KERMIz

GTA 5 (V) - Temat Ogólny

4654 postów w tym temacie

Dnia 08.04.2015 o 21:46, Damianuss1 napisał:

Od pytania o "czy mi pójdzie" jest chyba osobny temat? Może tam prędzej ktoś odpowie.

to wiem. po prostu na fali tekstu z Gol-a automatycznie popchnęło mnie do napisania tego posta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie jest napisane u nich w artykule, że grali komfortowo na takiej konfiguracji w full HD na ustawieniach ultra. Ciężko brać to za rekomendowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2015 o 22:05, Kraju napisał:

Wyraźnie jest napisane u nich w artykule, że grali komfortowo na takiej konfiguracji
w full HD na ustawieniach ultra. Ciężko brać to za rekomendowane.

Nie mogli grać na takiej konfiguracji, gdyż nie ma takiej karty graficznej od Nvidii. Nawet poprzedni Titan to tylko 6GB VRAM, nie ma GeForca z 8GB VRAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2015 o 22:05, Kraju napisał:

Wyraźnie jest napisane u nich w artykule, że grali komfortowo na takiej konfiguracji
w full HD na ustawieniach ultra. Ciężko brać to za rekomendowane.

To oni chyba sami nie wiedzą na jakim sprzęcie i na jakich detalach grali, bo wyżej napisane jest 4k chyba że zmienili coś :). Ja to sobie zobacze w dniu premiery czyli 14 kwietnia jak chodzi na moim monsterze :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Na PC gra ma być ponoć na 7 płytach :D omg - http://www.ppe.pl/news-34998-pierwsze_ciekawostki_pc_towej_wersji_grand_theft_auto_v___gra_na_7_plytach.html

Dnia 08.04.2015 o 17:56, Henrar napisał:


Dnia 08.04.2015 o 17:56, Henrar napisał:

Na PC widzę zawsze najnowsze technologie są :D
Powinni to byli wydać tylko na BLu-Ray''u i wymusić w końcu zmianę napędów.


^^ Śmiechłem trochę jak to zobaczyłem ;-). Cóż, będę miał "żonglerkę" jak za czasów Phantasmagorii, dobrze że tylko przy instalacji - już tyle się przemęcze, to i tak będzie szybciej niż ciągnąć ponad 60 GB z serwera.

ps. Oczywiście, że powinni wymusić przesiadkę na BR, kto nie ma to najwyżej by sobie "zassał" cyfrowo - w końcu na PC grę i tak trzeba "przyspawać" do steam/origin/uplay/etc, więc aż taki problem by to nie był - chyba, że ktoś ma limity na GB pobierane z sieci. Wtedy - upsss :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie załamuje to GTA... Po raz drugi przegapiłem możliwość zamówienia za 149zł z darmową dostawą kurierem, bo nie miałem dostępu do konta, a wystarczyło zaklepać jedną kopię i opłacić później.
Wypłakałem się, ale teraz mam problem, bo nie wiem czy zamawiać za te 169, czy liczyć na szczęście i iść w dniu premiery do Saturna/Empiku. Może mi ktoś napisać jaka jest szansa, że znajdę tam GTA taniej i czy jest jakieś prawdopodobieństwo, że zleci się tyle ludu i wszystko wykupią :D To moja pierwsza premiera przy której jestem w stanie iść do sklepu przed jego otwarciem i czekać, więc nie jestem w tym doświadczony. Jak to było z konsolowym wydaniem? Jakieś promocje/braki z towarem w sklepach tego typu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne gdzieś w dniu premiery będzie taniej, ale czy zdąrzysz przed innymi? Po dużych niedawnych premierach dużych premierach jak PoE , sądzę że może być problem z nakładem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne gdzieś w dniu premiery będzie taniej, ale czy zdąrzysz przed innymi? Po dużych niedawnych premierach dużych premierach jak PoE , sądzę że może być problem z nakładem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To masz złe informacje, bo taka karta jak się okazuje istnieje: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/nvidia-geforce-gtx-970-980-zapowiedz-modeli-8gb-pamieci-gddr5.html
Niekoniecznie jest do kupienia w Polsce, więc najwidoczniej ją skądś sprowadzili.

