KERMIz

GTA 5 (V) - Temat Ogólny

4654 postów w tym temacie

Dnia 09.04.2015 o 15:49, Henrar napisał:



Not really. Z AA jest ten problem, że każda ma swoje zalety jak i swoje wady. FXAA -
delikatnie rozmywa tekstury, ale jest tanie i całkiem dobrze wygładza, MSAA ma problem
z wszelkimi efektami przezroczystości, ale to, co gładzi to gładzi dobrze a TXAA z kolei
bardziej skupia się na zjawisku tzw. temporal aliasingu, czyli aliasingu, który powstaje
przy szybkich ruchach (np. kamerą). To tak w skrócie.

Czyli w GTAV trzeba mieć wszystkie trzy włączone na raz? Przecież w żadnej grze tak nie ma, zawsze można wybrać tylko jeden rodzaj AA ( poza " Max Payne 3 " ).

Dnia 09.04.2015 o 15:49, Henrar napisał:

Problem z krytyką optymalizacji GTAIV chociażby jest taki, że większość ludzi przesuwała
suwaki rysowania/natężenia ruchu maksymalnie w prawo i dziwiła się, że im komputery nie
wyrabiają. Rockstar miał wszystkie takie suwaki w GTAV ustawione na maks. To ma ogromne
wymagania - zwykle jest to pierwsza rzecz, która jest maksymalnie skracana w procesie
optymalizacji (stąd np. śmieszne pojawianie się obiektów - pop in - w AC: Unity).


Mimo wszystko w GTAV nie ma takich tłumów na ulicach, jak w AC Unity ( mam wersję PS4 ), żeby to aż tak dławiło sprzęt. Zasięg rysowania obiektów chciałbym mieć na maksa, gdyż w tym właśnie aspekcie wersja PC ma mieć przewagę nad PS4.
Zresztą, póki co każdy pisze co innego. Tutaj piszą, że do 4K w 30 kl/s wystarczy GTX 780:

http://www.ppe.pl/news-35015-jakiej_mocy_potrzebujemy__by_odpalic_gta_v_w_rozdzielczosci_4k_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 16:02, lis_23 napisał:

Czyli w GTAV trzeba mieć wszystkie trzy włączone na raz? Przecież w żadnej grze tak nie
ma, zawsze można wybrać tylko jeden rodzaj AA ( poza " Max Payne 3 " ).

+ jeszcze Skyrim z gier, które znam (FXAA + MSAA, FXAA było do włączenia w configu).
To developer wybiera, jakie techniki AA silnik wspiera a jakie nie.

Dnia 09.04.2015 o 16:02, lis_23 napisał:

Mimo wszystko w GTAV nie ma takich tłumów na ulicach, jak w AC Unity ( mam wersję PS4
), żeby to aż tak dławiło sprzęt.

Paru tysięcy to może i nie ma, ale zauważ, że obiekty w GTA są znacznie bardziej szczegółowe, zwłaszcza jeżeli chodzi o samochody.

Dnia 09.04.2015 o 16:02, lis_23 napisał:

Zasięg rysowania obiektów chciałbym mieć na maksa,
gdyż w tym właśnie aspekcie wersja PC ma mieć przewagę nad PS4.

Dlatego szykuj się na to, że Twój sprzęt może nie wyrobić.

Anyway, z działaniem gry trzeba poczekać na jej premierę. Inaczej można tylko gdybać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2015 o 16:18, Henrar napisał:

Dlatego szykuj się na to, że Twój sprzęt może nie wyrobić.

Czyli warto w ogóle brać na PC z moim sprzętem?
Jak pisałeś, nie wiadomo jak to będzie na prawdę wyglądać na PC, ale na wszystkich screenach w necie jest rozdzielczość 4K a nigdzie nie ma FHD, dlatego nie wierzę w te 2xGTX 980 w SLI do fFHD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 16:46, lis_23 napisał:

Czyli warto w ogóle brać na PC z moim sprzętem?

A od czego masz suwaki detali w grze? Od tego są. Nikt nie powiedział, że każdy będzie grał w mitycznym 1080p@60 na najwyższych detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 17:08, Henrar napisał:

Nikt nie powiedział, że każdy będzie
grał w mitycznym 1080p@60 na najwyższych detalach.

Na 60 kl/s mi nie zależy, tylko na wszystkim na ultra ;) może być 30 kl/s. Nawet Skyrim z modami i ENB jest dla mnie grywalny w 20kl/s ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 13:43, Liptox napisał:

Ludzie chcą być tacy nowocześni, a ciul kupie sobie bude bez napędu, poco mi jak wszystko
można dziś pobrać, i przewiew w obuduwie lepszy :D Ja tam jestem zdania że lepiej mieć
niż nie mieć a 50zł to nie jest jakaś kosmiczna cena.


