KERMIz

GTA 5 (V) - Temat Ogólny

4654 postów w tym temacie

eh śmiać mi się chce (albo płakać) myślałem, że po powrocie z pracy poczytam jak ludziom działa gra, a w rzeczywistości czytam jak ludzie do tej pory zmagają się z problemami instalacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz pobierać patche bez przeszkód z serwera Rockstara, to polecam poczekać parę dni aż wszystko się uspokoi xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie polityka wydawców 21 wieku. zapłać za grę, dostaniesz w niej DRMy bo co tam, że płacisz i tak mamy cię za potencjalną łajzę i złodzieja. Nie grasz na premierę, zapomnij, zapłaciłeś to czekaj aż ogarniemy nasze żałosne serwery, w dniu premiery bez przeszkód grają piraci a nie uczciwi-frajerzy :)

Brajdak kupił piątkę na pc, pisał mi godzinę temu, że idzie cisnąc w RDR na konsoli bo patch stoi jak erekcja po viagrze =P
Teraz się w sumie ciesze, że odpuściłem pre-order. Ograłem tytuł na konsoli, na blaszaku kupię pewnie na jakimś dobrym, świątecznym promo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2015 o 23:43, Zekzt napisał:


Brajdak kupił piątkę na pc, pisał mi godzinę temu, że idzie cisnąc w RDR na konsoli bo
patch stoi jak erekcja po viagrze =P

>
To, że stoi to jeszcze nic, najgorsze jest to, że u mnie dwa razy po pobraniu całości wyszedł komunikat, że " Usługa aktualizacji Rockstar jest niedostępna ( kod 1 ) " i musiałem pobierać patch trzy razy. W ten sposób instalacja gry trwała ok. półtorej godziny ( myślę, że krócej ), a jej patchowanie aż pięć godzin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2015 o 23:07, Marcin08 napisał:

eh śmiać mi się chce (albo płakać) myślałem, że po powrocie z pracy poczytam jak ludziom
działa gra [...]


Mi działa bardzo dobrze :D

i5 4590 / GTX 560 Ti 1GB / 1680x1050 - ustawienia średnio-wysokie i tak na oko mam coś koło 40 fps. Jeżeli chodzi o optymalizację to wg mnie jest naprawdę świetna. Tylko coś długo wczytuje się tryb fabularny, a cała gra na SSD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem absolutnie zadziwiony optymalizacją. Szczególnie po dograniu sterowników Game Ready.

1360x768, ustawienia normalne + kilka rzeczy - fxaa, anizo x16, cienie, max przechodniów itd, odbicia, rozmycia, cośtam jeszcze...większość czasu 50-70fps...czasem chrupnie trochę mniej, ale przy tym sprzęcie to do tej pory nie dowierzam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra.

Pograłem trochę, pozwiedzałem, porobiłem misje poobserwowałem itp.

Co na plus? Świat, jak on żyje, co chwilę jestem czymś zaskoczony, od drobnymi szczegółami jak stojący radiowóz za bilbordem po interakcje ze światem, naprawdę świetna sprawa. Każda przejażdżka kończy się zawsze jakimś odkryciem czy zaczepieniem o losowe spotkanie.

Co na minus? Naprawdę, dla mnie ogromna szkoda, że zrezygnowano z realizmu, które miało GTA IV. Tam model jazdy bardziej podobał mi się. Było czuć ciężar auta, a tutaj nawet ciężarówka rozpędza się w bardzo krótkim czasie jak jakiś wóz sportowy.
Model zniszczeń też widzę zaliczył regres. Postanowiłem zrobić testy i ciężarówką zacząłem gnieść mniejszy samochód. W czwórce dosłownie auto można było tak wygiąć jak puszkę coca-coli. A tutaj? Coś lekko zaczęło się zaginąć i bum, wóz wybuchł.
Także fizyka aut poszła wstecz. Wystarczy wjechać o krawężnik.

Czuję jakbym grał w Saints Row III, tylko nieco zmodyfikowanego.

