KERMIz

GTA 5 (V) - Temat Ogólny

4654 postów w tym temacie

Dnia 27.12.2014 o 09:53, SplitGrave napisał:

Wszyscy myśleli, że Rockstar poda wymagania na PC przed wigilią, żeby rodzice mogli kupić
dzieciakom nowe kompy, albo części.


Ale Ty tak powaznie? TO jest dla Ciebie argument? Powinni podac wymagania, zeby rodzice mogli kupic dzieciom kompy? O_o Nie to, ze testuja gre na roznych konfiguracjach?

Dnia 27.12.2014 o 09:53, SplitGrave napisał:

To tylko pokazuje ile ich obchodzą PC-towcy.


Ameryki nie odkryles w tym momencie. Jesli maja do wyboru sprzedaz liczona w milionach na konsolach albo w tysiacach na PC, chyba nie trzeba byc Ensteinem by zalapac, ktora wersja bedzie dla nich wazniejsza. Dodaj do tego fakt, ze porty na PC to koszmar ze wzgledu na roznorodnosc konfiguracji (podczas gdy PS4 to PS4, niezaleznie od tego, czy kupiona rok temu w Azji czy tydzien temu w Stanach) i obrazek gotowy. Sadze, ze to i tak mily uklon w strone graczy pecetowych, ze w ogole gre dostana, bo majatku na tym Rockstar nie zrobi.

Dnia 27.12.2014 o 09:53, SplitGrave napisał:

Ciekawe ile każą czekać pctowcom na kolejną część GTA? 2 lata?


Jak by to Blizzard powiedzial: az bedzie gotowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką informacje, święta w GTA zostają przedłużone przez Rockstar na czas nieokreślony.Piszę to ponieważ, nie wiem czy gram w ogóle coś na ten temat napiszę na swojej stronie (zastanawia mnie czy napiszą cokolwiek oprócz podsumowań w okresie świątecznym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2014 o 09:53, SplitGrave napisał:

Ciekawe ile każą czekać pctowcom na kolejną część GTA? 2 lata?


2 lata to minimum poczekamy na nową część na konsole.

Dnia 27.12.2014 o 09:53, SplitGrave napisał:

GTA V jakoś szczególnie mi się nie podobało, dlatego cieszę się, że mam je na PS4 i nie
musiałem bawić się w cyrki typu "optymalizacja", "wymagania" i chore zabezpieczenia gry
(social club, games for windows live).


GfWL już nie działa a Social Club to niby zabezpiecznie?

Optymalizacja i wymagania cyrkiem? GTA IV nawet podczas premiery nie było tak źle zoptymalizowane jak ludzie piszą. Po prostu jeżeli ktoś liczył, że odpali grę na jednordzeniowym procku i grafice 256MB przy maksymalnym detalach w HD to nie ma się co dziwić.

I jestem niemal pewien, że tym razem będzie i tak o wiele lepiej - nie chce mi się tłumaczyć dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2014 o 12:33, Barnette napisał:

2 lata to minimum poczekamy na nową część na konsole.

Mówię o 2 latach czekania na wersję PC po wydaniu nowej części na konsole.

Dnia 27.12.2014 o 12:33, Barnette napisał:

GfWL już nie działa a Social Club to niby zabezpiecznie?

GFWL działa i trzeba go używać, jeśli chce się w ogóle odpalić grę :) Jakbyś nie wiedział, GTA IV w wersji pudełkowej ma limit instalacji. Ja po 6 latach chciałem własnie zainstalować GTA IV i nie mogę bo "limit instalacji się wyczerpał" - GFWL nie pozwala odpalić gry, pobrać patcha, ani nic. Pisanie do ich zasranego supportu kończy się na tym, że "przyjęli zgłoszenie" i każą czekać na odpowiedź. Więc tak, to jest to jest kolejne upierdliwe zabezpieczenie.

Dnia 27.12.2014 o 12:33, Barnette napisał:

Optymalizacja i wymagania cyrkiem? GTA IV nawet podczas premiery nie było tak źle zoptymalizowane
jak ludzie piszą. Po prostu jeżeli ktoś liczył, że odpali grę na jednordzeniowym procku
i grafice 256MB przy maksymalnym detalach w HD to nie ma się co dziwić.

