KERMIz

GTA 5 (V) - Temat Ogólny

4654 postów w tym temacie

Dnia 10.03.2015 o 20:29, Barnette napisał:

> Poważnie najtańszą opcją jest zamówienie w Empiku za 169 zł? Skąd takie ceny się
porobiły? Przedpremierowo wersję na PS 2 za 20 zł więcej kupowałem ;/

http://cenowarka.pl/grand-theft-auto-v-polski-pc-a860346.html


z przesyłką cenowo wychodzi prawo to samo.... czyli niepojęcie dużo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mądrzy ludzie internetu, mam pytanie dotyczące wersji na x360.
Do grania online musze pościągać wszystkie patchododatki żeby móc grać? Jak tak to czy dużo zajmują?
Mam wersje z dyskiem 20GB, żeby zmieścić wszystko musiałbym chyba skasować system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie trochę pytanie z innej beczki do was ludzie czemu akurat premiera GTA V na peceta znowu została przesunięta to już nie był pierwszy raz? Co to daje twórcy gier czy ona jest jeszcze w fazie testów : (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ twórcy chcą dopracować grę do perfekcji, żeby nie dać ciała, jak w przypadku fatalnie zoptymalizowanego GTA IV. W razie kolejnej takiej wpadki zostaliby porządnie wygwizdani i straciliby dużo z wizerunku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2015 o 15:25, Prince_Miki napisał:

W razie kolejnej takiej wpadki zostaliby porządnie wygwizdani i straciliby dużo z wizerunku...


Za ostatnie przesunięcie premiery, prywatnie ich wygwizdałem i stracili w moich oczach dużo wizerunku, więc nie wiem czy odnieśli zamierzony skutek. W zasadzie osobiście już nie wierzę w gadkę o dopracowywaniu gry, ale jeśli faktycznie po to przesunęli premierę to sami podnieśli poprzeczkę odnośnie i tak już wygórowanych oczekiwań co raczej nie było dobrym ruchem.. Tak naprawdę jeśli gra nie będzie działać płynnie na maksymalnych ustawieniach graficznych w rekomendowanej przez nich konfiguracji komputera to cała bajka o dopracowywaniu gry zakończy się nie spotykanym dotąd fiaskiem marketingowym, a ich wizerunek poleci na łeb na szyję na samo dno. Nie mówiąc o tym, że każda niedoróbka techniczna będzie piętnowana równie mocno. W zasadzie przez to ciągłe przesuwanie premiery w oczach społeczności, ta gra w momencie wyjścia nie ma prawa nie być perfekcyjną od strony technicznej, bo inaczej kaplica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2015 o 15:43, exMayoneS napisał:

/ciach/


Wizerunek w oczach graczy PC. Tyle, ze takowy to moga miec gleboko w powazaniu. Jesli gracze zle przyjma GTA5 PC i jakims cudem ten tytul sie nie sprzeda to po prostu kolejne gry studia beda stricte na konsolach. Red Dead nie wydali na PC i jakos przezyli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2015 o 17:55, Kamiloos napisał:

Wizerunek w oczach graczy PC. Tyle, ze takowy to moga miec gleboko w powazaniu. Jesli
gracze zle przyjma GTA5 PC i jakims cudem ten tytul sie nie sprzeda to po prostu kolejne
gry studia beda stricte na konsolach. Red Dead nie wydali na PC i jakos przezyli :)


Firma nie może mieć w poważaniu swojego wizerunku w oczach graczy PC. Bo niestety, o czym chyba wielu zapomina, gracze PC to również użytkownicy konsol (niestety nie dysponuję danymi statystycznymi, ale podejrzewam, że jest to zdecydowana większość). RDR fakt nie wydali na PC, też przeżyłem. Grę skończyłem na X360 i nigdy do niej nie wróciłem, naprawdę nie wiem nad czym były te zachwyty. Wizerunek kreowany jest ogólnie w społeczności graczy i nie dzieli się na wizerunek dla graczy PC i wizerunek dla graczy konsolowych. Jeśli gra nie będzie doszlifowana w stopniu perfekt w dniu premiery, to wyjdzie na to, że Rockstar robił swoich potencjalnych klientów cały czas w bambuko i odbije się to echem w całej branży, a uciechę z takiego podejścia firmy do klientów bedą już mieli chyba tylko jacyś skrzywieni fanboje konsol, którzy na ewentualną nie dorobioną wersję na PC będą wypisywać w sieci jakieś pierdoły typu "hehe dobsze wam tak, majom za sfoje lamusy z pc".

Swoją drogą samo założenie, że Rockstar ma w poważaniu wizerunek w oczach graczy PC jest błędne. No bo w końcu oficjalnie przesuwają premierę wersji PC po to, żeby doszlifować jak się tylko da, żeby nie powtórzyć wpadki w przypadku premiery GTA IV. Jakby im nie zależało to by wypuścili już dawno "coś tam", no bo "kogo obchodzi zdanie jakichś tam graczy PC".

