KERMIz

GTA 5 (V) - Temat Ogólny

4654 postów w tym temacie

No to widzę niezły start PCtowej wersji. My konsolowcy przynajmniej w singla mogliśmy pograć w dniu premiery :P. Gorzej z multi, które nie działało w ogóle praktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2015 o 10:57, DarkWolf_PL napisał:

> Najważniejsze gry roku ;)
A gdzie Wiesiek i Starcraft?

Nie mój gust...


CO do gry...

Mam w prawym dolnym rogu gry... w takim ze tak powiem prostokącie zakłócenia w grafice. Tak jakby artefakty. Ale tylko w prawym dolnym rogu.

Co do gry działa płynnie.

Co do menu i grafiki jest coś bardzo dziwnego mam zaledwie kilka opcji które moge ustawić !
Zobaczyłem jakie są ustawenia w grafice ze strony pclab... oni mają tam całe strony tego a ja nic.

Druga rzecz nie moge się doszukać klawiszologii gdy wchodze do menu mam klawiszologie ale dla gamepada rysunek gamepada i strzałeczki co do czego jest. Jak wybrać klawiaturę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej gram, tym więcej wad zaczynam dostrzegać. Mam ustawiony najwyższych ruch pieszych i aut, a ludzi na chodnikach góra często doliczam dwóch lub wcale. Raz miałem sytuacje, że stałem w mieście i czułem, że stoję w wymarłym miejscu lub jakbym grał na pustym serwerze. W GTAIV zawsze widziałem pieszych. Jedynie na plaży jest ich trochę więcej, ale nie tak dużo jak według mnie powinno być.

Nadzieja, że ktoś zrobi moda, który to poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2015 o 11:42, Osiol napisał:

Im dłużej gram, tym więcej wad zaczynam dostrzegać. Mam ustawiony najwyższych ruch pieszych
i aut, a ludzi na chodnikach góra często doliczam dwóch lub wcale. Raz miałem sytuacje,
że stałem w mieście i czułem, że stoję w wymarłym miejscu lub jakbym grał na pustym serwerze.
W GTAIV zawsze widziałem pieszych. Jedynie na plaży jest ich trochę więcej, ale nie tak
dużo jak według mnie powinno być.

Nadzieja, że ktoś zrobi moda, który to poprawi.

U mnie jest z tym akurat ok. Duży ruch i dużo mieszych.

Jechałem cieżarówką i rozjezdzałem ludzi :)) Ciezarówka wchodzi w nich jak w masło w GTA IV było z tym gorzej im wiecej potrąciłem ludzi to taaaaka cieżarówka zwalniała.. Tu mi się podoba ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2015 o 11:42, Chester001 napisał:

>

Co do menu i grafiki jest coś bardzo dziwnego mam zaledwie kilka opcji które moge ustawić
!
Zobaczyłem jakie są ustawenia w grafice ze strony pclab... oni mają tam całe strony tego
a ja nic.



A próbowałeś...zjechać/przewinąć niżej? lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co najlepiej wyłączyć lub zmniejszyć w opcjach graficznych aby uzyskać jak najlepszą wydajność? Krótko pisząć, które ustawienia najbardziej obciążają kompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w mieście spore spadki klatek i potrafi chodzić jak Unity na starcie ale tylko na mieście :D Jakies porady? procek i5 4460, 8 gb ram Cl9 1600, Grafika Radeon R9 290 4Gb. Sterowniki powinienem mieć nowe bo instalowałem ale sprawdze jeszcze raz.

Dobra chyba jednak nie, widze pojawiły sie pod GTAV na stronie Amd sterowniki, już zasysam i sprawdzam :)
Co do gierki, tyle na nią czekałem że jestem oczarowany, narazie kilka misji za mną, zobaczymy co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znając tą serię zapewne suwaki zagęszczenia ruchu/npców i zasięg widzenia/doczytywania.
Ze standardów zapewne najlepiej używać FXAA który ma przeważnie marginalny wpływ na wydajność [w przeciwieństwie do innych metod wygładzania], zmniejszać rozdzielczość i sprawdzać czy coś to daje [bo nie każdy tytuł chodzi płynniej w małej rozdziałce, czasem wręcz przeciwnie, często hi-endowe karty graficzne gorzej radzą sobie z niskimi niż z wysokimi rozdzielczościami]
Jeszcze pewnie zabawa z jakością odbić i cieni daje spore wahania FPSów.

@Osiol

Zastanawiam się na grzyba ci przy twojej rozdzielczości MSAA razem z FXAA ? Wyłącz MSAA i zobacz, że różnica w obrazie jest praktycznie zerowa [a zyskasz pewnie całkiem solidnie na wydajności]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i5 3350 3.10GHz, 8 GB RAM, GTX 770 - ma ktoś taki lub bardzo podobny sprzęt i mógłby się podzielić wrażeniami pod tytułem ''jak śmiga''?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Athlona II X4 651 3.00 GHz, 12 GB ramu i tę samą grafikę co Ty i gra chodzi mi niemal na maksymalnych ze średnimi teksturami w rozdzielczości 1680x1050 w 24-30 FPS-ach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehhh szał ciał normalnie. Zostawiłem włączone pobieranie jak poszedłem do pracy a po powrocie pozostaje jeszcze tylko 1 dzień i 10 godzin oczekiwania na pobranie... :/ Jakiś dramat normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2015 o 14:56, Zekzt napisał:

@Osiol

Zastanawiam się na grzyba ci przy twojej rozdzielczości MSAA razem z FXAA ? Wyłącz MSAA
i zobacz, że różnica w obrazie jest praktycznie zerowa [a zyskasz pewnie całkiem solidnie
na wydajności]


Poeksperymentowałem. Jak wyłączę MSAA to krawędzie radaru oraz obiektów i budynków są bardziej chropowate, a z są płaskie jak żyleta. Chociaż faktycznie bez gra działa jeszcze płynniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz kartę Nvidii czy AMD ? Jeśli od zielonych [bo zwyczajnie nie wiem czy karty AMD też tak mają - tu ktoś kto ma musiał by dać znać], to możesz jeszcze jeden trik przetestować - wyłączyć FXAA w grze i włączyć wymuszony w panelu Nvidii. Sam tak robię praktycznie w każdej grze [95% tytułów pozwala na taki trik] i efekty są bardzo przyzwoite. Przy rozdziałce FHD MSAA przeważnie zawsze jest mi zbędny, bo różnice są praktycznie niedostrzegalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2015 o 17:11, Marcin08 napisał:

ehhh szał ciał normalnie. Zostawiłem włączone pobieranie jak poszedłem do pracy a po
powrocie pozostaje jeszcze tylko 1 dzień i 10 godzin oczekiwania na pobranie... :/ Jakiś
dramat normalnie.

Musisz więcej pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się