KERMIz

GTA 5 (V) - Temat Ogólny

4654 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2015 o 02:44, MrGregorA napisał:

chodziło mi bardziej o wieszanie psów na sobie nawzajem (konsole i PC)

Pctowcy mają ból tyłka, konsolowcy czują się lepsi od PCtowców, bo większość z nich ograła GTAV już prawie półtora roku temu (i naprawdę, chociaż grę lubię, nie bardzo rozumiem, dlaczego wszyscy tej gry tak wyczekują i tak to przeżywają). Innymi słowy dzieciarnia się bawi - w przypadku dużej części ludzi zastanawiam się, czy w ogóle łapie się na kategorię PEGI 18, ale to już inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie bardzo na temat, ale czemu miałbym się tym nie podzielić...

Kilka dni temu czekałem na kumpla, bo umówiliśmy się na piwo, ale że ten się spóźniał to zacząłem spacerować sobie wokół budynku Rockstar North. Na zewnątrz było już ciemno, przez co oświetlone wnętrze widoczne było jak na dłoni, gdyby nie fakt, że w oknach opuszczone były wszystkie rolety. Poza jednym pomieszczeniem na tyłach. Podszedłem, zajrzałem i zobaczyłem pusty pokój konferencyjny z wielką tablicą, na której widniał rozpisany cały storyboard... czegoś. Były informacje o cliffhangerach, cutscenkach i ważniejszych momentach fabularnych, przewijały się jakieś dziwne imiona i nazwy miejsc, ale ani jedno nie wyglądało znajomo. Zastanawiałem się, stojąc tak przy tym oknie, czy nie być dupkiem i zrobić szybkiego zdjęcia, ale zanim podjąłem decyzję, zza winkla wyskoczył jakiś łysiejący facet w białej koszuli i z wyraźnie niezadowoloną miną opuścił mi przed nosem żaluzje. Zrobiłem więc zdjęcie recepcji, coby nie być gołosłownym, i poszedłem na to piwo. Nie chcę siać jakichś spekulacji czy teorii, być może to tylko woźny bawił się w programistę i bazgrał po tablicy, ale ja lubię to sobie tłumaczyć nadchodzącym DLC do GTAV, bo tęskno mi już za Los Santos :)

20150115171945

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2015 o 17:21, Sandro napisał:

[...]


Następnym razem weź ze sobą lustrzankę/kamerę z jakimś mega zoomem optycznym! :D

Skoro nic nie wyglądało Ci na znajome z GTA V to może... GTA VI. W sumie to nie wiem czy w RN zajmują się czymś innym niż tylko GTA ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2015 o 17:21, Sandro napisał:

/ciach/


DLC do GTA V kto wie być może akurat chociaż na chwile obecną raczej mało prawdopodobne. A co do GTA VI to też raczej póki co nie możliwe chyba za krótki odstęp czasu między V, a VI. Ale fakt faktem sytuacja ciekawa :P
Prędzej czy później się dowiemy co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2015 o 18:19, The_Deker_10 napisał:

DLC do GTA V kto wie być może akurat chociaż na chwile obecną raczej mało prawdopodobne.
A co do GTA VI to też raczej póki co nie możliwe chyba za krótki odstęp czasu między
V, a VI.

GTA VI nawet mi przez myśl nie przeszło. Sporo za wcześnie, szczególnie teraz, kiedy cała para idzie w GTA V PC, a po sieci krążą plotki o powrocie do marki Red Dead Redemption. Choć i to wydaje mi się mało prawdopodobne. Rockstar North ma w ogóle coś wspólnego z RDR? Obstawiam więc jakieś pierwsze fabularne DLC do GTA V, bo i o tym dało się nieco słyszeć. No i wydaje się to naturalnym krokiem we właściwym czasie. Jeżeli chcą to wydać w tym półroczu to prace chyba powinny już ruszyć.

Albo pracują nad kolejnym GTA Online update :P Chociaż nie pasują do tego te wszystkie wzmianki o cutscenkach, cliffhangerach i zwrotach fabularnych. Całość wyglądała jak oś czasu z chronologicznie ułożonymi elementami, od których odchodziły strzałki z rozpisanymi detalami, a ostatnim punktem był wielki napis "RELEASE DATE" zakreślony w kole. Choć żadnej daty przy nim nie było :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2015 o 21:12, Sandro napisał:

GTA VI nawet mi przez myśl nie przeszło. Sporo za wcześnie, szczególnie teraz, kiedy
cała para idzie w GTA V PC, a po sieci krążą plotki o powrocie do marki Red Dead Redemption.
Choć i to wydaje mi się mało prawdopodobne. Rockstar North ma w ogóle coś wspólnego z
RDR? Obstawiam więc jakieś pierwsze fabularne DLC do GTA V, bo i o tym dało się nieco
słyszeć. No i wydaje się to naturalnym krokiem we właściwym czasie. Jeżeli chcą to wydać
w tym półroczu to prace chyba powinny już ruszyć.