PS. Czasami mi się wydaje, że niektórzy zapominają iż platformą wyjściową dla serii było właśnie PC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2015 o 08:53, exMayoneS napisał:

PS. Czasami mi się wydaje, że niektórzy zapominają iż platformą wyjściową dla serii było
właśnie PC :)

Niektórzy zapominają, że to było dawno temu, w czasach, gdy GTA było dwuwymiarowe. Wszystkie trójwymiarowe części od GTA3 były tworzone na konsole z PCtami dostającymi porty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2015 o 08:56, Henrar napisał:

Niektórzy zapominają, że to było dawno temu, w czasach, gdy GTA było dwuwymiarowe. Wszystkie trójwymiarowe części od GTA3 były tworzone na konsole z PCtami dostającymi porty.


Ale tak się składa, że GTA V nie będzie portem z konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2015 o 08:53, exMayoneS napisał:

/ciach/


Ja jestem graczem PC + PS4. I mam w glebokim powazaniu jakiej jakosci bedzie wersja PC. Bo ja juz ta gre ogralem na dwoch konsolach. Wiekszosc moich konsolowych znajomych podchodzi do tego tak samo. Moga wydac niegrywalnego potworka na PC, dla mnie wystarczy ze wersja PS4 jest mega-grywalna. I to mi w zupelnosci wystarczy, zeby kupic kolejne gry R*.

I nie mowie, ze R* ma w powazaniu wizerunek w oczach graczy PC. Mowie, ze moze miec. A to roznica :) Moga sobie pozwolic na straty w oczach graczy PC, bo to generalnie nie wplynie na sprzedaz GTA6 na konsolach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo?
To, że coś ma dodatkowe efekty nVidii czy obsługę rozdzielczości 4K (lol, nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, ale lista rozdzielczości jest pobierana przez API Windowsa, tylko niektóre gry tak nie mają) nie oznacza, że gra nie jest portem*

Spoiler

*Pomijając tutaj kwestię tworzenia gier multiplatformowych - gra powstawała głównie z myślą o PS3/X360 i wszystkich ograniczeniach tych platform. Nie będzie zawiarała z gameplay''owego punktu widzenia nic, czego wersja konsolowa nie miała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2015 o 11:24, Henrar napisał:

Bo?


Nie chcę mi się szukać info ponownie. Jakby Cię rzeczywiście tak bardzo interesowało GTA V na PC to zdążyłbyś o tym poczytać. Był np. kiedyś temat podpięty na Steamie z oficjalnym Q&A od Rockstara, w którym na pytanie czy wersja PC jest portem odpowiedzieli wymijająco ze wskazaniem na to, że jest ona tworzona całkowicie osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2015 o 16:35, Barnette napisał:

Nie chcę mi się szukać info ponownie. Jakby Cię rzeczywiście tak bardzo interesowało
GTA V na PC to zdążyłbyś o tym poczytać. Był np. kiedyś temat podpięty na Steamie z oficjalnym
Q&A od Rockstara, w którym na pytanie czy wersja PC jest portem odpowiedzieli wymijająco
ze wskazaniem na to, że jest ona tworzona całkowicie osobno.

Rockstar mówił też, że Online na początku będzie na premierę, Heists wyjdą chwilę po premierze czy że GTAV wyjdzie w marcu.
W multiplatformowym projekcie nie ma czegoś takiego jak tworzenie wersji gry na inną platformę całkowicie osobno. Nigdy. To, co powstaje osobno to całkowicie nieprzenoszalny kod, którego nie da się zaimplementować na innej platformie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jak każdy z was się mocno na tym zawiodłem jak oni znowu przesunęli premierę - ileż można czekać na peceta ; (dla mnie to było już za długo niestety..Chociaż i tak co innego mi Panowie pozostało tylko czekać i w końcu może się uda i po prostu kolejna premiera będzie udana ! : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże, jak mnie denerwują te UŁOMY w Online!!! W ciagu godziny nie zagrałem żadnego napadu ani nic, tylko dlatego że jakiś gościu zakłada sesję i mimo że jest pełna, to chyba stwierdził że pójdzie do pracy albo do szkoły. W drugim wypadku napad się rozpoczął, ten pierwszy, gdzie jedna osoba prowadzi a druga hakuje na komputerku. PÓŁ GODZINY(!!) minęło, zanim specjalnie przegrałem misje, bo ileż można czekać by wygrać prostą minigierkę? No bez jaj.
Dlatego Online jest słabe. Ma mega potencjał i grałoby się fajnie, ale grają w to chyba ludzie którzy zaczęli grać w gry na premierę GTA 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2015 o 20:11, Kirabaxior napisał:

Dlatego Online jest słabe. Ma mega potencjał i grałoby się fajnie, ale grają w to chyba
ludzie którzy zaczęli grać w gry na premierę GTA 5.


Więcej niedzielnych graczy gra na konsolach, więc być może po premierze gry na PC będzie lepiej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się