samochód, zgniotło go, po czym wybuchł. Tyle że w wybuchu ucierpiałem również ja, siedzący 3 metry nad zmiażdżonym samochodem - zgon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 30% gry i chciałbym się zapytać tych co mają tyle albo więcej.

Spoiler

W pewnym momencie spotykamy Michaelem jakiegoś starego znajomego (bodajże Dave). I po tym jest cały wątek z jego znajomkami i tą misją co to się zjeżdża na linach po budynku, a potem torturami. Skończyłem na tym jak odwiozłem tego gościa którego torturował Trevor. I mam prośbę. Czy mógłby mi ktoś po krótce wyjaśnić o co w tym chodzi? Kim jest ten Azerbejdżanin którego Michael zabija? Generalnie musimy z tymi ludźmi współpracować bo ... ? Po prostu nie skumałem fabuły a chciałbym wiedzieć o co w tym chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 12:55, Luk04229 napisał:

> Ile ci zajelo przejście głównego watku :)?
Na chwile obecną, główny wątek, trochę misji pobocznych i zabawa zajęły mi 36h. Tak więc
nie wiem ile schodzi na samą główną fabułe.

Siupson nie będe spojlerował, ale poza główną fabułą możesz napadać na sklepy,
lub na samochody bankowe. Graj, a przekonasz się co będzie Ci dane jeszcze zrobić ;)



Dzięki za odpowiedź. Szkoda, że tylko takie małe atrakcje. Liczyłem, że skoki można zaplanować jakoś na własną rękę. Co do napadów na sklepy to nie na wszystkie się da. Pojeździłem trochę i poza sklepami gdzie nie można wyjąć broni i rozpocząć napadu ich znalazłem po 20 min jedno miejsce, które mogłem obrobić. Troszeczkę mało :P no ale dokładniej w tej kwestii wypowiem się jak już grę ukończę. Liczę, że potem będzie lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 17:45, mati285 napisał:

Czy misje z

Spoiler

zabójstwami dla Lestera

są opcjonalne czy trzeba je wykonać, by ukończyć
główny wątek?


Opcjonalne. Ja ukończyłem wątek główny a jedno zabójstwo mi zostało więc w sumie chyba ich nie trzeba robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry nie skończyłem jeszcze ikończyć nie zamierzam. Odblokowałem większość zadań dodatkowych, zwiedziłem większość terenu i wiecie co? Cały czas mam uczucie, że to nawet nie jest 10% tego, co Rockstar mi dało w moje ręce. W tej grze można robić niemalże wszystko, kurde, dawno się tak nie jarałem żadną grą.

Jakby ktoś chciał więcej opinii na ten temat, zapraszam - http://baluk.org/gta-5-najgorsza-czesc/ :)
Ktoś z forum poza Kafarem skończył grę, btw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się