Cóż...muszę liczyć, że za parę tygodni pojawią się mody i poprawią to co mi się nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Taki problem mam: po zainstalowaniu gry włączam GTA V, otwiera się social club, loguję się i czekam aż się wczyta, ale wczytywanie trwa w nieskończoność. Wie ktoś może jak to rozwiązać? Z góry dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2015 o 01:01, Osiol napisał:

Co na minus? Naprawdę, dla mnie ogromna szkoda, że zrezygnowano z realizmu, które miało
GTA IV. Tam model jazdy bardziej podobał mi się. Było czuć ciężar auta, a tutaj nawet
ciężarówka rozpędza się w bardzo krótkim czasie jak jakiś wóz sportowy.

Wiesz co, może to kwestia płynności gry, kiedyś grałem chwilę w "5" na X360 i byłem przekonany, że auta się ślimaczą.

Dnia 15.04.2015 o 01:01, Osiol napisał:

Model zniszczeń też widzę zaliczył regres. Postanowiłem zrobić testy i ciężarówką zacząłem
gnieść mniejszy samochód. W czwórce dosłownie auto można było tak wygiąć jak puszkę coca-coli. (...)

Co do tego to się zgodzę. Też czekam na jakieś mody z tym związane, ale dalej mam cichą nadzieję że R* kiedyś sam to poprawi. I jeszcze trochę denerwuje mnie możliwość obrócenia fury znów na koła. Jasne, nikt nie każe korzystać, ale skoro już jest... :P

Jeszcze tak a''propos mojego poprzedniego posta.
Po ustawieniu tych dodatkowych rzeczy, gra wymaga niby prawie dwukrotności posiadanej przez moją kartę pamięci. I chyba ten wskaźnik użytej pamięci jest na wyrost.
Tak czy siak, czarodzieje w tym Rockstarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2015 o 22:52, lis_23 napisał:

Ponoć dwukrotnie większy zasięg widzenia niż na PS4 + V-Sync, którego brak kuje w oczy
na PS4.


Mnie tam nic w oczy nie kłuje, zresztą kto by zwracał uwagę na takie szczegóły jak tu masa atrakcji w grze ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Brajdak kupił piątkę na pc, pisał mi godzinę temu, że idzie cisnąc w RDR na konsoli bo

Dnia 14.04.2015 o 23:43, Zekzt napisał:

patch stoi jak erekcja po viagrze =P
Teraz się w sumie ciesze, że odpuściłem pre-order. Ograłem tytuł na konsoli, na blaszaku
kupię pewnie na jakimś dobrym, świątecznym promo.




^^ Jako totalny fan złożyłem pre-order na wersję PC. Premierowo grałem też oczywiście na X360 (gra poleciała na allegro po ogłoszeniu wersji Xone/PS4/PC).

Muve nie nawaliło, wersja "blaszana" dotarła wczoraj. Na razie po stronie plusów (na pocieszenie) mogę napisać - naprawdę fajne, "grubaśne" pudełko - świetnie wygląda na półce.

Instalacja - 1,5 godziny, żonglerka płytami jak pod koniec XX w. Normalnie cofnąłem się w czasie. Przepękałem jakoś ;-). Dalej logowanie do RGSC i obowiązkowe wklepanie klucza. Poszło. Ściągnął się mały patch. Poszło. Zaczał się ściągać duży patch (5 GB). Co chwilę "ponów próbę"...

Po godzinie musiałem zająć się "real life" - wymiana opon w aucie na letnie. Kompa zostawiłem włączonego. U mechanika zeszło mi około 1,5 godziny, po powrocie do domu pasek postępu był w tym samym miejscu, w którym go zostawiłem wyjeżdżając. Wyłączyłem wszystko w cholerę.