Zacznijmy od tego, żę nie dało się grać na żadnym komputerze w maksymalnych detalach. Chyba, że komuś odpowiada 20fps i uznaje to za płynność. A na 2 rdzeniowym C2D, 8600 GT (która była podana w ZALECANYCH) i 2gb ram, to mogłeś sobie najwyżej pograć na nisko-średnich w niestabilnych 20-40fpsach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2014 o 09:53, SplitGrave napisał:

Wszyscy myśleli, że Rockstar poda wymagania na PC przed wigilią, żeby rodzice mogli kupić
dzieciakom nowe kompy, albo części.


Wspomnę tylko, że GTA to gra +18 i trochę głupio gdyby Rockstar brał taką możliwość pod uwagę :D
Ja nie wiem kto jeszcze oszukuje się i myśli, że GTA V może mieć niskie wymagania... Słyszałem, że obszar jest dość spory, więc nawet jakby pracowali nad optymalizacją kolejny rok to nie pograsz na kilkuletnim sprzęcie.
Czekasz (w sumie ja też) tak długo to chyba dzień lub dwa różnicy nie robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2014 o 16:22, Radekl2 napisał:

Słyszałem, że obszar jest dość spory, więc nawet jakby pracowali nad optymalizacją kolejny
rok to nie pograsz na kilkuletnim sprzęcie.
Czekasz (w sumie ja też) tak długo to chyba dzień lub dwa różnicy nie robią.


?! Ja akurat napisałem, że absolutnie na to nie czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A fakt... Czytałem ten post wcześniej i widać pamięć już u mnie szwankuje :)
To zamieńmy moje ostatnie zdanie na:
"Inni czekają (w sumie ja też) tak długo to chyba dzień lub dwa różnicy nie robią".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)
Co jak co ale GTA to jest jedna z tych niewielu gier do których sie bez mała wraca na każdej platformie. Grając na PS3 mało PS4 mało PC dopnie już chyba wszystko na ostatni guzik :) Fakt faktem ale ta nasza V robi piękną furorę, a trzeba przypomnieć że od premiery już troszke wody upłyneło. Bravo R :))
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2014 o 11:53, Hepe napisał:

Mam taką informacje, święta w GTA zostają przedłużone przez Rockstar na czas nieokreślony.Piszę
to ponieważ, nie wiem czy gram w ogóle coś na ten temat napiszę na swojej stronie (zastanawia
mnie czy napiszą cokolwiek oprócz podsumowań w okresie świątecznym).


Czy oznacza to, że śnieg w LS dalej leży? Nie miałem okazji, żeby sprawdzić jak się prezentuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2014 o 15:03, Radekl2 napisał:

R* myśli ciepło o Polsce i da dopiero o 23.59 - nasza strefa czasowa jest najważniejsza
:)


W niedziele chyba nie pracują :D

^Marcin08 - czytałem, że śnieg już wyłączyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2014 o 15:19, Marcin08 napisał:

Czy oznacza to, że śnieg w LS dalej leży? Nie miałem okazji, żeby sprawdzić jak się prezentuje
;)


Śnieg jest wyłączony, ale wszystkie stroje i bonusy nadal są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2014 o 14:58, SplitGrave napisał:

Zacznijmy od tego, żę nie dało się grać na żadnym komputerze w maksymalnych detalach.
Chyba, że komuś odpowiada 20fps i uznaje to za płynność. A na 2 rdzeniowym C2D, 8600
GT (która była podana w ZALECANYCH) i 2gb ram, to mogłeś sobie najwyżej pograć na nisko-średnich
w niestabilnych 20-40fpsach.

Wciąż lepiej niż na konsoli. Czego oczekiwałeś? Że na 8600 będą najwyższe detale? Dobre sobie.

JUż naprawdę nie mogę wytrzymać ludzi, którzy myślą, że jak kupili w miarę drogiego (dla nich) kompa, to wszystko ma chodzić w najwyższych detalach, bo tak i twórcy mają się pod nich dostosowywać, jednocześnie hamując rozwój grafiki (i ci sami Janusze narzekają na konsole, że coś ograniczają :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2014 o 08:45, Henrar napisał:

Wciąż lepiej niż na konsoli. Czego oczekiwałeś? Że na 8600 będą najwyższe detale? Dobre
sobie.

A gdzie ja niby napisałem o jakichś najwyższych detalach? 8600 GT 512MB był podany w zalecanych wymaganiach sprzętowych, a na takiej karcie + Core 2 Duo znacznie lepszym niż 1.80GHz to mogłeś sobie ustawić nisko-średnie w rozdzielczości 1024x768 i nie była to wcale płynna rozgrywka bo co chwile spadało poniżej 30fps.