Ja nie mam bo już nie było gdzie przypiąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy kod rabatowy z klubu kompanii graczy 40% działa także na gta V ?

Po sieci krazy dzialajacy kod obnizkowy, specjlanie na gta V, ale obniza on cene gry "jedynie" o 30 zł, rabat 40 % dałby więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 11:50, Darkstar181 napisał:

Ktoś wie czy kod rabatowy z klubu kompanii graczy 40% działa także na gta V ?


Z tego co czytałem to GTA V nie ma ustawionej ceny sugerowanej. To specjalna zagrywka, żeby nie korzystać z tego kodu. Tak więc raczej nie oszczędzisz.

Dnia 10.04.2015 o 11:50, Darkstar181 napisał:

Po sieci krazy dzialajacy kod obnizkowy, specjlanie na gta V, ale obniza on cene gry
"jedynie" o 30 zł, rabat 40 % dałby więcej :)


Jeśli chodzi Ci o kod muve to muszę Cię rozczarować ale on też już nie działa. Nie kupisz tam taniej niż za 179zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki. Aktualnie śmigam na laptopie, a pecet ( w podpisie ) stoi i się kurzy (przez brak monitora).
Mam możliwość wzięcia za pół darmo 19" monitora w formacie 16:9, z rozdzielczością 1366x768.
Niestety tylko ze złączem VGA (D-SUB).
I tu pytanie.
Czy podpięcie się pod złącze analogowe zepsuje mi wrażenia z grania w ten długo wyczekiwany tytuł?
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 11:50, Darkstar181 napisał:

Ktoś wie czy kod rabatowy z klubu kompanii graczy 40% działa także na gta V ?

Po sieci krazy dzialajacy kod obnizkowy, specjlanie na gta V, ale obniza on cene gry
"jedynie" o 30 zł, rabat 40 % dałby więcej :)



Jako, że GTA V nie ma podanej ceny sugerowanej w sklepie muve to nia nic Ci się ten kod -40% zda ;) Głupi nie są i pół darmo nie zaczną sprzedawać najnowszych tytułów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2015 o 08:25, Liptox napisał:

Dzień dobry ja tu tylko na chwilę.
Za 1d 15h premiera :)


Zacznij odliczać co godzinę bo może jeszcze nie wszyscy wiedzą kiedy jest premiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja PC nie jest konsolowym portem: http://www.pcgamer.com/rockstar-talk-4k-pc-performance-and-more/

Czyli potwierdzenie tego, co pisałem już wcześniej (były osoby, które zarzekały się, że to na 100% port).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2015 o 10:30, Barnette napisał:


Ba!

In fact, some of the early preparations we made for PC, like 64 bit & DX11 support, paid off very handsomely when the PS4 and Xbox One architectures were announced.

Możnaby powiedzieć, że to wersje konsolowe były trochę portem z PC!
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2015 o 11:47, Sztywny_pl napisał:

Możnaby powiedzieć, że to wersje konsolowe były trochę portem z PC!


:D

No i prawie wyjaśniła się kwestia wymagań - rekomendowane mają komfortowo sprostać rozdzielczości 1080p oraz 60 klatkom na sekundę. Mam nadzieję, że "komfortowo" oznacza wysokie ustawienia, a jeżeli tak to znaczy, że na moim GTX 560 Ti w 1050p pogram może i na wysokich w 30 klatkach, czyli byłoby bardzo, bardzo fajnie. Z wywiadu wynikałoby, że piątka to chyba jedna z najlepiej zoptymalizowanych gier ostatnich lat.

Ale i tak strasznie ciekawią mnie testy procków i grafik, które będą zaraz po premierze. Na pewno znajdę się wtedy bliżej decyzji co do kupna nowej grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was dostał już jakiś kod na te dodatkowe $ za pre-order? Sam zamówiłem w mediaexpert ale zastanawiam się czy inne sklepy może coś już wysyłały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2015 o 16:35, Radekl2 napisał:

Czy ktoś z was dostał już jakiś kod na te dodatkowe $ za pre-order? Sam zamówiłem w mediaexpert
ale zastanawiam się czy inne sklepy może coś już wysyłały.


Na gramie bonusy zawsze są dostępne w dniu premiery i wszelkie kody można pobrać ze swojego profilu, jak jest gdzie indziej to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się