Co to RDR to trudno powiedzieć, ale fajnie by było gdyby coś było w tym kierunku robione :P
Trudno nawet powiedziec czy ma coś wspólnego, ale pewnie w mniejszym lub większym stopniu tak :)
Dokładnie gdyby to było jakieś DLC to już by musieli konkretnie z tym ruszyć :P

Dnia 15.01.2015 o 21:12, Sandro napisał:

Albo pracują nad kolejnym GTA Online update :P Chociaż nie pasują do tego te wszystkie
wzmianki o cutscenkach, cliffhangerach i zwrotach fabularnych. Całość wyglądała jak oś
czasu z chronologicznie ułożonymi elementami, od których odchodziły strzałki z rozpisanymi
detalami, a ostatnim punktem był wielki napis "RELEASE DATE" zakreślony w kole. Choć
żadnej daty przy nim nie było :/


Fakt faktem ale jednak za dużo niewiadomych żeby cokolwiek jednoznacznie powiedziec :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>........

Dnia 15.01.2015 o 17:21, Sandro napisał:

ale ja lubię to sobie tłumaczyć nadchodzącym DLC do GTAV, bo tęskno mi już za Los Santos



Detektywa wynajmij :P
Fajnie, że masz możliwość przebywania obok takich miejsc.
Również mocno czekam na dlc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2015 o 23:17, Citkowsky napisał:

Detektywa wynajmij :P
Fajnie, że masz możliwość przebywania obok takich miejsc.
Również mocno czekam na dlc ;)


Potem mógłby szantażować: "albo zostanę waszym ekskluzywnym testerem albo wszyscy się dowiedzą".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>.........

Dnia 16.01.2015 o 00:00, Barnette napisał:

Potem mógłby szantażować: "albo zostanę waszym ekskluzywnym testerem albo wszyscy się
dowiedzą".


Kusząca wizja;) Aczkolwiek ja już grę ograłem jak tylko się da także teraz to ja czekam na dlc no i za kilkanaście/kilkadziesiąt miesięcy na wieści o następcy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Wam kiedyś przyszło do głowy wlecieć samolotem w ludka na spadochronie:

https://www.youtube.com/watch?v=PSyAfhH4Pbs

A tak swoją drogą, co stanie się jeżeli zahaczycie górną częscią spadochronu o jakiś obiekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc wiele razy zdarzyło mi się wlecieć w spadochroniarza lub spadochron i zawsze kończyło się to zgonem delikwenta. Chociaż wideo nie dziwi. Zdarzyło mi się raz przeżyć upadek z wielkiej wysokości :-D. Jeśli zahaczysz spadochronem albo postacią o jakiś element to lecisz jak ściera na ziemię :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to wielką zagadką jest tym razem co będzie w DLC i co w ogóle Rockstar planuje zrobić w "niedalekiej" przyszłości.

III, VC, SA - to było pierwsze uniwersum w 3D, jednak ludzie początkowo nie wiedzieli, że jest ono już skończone, więc nikt też nie wiedział co będzie dalej. Gdy jednak wiadomo było już, że GTA IV to powrót do Libert City to w późniejszym czasie większość ludzi oczekiwała właśnie Vice City. No i tutaj pojawia się właśnie GTA V, w którym to otrzymujemy znów San Andreas, ale tym razem okrojone z dwóch miast. I w sumie nie ma się co dziwić, bo gdyby zachować logiczny odstęp pomiędzy ów miastami to gra już na starcie była by prze-o-gro-mna. Rockstar wyjawił już wcześniej, że będzie fabularne DLC. Ja osobiście obstawiam, że wyjdzie ono jesienią tego roku, ale też nie później niż wczesna wiona 2016. Co potem?

Możnaby powiedzieć: teraz to już na pewno Vice City, ale po pierwsze zwróćmy uwagę jak bardzo rozbudowanym projektem jest ta część GTA i jak wiele Rockstar poświęca jej uwagi - szczególnie jeżeli chodzi o GTA: Online. Należy sobie zadać ważne pytanie: czy GTA:O to rozgrywka online, która zatrzyma się na Los Santos? Dlaczego zadaję w ogóle takie pytanie? A dlaczego R* nie nazywa tego klasycznie - multiplayer GTA V lub nawiązując do aktualnej nazwy GTA V: Online? Nie chcę tutaj wyciągać zbyt pochopnych wniosków, jednakże jeżeli GTA:O policzymy jako osobny projekt, który ma być prowadzony na dłuższą metę, a nie tylko w GTA V to nie jest wykluczone, że w przyszłości rozgrywka Online zostanie powiększona o kolejne tereny z kolejnych części GTA.