Dzisiaj po pracy "podejście numer dwa", choć myślę, że jak nie da rady to i tak... muszę czekać na fixa. W nazwie windowsowego konta mam moje popularne polskie nazwisko z "ó", a takowych gra ponoć na ten moment nie obsługuje. XXI wiek - kupiłem, dostałem na czas, nie gram, bo deweloper nie potrafi dopiąć wszystkiego na ostatni guzik, a DRM na PC osiąga wyżyny absurdu (a wystarczyłoby móc pograć offline, bez tego cholernego patcha !). Wczoraj odnośnie preordera pomyślałem o sobie "stary a głupi" :)

I jeszcze wspominka sprzed dwóch lat i wersji konsolowej. X360 miałem wtedy "offline" (byłem świeżo po przeprowadzce). Gra doszła w dniu premiery. Pokwękałem trochę na przymusową instalację (jestem strasznie "wygodnicki"). No, ale nic - płyta w czytnik, instalacja automatyczna (żadnego klikania, żadnych "next" itp.). Po 15 - 20 minutach gra poprosiła o włożenie DVD nr 2 i już grałem :)

Ta sama (fantastyczna) gra, dwie rożne platformy, całkowicie odmienne "pierwsze wrażenie". No cóż - wciąż wierzę, że na PC kiedyś deweloperzy się ogarną ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W GTA 6 chciałbym:

- Ulepszonej grafiki może być realistyczna
- Wyśmienitego modelu zniszczeń, aut, otoczenia,budynków itd.
- Oraz możliwości bezproblemowego zagrania w grę od razu po instalacjii.


Bo to co oni tobią to mnie KUJ strzela. Czy ja dostałem produkt skończony ? Nie !
No nie moge zagrać od razu po instacji. Czemu ściąganie nie może być oddzielone od gry ?
Bym grał a patch by się ściągnął bym dostał okienko w windows zainstaluj aktualizacje i graj dalej.

I czemu ludzie wystawiają tej grze ocene 10/10 czy 9/10 ?
Za niemożność zagrania od razu po instalacji ? POwinna być ocena 2/10
Gra jest niegrywalna po instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram od 2 godzin i jestem zachwycony optymalizacją, kilka misji zrobionych - zero zwiech czy przycięć - bomba :) model jazdy mógłby być ciut lepszy, ale idzie się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po 12 godzinach ściągania patcha wyskoczyło mi takie coś:

Usługa aktualizacyjna rockstar jest niedostępna kod 2. Prosze spróbować póżniej... itd itd

Zrobiłem ponów i dalej ściąga od 2.9 GB uff....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten sposób na ominięcie pobierania tego ogromnego patcha
Ściągnąć z tego linka te 6 plików
https://mega.co.nz/#F!hspEzCSR!fK6EWnRf4wcGS_xCXpOYaw

Sposób ze strony - http://gta-five.pl/
Następnie robimy kopię zapasową plików z folderu dlcpacks, gdzie zainstalowaliśmy GTA i podmieniamy z plikami, które pobraliśmy. Uruchamiamy ponownie Launcher i tu pojawił mi się zonk - bo wyskoczyło kolejne pobieranie 2.84GB, a powinna wyskoczyć ostatnia łatka o rozmiarze niecałych 400MB. I teraz:

Opcja 1. Jeżeli wyskoczy Wam od razu ta mała łatka (czyli mniej niż 400MB) - powinna pobrać się już o wiele szybciej, po czym sama się zainstaluje i odpali grę.

Opcja 2. Jeżeli wyskoczy pobieranie 2.84GB - znów je zatrzymujecie i zamykacie Launcher. Następnie wchodzicie do folderu gry, gdzie podmienialiśmy "dlcpacks". Wchodzimy dalej w folder o nazwie mpheist i tu oprócz pliku o rozmiarze 2.84GB o nazwie dlc.rpf powinien znajdować się jedno-kilobajtowy plik dlc.rpf.part - robimy jego kopię zapasową i go usuwamy.

Następnie po uruchomieniu Launchera powinna pobrać się łatka z wyżej opisanej opcji numer 1 i gra się odpali.


Mnie to zadziałało i wczoraj już pograłem godzinkę bawiąc się ustawieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się