Dracule-Mihawk
Czytaj dokładniej. Próbowali odpalić na takim sprzęcie grę w 4k z ustawieniami ultra, ale gra nie chodziła płynnie. Na full HD problemów z płynnością nie było.

Radekl2
Na muvie po wklepaniu tego kodu: MUVE.PL-GTAFIVE-PC, grę można kupić za niecałe 150 zł. Jak dokonasz przedpłaty, to oczywiście wysyłka jest gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na muvie już niestety kod nie działa, ale na Media Expert grę można dostać za 159 zł, wykorzystując przy tym rabat z newslettera. Wystarczy się do niego zapisać, a po chwili dostajesz kod. Wysyłka jest darmowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 12:06, Kraju napisał:

Radekl2
Na muvie po wklepaniu tego kodu: MUVE.PL-GTAFIVE-PC, grę można kupić za niecałe 150 zł.
Jak dokonasz przedpłaty, to oczywiście wysyłka jest gratis.


To jest właśnie ten jeden z moich faili :p Dowiedziałem się o tym we wtorek, "włożyłem" grę do koszyka za te 150zł, a wczoraj wypełniłem dane, chciałem sfinalizować i opłacić zamówienie (nie miałem wcześniej kodu potwierdzającego przelew), a tu niespodzianka- nie da się potwierdzić... Usunąłem grę z koszyka z zamiarem spróbowania jeszcze raz i teraz już kod nie działa i jest tylko za 180zł...
W takiej cenie można było też kupić w media expert ale chyba tylko do niedzieli- ja zdecydowałem się w poniedziałek :D Podejmuję same fatalne decyzje jeśli chodzi o to GTA :p

@DarkWolf_PL
Nawet mnie nie strasz. Mam nadzieję, że nie wybieracie się do Galerii Krakowskiej o 9 rano :D

@Kraju
Próbowałem zamówić na media expert za te 159zł ale nie mogę nawet znaleźć GTA w ich ofercie... Jest tylko na konsole. Myślałem, że może im się nakład wyczerpał? Możesz teraz sprawdzić czy uda Ci się wyszukać? Może coś źle robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu sam za nic nie mogłem tego znaleźć? :D Dzięki Ci za pomoc, serio jestem bardzo wdzięczny. Zamówienie złożone, pieniądze poszły, mam nadzieję, że kurier trafi :)
Pozwolę sobie zamieścić tutaj taką małą uwagę w stronę gram.pl- pozbyłem tutaj bardzo dużo pieniędzy ale niestety ostatnimi czasy przegrywacie jeśli chodzi o dostawę, a właściwie jej cenę :( Gdzie ten program lojalnościowy zapowiadany od x lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 12:06, Kraju napisał:

To masz złe informacje, bo taka karta jak się okazuje istnieje: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/nvidia-geforce-gtx-970-980-zapowiedz-modeli-8gb-pamieci-gddr5.html
Niekoniecznie jest do kupienia w Polsce, więc najwidoczniej ją skądś sprowadzili.

W Polsce?
Była mowa o 8GB VRAM, ale przed premierą GTX 980, teraz nawet wersja TI będzie posiadać tylko 6GB VRAM, gdyby była wola aby to było 8GB, to TI miałby 8GB.

Dnia 09.04.2015 o 12:06, Kraju napisał:

Czytaj dokładniej. Próbowali odpalić na takim sprzęcie grę w 4k z ustawieniami ultra,
ale gra nie chodziła płynnie. Na full HD problemów z płynnością nie było.