Oczywiście mogą dodawać wiele nowych rzeczy do obecnej wersji, ale graczom (powiedzmy, że za 2 lata) w końcu zrobi się nieco nudno i teraz albo wyjdzie nowa część GTA z nowym online, adekwatnie GTA: Online 2 (co brzmi wg mnie conajmniej głupio) lub kolejne GTA będzie zawierało nowe miasto, nowy teren, oczywiście osobną fabułę, ale całość będzie łączona z GTA: Online z GTA V.

To tylko moja teoria, ale trzeba pamiętać o tym, że Rockstar od początku pisał coś w rodzaju "GTA V zawiera także GTA: Online", czyli jest to jakby część gry, ale też coś osobnego. Kto by nie chciał, aby obecne San Andreas powiększyło się kolejno o ogromną pustynię i Las Venturas, a następnie o kolejne połacie gór i lasów oraz San Fierro? To wszystko na przestrzeni kolejnych, powiedzmy 6-8 lat. Za długo? A co z postępem graficznym? Pierwsze uniwersum trwało co prawda jedynie 4 lata, ale nie widzę przeszkód, by kolejna część była lepsza graficznie jako osobna gra, natomiast łączona z GTA:O dopasowywała się tak, by tworzyć wspólną całość. Silnika gry prędko raczej nie zmienią, a jakiś postęp graficzny w samym online nie jest zbytnio potrzebny - przykładami wiele tytułów stricte online: WoW, WoT, LoL itp. itd.

Nie wiem właśnie, czy to właśnie myltiplayer nie jest przyszłością większości gier i z resztą nie obraziłbym się za scenariusz, w którym Rockstar oprócz wydawania osobnych gier fabularnie, tworzy jednocześnie ogromny świat GTA: Online, o którym marzy większość fanów serii i który to wcale nie jest jakąś ogromną abstrakcją.

PS. I na tworzenie "GTA VI" wcale nie jest wg mnie za wcześnie. Fabuła, plan miasta - te rzeczy powinny powstawać o wiele wcześniej niż zostaną rozpoczęte same prace nad grą. A się rozpisałem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

60 euro na steam... niezła cena.

Ja kupiłem ale tylko z powodu ze posiadam bardzo dużo kasy na steamie z handlowania ;p
ale nigdy bym nie kupił za "swoje" pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2015 o 00:29, Redjevel napisał:

60 euro na steam... niezła cena.

Ja kupiłem ale tylko z powodu ze posiadam bardzo dużo kasy na steamie z handlowania ;p
ale nigdy bym nie kupił za "swoje" pieniądze.



GTA na PC za 60 ojro? Dobrze zrozumiałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2015 o 00:32, Citkowsky napisał:

GTA na PC za 60 ojro? Dobrze zrozumiałem?


Kolego jak najbardziej dobrze zrozumiałeś. Swoją drogą nieźle Steam zdziera. Dawać taką cenę za prawie 2 letnią grę. Ale z czegoś muszą te serwery utrzymać. :)

20150117013742

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2015 o 01:37, sylwasss napisał:

> GTA na PC za 60 ojro? Dobrze zrozumiałem?

Kolego jak najbardziej dobrze zrozumiałeś. Swoją drogą nieźle Steam zdziera. Dawać taką
cenę za prawie 2 letnią grę. Ale z czegoś muszą te serwery utrzymać. :)


No i dałem refund dostałem spowrotem 60 euro i kupiłem od zaufanego chińczyka za 33 euro steam gifta.
Wiem jak to brzmi ale :D wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2015 o 01:37, sylwasss napisał:

> GTA na PC za 60 ojro? Dobrze zrozumiałem?

Kolego jak najbardziej dobrze zrozumiałeś. Swoją drogą nieźle Steam zdziera. Dawać taką
cenę za prawie 2 letnią grę. Ale z czegoś muszą te serwery utrzymać. :)


Nieźle.
Ja kupiłem GTA V najpierw na X360 i zapłaciłem 217zł i do tego gratis dostałem czteropak Coca Coli 2l.
Potem kupiłem GTA V w zestawie z PS4 i mając na uwadze cenę samej konsoli to GTA wymagało ode mnie dopłaty 200zł.

Ale żeby 60EUR w chwili obecnej? Niezłe jaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2015 o 09:19, Citkowsky napisał:

Ale żeby 60EUR w chwili obecnej? Niezłe jaja.

Ja za limitkę na Xa dałem coś około 3 baniek, a później za wersję PS4 250... te 60 ojrosów wrażenia więc nie robi :p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się