Dnia 29.12.2014 o 08:45, Henrar napisał:

JUż naprawdę nie mogę wytrzymać ludzi, którzy myślą, że jak kupili w miarę drogiego (dla
nich) kompa, to wszystko ma chodzić w najwyższych detalach, bo tak i twórcy mają się
pod nich dostosowywać, jednocześnie hamując rozwój grafiki (i ci sami Janusze narzekają
na konsole, że coś ograniczają :D )

A to odnośnie czego? Bo trochę tekst od czapy i nie na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2014 o 16:22, Radekl2 napisał:

Wspomnę tylko, że GTA to gra +18 i trochę głupio gdyby Rockstar brał taką możliwość pod
uwagę :D

Chyba odwrotnie. Osoby <18 to znaczna część graczy GTA, gdyby Rockstar nie brałby ich pod uwagę, strzeliłby sam sobie w kolano. PGI (czy jak to się tam nazywa?) to nic więcej niż rekomendacja. Rekomendacja, która jest tak oderwana od rzeczywistości, że nikt normalny nie bierze jej na serio. Ja mam kompa od 5-6 roku życia, moi rodzice do dzisiaj nie wiedzą, że coś takiego jak PGI w ogóle istnieje i nie znam ani jednej osoby, której rodzice w przeszłości zwracaliby na to uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiem o tym, że nawet dzieciaki grają w GTA. Sam grałem nie mając jeszcze 18 lat.
Zwyczajnie napisałem, że Rockstar raczej nie mógłbym brać takiej opcji pod uwagę (podawanie wymagań przed Świętami, bo rodzice chcą swoim małym pociechom kupić sprzęt pod GTA V), ponieważ oficjalnie jakoś PEGI ich chyba obowiązują. Nawet sprzedawcy muszą zapytać o dowód, gdy kupujesz grę +18 (a że tego często nie robią to inna sprawa), więc wydawcy też mają jakieś obowiązki. Wiem, że Rockstar to firma i na 100% mają to wszystko przemyślane- premiery w odpowiednim czasie, wszelkie informacje także. Wszystko po to, żeby zarobić jak najwięcej. Nie bardzo przejmują się tym czy ich grę kupił 18-latek czy 8-latek :D
To była luźna uwaga z mojej strony i nie oznacza to, że jestem oderwanym od życia człowiekiem. Zdaję sobie sprawę z tego, że dzieci <10lat grają w gry, które w teorii nie są dla nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2014 o 12:40, Radekl2 napisał:

Zwyczajnie napisałem, że Rockstar raczej nie mógłbym brać takiej opcji pod uwagę (podawanie
wymagań przed Świętami, bo rodzice chcą swoim małym pociechom kupić sprzęt pod GTA V),
ponieważ oficjalnie jakoś PEGI ich chyba obowiązują. Nawet sprzedawcy muszą zapytać o
dowód, gdy kupujesz grę +18 (a że tego często nie robią to inna sprawa), więc wydawcy
też mają jakieś obowiązki.

Tylko w niewielu państwach tak jest. W większości oznaczenie PEGI służy wyłącznie jako sugestia dla nabywcy i nie ma żadnego odzwierciedlenia w prawie. Tak jest na przykład w Polsce (przynajmniej wg Wiki - sam nie znam się na rynku gier, ale też nigdy nie widziałem, żeby ktokolwiek się tym przejmował).

Dnia 31.12.2014 o 12:40, Radekl2 napisał:

Wiem, że Rockstar to firma i na 100% mają to wszystko przemyślane-
premiery w odpowiednim czasie, wszelkie informacje także. Wszystko po to, żeby zarobić
jak najwięcej. Nie bardzo przejmują się tym czy ich grę kupił 18-latek czy 8-latek :D

A wcześniej napisałeś Zwyczajnie napisałem, że Rockstar raczej nie mógłbym brać takiej opcji pod uwagę podawanie wymagań przed Świętami, bo rodzice chcą swoim małym pociechom kupić sprzęt pod GTA V), ponieważ oficjalnie jakoś PEGI ich chyba obowiązują. Te dwa stanowiska są ze sobą sprzeczne. Nawet jeśli PEGI byłoby prawnie uznanym wymogiem (a w większości państw nie jest), to i tak Rockstar na pewno brałby pod uwagę dostępność gry dla osób młodszych niż 18 lat, bo w praktyce takie osoby w tę grę grają bez względu na to, jak wygląda stan prawny. Z uwagi na możliwe konsekwencje pewnie nigdy by się do tego nie przyznali, ale to nie zmienia faktu, że tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się