PCLab pisze:

" PCGamer swoje testy przeprowadził na konfiguracji z kartą graficzną GeForce GTX Titan, wyposażoną w 6 GB pamięci RAM. Jak widać na zamieszczonym poniżej zrzucie ekranowym przy tych ustawieniach GTA V potrzebuje 4 GB pamięci graficznej przy rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli.

http://pclab.pl/news63037.html

poza tym, na wszystkich fotkach menu z ustawieniami graficznymi oni mają nie tylko rozdzielczość UHD, ale i trzy rodzaje AA na raz:

FXAA
MSAA
TXAA

przecież nie powinno się stosować na raz różnych AA, tylko wybrać jeden z nich. Nie dziwota, że im zjada tyle VRAMu.


Śmieszy mnie też oburzenie, że gra zajmuje 7 płyt DVD, a oni nie mają już przecież napędów optycznych i że nie warto wymuszać na PC zmiany napędów z DVD na Blu-Ray, gdyż większość graczy nie ma już napędu optycznego i ciągnie gry z sieci ...
Po pierwsze, gry powinny wychodzić na BD i na DVD, do wyboru dla gracza.
Po drugie, nośniki i napędy optyczne nie znikną, gdyż najwięcej gier sprzedaje się na konsole na płytach BD, więc sam BD nie zniknie z rynku ( ba!, pod koniec roku wychodzi jego nowe wcielenie - BDUHD ), a jeżeli ktoś nie chce mieć napędu optycznego to powinno mu wisieć, czy gra jest na DVD, czy na BD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie chcą być tacy nowocześni, a ciul kupie sobie bude bez napędu, poco mi jak wszystko można dziś pobrać, i przewiew w obuduwie lepszy :D Ja tam jestem zdania że lepiej mieć niż nie mieć a 50zł to nie jest jakaś kosmiczna cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest już poprawka na GOOLu, jednak nie grali na GTX 980 8GB VRAM ;), ale czy jest lepiej?:

" Uwaga! Otrzymaliśmy potwierdzenie od firmy Rockstar Games, że jeden z jej pracowników popełnił na prezentacji błąd i w rzeczywistości komputer wykorzystywał do działania dwie karty GeForce GTX 980 sprzężone w SLI. Podana wcześniej konfiguracja (jedna karta 980 GTX z 8 GB RAM) została nam przekazana bezpośrednio przez twórców GTA V. W Londynie nie byliśmy w stanie stwierdzić, czy jest ona zgodna z rzeczywistością. "

czyli niby do ultra w FHD potrzeba dwóch GTX 980 w SLI - też mi ciężko w to uwierzyć, zwłaszcza, że mają tam trzy AA na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 13:26, lis_23 napisał:

FXAA
MSAA
TXAA

przecież nie powinno się stosować na raz różnych AA, tylko wybrać jeden z nich.


Not really. Z AA jest ten problem, że każda ma swoje zalety jak i swoje wady. FXAA - delikatnie rozmywa tekstury, ale jest tanie i całkiem dobrze wygładza, MSAA ma problem z wszelkimi efektami przezroczystości, ale to, co gładzi to gładzi dobrze a TXAA z kolei bardziej skupia się na zjawisku tzw. temporal aliasingu, czyli aliasingu, który powstaje przy szybkich ruchach (np. kamerą). To tak w skrócie.

Dnia 09.04.2015 o 13:26, lis_23 napisał:

Nie dziwota, że im zjada tyle VRAMu.
czyli niby do ultra w FHD potrzeba dwóch GTX 980 w SLI - też mi ciężko w to uwierzyć, zwłaszcza, że mają
tam trzy AA na raz.

Problem z krytyką optymalizacji GTAIV chociażby jest taki, że większość ludzi przesuwała suwaki rysowania/natężenia ruchu maksymalnie w prawo i dziwiła się, że im komputery nie wyrabiają. Rockstar miał wszystkie takie suwaki w GTAV ustawione na maks. To ma ogromne wymagania - zwykle jest to pierwsza rzecz, która jest maksymalnie skracana w procesie optymalizacji (stąd np. śmieszne pojawianie się obiektów - pop in - w AC: Unity).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się